Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 27/35
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
23 березня 2010 року 17:30 Справа № 2а-263/10/2670
За позовомДержавної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у розмірі 1398,02 грн.,
Суддя Головань О.В.
Секретар судового засідання Колесникова Г.В.
Представники:
Від позивача Бурківська Н.Л. довіреність №2 від 11.01.2010,
Від відповідачане прибув.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАСУ в судовому засіданні 23 березня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст складено і підписано 29 березня 2010 року.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 заборгованості з єдиного податку за січень - вересень 2009 року у розмірі 1398,02 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 січня 2010 року відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначено її до розгляду у судовому засіданні 12 лютого 2010 року.
В судовому засіданні 12 лютого 2010 року була оголошена перерва до 23 березня 2010 року.
До судового засідання 23 березня 2010 року відповідач не з'явився; за адресою, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - 02140, АДРЕСА_1 - відповідач не знаходиться, направлена за адресою поштова кореспонденція повернулася до суду з поміткою "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Направлена судом кореспонденція доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, і не змогла бути вручена відповідачу з незалежних від суду причин.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (надалі відповідач), зареєстрований Дарницькою районною у м. Києві державною адміністрацією 22 червня 2005 року (ідентифікаційний код НОМЕР_1), що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію.
Статтею 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»вiд 03.07.1998 №727/98 передбачено, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Згідно приписів ст. 4 наведеного Указу форма та порядок видачі свідоцтва про право сплати єдиного податку встановлюються Державною податковою адміністрацією України і є єдиними на всій території України.
Для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації. Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа обов'язково зазначає, яку ставку єдиного податку ним обрано.
Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період.
Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.
Відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу). У відповідності до вимог п. 2 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого Наказом ДПА України вiд 29.10.1999 № 599 підставою для видачі Свідоцтва є подання суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою письмової заяви згідно з додатком 1 до цього Порядку та платіжного документа (квитанція, копія платіжного доручення з відміткою банківської установи) про сплату (перерахування) єдиного податку за період не менше ніж календарний місяць. Заява має бути подана не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого він обирає спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів, термін сплати яких настав на дату подання заяви. Свідоцтво видається на зазначений в заяві термін, але в межах календарного року. У разі щомісячної сплати єдиного податку, його сплата здійснюється не пізніше 20-го числа місяця, наступного за ним, в якому здійснювалася попередня сплата єдиного податку. Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платник податків зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені терміни.
Статтею 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»також встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Як вбачається з матеріалів справи, у 2009 році на підставі заяви відповідача від 15 грудня 2008 року та квитанції №б/н від 15 грудня 2008 року про сплату 200,00 грн. єдиного податку його було переведено на спрощену систему оподаткування, про що було видане свідоцтво на 2009 рік, з 01 січня 2009 року.
Заяву про відмову від сплати єдиного податку та перехід на систему оподаткування відповідач не подавав.
Отже, відповідач за січень - вересень 2009 року повинен був сплатити 1800,00 грн. єдиного податку.
Однак, облікова картка платника податку свідчить про сплату відповідачем єдиного податку лише у грудні 2009 року у сумі 401,98 грн., у звязу з чим зашок несплаченої суми узгодженого податкового зобовязання склав 1398,02 грн.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Матеріалами справи підтверджується. що за відповідачем обліковується заборгованість з єдиного податку у розмірі 1398,02 грн. (1800,00 грн. 401,98 грн. = 1398,02 грн.)
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу № 1/1088 від 26 лютого 2009 року про сплату податкового боргу за узгодженим податковим зобовязанням з єдиного податку у сумі 198,02 грн., яка була повернена поштовим відділенням через закінчення терміну зберігання, у звязку з чим її було 28 квітня 2009 року розміщено на дошці податкових оголошень, що підтверджується Актом №1088 від 28 квітня 2009 року.
Друга податкова вимога № 2/4042 від 28 травня 2009 року про сплату податкового боргу за узгодженим податковим зобовязанням з єдиного податку у сумі 798,02 грн., також, була повернена поштовим відділенням, у звязку з чим її було 28 травня 2009 року розміщено на дошці податкових оголошень, що підтверджується Актом №4042 від 28 травня 2009 року.
Станом на день розгляду спору відповідачем заборгованість перед бюджетом в розмірі 1398,02 грн. не погашена.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 158-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (02140, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь держави (р/р 34216379700003 до УДК у Дарницькому районі міста Києва, код 26077885 у банку одержувача: ГУУДК у місті Києві, МФО 820019, код платежу 16050200) податкову заборгованість у розмірі 1398,02 грн.
3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.В.Головань