
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2020 року Справа № 160/5478/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Тулянцевої І.В. розглянувши у місті Дніпрі в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Криворізького національного університету про застосування заходів реагування, -
ВСТАНОВИВ:
21 травня 2020 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Криворізького національного університету, в якій позивач просить:
- застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) об`єктів, а саме будівель та споруд за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, проспект Гагаріна, будинок 57 Криворізького національного університету (код ЄДРПОУ 37664469) до повного усунення порушень;
- встановити у судовому рішенні спосіб і порядок його виконання шляхом зобов`язання зупинити експлуатацію об`єктів, а саме будівель та споруд за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, проспект Гагаріна, будинок 57 Криворізького національного університету (код ЄДРПОУ 37664469) до повного усунення порушень..
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що в ході позапланової перевірки структурного підрозділу Криворізького національного університету - Науково - дослідного гірничорудного інституту було встановлено порушення у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту, про які зазначено в Акті перевірки від 21.02.2020 року № 33/14. Зазначені порушення у добровільному порядку відповідачем не усунуті, у зв`язку із чим, подальша експлуатація будівлі та території структурного підрозділу відповідача за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. проспект Гагаріна, буд. 57 із вищезазначеними порушеннями створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей, а тому, є негайна потреба у вжитті заходів реагування шляхом повного зупинення експлуатації (роботи) вказаних об`єктів до повного усунення порушень.
Також, у позовній заяві позивачем було заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання адміністративного позову до винесення рішення у справі.
27.05.2020 року ухвалою суду відмовлено у задоволенні клопотання Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області про відстрочення сплати судового збору та залишено позовну заяву без руху через невідповідність вимогам ст. ст. 160. 161 КАС України та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду доказів сплати судового збору у розмірі 2 102,00 грн.
На виконання вимог зазначеної ухвали позивачем 05.06.2020 року до суду надано заяву про усунення недолік позовної заяви разом з оригіналом платіжного доручення №860 про сплату судового збору.
Ухвалою суду від 09.06.2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи та призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 03 серпня 2020 року об 11:00 год. Цією ж ухвалою відповідачу надано строк на подання відзиву на позовну заяву протягом 15 днів з дня отримання ухвало про відкриття провадження.
На виконання ухвали суду 08.07.2020 року від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що в результаті проведеної позивачем позапланової перевірки у діяльності структурного підрозділу відповідача виявлено порушення вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, про що складено Акт перевірки від 21.02.2020 року № 33/14. Однак, відповідач звертає увагу суду, що впродовж усього часу після отримання даного акту перевірки університетом здійснюються дії для усунення виявлених порушень. Оскільки, на теперішній час виявлені позивачем порушення, які визначені в Акті перевірки від 21.02.2020 року № 33/14 частково усунуто, зазначене свідчить про добровільне та активне виконання вимог позивача. Таким чином, відповідач вважає, що відсутні підстави для задоволення позовних вимог, а тому просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
03 серпня 2020 року на електронну адресу суду надійшло клопотання від відповідача про надання часу для примирення та зупинення провадження у справі №160/5478/20.
03.08.2020 року до канцелярії суду від представника позивача надійшло клопотання про зупинення розгляду справи з необхідністю проведення перевірки.
Ухвалою суду від 03.08.2020 зобов`язано Криворізький національний університет надати докази на підтвердження правового статусу Науково-дослідного гірничорудного інституту Криворізького національного університету, що знаходиться за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, проспект Гагаріна, буд. 57 (копію статуту, реєстраційні документи та ін.).
03 серпня 2020 року представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надіслав на електронну адресу суду клопотання про зупинення провадження у справі у зв`язку з необхідністю проведення позапланової перевірки та надання часу для можливого примирення сторін.
У судовому засіданні 03.08.2020 представник позивача заявив клопотання про зупинення провадження у справі для здійснення позапланової перевірки.
Ухвалою суду від 03.08.2020 провадження у справі № 160/5478/20 зупинено до 07.09.2020 року.
06.08.2020 року до суду засобами поштового зв`язку надійшло клопотання відповідача про надання часу для примирення та зупинення провадження у справі.
04.09.2020 року на електронну адресу суду від відповідача надійшли пояснення по справі, у яких останній просить долучити до матеріалів справи № 160/5478/20 копію Акта перевірки від 28.08.2020 року № 247, відповідно до якого порушення не виявлені.
07.09.2020 року до суду засобами поштового зв`язку надійшли пояснення по справі від відповідача.
