
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"22" вересня 2020 р. Справа № 348/1499/20
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Ланчинської селищної ради об`єднаної територіальної громади про визнання неправомірним та скасування рішення тимчасової комісії Ланчинської селищної ради ОТГ №1 від 10.08.2020 в частині відмови в наданні матеріальної допомоги за шкоду, завдану повінню в червні 2020 року, -
В С Т А Н О В И В:
26.08.2020 ОСОБА_1 звернулася до Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області з позовом до Ланчинської селищної ради об`єднаної територіальної громади Надвірнянського району Івано-Франківської області про визнання неправомірним та скасування рішення тимчасової комісії щодо обстеження господарств пошкоджених стихією Ланчинської селищної ради ОТГ №1 від 10.08.2020 в частині відмови в наданні ОСОБА_1 матеріальної допомоги за шкоду, завдану повінню в червні 2020 року.
Ухвалою Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 31.08.2020 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ланчинської селищної ради ОТГ про скасування рішення тимчасової комісії Ланчинської селищної ради ОТГ №1 від 10.08.2020, передано за підсудністю до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
18.09.2020 адміністративна справа №348/1499/20 супровідним листом Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 31.08.2020 за №348/1499/20/13459/2020 надійшла до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.09.2020, справу №348/1499/20 розподілено для розгляду судді Микитин Н.М.
Суд зазначає, що приписами пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві вказується повне найменування (для юридичних осіб) або імя (прізвище, імя та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Проте, відповідно до змісту позовної заяви ОСОБА_1 процесуальних обов`язків, передбачених пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України, не виконала, так як не вказала власний реєстраційний номер облікової картки платника податків, місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідача.
Відповідно до пункту 11 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається, зокрема, власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
При цьому, в порушення зазначеної правової норми, позивач не зазначила в позовній заяві письмового підтвердження про те, що нею не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно пункту 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються, зокрема, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Проте, всупереч вказаної норми законодавства, як вбачається з позовної заяви та доданих до неї копій документів, ОСОБА_1 не вказала у кого знаходяться оригінали доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Втім, судом встановлено, що позивач до позовної заяви не додала такого чи документу, який підтверджує звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
З урахуванням вимог частини 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.
За змістом вимог частини 1 і 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (надалі, також - Закон №3674-VI).
Згідно із статями 1 та 2 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону №3674-VI передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Зважаючи на предмет спору уданій справі, суд зазначає, що звернена ОСОБА_1 позовна вимога є немайнового характеру.
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою – 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", який вступив в дію з 01.01.2020, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2020 року складає 2 102,00 грн.
Відтак, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову із заявленою ОСОБА_1 позовною вимогою немайнового характеру складає 840,80 грн.
Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд звертає увагу позивача на те, що інформацію щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Івано-Франківського окружного адміністративного суду можна дізнатися на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за інтернет-адресою https://adm.if.court.gov.ua/sud0970/gromadyanam/sud_zbir/, а також з інформаційних стендів Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
Так, для перерахування судового збору за подання позовних заяв до Івано-Франківського окружного адміністративного суду Головним управлінням Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області визначено наступні реквізити: рахунок отримувача: UA698999980313111206084009612, код класифікації доходів бюджету: 22030101, отримувач коштів: УК у м.Ів.-Фр./ОТГ м.Ів.-Фр./ 22030101, код отримувача: 37952250, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) , код банку отримувача(МФО): 899998.
У рядку "призначення платежу" платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір за позовом", прізвище, ім`я, по-батькові чи назва установи, організації позивача, "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку з вищевикладеним, згідно з вимогами статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Ланчинської селищної ради об`єднаної територіальної громади про визнання неправомірним та скасування рішення тимчасової комісії Ланчинської селищної ради ОТГ №1 від 10.08.2020 в частині відмови в наданні ОСОБА_1 матеріальної допомоги за шкоду, завдану повінню в червні 2020 року -.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом:
- зазначення у позовній заяві власного реєстраційного номера облікової картки платника податків, а також місцезнаходження та ідентифікаційного коду відповідача, відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
- подання до суду письмового підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову до Ланчинської селищної ради об`єднаної територіальної громади з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
- подання до суду документа про сплату судового збору у розмірі 840,80 грн.
Роз`яснити, що в разі неусунення недоліків у визначений строк позовна заява буде повернена.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя Микитин Н.М.