Рішення № 91654590, 09.09.2020, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2020
Номер справи
280/3955/19
Номер документу
91654590
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

09 вересня 2020 року Справа № 280/3955/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Лазаренка М.С.,

за участю секретаря судового засідання Дєткова Р.О.,

за участю:

представника позивача Шилової Д.К.,

представника відповідача Шалагінової М.В., Ташевської Н.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Альбакор" (69106, м. Запоріжжя, вул. Скворцова, 236, код ЄДРПОУ 37129163) до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (69002, м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 105-а, код ЄДРПОУ 40311343) про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

14 серпня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Альбакор» (далі - позивач) до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд: визнати протиправною та скасувати постанову відповідач від 10.07.2019 №21 «Про накладення штрафу за порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 10.07.2019 за результатами розгляду справи начальником Головного управління, головним державним інспектором, головним державним ветеринарним інспектором Шершневим В.П. за порушення оператором ринку - ТОВ «Альбакор», встановлених Законом № 771 обов`язків операторів ринку щодо вилучення та/або відкликання у встановлених законах випадках харчових продуктів, які перебувають в обігу, якщо, встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров`я людини, за що передбачена відповідальність п. 7 ч. 1 ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», винесено постанову про накладення штрафу за порушення Закону України «Про державний контролю за дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми № 21, яким накладено на ТОВ «Альбакор» штраф в розмірі 146 055 грн. Зазначає, що позивачем вжито всіх залежних від нього заходів щодо відкликання або вилучення з обігу небезпечних харчових продуктів - філе пангасіуса, жодних винних дій з розповсюдження небезпечної продукції не здійснювало, будь-яких заборон щодо вільного обігу продукції не порушувало, а неможливість вилучення продукції, за що п. 7 ч. 1 ст. 65 Закону встановлена відповідальність, сталася не з вини позивача, оскільки про експертний висновок ТОВ «Альбакор» стало відомо лише 14.06.2019, та продукція на цей час була реалізована кінцевим споживачам. У зв`язку з вищевикладеним просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

11.10.2020 Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області подало відзив на позовну заяву (вх.№42217), в якому зазначає про незгоду з заявленими позовними вимогами. Вказує, що перевірку відповідача Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області проведено на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Законом України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харові продукти та корми від 10.07.2019 № 21. Відповідно до експертного висновку Випробувального центру Одеської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 07.06.2019 № 001964 і/19, філе пангасіуса с/м (0304), дата виготовлення 28.03.2019, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, замовник ТОВ «Альбакор», 69106, м. Запоріжжя, вул.Скворцова, буд. 236, за вмістом токсичних елементів (масова доля кадмію, мг/кг, масова доля ртуті, мг/кг) відповідає вимогам Додатку до Державних гігієнічних правил і норм «Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах» наказ № 368 від 13.05.2013, за мікологічними, мікробіологічними показниками відповідає вимогам наказу № 548 від 19.07.2012 «Про затвердження Мікробіологічних критеріїв для встановлення показників безпечності харчових продуктів «Обов`язкового мінімального переліку досліджень сировини, продукції тваринного та рослинного походження, комбікормової сировини, комбікормів, вітамінних препаратів та ін., які слід проводити в державних лабораторіях ветеринарної медицини і за результатами яких видається ветеринарне свідоцтво (Ф-2)» від 03.11.1998 № 16 у редакції наказу ДДВМ від 18.11.2003 № 87 та змін наказу ДДВМ № 107 від 27.09.2004, за вмістом токсичного елементу (масова доля свинцю, мг/кг) не відповідає вимогам Додатку до Державних гігієнічних правил і норм «Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах» наказ №368 від 13.05.2013. Відповідно до товарно-транспортних накладних від 30.05.2019 № ПРМ-0028064, від 06.06.2019 № ПРМ-0029458 та накладних на переміщення від 30.05.2019 № 6647, від 06.06.2019 № 6988, пангасіус (філе б/ш 220+, 10%, INT, 5 кг, короб, В`єтнам) відвантажено до складу одержувача ТОВ «Альбакор»: м. Запоріжжя, вул. Магістральна, 100. 14.06.2019, ще перед початком проведення позаплановий захід з державного нагляду (контролю) на предмет додержання законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, листом Запорізького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області № 24-07/1516 повідомлено ТОВ «Альбакор» про негайне вжиття необхідних заходів згідно вимог ст. 22 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та інформування Запорізьке міське управління ГУ ДПСС у Запорізькій області 14.06.2019. 14.06.2019 ТОВ «Альбакор» листом за вих.№ 85 повідомило про негайно вжиті заходи, а саме про призупинення обігу філе пангасіуса с/м. На підставі наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (далі за текстом - Головне управління) від 14.06.2019 № 938 і направлення від 14.06.2019 № 1210, з 18.06.2019 по 19.06.2019 посадовими особами Головного управління проведено позаплановий захід з державного нагляду (контролю) на предмет додержання законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів ТОВ «Альбакор» за адресою: вул. Скворцова, 236, м. Запоріжжя, 69106. Так, 10.07.2019 за результатами розгляду справи начальником Головного управління, головним державним інспектором, головним державним ветеринарним інспектором Шершневим В.П. за порушення оператором ринку - ТОВ «Альбакор», встановлених Законом № 771 обов`язків операторів ринку щодо вилучення та/або відкликання у встановлених законах випадках харчових продуктів, які перебувають в обігу, якщо, встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров`я людини, за що передбачена відповідальність п. 7 ч. 1 ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», винесено постанову про накладення штрафу за порушення Закону України «Про державний контролю за дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми № 21, яким накладено на ТОВ «Альбакор» штраф в розмірі 146 055 грн. 12.07.2019 Головним управлінням на адресу ТОВ «Альбакор» рекомендованим листом з повідомленням надіслана постанова від 10.07.2019 №21, яка останьому 15.07.2019 вручена за довіреністю. Зазначене вище свідчить, що оскаржувана постанова від 10.07.2019 № 21 винесена на підставі, у спосіб та в межах повноважень, передбачених Законом України «Про державний контролю за дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин» та Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». У зв`язку з наведеним, вважає постанову правомірною, просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 19.08.2019 року позовну заяву у справі №280/3955/19 залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви строком 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.