Ухвалою суду від 07.09.2020 року провадженні у справі поновлено.
У судове засідання 07.09.2020 року сторони не з`явилися, про час та місце повідомлені належним чином.
Від представника позивача через канцелярію суду надійшло клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.1 ст.205 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки (п.1 ч.3 ст.205 КАС України).
Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (ч. 9 ст. 205 КАС України).
За таких обставин, судом прийнято рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.
За правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності (ч.1 ст.257 КАС України).
Суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі (ч.1 ст.258 КАС України).
Датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (ч.5 ст.250 КАС України).
Розглянувши подані документи, оцінивши належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо та достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд встановив наступне.
Згідно з Положенням про Науково - дослідний гірничорудний інститут ДВНЗ «Криворізький національний університет», інститут є структурним підрозділом Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет», без права юридичної особи.
Судом встановлено, що у період з 19.02.2020 року по 21.02.2020 року відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області проведено позапланову перевірку структурного підрозділу Криворізького Національного Університету- Науково - дослідний гірничорудний інститут ДВНЗ «Криворізький національний університет» за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, проспект Гагаріна, буд. 57, за результатами якої складено Акт перевірки від 21.02.2019 року №33/14.
Згідно Акту перевірки об`єкта - структурний підрозділ Криворізького Національного Університету - Науково - дослідний гірничорудний інститут ДВНЗ «Криворізький національний університет» щодо додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту від 21.02.2020 року № 33/14 встановлені порушення Кодексу цивільного захисту України № 5403-VІ (далі - КЦЗУ), Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за № 252/26697 (далі - ППБУ), Державних будівельних норм України «Системи протипожежного захисту», затверджено наказом Мінрегіону України від 13.11.2014 №312 (далі - ДБН В.2.5- 56:2014), Національного стандарту України «Системи пожежної сигналізації та оповіщування. Частина 14 Настанови щодо побудови, проектування, монтування, введення в експлуатацію, експлуатація, і технічного обслуговування» (далі - ДСТУ-Н CEN/TS54-14:2009). Державних будівельних норм України «Пожежна безпека об`єктів будівництва», затверджених наказом Мінрегіону України від 31.10.2016 № 287 (далі - ДБН В.1.1-7:2016),Правила експлуатації та типові норми належності вогнегасників, затверджених наказом МВС України від 15.0.12018 № 25, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 23.02.2018 за № 225/31677 (далі - наказ МВС № 25), «Правила улаштування електроустановок», Правил будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних-установок (дані - ПУЕ. ДНАОП 0.00-1.32-01. НПАОП 40.1- 1.32-01), Постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 №444 «Порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» (далі - Порядок здійснення навчання населення), Постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 № 1200 «Про затвердження Порядку забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю» (далі - Порядок забезпечення), Правил техногенної безпеки, затверджених наказом МВС України від 05.11.2018 № 879, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 27.11.2018 за №1346/32798 (далі - ПТБ), наказу МНС України від 23.02.2006 № 98, зареєстрованого у Мінюсті України 20.03.2006 за № 286/12160 «Методика ідентифікації потенційно небезпечних об`єктів» (далі - Методика ідентифікації ПНО), а саме:
- На об`єкті відповідним документом (наказом, інструкцією тощо) не встановлений протипожежний режим, який включає: порядок утримання шляхів евакуації; визначення спеціальних місць для куріння; порядок використання побутових нагрівальних приладів; правила проїзду та стоянки транспортних засобів; порядок відключення від мережі електроживлення обладнання та вентиляційних систем у разі пожежі; порядок огляду й зачинення приміщень після закінчення роботи; порядок проходження посадовими особами навчання й перевірки знань з питань пожежної безпеки, а також проведення з працівниками протипожежних інструктажів та занять з пожежно-технічного мінімуму з призначенням відповідальних за їх проведення; порядок організації експлуатації і обслуговування наявних засобів протипожежного захисту; порядок проведення планово-попереджувальних ремонтів та оглядів електроустановок, опалювального, вентиляційного, технологічного та іншого інженерного обладнання; порядок дій у разі виникнення пожежі: порядок і способи оповіщення людей, виклику пожежно-рятувальних підрозділів. При розробленні інструкцій дій у разі виникнення (виявлення) пожежі необхідно використовувати Розділ VIII «Правил Пожежної безпеки в Україні»; інше згідно «Правил Пожежної безпеки в Україні».
