
Лугинський районний суд Житомирської області
Справа № 281/850/20
Провадження по справі № 3/281/494/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2020 року смт Лугини
Суддя Лугинського районного суду Житомирської області Данчук В. В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Департаменту запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, керівника політичної партії «Порядок», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий 20.08.2004 року Лугинським РВ УМВС України в Житомирській області, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
03.09.2020 року до суду від Департаменту запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 50-30/195 від 28.08.2020 року за результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру поданого 14.05.2020 року політичною партією «Порядок» (код ЄДРПОУ 40123769) за I квартал 2020 року за підписом керівника партії ОСОБА_1 до Національного агентства встановлено неповноту відображення інформації у Звіті. Так, 01.11.2016 року ОСОБА_1 надано внесок на користь політичної партії «Порядок» у виді надання приміщення у безоплатне користування загальною площею 44,68 кв. м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 . Відповідно до висновку про визначення розміру (суми) внеску на підтримку Партії у формі робіт, товарів або послуг від 22.06.2020 року, вартість спонсорського внеску становить 8310,00 грн. Проте, п. 6.1. глави 6 розділу ІІІ "Відомості про внески на користь політичної партії, у тому числі за кордоном, залежно від виду внеску" Звіту Партії не містить відомостей про вартість зазначеного спонсорського внеску у розмірі 8310,00 грн., що є порушенням п. 2 ч. 9 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», п. 6 роділу ІІІ Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 року№ 2, зареєстрованого в МЮ України 25.08.2016 року № 1185/29315. Звіт Партії поданий до Національного агенства за підписом керівника ОСОБА_1 та скріплено печаткою Партії, отже, ОСОБА_1 підтвердила достовірність інформації, викладеної у Звіті Парті. Таким чином, ОСОБА_1 як керівник Партії порушила встановлений порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`зання фінансового характеру, за що передбачена відповідальність за ст. 212-21 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні даного правопорушення визнала.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши письмові докази по справі суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 14.05.2020 року до Національного агенства з питань запобігання корупції подано за підписом керівника політичної партієї «Порядок» ОСОБА_1 звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за I квартал 2020 року (а.с. 14-16).
Згідно копії акту про проведення аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру «Порядок» за I квартал за період з 01.01.2020 року по 31.03.2020 року встановлено, що включені до нього звітні дані не відповідають вимогам законодавства, а саме: п. 6.1. глави 6 розділу ІІІ "Відомості про внески на користь політичної партії, у тому числі за кордоном, залежно від виду внеску" Звіту Партії не містить відомостей про вартість зазначеного спонсорського внеску у розмірі 8310,00 грн., що є порушенням п. 2 ч. 9 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», п. 6 роділу ІІІ Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 року№ 2, зареєстрованого в МЮ України 25.08.2016 року № 1185/29315 (а.с. 9-11).
Згідно висновку про результати аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 10.07.2020 року № 105 встановлено неповноту та достовірність відображеної у Звіті інформації: 01.11.2016 року ОСОБА_1 надано внесок на користь політичної партії «Порядок» у виді надання приміщення у безоплатне користування загальною площею 44,68 кв. м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 . Відповідно до висновку про визначення розміру (суми) внеску на підтримку Партії у формі робіт, товарів або послуг від 22.06.2020 року, вартість спонсорського внеску становить 8310,00 грн. Проте, п. 6.1. глави 6 розділу ІІІ "Відомості про внески на користь політичної партії, у тому числі за кордоном, залежно від виду внеску" Звіту Партії не містить відомостей про вартість зазначеного спонсорського внеску у розмірі 8310,00 грн., що є порушенням п. 2 ч. 9 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», п. 6 роділу ІІІ Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 року№ 2, зареєстрованого в МЮ України 25.08.2016 року № 1185/29315, за що передбачена відповідальність за ст. 212-21 КУпАП (а. с. 12-13).
Відповідно до висновку про визначення розміру (суми) внеску у форму робіт, товарів або послуг наданого на підтримку політичної партії «Порядок» № 1-06 від 22.06.2020 року, середня ринкова місячна оренда об`єкту ставоть 2770 грн., вартість оренди за квартал - 8310 грн (а. с. 18-20).
З матеріалів справи встановлено, що керівнику політичної партії «Порядок» ОСОБА_1 . Національним агентством з питань запобігання корупції направлялись пропозиції щодо необхідності явки керівника партії, який подав звіт до агентства і надання пояснень по суті виявленого порушення (а. с. 28-32, 34-38, 40-41).
28.07.2020 року, 20.08.2020 року та 27.08.2020 року ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції не з`явилася, її неявка зафіксована актами № 50-07/469, № 50-07/499 та № 50-07/502 (а. с. 33, 39,42).
Відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення № 50-30/195 від 28.08.2020 року.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 порушено п. 2 ч. 9 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», п. 6 роділу ІІІ Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 року № 2, зареєстрованого в МЮ України 25.08.2016 року № 1185/29315, що виразилось у тому, що до включені до Звіту звітні дані не відповідають вимогам законодавства, а саме: п. 6.1. глави 6 розділу ІІІ "Відомості про внески на користь політичної партії, у тому числі за кордоном, залежно від виду внеску" Звіту Партії не містить відомостей про вартість зазначеного спонсорського внеску у розмірі 8310,00 грн.
Суд вважає доведеним поза розумним сумнівом, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ст. 212-21 КУпАП, а саме: ОСОБА_1 подано фінансовий звіт, оформлений з порушенням встановлених вимог.
За таких обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст. 212-21 КУпАП, як подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.
Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 34-35 КУпАП, судом не встановлено.
Враховуючи обставини вчинення адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне застосувати до особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керуючись ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю II групи.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33-35, 212-21, 276-279, 280, 283-285 КУпАП України, ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) грн.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду через Лугинський районний суд Житомирської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Строк пред`явлення постанови до виконання в частині стягнення штрафу – 3 місяці.
Суддя: В. В. Данчук