Ухвалою суду від 16.09.2019 відкрито загальне позовне провадження у справі, призначено підготовче засідання на 10.10.2019.

Ухвалою суду від 10.10.2019 підготовче засідання відкладено на 11.11.2019.

Ухвалою суду від 11.11.2019 продовжено строк підготовчого провадження у справі №280/3955/19 строком на 30 (тридцять) днів, підготовче засідання відкладено на 16.12.2019.

Ухвалою суду від 16.12.2019 зупинено провадження в адміністративній справі №280/3955/19 до 10 лютого 2020 року, для надання сторонам часу необхідного їм для примирення.

Ухвалою суду від 10.02.2020 закрито підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду по суті на 18.03.2020.

Ухвалою суду від 18.03.2020 відкладено судове засідання на 13.05.2020.

Ухвалою суду від 13.05.2020 зупинено провадження в адміністративній справі №280/3955/19 до 02 липня 2020 року, для надання сторонам часу необхідного їм для примирення.

Ухвалою суду від 02.07.2020 відкладено судове засідання на 09.09.2020.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги. Просив суд їх задовольнити.

Представники відповідача заперечили проти позову з підстав, викладених у відзиві. Просили суд відмовити у позові.

09 вересня 2020 року у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 243 КАС України, у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п`ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

За відкритими даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «Альбакор» (код ЄДРПОУ 37129163) зареєстроване як юридична особа 02.06.2010, основним видом діяльності є Код КВЕД 46.39 Неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (основний).

12.06.2019 від Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області надійшов лист № 4345/02/22 від 11.06.2019, згідно з яким, Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області інформує, що за результатами досліджень зразку-філе пангасіуса с/м (0304), дата виготовлення 28.03.2019, який надійшов на адресу ТОВ «Альбакор» (69106, м. Запоріжжя, вул. Скорцова, 236) в контейнері MNBU 3133680, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, який супроводжувався ветеринарним сертифікатом № YK07576/19/CH від 08.04.2019, виявлено невідповідність за вмістом токсичного елементу (масова доля свинцю, мг/кг становить 0,363, допустима норма - не більше 0,3 мг/кг), що не відповідає вимогам наказу Міністерства охорони здоров`я України від 13.05.2013 № 368 «Державні гігієнічні правила і норми «Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах» (експертний висновок Одеської регіональної державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 001964 і/19 від 07.06.2019). При здійсненні позапланового заходу державного контролю спеціалістами Черноморського міського управління ГУ ДПСС в Одеській області встановлено, що ТОВ «Альюакор» відправив вантаж - філе пангасіуса с/м вагою 26250,0 кг вантажоодержувачу ТОВ «Альбакор» пункт розвантаження м. Запоріжжя, вул. Магістральна, 100. З метою запобігання виникнення і розповсюдження харчових отруєнь поміж населення ГУ ДПСС в Одеській області направило матеріали для розгляду та вжиття реагування в межах компетенції з метою недопущення до обігу небезпечних харчових продуктів.

