
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
22 вересня 2020 року м. Житомир справа № 240/12497/20
категорія 102010000
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Панкеєва В.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до працівників правоохоронних та державних органів про визнання незаконною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати незаконною бездіяльність співробітників ГУНП в Житомирській області, прокуратури Житомирської області, СБУ в Житомирській області, Зарічанської сільської ради, Житомирської обласної ради, Житомирської обласної Державної адміністрації, та неналежним реагування на звернення. Зобов`язати ГУНП у Житомирській області внести його звернення до Єдиного реєстру досудового розслідування, та провести слідчі дії.
Ухвалою суду від 10.08.2020 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду позовної заяви, в якій навести зміст позовних вимог і виклад обставин, обґрунтування вимог, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Уточнити коло суб`єктів правовідносин, що є сторонами по справі.
Позивачу слід також подати копії позовних заяв відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб та докази сплати судового збору.
08 вересня 2020 року позивач скористався правом на усунення частини недоліків позовної заяви, шляхом надання одного примірника уточненої позовної заяви, в якій відповідачем вказано Президента України Зеленського В.О.
Дослідивши заяву позивача, суд встановив наступне.
Частиною 5 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що особа, яка вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси має право особисто подати відповідний адміністративний позов до адміністративного суду або її законним представником.
Відповідно до п.5 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як встановлено судом, позивачем в поданих заявах жодним чином не обґрунтовано підстави звернення з вимогами до Президента України Зеленського В.О. та не надано докази на підтвердження обставин наявності протиправних дій (бездіяльності).
Позивачем також не надано примірник позовної заяви з додатками для відповідача.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Жодних доказів на підтвердження підстав звільнення або відстрочення сплати судового збору позивачем не надано. Водночас доказів сплати судового збору до матеріалів справи також не надано.
Пунктом 1 частини 4 статті 169 КАС України встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Відповідно до частини 6 статті 169 КАС України про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу.
Оскільки позивачем, як у встановлений ухвалою граничний строк, так і станом на 22 вересня 2020 року не було усунуто в повному обсязі недоліки позовної заяви, зазначені в ухвалі суду від 10 серпня 2020 року, позовна заява ОСОБА_1 підлягає поверненню.
Керуючись статтями 169, 243, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до працівників правоохоронних та державних органів про визнання незаконною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії повернути позивачу.
Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду, у строк та в порядку, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Панкеєва