Працівники об`єкта мають бути ознайомлені з цими вимогами на інструктажах або під час проходження пожежно-технічного мінімуму;
- Не надано підтверджуючих документів (наказів, інструкцій тощо) щодо встановлення протипожежного режиму у будівлях та приміщеннях, які орендують, а саме: ФОП ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , КПТМ «Криворіжтепломережа», ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ТОВ «Укртехносервіс-ЛТД», ТОВ «Медікум-Мрія», ТОВ «НВО РАКУРС»;
- У приміщеннях об`єкта відсутні інструкції про заходи пожежної безпеки які мають бути розроблені та затверджені керівником об`єкта, у цих інструкціях повинні вказуватися: обов`язки та дії працівників у разі виникнення пожежі; порядок утримання приміщень, робочих місць; порядок огляду, вимкнення електроустановок, приведення в пожежобезпечний стан приміщень та робочих місць, закриття приміщень після закінчення роботи; вимоги щодо утримання евакуаційних шляхів та виходів; спеціальні місця для куріння та вимоги до них; категорія приміщення з вибухопожежної та пожежної небезпеки (для виробничих, складських приміщень та лабораторій); порядок зберігання та застосування легкозаймистих рідин, горючих рідин (далі - ЛЗР, ГР), пожежовибухонебезпечних речовин і матеріалів; порядок проведення зварювальних та інших вогневих робіт.
Ці інструкції мають вивчатися під час проведення протипожежних інструктажів, проходження навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму, а також в системі виробничого навчання і вивішуватися на видимих місцях.
(Не розробляються для душових, басейнів, мийних, умивалень та санвузлів, коридорів, вестибюлів);
- Не проводяться практичні тренування всіх задіяних працівників, щодо дій персоналу по забезпеченню безпечної та швидкої евакуації людей, які проводяться не рідше одного разу на півроку;
- Не відкориговані планами (схеми) евакуації людей на випадок пожежі.
(У разі зміни планування або функціонального призначення будинків (приміщень, споруд), технології виробництва, штатного розкладу персоналу плани евакуації та інструкції повинні бути відкориговані);
- Територія об`єкта, а також будинки, споруди, приміщення не забезпечені відповідними знаками безпеки. (Знаки безпеки, їх кількість, а також місця їх встановлення повинні відповідати ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір» (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности»;
- З працівниками об`єкту не проведено інструктажі з питань пожежної безпеки.
(Види протипожежних інструктажів, а також порядок організації та проведення протипожежних інструктажів, встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях»);
- Посадові особи об`єкту не пройшли навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки. (Згідно порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях»)
(Посадові особи до початку виконання своїх обов`язків і періодично (один раз на три роки) проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки)%
- Не надано підтверджуючи матеріали щодо проходження навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки посадових осіб, а саме: ФОП ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , КПТМ «Криворіжтепломережа», ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ТОВ «Укртехносервіс-ЛТД», ТОВ «Медікум-Мрія». (Згідно порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях»)
(Посадові особи до початку виконання своїх обов`язків і періодично (один раз на три роки) проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки)
- Не надано декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки або інший дозвільний документ на початок використання суб`єктом господарювання об`єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин), а саме: ФОП ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , КПТМ «Криворіжтепломережа», ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ТОВ «Укртехносервіс-ЛТД», ТОВ «Медікум-Мрія».
(Початок роботи новоутворених підприємств, початок використання суб`єктом господарювання об`єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин) здійснюється на підставі поданої декларації, а для суб`єктів господарювання з високим ступенем ризику - також за наявності позитивного висновку за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об`єкта чи приміщення);
- На території об`єкта допущено влаштування звалища горючих відходів (зрізані гілки дерев). (На території населених пунктів та об`єктів забороняється влаштовувати звалища горючих відходів);
- Допущено утримання підвальних приміщень головного корпусуА-4 у неочищеному стані від горючих матеріалів. (Усі будинки, приміщення і споруди повинні своєчасно очищатися від горючого сміття та відходів виробництва. Терміни очищення встановлюються технологічними регламентами або інструкціями, що затверджуються керівником об`єкта або підприємства);
- Два виходи на горище будівлі не обладнано протипожежними люками з відповідною межею вогнестійкості, а саме: в головному корпусі А-4.
(Під час експлуатації об`єкта не допускається знижувати клас вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах);
- Приміщення архіву, не відокремлено від коридору протипожежними дверми з відповідною межею вогнестійкості, а саме: в головному корпусі А-4. (Під час експлуатації об`єкта не допускається знижувати клас вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах);
- Приміщення електрощитової не відділено від інших приміщень (підвальних приміщень) протипожежними дверима з нормованою межею вогнестійкості, а саме: в головному корпусі А-4. (Під час експлуатації об`єкта не допускається знижувати клас вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах).
