
Справа № 583/3122/20
2-а/583/51/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" вересня 2020 р. суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Плотникова Н.Б., розглянувши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1
до Управління патрульної поліції в Сумській області
про скасування постанови серії ЕАМ № 2977525 від 14.08.2020 р. про притягнення до адміністративної відповідальності,
встановив:
27 серпня 2020 р. позивач подав до суду вказаний адміністративний позов, в якому просить скасувати постанову інспектора батальйону 1 роти № 2 Управління патрульної поліції в сумській області серія ЕАМ № 2977525 від 14.08.2020 р., якою його, ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. за ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Вивчивши матеріали позовної заяви, судом було встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам КАС України.
Згідно з ч. 8 ст. 160 КАС України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Однак позивачем судовий збір не сплачено.
Відповідно до положень статей 3, 5 Закону України «Про судовий збір» особи, які оскаржують постанову у справі про адміністративне правопорушення, не віднесені до кола суб`єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання адміністративного позову, а позови з таким предметом не належать до об`єктів, за подання яких судовий збір не справляється.
У постанові від 18.03.2020 року (провадження № 11-1287апп18) Велика Палата Верховного Суду відступила від висновку Верховного Суду України, викладеного в постанові від 13.12.2016 року (провадження № 21-1410а16) про те, що у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення судовий збір у порядку і розмірах, встановлених Законом № 3674-VI, сплаті не підлягає, вказавши, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.
Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права вказала, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання, зокрема, до адміністративного суду позовних заяв розміри ставок судового збору диференційовано за характером спору (майновий/немайновий), а також за правовим статусом платника судового збору (фізична особа/фізична особа - підприємець/юридична особа/суб`єкт владних повноважень).
Згідно правової позиції Верховного Суду, викладеної у постанові від 18.03.2020 року, у справах щодо накладення адміністративного стягнення за подання позовної заяви судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 420,40 грн. за подання позовної заяви про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення або надати документи що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В зв`язку з цим ухвалою суду від 28.08.2020 року позовну заяву було залишено без руху та позивачу надано строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху від 28.08.2020 року позивачем отримано 03.09.2020 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Таким чином, у наданий ухвалою суду строк позивачем вимоги ухвали суду від 28.08.2020 року не виконано.
Враховуючи викладене, відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України вказану позовну заяву слід повернути позивачу.
На підставі викладеного, керуючись ч. 4 ст. 169, ст. 248 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Сумській області про скасування постанови серії ЕАМ № 2977525 від 14.08.2020 р. про притягнення до адміністративної відповідальності – повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до ст. 169 ч. 8 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Охтирський міськрайонний суд Сумської області.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Охтирського міськрайсуду
Сумської області Н.Б. Плотникова