ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
20.04.10Справа №2а-1687/10/4/0170 об 11:54
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю. , при секретарі судового засідання Антоновій А.В., за участі представників сторін:
від позивача - Котлярова О.В.;
від відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "АКВАМИР КРИМ"
про стягнення 231150,71 грн.
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АР Крим (далі – позивач) звернулась до адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АКВАМИР КРИМ»(далі – відповідач) про стягнення 231150,71 грн. Позов мотивовано положеннями п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»; наявністю у відповідача податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Ухвалами суду від 04.02.2010 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення по суті спору.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, через засоби масової інформації, причин неявки не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надав.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ч. 3 ст. 122, ч. 2 ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представників сторін.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Судом встановлено, що відповідач є юридичною особою, ідентифікаційний код 35052995, перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Євпаторії АР Крим.
Заборгованість, про стягнення якої просить позивач, складається з суми податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної форми власності за жовтень 2009 року, сума податкового зобов'язання за яким самостійно визначена платником податку у наданій до податкового органу декларації (з урахуванням зменшення суми податкового зобов'язання згідно із уточнюючим розрахунком), у розмірі 39719,81грн.; штрафних (фінансових) санкцій, застосованих податкових органом за несвоєчасну сплату сум податкового зобов'язання у розмірі 191430,90 грн.
Відповідно до п. п. 1.2, 1.3 ст. 1 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі – Закон №2181) податкове зобов'язання – це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) – це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Судом встановлено, що відповідачем подано до податкового органу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної форми власності за 2009 рік (а.с. 16) і уточнююча податкова декларація за цей період (а.с. 18), відповідно до яких відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання за цим платежем на жовтень 2009 року у розмірі 39719,81 грн.
Статтями 14, 17 Закону України від 03.07.1992 року №2535-ХІІ «Про плату за землю» визначено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Також суд встановив, що посадовою особою позивача проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати погодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за землю за 2008-2009 роки, за результатами перевірки складено акт від 21.09.2009 року №1858/15-3 (а.с. 23), за висновками якого встановлено несвоєчасне погашення суми податкового зобов'язання.
Відповідно до пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
На підставі акту від 21.09.2009 року №1858/15-3 та відповідно до пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181 позивач прийняв податкові повідомлення-рішення про визначення відповідачу сум податкового зобов'язання з штрафних (фінансових) санкцій: від 28.10.2009 року №0003951503/0 на суму 173840,70 грн. та від 28.10.2009 року №0003941503/0 на суму 17590,20 грн.
Відповідно до абзацу 3 підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181 у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а» - «в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно із пп. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Матеріалами справи підтверджується, що у зв'язку із неможливістю вручення податкових повідомлень-рішень від 28.10.2009 року №0003951503/0 і №0003941503/0 вони розміщені на дошці податкових повідомлень (оголошень) 14.12.2009 року (а.с. 30).
Наявність і розмір заборгованості відповідача підтверджується матеріалами справи (а.с. 34-43).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону №2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідачем у встановленому порядку не надано доказів повної і своєчасної сплати суми заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, доказів зміни узгодженої суми податкового зобов'язання або оскарження у встановленому порядку податкових повідомлень-рішень від 28.10.2009 року №0003951503/0 і №0003941503/0, судом таких доказів не встановлено. Таким чином, вказані суми податкових зобов’язань є податковим боргом відповідача, який підлягає погашенню в порядку, встановленому законом.
За таких обставин адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АКВАМИР КРИМ»(ідентифікаційний код 35052995) в дохід місцевого бюджету м. Євпаторії (р/р 33219812700015 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЗКПО 34740798) заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (код платежу 13050200) у розмірі 231150,71 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя Циганова Г.Ю.