Відповідно до експертного висновку Випробувального центру Одеської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 07.06.2019 № 001964 і/19, філе пангасіуса с/м (0304), дата виготовлення 28.03.2019, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, замовник ТОВ «Альбакор», 69106, м. Запоріжжя, вул.Скворцова, буд. 236, за вмістом токсичних елементів (масова доля кадмію, мг/кг, масова доля ртуті, мг/кг) відповідає вимогам Додатку до Державних гігієнічних правил і норм «Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах» наказ № 368 від 13.05.2013, за мікологічними, мікробіологічними показниками відповідає вимогам наказу № 548 від 19.07.2012 «Про затвердження Мікробіологічних критеріїв для встановлення показників безпечності харчових продуктів «Обов`язкового мінімального переліку досліджень сировини, продукції тваринного та рослинного походження, комбікормової сировини, комбікормів, вітамінних препаратів та ін., які слід проводити в державних лабораторіях ветеринарної медицини і за результатами яких видається ветеринарне свідоцтво (Ф-2)» від 03.11.1998 № 16 у редакції наказу ДДВМ від 18.11.2003 № 87 та змін наказу ДДВМ № 107 від 27.09.2004, за вмістом токсичного елементу (масова доля свинцю, мг/кг) не відповідає вимогам Додатку до Державних гігієнічних правил і норм «Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах» наказ №368 від 13.05.2013.

Відповідно до товарно-транспортних накладних від 30.05.2019 № ПРМ-0028064, від 06.06.2019 № ПРМ-0029458 та накладних на переміщення від 30.05.2019 № 6647, від 06.06.2019 № 6988, пангасіус (філе б/ш 220+, 10%, INT, 5 кг, короб, В`єтнам) відвантажено до складу одержувача ТОВ «Альбакор»: м. Запоріжжя, вул. Магістральна, 100.

14.06.2019, ще перед початком проведення позаплановий захід з державного нагляду (контролю) на предмет додержання законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, листом Запорізького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області № 24-07/1516 повідомлено ТОВ «Альбакор» про негайне вжиття необхідних заходів згідно вимог ст. 22 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та інформування Запорізьке міське управління ГУ ДПСС у Запорізькій області 14.06.2019.

14.06.2019 ТОВ «Альбакор» листом за вих.№ 85 повідомило про негайно вжиті заходи, а саме про призупинення обігу філе пангасіуса с/м.

На підставі наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (далі за текстом - Головне управління) від 14.06.2019 № 938 і направлення від 14.06.2019 № 1210, з 18.06.2019 по 19.06.2019 посадовими особами Головного управління проведено позаплановий захід з державного нагляду (контролю) на предмет додержання законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів ТОВ «Альбакор» за адресою: вул. Скворцова, 236, м. Запоріжжя, 69106.

За результатами позапланового заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами складено акт№ 1210/24 віл 19.06.2019, яким встановлені порушення:

1) п. 1 ч. 5 ст. 40 Закону № 771 - записи про заходи, які вживаються з метою управління небезпечними факторами, ведуться неналежним чином, а саме на час проведення позапланового заходу та згідно наданих листів від 10.06.2019 та 14.06.2019 неможливо провести належну ідентифікацію та простежуваність, не розпочата та не виконана процедура вилучення з обігу продукції,Ю що не відповідає парламентам безпечності, а саме: філе пангасіуса с/м, вагою 26250,0 кг, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, у якому виявлено невідповідність за вмістом токсичного елементу свинцю (експертний висновок Одеської регіональної лабораторії державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 001964 і/19 від 07.06.2019). Про виявлену невідповідність не проведено письмове інформування компетентного органу, а також про вжиті заходи для запобігання виникненню ризиків для споживачів.

2) п. 2 ч. 5 ст. 40 Закону № 771 - інформація, що надана на запити посадових осіб щодо обігу на ТОВ «Альбакор» філе пангасіуса с/м, вагою 26250,0 кг, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, у якому виявлено невідповідність за вмістом токсичного елементу свинцю (експертний висновок Одеської регіональної лабораторії державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 001964 і/19 від 07.06.2019), містить розбіжності та недостовірні дані, а саме: в листі від 10.06.2019 вказано про відвантаження цієї партії за адресою: вул. Магістральна, 100, в листі від 14.06.2019 про прийняття рішення про призупинення обігу філе пангасіуса с/м, а згідно наданих копій видаткових накладних вся партія філе пангасіуса с/м, вагою 26250,0 кг, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, була реалізована 03.06.2019, 04.06.2019 та 07.06.2019.

19.06.2019 на підставі акту від 19.06.2019 № 1210/24 державним інспектором - головним спеціалістом відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Запорізького міського управління Головного управління Лавренко С.О. складено протокол про порушення Закону України «Про державний контролю за дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми.

Крім цього, 24.06.2019 Головним управлінням винесено припис про усунення порушень вимог законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин № 1210/24, яким Головне управління вимагає ТОВ «Альбакор» у строк до 27.06.2019 усунути виявлені під час позапланової перевірки порушення.

