Постанова № 9165591, 21.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.04.2010
Номер справи
2а-7603/10/0570
Номер документу
9165591
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 квітня 2010 р.                                                                       справа № 2а-7603/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Козаченка А.В.

при секретарі                                                  Токмаковій Є.А.

за участю:

представника позивача                     Желябіної І.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в заді суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Прокурора м. Дзержинська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Дзержинську до Приватного підприємства «Східна Україна» про стягнення штрафних санкцій,

В С Т А Н О В И В:

Прокурор м. Дзержинська звернувся до Донецького окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Дзержинську із адміністративним позовом до Приватного підприємства «Східна Україна» про стягнення штрафних санкцій.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач знаходиться на податковому обліку в ДПІ у м. Дзержинську як платник податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

Станом на 10.03.2010р. у відповідача існує заборгованість зі штрафних санкцій з податку на прибуток в сумі 510,00 грн., яка виникла в результаті неподання податкової звітності у встановлені законодавством строки.

На підставі акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 17.06.2009р. №432/15-25578651 було винесено податкове повідомлення-рішення від 23.09.2009р. №0003351500/0 на суму 170, грн.

На підставі акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 23.09.2009р. №757/15-25578651 було винесено податкове повідомлення-рішення від 28.10.2009р. №0003571500/0 на суму 170, грн.

На підставі акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 11.01.2010р. №8/15-25578651 було винесено податкове повідомлення-рішення від 03.02.2010р. №0003771500/0 на суму 170, грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

За правилами пункту 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» обов’язок юридичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою.

На підставі викладеного просив стягнути з відповідача податковий борг зі штрафних санкцій з податку на прибуток в сумі 510,00 грн.

Прокурор в судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.

За таких підстав суд відповідно до ст. 128 КАС України визнав можливим розглянути справу без участі прокурора і представника відповідача та на підставі доказів наявних у матеріалах справи.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що відповідач 27.03.1998р. зареєстрований Виконавчим комітетом Дзержинської міської ради як юридична особа, про що видане відповідне свідоцтво та внесений запис про державну реєстрацію. Відповідач знаходиться на податковому обліку в ДПІ у м. Дзержинську як платник податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

Відповідно до п. 2 ст. 121 Конституції України, ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» на органи прокуратури покладений обов’язок представляти інтереси держави у випадках, передбачених законом.

Згідно ч. 2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва органами прокуратури України в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб. Що вчиняються у відносинах між ними або державою.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.

В результаті невиїзної документальної перевірки відповідача щодо своєчасності подання податкової звітності позивачем складено Акт від 17.06.2009р. №432/15-25578651, яким виявлено порушення абз. «а», «б» п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме, неподання податкової декларації у встановлені законодавством строки.

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0003351500/0 від 23.09.2009р., яким застосовані штрафні санкції в сумі 170,00 гривень.

В результаті невиїзної документальної перевірки відповідача щодо своєчасності подання податкової звітності позивачем складено Акт від 23.09.2009р. №757/15-25578651, яким виявлено порушення абз. «а», «б» п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме, неподання податкової декларації у встановлені законодавством строки.

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0003571500/0 від 28.10.2009р., яким застосовані штрафні санкції в сумі 170,00 гривень.

В результаті невиїзної документальної перевірки відповідача щодо своєчасності подання податкової звітності позивачем складено Акт від 11.01.2010р. №8/15-25578651, яким виявлено порушення абз. «а», «б» п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме, неподання податкової декларації у встановлені законодавством строки.

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0003771500/0 від 03.02.2010р., яким застосовані штрафні санкції в сумі 170,00 гривень.

Зазначені податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем та оскаржені не були.

Таким чином, сума заборгованості відповідача зі штрафних санкцій з податку на прибуток склала 510,00 грн., яка в добровільному порядку відповідачем не сплачена.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання; податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов’язання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до п. 2.1.1 п. 2.1 ст. 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платниками податку на прибуток підприємств є з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами. Пунктом 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» передбачено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.

У відповідності до п.п. 1, 3, 8 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» податок на додану вартість, податок на прибуток підприємств є загальнодержавними податками.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

За правилами пункту 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» обов’язок юридичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою. Доказів сплати податкового боргу відповідач судові не надав. Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом. Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобов’язань, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.

Згідно з п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у випадку, коли сума податкового зобов’язання визначена контролюючим органом, платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язання протягом 10 днів з дня отримання податкового повідомлення, окрім випадків, коди податківець починає процедуру апеляційного або судового узгодження. П.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 передбачено, що узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена протягом 10 днів, вважається сумою податкового боргу платника податків.

Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.

У відповідності до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про систему оподаткування» під податком збором (обов’язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов’язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Таким чином, оскільки відповідач не сплатив суму податкового боргу в добровільному порядку, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 8-11, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 122-143, 151-154, 158, 160-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора м. Дзержинська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Дзержинську до Приватного підприємства «Східна Україна» про стягнення штрафних санкцій, задовільнити в повному обсязі.

Стягнути з Приватного підприємства «Східна Україна» (85200, м. Дзержинськ Донецької області, вул. Жовтнева, 4/4, ЄДРПОУ 25578651) на корить держави податковий борг зі штрафних санкцій з податку на прибуток у розмірі 510,00 грн. на бюджетний рахунок одержувача: р/р №31117009700029 в ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, отримувач УДК у м. Дзержинську.

Постанова в повному обсязі складена 23.04.2010р.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       Козаченко А.В.