
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
21 вересня 2020 року м. Рівне №460/2553/20
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д.П., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 доДержавної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державної архітектурно- будівельної інспекції у Рівненській області про визнання протиправними та скасування рішення, припису, -В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до суду з позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області (далі - відповідач), в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області від 20 лютого 2020 № 124 про скасування дії будівельного паспорту забудови земельної ділянки реєстраційний № 84/2019 від 28.12.2019 на реконструкцію житлового будинку АДРЕСА_1 , замовник ОСОБА_1 , а також визнати протиправним та скасувати припис головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області Гладковської Людмили Василівни від 04.03.2020 №17 про зупинення підготовчих та будівельних робіт.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказав на необґрунтованість, безпідставність та необхідність скасування спірних рішення і припису, оскільки для отримання будівельного паспорту ним було подано пакет документів у відповідності до вимог Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України № 103 від 5 липня 2011 року, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 липня 2011 року за № 902/19640 (далі - Порядок № 103). На підставі виданого відповідачем будівельного паспорту від 28.12.2019, Управлінням ДАБІ в Рівненській області 20.01.2020 зареєстровано повідомлення про початок будівельних робіт за № 061200200130 на об`єкті - «Реконструкція житлового будинку на АДРЕСА_1 », внаслідок чого у позивача відповідно до статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» виникли законні підстави для виконання будівельних робіт. Таким чином, отримуючи документи для забудови земельної ділянки, позивач не мав зауважень чи обтяжень, встановлених відповідачем чи законодавством України. Позивачем виконані всі необхідні дії щодо отримання на законних підставах необхідних документів для забудови відповідно до діючого законодавства. Більше того, позивач не здійснював забудови земельної ділянки згідно будівельного паспорту, а лише мав намір здійснити реконструкцію існуючого житлового будинку, без зміни існуючої відстані до житлового будинку на сусідній земельній ділянці.
Ухвалою суду від 06.04.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, визначено справу до судового розгляду за правилами загального позовного провадження, встановлено відповідачу строк для подання до суду відзиву на позов та призначено підготовче засідання.
Відповідач у строк, встановлений судом без поважних причин відзиву на позовну заяву не подав, а тому суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Ухвалою суду від 04.05.2020 відкладено підготовче засідання у справі до 03.06.2020.
Ухвалою суду від 03.06.2020, за обґрунтованим клопотанням представника відповідача, відкладено підготовче засідання у справі до 06.07.2020.
Ухвалою суду від 06.07.2020 закрито підготовче засідання та, у зв`язку з перебуванням головуючого у щорічній відпустці, призначено розгляд справи по суті на 08.09.2020 року.
В судове засідання призначене на 08.09.2020 о 11:00, учасники справи, яких належним чином повідомлено про дату, час та місце розгляду справи, не прибули. Водночас, 08.09.2020 на адресу суду надійшло клопотання від позивача про розгляд справи без його участі. Представник відповідача про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до частини 9 статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи наведене ухвалою суду від 08.09.2020 продовжено розгляд справи у письмовому провадженні, за наявними у суду матеріалами.
Дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, судом встановлено наступне.
Так, відповідно до витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності № 170628370 від 14.06.2019, 170626792 від 14.06.2019 та № 80400554 від 15.02.2017 ОСОБА_1 є власником земельної ділянки кадастровий номер 5610300000:01:003:1655 площею 0,0331 га. з цільовим призначенням: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та житлового будинку загальною площею 72,1 кв. м. з господарськими будівлями і спорудами, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
Управлінням архітектури, будівництва та земельних питань Дубенської міської ради 28.12.2019 видано будівельний паспорт № 84/2019 на об`єкт «Реконструкція житлового будинку АДРЕСА_1 », замовником якого є ОСОБА_1 .
Управлінням державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області 20.01.2020 зареєстровано Повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта за № 061200200130 на об`єкті - «Реконструкція житлового будинку на АДРЕСА_1 », замовником якого є ОСОБА_1 .
Головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області Гладовською Людмилою Василівною 19.02.2020 проведено позапланову перевірку на об`єкті «Реконструкція житлового будинку на АДРЕСА_1 ».