28.06.2019 на адресу Головного управління від ТОВ «Альбакор» надійшов лист від 26.06.2019 вих.№89, яким повідомлено, що для виконання передбачених приписом заходів розпочато аналіз даних бухгалтерського та податкового обліку з метою встановлення повного кола покупців вказаної продукції, встановлення зв`язку та організації вилучення продукції з урахуванням транспортних, логістичних, складських та інших чинників. Крім цього, цим листом просять подовжити строк виконання заходів до 10.07.2019.

10.07.2019 за результатами розгляду справи начальником Головного управління, головним державним інспектором, головним державним ветеринарним інспектором Шершневим В.П. за порушення оператором ринку - ТОВ «Альбакор», встановлених Законом № 771 обов`язків операторів ринку щодо вилучення та/або відкликання у встановлених законах випадках харчових продуктів, які перебувають в обігу, якщо, встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров`я людини, за що передбачена відповідальність п. 7 ч. 1 ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», винесено постанову про накладення штрафу за порушення Закону України «Про державний контролю за дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми № 21, яким накладено на ТОВ «Альбакор» штраф в розмірі 146 055 грн.

Позивач не погоджується з вищезазначеною постановою, що і зумовило звернення до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з того, що відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 3 Конституції України визначено, що людина, її життя та здоров`я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю.

Відповідно до вимог ст.42 Конституції України держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів.

Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин» визначає правові та організаційні засади державного контролю, що здійснюється з метою перевірки дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти, корми, здоров`я та благополуччя тварин, а також законодавства про побічні продукти тваринного походження під час ввезення (пересилання) таких побічних продуктів на митну територію України.

Частиною 1 ст. 18 і ч. 1 ст. 19 цього Закону визначено, що державний контроль здійснюється компетентним органом, крім випадків, встановлених цим Законом. Заходи державного контролю здійснюються у формі аудиту, інспектування, передзабійного та післязабійного огляду, відбору зразків, лабораторного дослідження (випробування), документальної перевірки, перевірки відповідності, фізичної перевірки. У межах заходів державного контролю здійснюється державний моніторинг.

Відповідно пп. 1 п. 4 Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби ввід 14.08.2017 №672, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань забезпечує реалізацію державної політики, а саме у галузі ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів здійснює державний нагляд (контроль) за, зокрема, тваринами, харчовими продуктами, іншими об`єктами санітарних заходів, пов`язаними з продуктами тваринного походження, репродуктивним матеріалом, племінною справою у тваринництві, біологічними продуктами, патологічним матеріалом, ветеринарними препаратами, субстанція ми, кормовими добавками, преміксами та кормами, засобами ветеринарної медицини, засобами догляду за тваринами та супутніми об`єктами, штамами мікроорганізмів, а також потужностями, що використовуються для їх виробництва, переробки, зберігання та обігу; діяльністю суб`єктів господарювання, які здійснюють виробництво, перевезення, зберігання, реалізацію органічної продукції (сировини).

Статтею 3 Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 № 771/97-ВР (далі за текстом - Закон № 771) регулює відносини між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та споживачами харчових продуктів і визначає порядок забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, що виробляються, перебувають в обігу, ввозяться (пересилаються) на митну територію України та/або вивозяться (пересилаються) з неї.

Статтею 4 цього Закону визначено, що державне регулювання у сфері безпечності харчових продуктів здійснюється з метою захисту життя, здоров`я та інтересів споживачів.

Отже, недотримання принципів та вимог до безпечності та якості харчових продуктів порушує права людини (споживача) на безпеку їх здоров`я і життя, і може завдати шкоди.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону № 771, оператори ринку відповідають за виконання вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів у межах діяльності, яку вони здійснюють.

Згідно з п.п. 6, 7 ч. 2 ст. 20 цього Закону, оператори ринку зобов`язані забезпечувати простежуваність та надавати інформацію, передбачену статтею 22 цього Закону, вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров`я людини.

Частинами 3, 5, 6 ст. 20 Закону № 771 визначено, що якщо оператор ринку вважає або має підстави вважати, що харчові продукти, які він ввіз (переслав) на митну територію України, виробив, переробив або обіг яких здійснює, не відповідають вимогам безпечності, він негайно розпочинає процедуру вилучення цих харчових продуктів з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформує про виявлену невідповідність компетентний орган. Якщо такі харчові продукти могли потенційно потрапити до споживача, оператор ринку інформує споживачів про причини їх вилучення та у разі потреби відкликає харчові продукти, якщо застосування інших заходів є недостатнім для досягнення прийнятного рівня захисту здоров`я споживачів.

Якщо оператор ринку має підстави вважати, що харчові продукти, які він ввів в обіг, можуть бути шкідливими для здоров`я людей, він у строк не більше одного робочого дня письмово інформує про це компетентний орган, а також про вжиті заходи для запобігання виникненню ризиків для споживача.

Оператор ринку взаємодіє з компетентним органом для здійснення заходів щодо запобігання виникненню або зменшенню ризиків, що становлять харчові продукти, які він ввів або вводить в обіг.

