
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/991/20
Провадження № 3/338/420/20
17 вересня 2020 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Рибка Л.Я., за участю прокурора Поповича П.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , депутата Богрівської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
в с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Богрівської сільської ради Богородчанської району Івано-Франківської області, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік.
Правопорушення вчинено за наступних обставин.
Так, ОСОБА_1 , будучи депутатом Богрівської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області, тобто суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до п.п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01 червня 2020 року, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а подала таку декларацію 02 червня 2020 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 в суді свою вину визнала, фактичних обставин справи не оспорювала, пояснила, що щорічну декларацію за 2019 рік подала несвоєчасно, оскільки на час підготовки декларації в селі Богрівка належно не працював Інтернет, про необхідність подання такої до 01 червня 2020 року їй було відомо, вперше допустила таке порушення, у вчиненому розкаялась, просила суворо не карати.
Прокурор Попович П.В. в суді просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали адміністративної справи, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена зібраними матеріалами справи:
- даними протоколу №196 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 26 серпня 2020 року;
- копією витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій;
- копією видруківки електронної декларації ОСОБА_1 за 2019 рік;
- копією рішення Богрівської сільської ради Івано-Франківської області №1-1/2015 від 12 листопада 2015 року "Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Богрівської сільської ради та Богрівського сільського голови" та додатку до нього, відповідно до якого ОСОБА_1 обрана депутатом Богрівської сільської ради на виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.
За ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до пп. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до роз`яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією" від 22 травня 2017 року №223-943/0/4-17, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати: 1) об`єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об`єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації. Так, для кваліфікації діяння за ч.1 ст. 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.
Аналізуючи досліджені в судовому засiданнi докази, приходжу до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки вона несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за 2019 рік.
Обираючи адміністративне стягнення, враховую характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, її особу, за місцем проживання вона характеризується позитивно, раніше до адміністративної відповідальності не притягалась, щиро розкаялась у вчиненому.
Обставиною, яка пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , визнаю щире каяття, обставин, які б обтяжували відповідальність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не встановлено.
Враховуючи наведене, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП, в її нижній межі.
Керуючись ст.ст. 40-1, 221, 283, 284 КУпАП,
п о с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок, який слід стягнути на на р/р UA828999980313020106000009023, отримувач - УК у Богородчанському районі 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37837821, банк отримувача (ГУДКСУ) - Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО ГУДКСУ) - 899998, код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету - "Адміністративні штрафи та інші санкції".
Стягнути з ОСОБА_1 420 грн 40 к. судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Богородчанський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Л.Я. Рибка