За результатом проведення позапланової перевірки з питань дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час провадження Управлінням архітектури, будівництва та земельних питань Дубенської міської ради Рівненської області містобудівної діяльності, а саме видачі будівельного паспорту від 28.12.2019 № 84/2019, складено Акт № 1 від 19.02.2020 (далі - акт перевірки).
Відповідно до акту перевірки встановлено порушення п. 2.4 Порядку № 103 та ст. 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме в схемі забудови земельної ділянки визначено мінімальну відстань від об`єкта будівництва до будівлі житлового будинку, розташованого на суміжній земельній ділянці, у розмірі 1,15 м., а не 6 м., як це передбачено ДБН Б.2.2-12:2019 Планування та забудова територій.
Суд встановив, що 20.02.2020 головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області Ніколайчуком О.В. прийнято рішення № 124 "Про скасування дії будівельного паспорта", яким скасовано дію будівельного паспорту № 84/2019 на об`єкт «Реконструкція житлового будинку АДРЕСА_1 », замовником якого є ОСОБА_1 .
Оскаржене рішення вмотивоване тим, що при виданні будівельного паспорту № 84/2019 від 28.12.2019 порушено п. 2.4 Порядку № 103, а саме в схемі забудови земельної ділянки визначено мінімальну відстань від об`єкта будівництва до будівлі житлового будинку, розташованого на суміжній земельній ділянці, у розмірі 1,15 м.
Крім того, за результатами перевірки 04.03.2020 головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області Гладовською Людмилою Василівною видано припис № 17 про зупинення підготовчих та будівельних робіт, яким вимагалося:
- з дати отримання припису зупинити виконання будівельних робіт з «Реконструкція житлового будинку на АДРЕСА_1»;
- привести будівельний паспорт № 84/2019 від 28.12.2019 до чинних вимог, будівельних норм, державних стандартів і правил, передбачених Порядком виконання підготовчих та будівельних робі, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 № 466.
Приймаючи вказаний припис перевіряючий зазначив, що будівельним паспортом від 28.12.2019 №84/2019, виданий управлінням містобудування, архітектури та земельних питань Дубенської міської ради передбачалася реконструкція житлового будинку, а не нове будівництво даного будинку, а виконання робіт з демонтажу господарської будівлі взагалі не передбачено.
Вважаючи рішення про скасування дії будівельного паспорта та припис протиправними, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, які виникли між сторонами, суд враховує наступне.
Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 №3038-VI (далі - Закон № 3038), встановлено правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Відповідно до ст. 34 Закону № 3038 замовник має право виконувати будівельні роботи після: подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об`єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об`єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України.
Зазначені у частині першій цієї статті документи, що надають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва.
Відповідно до частини 1 статті 27 вказаного Закону забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт).
Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.
Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів.
За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі.
Частиною 2 ст. 27 закону № 3038 передбачено, що проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об`єктів, зазначених у частині першій цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.
Надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування (частина 3 статті 27 Закону № 3038).
Згідно із ч. 4 ст. 27 Закону № 3038 порядок видачі та форма будівельного паспорта визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
На виконання статті 27 вказаного Закону наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України № 103 від 5 липня 2011 року, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 липня 2011 року за № 902/19640, було затверджено Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки.
Відповідно до пункту 2.1 цього Порядку видача будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Будівельний паспорт надається уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження пакета документів, до якого входять:
заява на видачу будівельного паспорта зі згодою замовника на обробку персональних даних за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку;
засвідчена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію;
ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об`єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об`єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо);
проект будівництва (за наявності);
засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.
Згідно із пунктом 2.9 Порядку № 103 до складу будівельного паспорта входять: пакет документів, наданий замовником відповідно до пунктів 2.1, 2.2 цього розділу; схема забудови земельної ділянки, наведена у додатку 3 до цього Порядку; пам`ятка замовнику індивідуального будівництва.
Будівельний паспорт підписується керівником відповідного уповноваженого органу містобудування та архітектури (пункт 2.12 Порядку № 103).
Для отримання будівельного паспорту позивачем було надано пакет документів відповідно до вимог вищезазначеного Порядку №103 та отримано будівельний паспорт з вимогами до забудови земельної ділянки.