Згідно з ч. 5 ст. 40 Закону № 771, з метою забезпечення високого рівня безпечності харчових продуктів та швидкого реагування у разі виявлення випадків, що можуть спричинити шкідливий вплив на здоров`я людини, оператори ринку зобов`язані: 1) вести записи про заходи, які вживаються для управління небезпечними факторами, та зберігати їх протягом трьох місяців після закінчення кінцевої дати продажу харчового продукту, нанесеної на маркуванні; 2) надавати на запит компетентного органу або операторів ринку, які отримують первинну продукцію, інформацію, передбачену цією статтею.

12.06.2019 від Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області надійшов лист № 4345/02/22 від 11.06.2019, згідно з яким, Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області інформує, що за результатами досліджень зразку-філе пангасіуса с/м (0304), дата виготовлення 28.03.2019, який надійшов на адресу ТОВ «Альбакор» (69106, м. Запоріжжя, вул. Скворцова, 236) в контейнері MNBU 3133680, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, який супроводжувався ветеринарним сертифікатом № YK07576/19/CH від 08.04.2019, виявлено невідповідність за вмістом токсичного елементу (масова доля свинцю, мг/кг становить 0,363, допустима норма - не більше 0,3 мг/кг), що не відповідає вимогам наказу Міністерства охорони здоров`я України від 13.05.2013 № 368 «Державні гігієнічні правила і норми «Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах» (експертний висновок Одеської регіональної державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 001964 і/19 від 07.06.2019). При здійсненні позапланового заходу державного контролю спеціалістами Черноморського міського управління ГУ ДПСС в Одеській області встановлено, що ТОВ «Альбакор» відправив вантаж - філе пангасіуса с/м вагою 26250,0 кг вантажоодержувачу ТОВ «Альбакор» пункт розвантаження м. Запоріжжя, вул. Магістральна, 100. З метою запобігання виникнення і розповсюдження харчових отруєнь поміж населення ГУ ДПСС в Одеській області направило матеріали для розгляду та вжиття реагування в межах компетенції з метою недопущення до обігу небезпечних харчових продуктів.

Відповідно до експертного висновку Випробувального центру Одеської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 07.06.2019 № 001964 і/19, філе пангасіуса с/м (0304), дата виготовлення 28.03.2019, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, замовник ТОВ «Альбакор», 69106, м. Запоріжжя, вул.Скворцова, буд. 236, за вмістом токсичних елементів (масова доля кадмію, мг/кг, масова доля ртуті, мг/кг) відповідає вимогам Додатку до Державних гігієнічних правил і норм «Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах» наказ № 368 від 13.05.2013, за мікологічними, мікробіологічними показниками відповідає вимогам наказу № 548 від 19.07.2012 «Про затвердження Мікробіологічних критеріїв для встановлення показників безпечності харчових продуктів «Обов`язкового мінімального переліку досліджень сировини, продукції тваринного та рослинного походження, комбікормової сировини, комбікормів, вітамінних препаратів та ін., які слід проводити в державних лабораторіях ветеринарної медицини і за результатами яких видається ветеринарне свідоцтво (Ф-2)» від 03.11.1998 № 16 у редакції наказу ДДВМ від 18.11.2003 № 87 та змін наказу ДДВМ № 107 від 27.09.2004, за вмістом токсичного елементу (масова доля свинцю, мг/кг) не відповідає вимогам Додатку до Державних гігієнічних правил і норм «Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах» наказ №368 від 13.05.2013.

Відповідно до товарно-транспортних накладних від 30.05.2019 № ПРМ-0028064, від 06.06.2019 № ПРМ-0029458 та накладних на переміщення від 30.05.2019 № 6647, від 06.06.2019 № 6988, пангасіус (філе б/ш 220+, 10%, INT, 5 кг, короб, В`єтнам) відвантажено до складу одержувача ТОВ «Альбакор»: м. Запоріжжя, вул. Магістральна, 100.

14.06.2019, ще перед початком проведення позаплановий захід з державного нагляду (контролю) на предмет додержання законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, листом Запорізького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області № 24-07/1516 повідомлено ТОВ «Альбакор» про негайне вжиття необхідних заходів згідно вимог ст. 22 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та інформування Запорізьке міське управління ГУ ДПСС у Запорізькій області 14.06.2019.

14.06.2019 ТОВ «Альбакор» листом за вих.№ 85 повідомило про негайно вжиті заходи, а саме про призупинення обігу філе пангасіуса с/м.

На підставі наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області від 14.06.2019 № 938 і направлення від 14.06.2019 № 1210, з 18.06.2019 по 19.06.2019 посадовими особами Головного управління проведено позаплановий захід з державного нагляду (контролю) на предмет додержання законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів ТОВ «Альбакор» за адресою: вул. Скворцова, 236, м. Запоріжжя, 69106.