(Забороняється влаштовувати незаповнені отвори в протипожежних перешкодах, які відокремлюють електрощитові);
- Приміщення електрощитової не відділено від суміжних приміщень протипожежними дверима з нормованою межею вогнестійкості, а саме: у будівлі Б1-3 (приміщення ТОВ «Медікум-Мрія»).
(Під час експлуатації об`єкта не допускається знижувати клас вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах)
(Забороняється влаштовувати незаповнені отвори в протипожежних перешкодах, які відокремлюють електрощитові);
- Не виконано обробляння засобами вогнезахисту дерев`яних елементів горищних покриттів (крови, лати), а саме: в головному корпусі А-4. (У будинках, крім будинків V ступеня вогнестійкості, дерев`яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) повинні оброблятися засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності згідно з ГОСТ 16363)
(Роботи, пов`язані з проектуванням вогнезахисту та вогнезахисним оброблянням, виконуються суб`єктами господарювання, які мають відповідну ліцензію на такий вид робіт)
- На дверях горища; електрощитової; підвалу не вказано місце зберігання ключів, а саме: в головному корпусі А-4.
- Приміщення електрощитової використовується як складське, а саме: у будівлі Б1-3 (приміщення ТОВ «Медікум-Мрія»).
(Забороняється використовувати горища, технічні поверхи й приміщення (у тому числі вентиляційні камери, електрощитові) не за призначенням, розміщувати в них виробничі і складські дільниці, засмічувати та захаращувати їх сторонніми предметами)
- Допущено закладання приямок віконних прорізів підвального поверху, а саме: в головному корпусі А-4.
- Допущено встановлення на вікнах ґрат які не розкриваються, розсуваються або знімаються, а саме: а саме: в головному корпусі А-4. (Установлювати глухі ґрати дозволяється у квартирах, банках, касах, складах, коморах, кімнатах для зберігання зброї і боєприпасів, а також на інших приміщеннях, розрахованих на одночасне перебування до 50 осіб (крім навчальних закладів), та в інших випадках, передбачених нормами і правилами, затвердженими в установленому порядку).
- Допущено опорядження (облицювання) стін у коридорах головного корпусу А-4 матеріалом з вищою пожежною небезпекою, ніж: Г2, В2, Д2, Т2 (дерев`яні дошки, покриті лаком). (У приміщеннях громадського призначення (крім приміщень, розташованих у будинках V ступеня вогнестійкості), в яких можливе перебування 50 та більше осіб, опорядження (облицювання) стін та стель забороняється з матеріалів з вищою пожежною небезпекою, ніж: Г2, В2, Д2, Т2 - для приміщень, у яких можливе перебування до 1500 осіб; Г1, В1, Д1, Т2 - для приміщень, у яких можливе перебування 1500 та більше осіб.)
- Допущено утримання дверей на шляху евакуації, що відчиняються проти напрямку виходу з приміщення (будівлі), а саме: двері виходу на зовні з будівлі. (Двері на шляхах евакуації повинні відчинятися в напрямку виходу з будівель (приміщень). Не нормується напрямок відчинення дверей для: квартир у житлових будинках; приміщень з одночасним перебуванням не більше ніж 15 осіб, крім приміщень категорій А і Б за вибухопожежною та пожежною небезпекою, а також парильних саун; комор і технічних приміщень площею не більше ніж 200 м-2 і без постійних робочих місць; технічних поверхів площею не більше ніж 200 м-2, у яких розміщується тільки інженерне обладнання та/або прокладаються інженерні мережі будинку, і у яких відсутні постійні робочі місця; балконів, лоджій (за винятком дверей, що ведуть до зовнішньої повітряної зони сходових кліток типу Н1); виходів на площадки сходів типу С3; санітарних вузлів);
- Шляхи евакуації головного корпусу А-4 не забезпечені евакуаційним освітленням. Світильники евакуаційного освітлення повинні вмикатися з настанням сутінків у разі перебування в будинку людей. (Сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації мають бути забезпечені евакуаційним освітленням);
- Допущено улаштовування на шляху евакуації турнікету, а саме: у приміщенні головного корпусу А-4. (Не допускається улаштовувати на шляхах евакуації пороги, виступи, турнікети, двері розсувні, підйомні, такі, що обертаються, та інші пристрої, які перешкоджають вільній евакуації людей);
- Допущено улаштовування на шляху евакуації порогу, а саме: у орендованих приміщеннях ФОП ОСОБА_4 , ОСОБА_6 (Не допускається улаштовувати на шляхах евакуації пороги, виступи, турнікети, двері розсувні, підйомні, такі, що обертаються, та інші пристрої, які перешкоджають вільній евакуації людей)