На підставі виданого позивачу будівельного паспорту від 28.12.2019, Управлінням ДАБІ в Рівненській області 20.01.2020 зареєстровано повідомлення про початок будівельних робіт за №061200200130 на об`єкті - «Реконструкція житлового будинку на АДРЕСА_1», внаслідок чого у позивача відповідно до статті 34 Закону № 3038 виникли підстави для виконання будівельних робіт.
З системного аналізу зазначених норм права та досліджених доказів суд дійшов висновку, що отримуючи документи для забудови земельної ділянки, позивач не мав зауважень чи обтяжень, встановлених відповідачем чи законодавством України. Позивачем виконані всі необхідні дії щодо отримання на законних підставах необхідних документів для реконструкції будинку відповідно до діючого законодавства.
Разом з тим, суду слід зазначити, що абзацом 5 частини першої статті 4 Закону №3038 визначено, що об`єктами будівництва є будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси та частини, лінійні об`єкти інженерно-транспортної інфраструктури.
Відповідно до частини першої статті 41 Закону №3038, державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється на об`єктах будівництва у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.
Плановою перевіркою вважається перевірка, що передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю, який затверджується керівником такого органу.
Позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю.
Підставами для проведення позапланової перевірки є: 1) подання суб`єктом містобудування письмової заяви про проведення перевірки об`єкта будівництва або будівельної продукції за його бажанням; 2) необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об`єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів; 3) виявлення факту самочинного будівництва об`єкта; 4) перевірка виконання суб`єктом містобудування вимог приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю; 5) вимога головного інспектора будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, про проведення перевірки за наявності підстав, передбачених законом; 6) звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб`єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; 7) вимога правоохоронних органів про проведення перевірки.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 № 698 затверджено Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду (далі - Порядок №698), пунктом 2 якої передбачено, що нагляд здійснюється Держархбудінспекцією через головних інспекторів будівельного нагляду шляхом проведення планових, позапланових, документальних і камеральних перевірок.
Відповідно до пункту 23 Порядку № 698 за результатами планової або позапланової перевірки головний інспектор будівельного нагляду, який проводив перевірку, складає акт перевірки.
Суд враховує, що згідно з п. 3 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України від 13.04.2011 року №466 (далі - Порядок №466) надання (отримання), відмова у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю, визначеними статтею 7 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 7 Закону № 3038, управління у сфері містобудівної діяльності та архітектурно-будівельного контролю здійснюється шляхом: надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, зокрема:
виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад (крім міських рад населених пунктів, які є адміністративними центрами областей, та міських рад населених пунктів з чисельністю населення понад 50 тисяч) - щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1), розташованих у межах відповідних населених пунктів.
Оцінюючи доводи відповідача щодо встановлених позаплановою перевіркою порушень п. 2.4 Порядку № 103 та ст. 27 Закону № 3038 (зміст яких описаний вище по тексту судового рішення), суд враховує таке.
У відповідності до договору дарування від 15.02.2017 позивач прийняв у власність, як дарунок, 59/100 житлового будинку з господарськими будівлями за АДРЕСА_1 , реєстраційний номер будинку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно - 188096856103. Згідно договору купівлі-продажу від 14.06.2019 ОСОБА_1 придбав у власність 41/100 частку житлового будинку з господарськими будівлями за номером АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно - 188096856103. Вказаний будинок загальною площею 72,1 кв. м. з господарськими будівлями розташований на земельній ділянці площею 0,0331 га, кадастровий номер 5610300000:01:003:1655, з цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Суміжним власником земельної ділянки є ОСОБА_2 .
Відповідно до п. 2.4 Порядку № 103 пакет документів для видачі будівельного паспорта або внесення змін до нього повертається уповноваженим органом містобудування та архітектури замовнику з таких підстав:
неподання повного пакета документів, визначених пунктом 2.1 або 2.2 цього розділу;
невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
З системного аналізу вказаної норми права судом встановлено, що підставою для повернення уповноваженим органом містобудування та архітектури замовнику пакету документів для видачі будівельного паспорта та, відповідно, його скасування є невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам державних будівельних норм.