За результатами позапланового заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами складено акт № 1210/24 віл 19.06.2019, яким встановлені порушення:

1) п. 1 ч. 5 ст. 40 Закону № 771 - записи про заходи, які вживаються з метою управління небезпечними факторами, ведуться неналежним чином, а саме на час проведення позапланового заходу та згідно наданих листів від 10.06.2019 та 14.06.2019 неможливо провести належну ідентифікацію та простежуваність, не розпочата та не виконана процедура вилучення з обігу продукції, що не відповідає параметрам безпечності, а саме: філе пангасіуса с/м, вагою 26250,0 кг, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, у якому виявлено невідповідність за вмістом токсичного елементу свинцю (експертний висновок Одеської регіональної лабораторії державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 001964 і/19 від 07.06.2019). Про виявлену невідповідність не проведено письмове інформування компетентного органу, а також про вжиті заходи для запобігання виникненню ризиків для споживачів;

2) п. 2 ч. 5 ст. 40 Закону № 771 - інформація, що надана на запити посадових осіб щодо обігу на ТОВ «Альбакор» філе пангасіуса с/м, вагою 26250,0 кг, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, у якому виявлено невідповідність за вмістом токсичного елементу свинцю (експертний висновок Одеської регіональної лабораторії державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 001964 і/19 від 07.06.2019), містить розбіжності та недостовірні дані, а саме: в листі від 10.06.2019 вказано про відвантаження цієї партії за адресою: вул. Магістральна, 100, в листі від 14.06.2019 про прийняття рішення про призупинення обігу філе пангасіуса с/м, а згідно наданих копій видаткових накладних вся партія філе пангасіуса с/м, вагою 26250,0 кг, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, була реалізована 03.06.2019, 04.06.2019 та 07.06.2019.

Цей акт 19.06.2019 отримано начальником служби якості ТОВ «Альбакор» Скакун С.Р. без зауважень і заперечень.

19.06.2019 на підставі акту від 19.06.2019 № 1210/24 державним інспектором - головним спеціалістом відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Запорізького міського управління Головного управління Лавренко С.О. складено протокол про порушення Закону України «Про державний контролю за дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми.

Крім цього, 24.06.2019 Головним управлінням винесено припис про усунення порушень вимог законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин № 1210/24, яким Головне управління вимагає ТОВ «Альбакор» у строк до 27.06.2019 усунути виявлені під час позапланової перевірки порушення.

Цей припис 25.06.2019 отримано начальником служби якості ТОВ «Альбакор» ОСОБА_1

27.06.2019 ТОВ «Альбакор» в особі ОСОБА_1 повідомлено про час і місце розгляду справи про невиконання обов`язку щодо відкликання або вилучення з обігу небезпечних харчових продуктів; ненадання, несвоєчасне надання, надання недостовірної інформації на вимогу посадової особи компетентного органу.

28.06.2019 на адресу Головного управління від ТОВ «Альбакор» надійшов лист від 26.06.2019 вих.№89, яким повідомлено, що для виконання передбачених приписом заходів розпочато аналіз даних бухгалтерського та податкового обліку з метою встановлення повного кола покупців вказаної продукції, встановлення зв`язку та організації вилучення продукції з урахуванням транспортних, логістичних, складських та інших чинників. Крім цього, цим листом просять подовжити строк виконання заходів до 10.07.2019.

10.07.2019 в приміщенні Головного управління відбувся розгляд справи про порушення Закону України «Про державний контроль за дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми з боку ТОВ «Альбакор».

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин» оператори ринку несуть відповідальність за такі правопорушення, зокрема невиконання обов`язку щодо відкликання або вилучення з обігу небезпечних харчових продуктів або кормів - тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі тридцяти п`яти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат.

Статтею 66 цього Закону передбачене провадження у справах про порушення цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми.

Так, приписами ч.ч. 1, 2, 8, 13, 14 цієї статті визначено, що провадження у справах про порушення юридичними особами та фізичними особами - підприємцями цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми здійснюється відповідно до положень цієї статті.

Штраф за порушення цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми може бути накладено протягом шести місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

Справа про порушення цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми (далі - справа) розглядається компетентним органом або його територіальними органами. Від імені зазначених органів розглядати справи мають право головні державні інспектори та головні державні ветеринарні інспектори.

Справа не може бути розпочата, а розпочата справа підлягає закриттю у разі:

1) відсутності події або складу порушення цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми;

2) втрати чинності положенням закону, яким встановлено відповідальність за порушення цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми;

3) закінчення визначеного законом строку, протягом якого може бути накладено штраф;

4) наявності за тим самим фактом порушення цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми постанови про накладення штрафу або нескасованої постанови про закриття справи, винесеної щодо тієї самої особи;

5) державної реєстрації припинення у результаті ліквідації юридичної особи, щодо якої складено протокол;

6) смерті фізичної особи - підприємця, щодо якої складено протокол.