- Відкрито прокладені електропроводи не розміщено в електротехнічні плінтуса, короба тощо, а саме: у приміщеннях будівель А-4, М-1, И-2, Б4-3, Б3-1, Б2-4, Б1-3. (Електропроводку в приміщеннях слід виконувати із можливістю заміни: приховано в каналах будівельних конструкцій, замонолічених трубах; відкрито - в електротехнічних плінтусах,коробах тощо);
- Допущено з`єднання жил проводів (кабелів) шляхом скруток без опресування, зварювання, паяння або затискачів, а саме: у будівлях А-4 (у приміщеннях підвального та горищного поверхів ), М-1 (у приміщеннях що орендують ФОП ОСОБА_3 , ОСОБА_9 та ТОВ «Укртехносервіс-ЛТД» ), И-2, Б4-3 (у приміщеннях що орендують ФОП ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 ), Б3-1, Б2-4, Б1-3 (у приміщеннях що орендують ТОВ «Медікум-Мрія»). (Місця з`єднання жил проводів і кабелів, а також з`єднувальні та відгалужувальні затискачі повинні мати мінімальний перехідний опір, щоб уникнути їх перегрівання і пошкодження ізоляції стиків. Втрати опору ізоляції на стиках повинні бути не більше втрат опору ізоляції на цілих жилах цих проводів і кабелів);
- Електрощити, групові електрощитки не оснащено схемами підключення споживачів з пояснювальними написами і вказаним значенням номінального струму апарата захисту (плавкої вставки), а саме: у приміщеннях будівель А-4, М-1, И-2, Б4-3, Б3-1, Б2-4, Б1-3.
- Допущено застосування саморобного подовжувача, а саме: у будівлі Б1-3 (приміщення ТОВ «Медікум-Мрія») (Забороняється застосування саморобних подовжувачів, які не відповідають вимогам ПУЕ, що пред`являються до переносних (пересувних) електропроводок);
- Допущено експлуатацію світильників які підвішені безпосередньо на струмопровідні проводи, а саме: у приміщеннях підвалу головного корпусу А-4;
- Допущено експлуатацію світильників зі знятими ковпаками (розсіювачами), а саме: у приміщеннях підвалу та горища головного корпусу А-4;
- Не проведено заміри опору ізоляції і перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання, а саме: у приміщеннях будівель А-4, М-1, И-2, Б4-3, Б3-1, Б2-4, Б1-3;
- Не надано підтверджуючи матеріали (протоколи) щодо проведення замірів опору ізоляції і перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання, а саме: у орендованих приміщеннях будівель М-1 (ФОП ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_1 , ТОВ «Укртехносервіс-ЛТД»), И-2 (КПТМ «Криворіжтепломережа»), Б4-3 (ФОП ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_2 , ОСОБА_8 ), Б3-1 (ФОП ОСОБА_4 ), Б1-3 (ТОВ «Медікум-Мрія») (Мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ);
- Об`єкт не обладнано системою блискавкозахисту від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, а саме: головний корпус А-4;
- Допущено утримання системи пожежної сигналізації у несправному стані, а саме: у орендованих приміщеннях будівлі Б1-3 (ТОВ «Медікум-Мрія») (Усі системи протипожежного захисту мають бути справними і утримуватися в постійній готовності до виконання роботи. Несправності, які впливають на їх працездатність, повинні усуватися негайно, інші несправності усуваються в передбачені регламентом терміни, при цьому необхідно робити записи у відповідних журналах);
- Не надано підтверджуючі документи щодо виведення приймально-контрольного приладу системи пожежної сигналізації на пульти пожежного спостерігання, а саме: у орендованих приміщеннях будівлі Б1-3 (ТОВ «Медікум-Мрія»);
- Не надано підтверджуючі документи щодо введення системи пожежної сигналізації в експлуатацію, а саме: у орендованих приміщеннях будівлі Б1-3 (ТОВ «Медікум-Мрія»);
- Будівлі та приміщення не обладнані системами протипожежного захисту, а саме: будівлі А-4, М-1, И-2, Б4-3, Б3-1, Б2-4, Б1-3 (Будинки, приміщення та споруди повинні обладнуватися системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»);
- Не надано підтверджуючі документи щодо проведення технічного обслуговування системи пожежної сигналізації, а саме: у орендованих приміщеннях будівлі Б1-3 (ТОВ «Медікум-Мрія»);
- Допущено утримання пожежних гідрантів у несправному стані (Пожежні гідранти та пожежні резервуари повинні бути справними і утримуватися таким чином, щоб забезпечити безперешкодний забір води пожежними автомобілями);
- Не проведено технічне обслуговування пожежного гідранту із заповненням журналу обліку перевірок та оформленням акта перевірки (Для контролю працездатності мережі систем зовнішнього протипожежного водопроводу власнику мережі водопостачання або іншій відповідальній особі, визначеній у відповідному договорі згідно з вимогами чинного законодавства необхідно 1 раз на рік проводити випробування на тиск та витрату води з оформленням акта. Випробування водопроводу повинно проводитися також після кожного ремонту, реконструкції або підключення нових споживачів до мережі водопроводу);
