Рішення № 91653323, 21.09.2020, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2020
Номер справи
140/10445/20
Номер документу
91653323
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2020 року ЛуцькСправа № 140/10445/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі: судді Лозовського О.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Волинській області до Державного підприємства «Горохівське лісомисливське господарство`про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Волинській області (далі - ГУ ДПС у Волинській області, позивач) звернулося з позовом Державного підприємства «Горохівське лісомисливське господарство» (далі - ДП «Горохівський лісгосп», відповідач) про стягнення податкового боргу в сумі 2 337 273,71 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконує вимоги податкового законодавства щодо своєчасності сплати податків в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України (далі - ПК України).

За відповідачем обліковується податковий борг у загальному розмірі 2 337 273,71 грн. Позивач надіслав відповідачу податкову вимогу №107895-56 від 04.11.2019, проте вказані заходи не спричинили погашення податкового боргу.

Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20, пункту 95.3 статті 95 ПК України контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків.

Позивач, просить стягнути з банківських рахунків відповідача податковий борг в розмірі 2 337 273,71 грн.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 21.07.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а. с. 225).

Ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі було направлено відповідачу рекомендованою кореспонденцією, проте, у встановлений судом строк відзив на позовну заяву не подав.

Згідно із частиною шостою статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Ухвалою суду від 23.07.2020 відмовлено в задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи в судовому засіданні за участю сторін.

Дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ДП «Горохівський лісгосп» зареєстроване як юридична особа 08.07.1992, перебуває на податковому обліку, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, має відриті рахунки у банківських установах.

Станом на 17.06.2020 за відповідачем обліковувався податковий борг у загальній сумі 2337273,71 грн., про що зазначено в довідці про наявність заборгованості по платежах до бюджету, в розрахунку сум податкового боргу та підтверджується зворотнім боком облікової картки платника, копіями податкових декларацій, розрахунків (а. с. 15-226).

При цьому, станом на день розгляду справи податковий борг становить 2 337 273,71 грн. та включає в себе податковий борг із рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, земельний податок з юридичних осіб, податку на прибуток підприємств та організацій, що перебувають у державній власності, частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об`єднань), податку на додану вартість та військового збору в таких розмірах:

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Квасів, в сумі 7304,04 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Горішнє, в сумі 3837,48 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Печихвости, в сумі 46 816,68 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Піски, в сумі 287 665,31 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Підбереззя , в сумі 6163,02 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Смолява, в сумі 42 933,09 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Колодеже, в сумі 4130,56 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Галичани, в сумі 13 954,98 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Новосілки, в сумі 17 439,86 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Лобачівка, в сумі 7392,94 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Холонів, в сумі 64 815,05 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Перемиль, в сумі 21 766,17 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Мирків, в сумі 876,25 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Скобелка, в сумі 5378,06 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Скригове, в сумі 36 744,55грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, в сумі 69 080,31 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Ківерці, в сумі 332,60 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Рачин, в сумі 1226,04 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Вільхівка, в сумі 209,14 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Мар`янівка, в сумі 57 000,28 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Звиняче, в сумі 1470,69 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Привітне, в сумі 187 794,35 грн.

рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування), Конюхи, в сумі 10 804,93 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Скригове, в сумі 1125,20 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Колодеже, в сумі 318,92 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Галичани, в сумі 1306,82 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Лобачівка, в сумі 13 163,72 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Перемиль, в сумі 749,03 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Піски, в сумі 1990,81 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Печихвости, в сумі 624,42 гри.

земельний податок з юридичних осіб, Привітне, в сумі 13 419,66 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Затурці, в сумі 10 897,48 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Бубнів, в сумі 736,77 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Конюхи, в сумі 1738,12 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Холонів, в сумі 529,98 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Смолява, в сумі 1023,90 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Скобелка, в сумі 273,75 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Новосілки, в сумі 145,56 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Горішнє, в сумі 419,92 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Мар`янівка, в сумі 2842,57 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Горохів, в сумі 43,74 грн.

земельний податок з юридичних осіб, Вільхівка, в сумі 450,25 грн.

податок на прибуток підприємств та організацій, що перебувають у державній власності, в сумі 176 607,67 грн.

частина чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об`єднань), в сумі 31 255,62 грн.

податок на додану вартість, в сумі 1 072 670,50 грн.

військовий збір, в сумі 8 010,87 грн.

податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податків у вигляді зарплати, в сумі 101 792,04 грн.

Відтак, загальна заборгованість відповідача по платежах до бюджету до стягнення становить 2 337 273,71 гривень.

Позивач відповідно до статті 59 ПК України надіслав відповідачу податкову вимогу від 04.11.2019 №107895-56, яка була вручена 14.11.2019 (а. с. 19).

Згідно із підпунктами 14.1.39, 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України у цьому Кодексі поняття вживаються в такому значенні: грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або інше зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня; податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

За приписами пунктів 95.1 - 95.3 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про те, що оскільки за відповідачем обліковується податковий борг, щодо якого не надано доказів сплати, вжиті контролюючим органом заходи не призвели до його погашення, тому позов підлягає до задоволення шляхом прийняття рішення про стягнення податкового боргу з рахунків платника податків у банках в загальному розмірі 2 337 237,71 грн.

Згідно із частиною другою статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Відтак, судові витрати у вигляді сплаченого позивачем судового збору в сумі 21020,00 грн. згідно із платіжним дорученням від 11.06.2020 №850 (а. с. 7) з відповідача стягненню не підлягають.

Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути в дохід бюджету з рахунків Державного підприємства «Горохівське лісомисливське господарство» (45700, Волинська область, місто Горохів, вул. Берестецька, 2, ідентифікаційний код 13350807) у банках, що обслуговують такого платника податків, податковий борг в загальному розмірі 2 337 273 (два мільйони триста тридцять сім тисяч двісті сімдесят три) гривні 71 копійку.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.А. Лозовський