За результатами розгляду справи головний державний інспектор (головний державний ветеринарний інспектор) виносить одну з таких постанов:

1) про накладення штрафу;

2) про закриття справи.

Так, 10.07.2019 за результатами розгляду справи начальником Головного управління, головним державним інспектором, головним державним ветеринарним інспектором Шершневим В.П. за порушення оператором ринку - ТОВ «Альбакор», встановлених Законом № 771 обов`язків операторів ринку щодо вилучення та/або відкликання у встановлених законах випадках харчових продуктів, які перебувають в обігу, якщо, встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров`я людини, за що передбачена відповідальність п. 7 ч. 1 ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», винесено постанову про накладення штрафу за порушення Закону України «Про державний контролю за дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми № 21, яким накладено на ТОВ «Альбакор» штраф в розмірі 146 055 грн.

12.07.2019 Головним управлінням на адресу ТОВ «Альбакор» рекомендованим листом з повідомленням надіслана постанова від 10.07.2019 №21, яка останньому 15.07.2019 вручена за довіреністю.

Зазначене вище свідчить, що оскаржувана постанова від 10.07.2019 № 21 винесена на підставі, у спосіб та в межах повноважень, передбачених Законом України «Про державний контролю за дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин» та Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

З приводу тверджень позивача суд зазначає наступне.

Позивач стверджує, що ним вжито всіх залежних від нього заходів щодо відкликання або вилучення з обігу небезпечних харчових продуктів - філе пангасіуса, жодних винних дій з розповсюдження небезпечної продукції не здійснювало, будь-яких заборон щодо вільного обігу продукції не порушувало, а неможливість вилучення продукції, за що п. 7 ч. 1 ст. 65 Закону встановлена відповідальність, сталася не з вини позивача, оскільки про експертний висновок ТОВ «Альбакор» стали відомі лише 14.06.2019, а продукція на цей час реалізована кінцевим споживачам.

На думку позивача, однією з обов`язкових ознак юридичної відповідальності є наявність в діях особи вини в формі умислу або необережності, тому у відповідності до п. 13 ст. 66 Закону № 2042-VIII справа про правопорушення не може бути розпочата, а розпочата справа підлягає закриттю у разі відсутності події або складу порушення цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми.

Проте, всупереч цієї норми, на думку позивача, Головним управлінням безпідставно застосовані до ТОВ «Альбакор» штрафні санкції, що порушують суб`єктивні майнові права суб`єкта господарювання та права оператора ринку харчових продуктів.

Отже, позивач стверджує, що про результати відбору зразків філе пангасіуса він дізнався лише (вперше) 14.06.2019, тобто через 24 доби з дня вільного обігу та початку його продажу (22.05.2019).

Проте, суд з таким твердженням позивача погодитися не може, оскільки ТОВ «Альбакор» про відбір зразків продукції (філе пангасіуса) знало ще 30.05.2019, що підтверджується актом відбору зразків від 30.05.2019 № 51, на якому експедитором ТОВ «Альбакор» ОСОБА_2 проставлено особистий підпис та примірник якого ним отримано.

Про те, що ОСОБА_2 станом на 30.05.2019 був працівником ТОВ «Альбакор», позивачем не оспорюється.

При цьому, про результати основного лабораторного дослідження (експертний висновок № 0019641/19 від 07.06.2019, яким виявлено невідповідність за вмістом токсичного елементу (масова доля свинцю, мг/кг становить 0,363 допустима норма - не більше 0,3 мг/кг) та не відповідає наказу МОЗ від 13.05.2013 № 368, ТОВ «Альбакор» дізналось 07.06.2019, про що свідчить відмітка про отримання експедитором ТОВ «Альбакор» ОСОБА_2 повідомлення Прикордонного інспекційного пункту ветеринарної медицини № 9 Одеської регіональної служби Державного ветеринарно- санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті від 07.06.2019.

Отже, саме 07.06.2019 прикордонним інспекційним пунктом ветеринарної медицини № 9 у відповідності до ч. 11 ст. 21 Закону України «Про державний контролю за дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин» було проінформовано ТОВ «Альбакор» (оператора ринку) про результати основного лабораторного дослідження.

Крім цього, суд не погоджується і з твердженням позивача, що ним було вжито всіх залежних від нього заходів щодо відкликання або вилучення з обігу небезпечних харчових продуктів, оскільки, як зазначалось вище, ТОВ «Альбакор» були складені товарно-транспортні накладні 30.05.2019 за № ПРМ-0028064, та 06.06.2019 за № ПРМ-0029458 і накладні на переміщення небезпечного харчового продукту (пангасіус (філе б/ш 220+, 10%, INT, 5 кг, короб, В`єтнам) від 30.05.2019 № 6647 та від 06.06.2019 №6988, відповідно до яких здійснювалось транспортування цього товару до м. Запоріжжя та відвантаження до складу одержувача ТОВ «Альбакор»: м. Запоріжжя, вул. Магістральна, 100.