- Біля місць розташування пожежних гідрантів, не встановлені покажчики (об`ємні зі світильником або плоскі із застосуванням світловідбивних покриттів) з нанесеними на них літерним індексом ПГ, цифровими значеннями відстані в метрах від покажчика до гідранта, внутрішнього діаметра трубопроводу в міліметрах, зазначенням виду водопровідної мережі (тупикова чи кільцева);
- Допущено встановлення внутрішнього пожежного кран-комплекту (ПК) №9 у важкодоступному місці (Внутрішні пожежні кран-комплекти слід установлювати в доступних місцях. При цьому їх розміщення не повинно заважати евакуації людей)
(Спосіб установлення пожежного кран-комплекту повинен забезпечувати зручність повертання вентиля та приєднання рукава. Напрямок осі вихідного отвору патрубка пожежного крана повинен виключати різкий залом пожежного рукава у місці його приєднання);
- Пожежні кран-комплекти не укомплектовані пожежними рукавами однакового з ним діаметра та стволами, а також важелями для полегшення відкривання вентиля, а саме: у будівлях А-4, М-1 (Кожен пожежний кран-комплект має бути укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, кнопкою дистанційного запуску пожежних насосів (за наявності таких насосів), а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними);
- Допущено утримання пожежних кран-комплектів об`єкту без урахування розміщення у вбудованих або навісних шафках, які мають отвори для провітрювання і пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання, а саме: у будівлях А-4, М-1 (Пожежні кран-комплекти повинні розміщуватись у вбудованих або навісних шафках, які мають отвори для провітрювання і пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання. При виготовленні шаф рекомендується передбачати в них місце для зберігання двох вогнегасників. На дверцята шаф, в яких знаходяться вогнегасники, мають бути нанесені відповідні покажчики за ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір» та ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цветасигнальные и знаки безопасности»);
- Допущено утримання пожежних кран-комплектів у не справному стані, а саме: у будівлях А-4, М-1;
- Не проведено технічне обслуговування і перевірку на працездатність шляхом пуску води пожежних кран-комплектів (ПК) з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування, а саме: у будівлях А-4, М-1 (ПК не рідше одного разу на шість місяців підлягають технічному обслуговуванню і перевірці на працездатність шляхом пуску води);
- Комплектацію пожежних щитів (стендів) виконано не в повному обсязі, а саме згідно норм: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., протипожежне покривало - 1 шт., багор або лом та гак - 2 шт., лопати - 2 шт., сокири - 2 шт;
- Приміщення будівель А-4, М-1, И-2, Б4-3, Б3-1, Б2-4, Б1-3 не в повній мірі забезпечені первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками). (Необхідна кількість первинних засобів пожежогасіння повинна визначатися відповідальним за пожежну безпеку на об`єкті окремо для кожного поверху та приміщення)
(Під час вибору первинних засобів пожежогасіння потрібно враховувати фізико-хімічні та пожежонебезпечні властивості горючих речовин і матеріалів, їх взаємодію з вогнегасними речовинами, а також площу виробничих приміщень, відкритих майданчиків та установок);
- Відсутні первинні засоби пожежогасіння (вогнегасники), а саме: у орендованих приміщеннях ФОП ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ТОВ «Укртехносервіс-ЛТД», ФОП ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_4 ;
- Не проведено розрахунок відповідної кількості первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників) (Необхідна кількість первинних засобів пожежогасіння повинна визначатися відповідальним за пожежну безпеку на об`єкті окремо для кожного поверху та приміщення);
- Допущено розміщення вогнегасників у важкодоступних місцях, а не шляхом навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника або установлювання в шафи пожежних кран-комплектів, у спеціальні тумби, на підставки, що надійно закріплені, на підлозі (якщо дозволяє конструкційне виконання), у пожежні щити (стенди), а саме: у приміщеннях будівель А-4, М-1 ( ОСОБА_9 ), И-2 (КПТМ «Криворіжтепломережа»), Б4-3 (ФОП ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_2 , ОСОБА_8 );
- Відсутні вказівні знаки для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння які повинні бути розміщені на видимих місцях на висоті 2-2,5м від рівня підлоги (Для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння слід установлювати вказівні знаки згідно з ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір» та ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности»);
