Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 березня 2010 р. справа № 2а-2025/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шальєвої В.А.
при секретарі < Призвище секретаря >
при секретарі Химич М.В.
за участю представника позивача Понамарьової В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Вугледар до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮВС-Торг» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у м. Вугледар звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮВС-Торг» про стягнення заборгованості, мотивуючи вимоги тим, що у відповідача станом на 28.01.2010 року існує заборгованість в загальному розмірі 1699,42 грн., з податку на додану вартість. Позивач просить суд стягнути з відповідача вказану заборгованість.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам позову.
Відповідач до судового засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Заяви про відкладення розгляду справи або розгляду за його відсутністю до суду не надходило. За таких обставин суд визнав за можливе розглянути справу за відсутністю відповідача, на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у м. Вугледар є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮВС-Торг» здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 5), перебуває на обліку як платник податків (а.с. 6) та є платником податку на додану вартість.
Відповідач станом на 28.01.2010 року не сплатив до бюджету податкові зобов’язання в загальному розмірі 1699,42 грн.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п. 1.6 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість», податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», податок на додану вартість є загальнодержавним податком.
Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Державною податковою інспекцією у м. Вугледар проведено невиїзну документальну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість, про що складено акт № 356/1540/31593508 від 09.10.2009 року (а.с. 12). Перевіркою встановлено, що 21.07.2008 року відповідачу анульовано свідоцтво платника податку на додану вартість. У податковій декларації за липень, наданої 20.08.2008 року, податкові зобов’язання складають 20 грн. Згідно даних декларації з податку на прибуток за квартал 2008 року залишок товарних запасів складає 8200 грн. За ІІ квартал 2008 року підприємством надано розрахунок єдиного податку. Аналіз податкової звітності свідчить, що платником податку не визнано умовний продаж та не збільшено суму податкових зобов’язань з податку на додану вартість на 1640 грн. Таким чином, встановлено заниження суми податкового зобов’язання з податку на додану вартість при умовному продажі товарних залишків на суму 1640 грн.
Відповідно до абз. «в» п.п 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
Відповідальність за установлене порушення передбачено п.п. 17.1.4 п. 17.1 ст. 17 Закону, а саме у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
На підставі акту перевірки податковим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення № 001641540/04535/10/15-013-3 від 09.10.2009 року на суму 1722 грн., з яких 1640 грн. основного платежу та 82 грн. штрафні санкції (а.с. 12), яке було направлено поштою на адресу відповідача.
Відповідно до акту звірення розрахунків платника податків за період з 01.11.2009 року по 22.01.2010 року (а.с. 13), у відповідача існує заборгованість. Вказаний акт підписаний обома сторонами без заперечень.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно до пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону, відповідачу були направлені податкові вимоги: перша податкова вимога на суму № 1/50 року від 016.11.2009 року (а.с. 14) та друга податкова вимога на суму № 2/58 від 08.12.2009 року (а.с. 15).
Зазначені заборгованості були узгоджені у встановленому порядку.
В даному випадку ставиться питання також про стягнення з відповідача на користь державного бюджету України штрафних санкцій, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку. Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 вказаного Закону, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідачем частково була сплачена заборгованість з суми штрафу у розмірі 82 грн.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства, податковий борг у розмірі 1699,42 грн. підлягає стягненню з відповідача.
Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у м. Вугледар до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮВС-Торг» про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮВС-Торг» заборгованість з податку на додану вартість на користь Державного бюджету у сумі 1699 (одна тисяча шістсот дев’яносто дев’ять) грн. 42 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шальєва В.А.