Тобто, до моменту розвантаження і реалізації кінцевим споживачам, позивач вже знав про небезпечний харчовий продукт, який може спричинити шкідливий вплив для здоров`я людини, та який перебуває в обігу.

До того ж, жодного належного доказу про вжиття всіх залежних від ТОВ «Альбакор» заходів щодо відкликання або вилучення з обігу небезпечних харчових продуктів - філе пангасіуса, ні під час проведення позапланового заходу державного контролю, ні на час розгляду справи в суді позивачем не надано.

Надані позивачем видаткові накладні у кількості 52 документа не можуть підтвердити господарську операцію з продажу філе пангасіуса, вагою 26250,0 кг, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, оскільки з усіх видаткових накладних неможливо ідентифікувати осіб (покупців), які брали участь у здійсненні господарської операції. Зазначене свідчить про недотримання з боку ТОВ «Альбакор» п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Міністерствафінансів України 24.05.1995 № 88.

Крім цього, взагалі виникає сумнів у продажі ТОВ «Альбакор» усього товару філе пангасіуса с/м, вагою 26250,0 кг, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, лише за 3 дні, 03.06.2019, 04.06.2019 та 07.06.2019 кінцевим споживачам - неплатникам податків.

Усі додані ТОВ «Альбакор» документи щодо виконання припису про усунення порушень вимог законодавства про харчові продукти, які додані позивачем до позову, а саме: наказ про невідкладні заходи згідно вимог Закону України «Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів», службова записка від Фінансового директора ТОВ «Альбакор», службові записки від начальника служби складської логістики ТОВ «Альбакор», план вилучення/відкликання продукції, службова записка від директора департаменту з продажу ТОВ «Альбакор», протокол засідання робочої групи по відкликанню і вилученню продукції з обігу, журнал реєстрації претензій по якості, свідчать лише про формальний підхід до обов`язку ТОВ «Альбакор» по відкликанню або вилученню з обігу небезпечних харчових продуктів.

Слід звернути увагу на службові записки фінансового директора ОСОБА_3 від 18.06.2019 вих.№ Бухг_17_, та директора департаменту продажу ОСОБА_4 від 27.06.2019 вих.№ Продаж_23_. Цими службовими повідомлено директора ТОВ «Альбакор» про те, що у зв`язку з тим, що даний вид продукції був відвантажений кінцевим споживачам, їх персональні дані у звітній системі 1-С відсутні, та в ході виконання плану заходів по відкликанню або вилученню з обігу філе пангасіуса с/м, вагою 26250,0 кг, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, працівниками департаменту продажу були проведені відвідування точок реалізації рибної продукції в містах Мелітополь, Запоріжжя, Бердянськ (ринки), за результатами яких виданий вид продукції не виявлено.

Із зазначеного випливає, що філе пангасіуса с/м, вагою 26250,0 кг, виробник DL 183, MEKONG FISHERIES JOINT STOCK COMPANY, В`єтнам, розповсюджено на ринках менше ніж за 20 діб, та у системі бухгалтерського обліку уся інформація по 52 покупцям відсутня.

Вищевикладене, свідчить не тільки про формальний підхід до обов`язку ТОВ «Альбакор» по відкликанню або вилученню з обігу небезпечних харчових продуктів, а і взагалі про бездіяльність з боку ТОВ «Альбакор» по відкликанню або вилученню з обігу цієї продукції, і всяких дій по уникненню відповідальності, передбаченої п. 7 ч. 1 ст. 65 Закону України «Про державний контролю за дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин».

Таким чином, оскаржувана постанова про накладення штрафних санкцій прийнята Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області у межах та на підставі закону, обґрунтовано та розсудливо, з урахуванням всіх обставин справи, отже є правомірною та скасуванню не підлягає.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Зважаючи на пункт 3 частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), суд дійшов висновку, що відповідач, законно прийняв оскаржувані податкові повідомлення-рішення, відтак підстави для їх скасуванню суд не вбачає.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовній вимоги не підлягають задоволенню.

У зв`язку із відмовою у задоволенні адміністративного позову розподіл судових витрат в порядку ст. 139 КАС України судом не здійснюється.

Керуючись статтями 2, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Альбакор" (69106, м. Запоріжжя, вул. Скворцова, 236, код ЄДРПОУ 37129163) до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (69002, м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 105-а, код ЄДРПОУ 40311343) про визнання протиправною та скасування постанови, - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення виготовлено та підписано 18 вересня 2020 року.

Суддя М.С. Лазаренко