- Вогнегасники, які експлуатуються, не мають: облікових (інвентарних) номерів за прийнятою на об`єкті системою нумерації; пломб на пристроях ручного пуску; бирки та маркувальних написів на корпусі, червоне сигнальне пофарбування згідно з державними стандартами (Навішування вогнегасників на кронштейни, розміщення їх у тумбах або пожежних шафах повинні забезпечувати можливість прочитування маркувальних написів на корпусі);
- Не проведено технічне обслуговування наявних вогнегасників, а саме: у орендованих приміщеннях ФОП ОСОБА_9 , КПТМ «Криворіжтепломережа», ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ТОВ «Медікум-Мрія»;
- Особа, відповідальна за пожежну безпеку на об`єкті, не веде журнал обліку вогнегасників;
- Відповідальною особою за пожежну безпеку на об`єкті, не проводиться огляд вогнегасників не рідше одного разу на місяць, з реєстрацією в журналі обліку вогнегасників, а також порушення техногенної безпеки:
- Не проведено ідентифікацію щодо наявності або відсутності джерел небезпеки;
- Не розроблено та не затверджено обсяги забезпечення працюючого персоналу закладу засобами радіаційного та хімічного захисту;
- Не забезпечено здійснення навчання керівного складу та працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правилам техногенної безпеки;
- Допущено до роботи працівників які не пройшли навчання, інструктажів і перевірки знань з питань цивільного захисту, зокрема з техногенної безпеки;
- Не забезпечено працівників об`єкта засобами колективного та індивідуального захисту;
- Не забезпечено проведення навчань, тренувань з питань цивільного захисту (Спеціальні об`єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту проводяться у порядку, затвердженому МВС);
- Не розроблено та не затверджено графік проведення спеціальних об`єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту (Графіки проведення таких навчань і тренувань затверджуються щороку керівниками підприємств, установ та організацій і узгоджуються з місцевими органами виконавчої влади та територіальними органами ДСНС).
Один примірник вказаного Акту перевірки від 21.02.2020 року вручений під підпис заступнику директор НДГРІ КНУ А.В. Петрухіну.
З наданого відповідачем відзиву на позов та долучених доказів до матеріалів справи судом встановлено, що адміністрація навчального закладу після проведення позапланової перевірки розпочала роботу з усунення виявлених порушень.
Судом також встановлено, що у зв`язку з перевіркою усунення виявлених порушень вимог законодавства в Акті від 21.02.2020 року № 33/14, позивачем в період з 26.08.2020 по 28.08.2020 року проведено позапланову перевірку структурного підрозділу Криворізького національного університету - Науково - дослідний гірничорудний інститут (реєстрація за адресою: 50027, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Віталія Матусевича, буд. 11, знаходиться за адресою: 50086 Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, проспект Гагаріна, буд. 57) за результатами якої складено Акт від 28.08.2020 року № 247.
Згідно висновків вказаного Акту перевірки щодо дотримання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 28.08.2020 року № 247, за адресою: 50086 Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, проспект Гагаріна, буд. 57 - встановлено відсутність порушень вимог законодавства.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
За змістом ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі - Закон № 877-V).
Відповідно до ст.1 Закону № 877-V державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища
Згідно із п.1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року № 1052 (далі - Положення), Державна служба України з надзвичайних ситуацій (далі - ДСНС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.
За нормами пункту 3 зазначеного Положення основними завданнями ДСНС України є, зокрема, реалізація державної політики у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності; здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.
Відповідно до ст.64 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.
Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.
До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять: органи державного нагляду у сфері пожежного нагляду; органи державного нагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки; підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи.
Центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону (ст.66 Кодексу цивільного захисту України).
Статтями 5 та 6 Закону № 877-V визначено підстави для здійснення планових та позапланових заходів.
