Постанова № 9165542, 13.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.04.2010
Номер справи
2а-4018/10/0570
Номер документу
9165542
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 квітня 2010 р.                                                                       справа № 2а-4018/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Буряк І. В.

при секретарі                                                  Могілевському А.А.

за участю представників сторін:          

позивача:                                        Соколової В.П. (дов. від 30.01.2010р. №142)

відповідача:                                        не з’явився

прокурор:                                        не з’явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заяву           Прокурора м.Донецька в інтересах Держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні»

до          Закритого акціонерного товариства «НГМЗ-БУР»

про          стягнення суми штрафу

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Прокурор м.Донецька в інтересах Держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» (надалі – позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Закритого акціонерного товариства «НГМЗ-БУР» (надалі – відповідач, ЗАТ «НГМЗ-БУР») про стягнення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 510,00 грн.

Позов мотивовано несплатою відповідачем штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, винесеного постановою № Д-74 від 17.03.2009 р. про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.

У судовому засіданні від 23.03.2010р. оголошено про відкладення розгляду справи до 13.04.2010р. у зв’язку із неявкою представника відповідача.

В судовому засіданні від 13.04.2010р. представник позивача позов підтримав, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник прокурора в судове засідання від 13.04.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, не повідомив суд про причину неявки в судове засідання.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не надав.

Представник відповідача в судове засідання від 13.04.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, не повідомив суд про причину неявки в судове засідання.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, що з’явились, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову,-

ВСТАНОВИВ:

26 вересня 2008 року Горлівським відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Донецькій області відносно ЗАТ «НГМЗ-БУР» винесений припис ДГ 232 № 408 про усунення порушень.

29 січня 2009 року Горлівським відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Донецькій області проведено перевірку виконання вимог припису ДГ 232 № 408 від 26 вересня 2008 року, якою встановлено часткове не виконання припису ДГ 232 № 408 від 26 вересня 2008 року, про що зазначено у акті перевірки №02/19-0044 від 29.01.2009р.

На підставі зазначеного акту перевірки №02/19-0044 від 29.01.2009р., ст. державний інспектор з енергетичного нагляду Клепач С.Г. виніс постанову № Д-74 від 17.03.2009 р. про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, відповідно до якої на відповідача накладений штраф у розмірі 510,00 грн.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.

Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право:

- отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів;

- давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів;

- давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці;

- вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії;

- надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення;

- застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» встановлено, що споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.

Згідно ч. 3 ст. 27 зазначеного Закону, суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій. Відповідно до ч. 6 ст. 27 зазначеного Закону, суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України. Частиною 7 ст. 27 зазначеного Закону, встановлено, що санкції, передбачені частиною 3 статті 27 Закону України «Про електроенергетику», застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.3 Положення «Про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. №1312, накладати на суб'єктів господарювання штрафи мають право: Національна комісія регулювання електроенергетики; державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж; державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Відповідно до п. 5 зазначеного Положення, старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарювання штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 зазначеного Положення, - у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 10 зазначеного Положення, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Таким чином, Постанова № Д-74 від 17.03.2009 р. прийнята відповідно до норм законодавства, та штраф у розмірі 510,00 грн. підлягає стягненню у примусовому порядку на підставі рішення суду.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.

Нормою ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Прокурора м.Донецька в інтересах Держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Закритого акціонерного товариства «НГМЗ-БУР» задовольнити повністю.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства «НГМЗ-БУР» (83050, Донецька область, м.Донецьк, вул. Артема, 88; рахунок № 26000301553618 ЦГВ ПІБ, МФО 334464, ЄДРПОУ 32757587) до Державного бюджету України суму штрафу 510 (п’ятсот десять) гривень 00 копійок за постановою Держенергонагляду від 17 березня 2009 року № Д-74.

2. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України

3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 13 квітня 2010 року, повний текст виготовлено 16 квітня 2010 року.

4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.           Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.           Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.           Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       Буряк І. В.