Разом з тим, згідно п. 3.21 ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» реконструкція - перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об`єкта будівництва, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, внаслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його технікоекономічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг. Реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об`єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності).
Тобто під час реконструкції житлового будинку передбачається повне або часткове збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій, що обов`язково має бути передбачено при видачі будівельного паспорта.
Однак ДБН Б.2.2-12: 2019 «Планування та забудова територій» набрали чинності з 01.10.2019 та поширюються на планування і забудову територій населених пунктів та міжселенних територій на державному, регіональному та місцевому рівні й застосовуються у відповідності з [7]. Ці норми обов`язкові для органів державного управління, місцевого самоврядування, підприємств і установ незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування, громадських об`єднань і громадян, які здійснюють проектування, будівництво і благоустрій на території міських і сільських населених пунктів та інших територіях.
Пунктом 15.2.2 ДБН Б.2.2-12: 2019 «Планування та забудова територій» передбачено, що протипожежні відстані між житловими, громадськими, адміністративно-побутовими будинками промислових підприємств, гаражами слід приймати за таблицею 15.2, що складають не менше 6 м.
Разом з тим, відповідно до частини першої статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999 №1/99-р/п, за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Суд підкреслює, що на момент забудови земельної ділянки площею 0,0331 га, кадастровий номер 5610300000:01:003:1655, з цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) чинне містобудівне законодавство не передбачало протипожежні відстані між житловими будинками у розмірі 6 м., а відповідні положення набрали чинності з 01.10.2019.
При реконструкції житлового будинку з господарськими будівлями за номером АДРЕСА_1 позивачем було збережено елементи несучих і огороджувальних конструкцій та відповідно збережено протипожежні відстані між житловими будинками на момент забудови земельної ділянки.
Доказів, які спростовують обставини щодо збереження позивачем при реконструкції житлового будинку з господарськими будівлями елементів несучих і огороджувальних конструкцій, відповідачем суду не надано.
Відтак, суд вважає неправомірним прийняття відповідачем спірного рішення про скасування будівельного паспорту у зв`язку із порушення протипожежних відстаней між житловими будинками при реконструкції ОСОБА_1 житлового будинку з господарськими будівлями за номером АДРЕСА_1 та припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт № 17 від 04.03.2020.
Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В ході судового розгляду адміністративної справи відповідач не виконав процесуального обов`язку доказування та не підтвердив правомірності своєї поведінки у спірних правовідносинах. Натомість позовні вимоги відповідають обставинам справи, ґрунтуються на вимогах закону та підтверджені належними і допустимими доказами.
За встановлених обставин суд дійшов висновку, що оскаржене рішення та припис є несправедливими, не відповідають критеріям добросовісності, обґрунтованості та розсудливості, винесені без урахування всіх обставин, а відтак є протиправними та підлягають скасуванню. Таким чином, позовні вимоги слід задовольнити повністю.
Враховуючи положення частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України суд стягує на користь позивача понесені ним судові витрати, які підлягають відшкодуванню, за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.
Як встановлено з матеріалів справи, позивачем за подання даного адміністративного позову сплачено судовий збір в сумі 1681,60 грн., що підтверджується квитанцією № 0.0.1664376234.1 від 31.03.2020 на вказану суму, а тому судові витрати позивача в частині сплаченого судового збору підлягають відшкодуванню відповідачем.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області (33028, вул. 16 Липня, 38, м. Рівне, код ЄДРПОУ 37471912) про визнання протиправними та скасування рішення, припису - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області від 20.02.2020 № 124 про скасування дії будівельного паспорту забудови земельної ділянки реєстраційний № 84/2019 від 28.12.2019 на реконструкцію житлового будинку АДРЕСА_1 , замовник ОСОБА_1 .
Визнати протиправним та скасувати припис головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області Гладковської Людмили Василівни від 04.03.2020 № 17 про зупинення підготовчих та будівельних робіт.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області (33028, вул. 16 Липня, 38, м. Рівне, код ЄДРПОУ 37471912) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1681 (одна тисяча шістсот вісімдесят одна) грн. 60 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
У разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений 21 вересня 2020 року.
Суддя Д.П. Зозуля