Відповідно до ч.7 ст.7 Закону № 877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
За нормами ч.5 ст.4 Закону № 877-V, виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду.
Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
У силу п.12 ч.1 ст.67 Кодексу цивільного захисту України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.
Відповідно до ст.20 Кодексу цивільного захисту України, до завдань і обов`язків суб`єктів господарювання у сфері цивільного захисту належить, зокрема, 1) забезпечення виконання заходів у сфері цивільного захисту на об`єктах суб`єкта господарювання; 2) забезпечення відповідно до законодавства своїх працівників засобами колективного та індивідуального захисту; 3) розміщення інформації про заходи безпеки та відповідну поведінку населення у разі виникнення аварії; 4) організація та здійснення під час виникнення надзвичайних ситуацій евакуаційних заходів щодо працівників та майна суб`єкта господарювання; 8) здійснення навчання працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правилам техногенної та пожежної безпеки; 13) здійснення за власні кошти заходів цивільного захисту, що зменшують рівень ризику виникнення надзвичайних ситуацій; 18) створення і використання матеріальних резервів для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; 19) розроблення заходів щодо забезпечення пожежної безпеки, впровадження досягнень науки і техніки, позитивного досвіду із зазначеного питання; 21) забезпечення виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки; 22) утримання у справному стані засобів цивільного та протипожежного захисту, недопущення їх використання не за призначенням; 23) здійснення заходів щодо впровадження автоматичних засобів виявлення та гасіння пожеж і використання для цієї мети виробничої автоматики.
За приписами ч.2 ст.68 Кодексу цивільного захисту України, у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Згідно положень ч.1 ст.70 Кодексу цивільного захисту України, підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є, зокрема, недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій; невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб`єкта господарювання, їх непридатність або відсутність; відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об`єктів або об`єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій.
Відповідно до ч.2 ст.70 Кодексу цивільного захисту України, повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
Виходячи з вищевикладеного, орган, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, у разі виявлення факту недотримання вимог пожежної безпеки, на підставі акту, складеного за результатами здійснених заходів (перевірок тощо), має право звернутися до суду із позовом про застосування заходів реагування, що є підставою для застосування заходу реагування у вигляді повного зупинення роботи об`єктів у разі недотримання вимог пожежної безпеки, визначених Кодексом цивільного захисту України, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами, що створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.
В ході судового розгляду судом встановлено, що з 19.02.2020 року по 21.02.2020 року проведено позапланову перевірку структурного підрозділу Криворізького Національного Університету - Науково - дослідний гірничорудний інститут ДВНЗ «Криворізький національний університет» за адресою: 50086 Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, проспект Гагаріна, буд. 57, за результатами якої складено Акт перевірки від 21.02.2020 року № 33/14 в якому встановлено низку порушень, допущених відповідачем, зокрема, виявлено ряд порушень, що створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей та зумовили необхідність звернення позивача до суду з даним позовом.
Матеріалами справи також підтверджено, що Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області 28.08.2020 року проведено позапланову перевірку структурного підрозділу Криворізького Національного Університету - Науково - дослідний гірничорудний інститут ДВНЗ «Криворізький національний університет» за адресою: 50086 Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, проспект Гагаріна, буд. 57, за результатами якої складено Акт перевірки від 28.08.2020 року № 247 в якому встановлено, що порушення відсутні.
Таким чином, Актом позапланової перевірки від 28.08.2020 року № 247 підтверджено усунення порушень, викладених в Акті перевірки від 21.02.2020 року № 33/14, на яких ґрунтуються доводи позивача.
Відповідно до приписів статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України,суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України,в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Враховуючи той факт, що порушення, виявлені під час позапланової перевірки об`єкту, які створювали загрозу життю та здоров`ю людей - усунуті, суд вважає, що адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області є таким, що не підлягає задоволенню.
А від так, у суду немає правових підстав для застосовування до відповідача заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) об`єкту, а саме: будівлі за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, проспект Гагаріна, будинок 57 структурного підрозділу Криворізького Національного Університету - Науково - дослідний гірничорудний інститут ДВНЗ «Криворізький національний університет».
У відповідності до положень ст. 139 КАС України, розподіл судових витрат не здійснюється.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.2,9,73-78,90,241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області (вул. Короленка, 4, м. Дніпро, 49600, код ЄДРПОУ 38598371) до Криворізького Національного Університету (50086, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, проспект Гагаріна, будинок 57, код ЄДРПОУ 37664469) про застосування заходів реагування - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені статтями 295 та 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Тулянцева