Постанова № 9168185, 14.04.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2010
Номер справи
14750/09/2170
Номер документу
9168185
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" квітня 2010 р.

10 год.10 хв.Справа № 2-а-14750/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кисильової О.Й.,

при секретарі: Садовій Я.В.,

за участю: представника позивача - Величко М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області

до приватного підприємця ОСОБА_3

про стягнення заборгованості по збору за спеціальне використання водних ресурсів,

встановив:

Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція в Херсонській області (далі-позивач) звернулась до суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_3 (далі-відповідач) про стягнення заборгованості по збору за спеціальне використання водних ресурсів в розмірі 817 грн. 68 коп.

Представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, суду пояснила, що що 30.10.2008 року позивачем проведено перевірку магазину та кафе-бару, що належать відповідачу щодо дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3. За результатами перевірки складено акт, на підставі якого прийнято податкове повідомлення - рішення про нарахування збору за спеціальне використання водних ресурсів та застосування до відповідача штрафних санкцій за неподання до податкового органу розрахунку на загальну суму 852 грн. 51 коп. Відповідач частково погасив заборгованість. Станом на 12.12.2009 року борг приватного підприємця ОСОБА_3 по збору за спеціальне використання водних ресурсів складає 817 грн. 68 коп.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав, в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив. Разом з цим, відповідачеві Херсонським окружним адміністративним судом було надіслано повістку про виклик, копії ухвал про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, про відкриття провадження в адміністративній справі, копію позовної заяви із доданими до неї документами, які були доставлені за адресою: вул.Фрунзе, 50, с.Строганівка, Чаплинський район, Херсонська область, 75243. Відповідно до змісту ухвали та повістки позивач був повідомлений про місце, дату та час розгляду справи.

Згідно з ч.1 ст. 40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_3 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа Чаплинською районною державною адміністрацією 26.02.2003 року. Відповідача взято на облік в Чаплинській міжрайонній державній податковій інспекції в Херсонській області 27.02.2003 року за № 1370.

Відповідно до пп. 2.1.4 п. 2.1, пп. 2.2.1. п.2.2, пп. 2.3.1 п. 2.3. ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (далі- Закон № 2181-ІІІ) контролюючим органом стосовно сплати податків і зборів є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.

Пунктом 1.2 ст.1 Закону № 2181-ІІІ визначено, що податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно з п. 4.1.1. п. 4.1.,п.4.4.2 п.4.2 ст. 4 Закону № 2181-ІІІ платник податків може звітувати перед податковим органом в формі податкової декларації чи податкового розрахунку, самостійно обчислюючи суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації або розрахунку.

Статтею 48 Водного кодексу встановлено, що спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських та інших державних і громадських потреб.

Згідно зі ст. 49 Водного кодексу спеціальне водокористування є платним.

Відповідно до п.3 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 1999 р. № 1494 (далі-Порядок) платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту.

Згідно з п.5 Порядку об'єктом обчислення збору за спеціальне використання водних ресурсів є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.

Пунктом 14-1 Порядку передбачено, що розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації.

Збір сплачується водокористувачами протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору за місцем податкової реєстрації.

Норматав збору за спеціальне використання води самостійно визначається платником податків у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження нормативів збору за спеціальне водокористування" від 18.05.1999 року № 836.

Згідно з п.22 Порядку контроль за повнотою обчислення і своєчасністю сплати до бюджетів збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту здійснюється органами державної податкової служби.

Підпунктом б пп.4.2.2. п.4.2. ст.4 Закону № 2181-ІІІ контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

Відповідно до пп.17.1.3. п.17.1. ст.17 Закону № 2181-ІІІ у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Як вбачається з матеріалів справи, 30.10.2008 року позивачем проведено перевірку магазину "Дракон" та кафе-бару "Два дракона", які розташовані за адресою: смт. Чаплинка, вул.Чорноморська, 33, де здійснював підприємницьку діяльність відповідач та використовував у своїй діяльності для господарських потреб-ведення торгівлі та організації громадського харчування воду, яку отримував відповідно до договорів від Чаплинського багатогалузевого комбінату комунальних підприємств. Перевірка проведена з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_3, за результатами якої складено акт від 30.10.2008 року № 17/17-009/НОМЕР_1, на підставі якого прийнято податкове повідомлення - рішення від 30.10.2008 року № 0000771710/0 про нарахування збору за спеціальне використання водних ресурсів та застосування до відповідача штрафних санкцій за неподання до податкового органу протягом 2006 року розрахунків збору за спеціальне використання водних ресурсів за 1 квартал, півріччя, 9 місяців та річний на загальну суму 852 грн. 51 коп.

Акт перевірки та податкове повідомлення - рішення отримані відповідачем особисто під розписку та не оскаржені. Станом на 12.12.2009 року з урахуванням часткової сплати заборгованість приватного підприємця ОСОБА_3 по збору за спеціальне використання водних ресурсів складає 817 грн. 68 коп.

Оскільки відповідачем не виконано обов'язку платника податку, передбаченого податковим законодавством, не сплачено у добровільному порядку податковий борг в розмірі 817 грн. 68 коп., а тому дану заборгованість належить стягнути в судовому порядку.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -

постановив:

Позов Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по збору за спеціальне використання водних ресурсів задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1, заборгованість по збору за спеціальне використання водних ресурсів в розмірі 817 грн. 68 коп. (вісімсот сімнадцять грн. 68 коп.) в дохід Державного бюджету на р/р 31115017700299 в УДК Херсонської області, МФО 852010, код ОКПО 24103696, код платежу 13020100, стягувач Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кисильова О.Й.

кат. 6.6.4