
Справа № 329/587/20
Провадження № 2-а/329/9/2020
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 вересня 2020 року смт Чернігівка
Чернігівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді: Богослова А.В.
за участі секретаря судового засідання: Сивак В.Г., Синяк Л.П.
позивача ОСОБА_1 ,
відповідачів: 1) головного спеціаліста відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Мізерної О.А., 2) Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області в особі Артюхіної К.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до головного спеціаліста відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Мізерної Олени Анатоліївни, Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
В С Т АН О В И В:
ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся до суду з позовом до головного спеціаліста відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Мізерної Олени Анатоліївни (далі- відповідач 1) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за ст.53 КУпАП № 340-ДК/0117ПО/08/01/-20 від 13.07.2020.
Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що 18.06.2020 головним спеціалістом відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Мізерною О.А. складений акт обстеження земельної ділянки площею 79,5092 га, що розташована на території Іл`їнського старостинського округу Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області та перебуває в оренді ФГ «Усенко Д.Г.». Позивача, як голова зазначеного фермерського господарства присутнім не був. Цього ж дня відповідачем 1 стосовно позивача складений протокол про адміністративне правопорушення за ст.53 КУпАП за фактом нецільового використання зазначеної земельної ділянки. Розгляд справи про адміністративне правопорушення на підставі вказаного протоколу відбувся 13.07.2020, однак позивач не був повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи оскільки отримав повідомлення про розгляд лише 14.07.2020. В подальшому 16.07.2020 отримав постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.53 КУпАП від 14.07.2020. Позивач вважає оскаржувану постанову незаконною оскільки його не було повідомлено про час та місце розгляду справи, постанову винесено неналежною посадовою особою, а також він використовував земельну ділянку за її цільовим призначенням згідно проекту землеустрою.
Ухвалою суду від 04.08.2020 до участі у справі залучено як співвідповідача Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області.
Відповідачі надали до суду відзив, в якому зазначили, що відповідно до Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого Постановою КМУ №15 від 14.01.2015, Служба здійснює державний нагляд (контроль) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів, головні та провідні спеціалісти є відповідно державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, тобто протокол складений і постанову винесено уповноваженою посадовою особою. На підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області №340-ДК від 10.06.2020 проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства щодо земельної ділянки площею 79,5092 га, що розташована на території Іл`їнського старостинського округу Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області та фактично використовувалася ФГ «Усенко Д.Г.». Згідно даних Державного земельного кадастру (далі-ДЗК) вказана земельна ділянка має цільове призначення-для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, вид використання земельної ділянки-для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, вид угідь-пасовище. Під час перевірки були виявлені ознаки поверхневого обробітку грунту, наявні посіви пшениці, таким чином земельна ділянка використовувалися не за цільовим призначенням. За вказаним фактом головним спеціалістом відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Мізерною О.А. був складений протокол про адміністративне правопорушення за ст.53 КУпАП від 03.07.2020, в той же день копію протоколу отримано позивачем, розгляд справи було призначено на 11 год 00 хв 06.07.2020, однак позивачем заявлено клопотання про відкладення розгляду справи з 06.07.2020. Відповідачем-1 06.07.2020 відкладений розгляд справи на 11 год 00 хв 13.07.2020. Позивач був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується листом із поштовим штрих-кодом №69909500950641. Позивач отримав повідомлення про розгляду справи ще 11.07.2020. В подальшому 13.07.2020 відповідачем-1 було винесено оскаржувану постанову, яка є законною та обґрунтованою.
В судове засідання, яке відбулося 17.09.2020 позивач не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку із неможливістю прибути в судове засідання.
Згідно ч.3 ст.286 КАС України неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.
Враховуючи, що участь осіб не є обов`язковою в судовому засіданні і їх неприбуття не є перешкодою для розгляду справи, така справа віднесена до категорії термінових, її розгляд неодноразово відкладався 05.08.2020, 20.08.2020, 02.09.2020, 11.09.2020, у тому числі триччі за клопотанням позивача, суд вважав за можливе проводити розгляд справи. Крім того, позивач не був позбавлений можливості приймати учать в судовому засідання через свого представника.
Відповідач -1 в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Представник відповідача-2 в судовому засіданні заперечила проти позову з підстав, викладених у відзиві.
Вислухавши пояснення присутніх учасників справи, дослідивши докази у їх сукупності та взаємозв`язку, надавши їм оцінку, суд доходить до наступних висновків.
Так, 18.06.2020 державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України Держгеокадастру у Запорізькій області Мізерною О.А. проведено обстеження земельної ділянки площею 79,5092 га, що розташована на території Іл`їнського старостинського округу Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області, кадастровий номер 2325585700:03:016:0005, державної форми власності, сільськогосподарського призначення, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. На земельній ділянці виявлені ознаки поверхневого обробітку ґрунту, наявні посіви пшениці. За результатами обстеження складений акт. В подальшому державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України Держгеокадастру у Запорізькій області Мізерною О.А. проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства щодо об`єкту-земельної ділянки, про що складений відповідний акт. Під час перевірки встановлено, що земельна ділянка використовувалася ФГ «Усенко Д.Г.» для вирощування пшениці.
За результатами перевірки відповідачем-1 стосовно позивача складений протокол про адміністративне правопорушення від 03.07.2020 за ст.53 КУпАП. В той же день копію протоколу отримано позивачем, розгляд справи було призначено на 11 год 00 хв 06.07.2020, про що вказано в протоколі. Однак позивачем заявлено клопотання про відкладення розгляду справи з 06.07.2020 на іншу дату у зв`язку із необхідністю скористатися послугами адвоката. Відповідачем-1 06.07.2020 відкладений розгляд справи на 11 год 00 хв 13.07.2020. Позивач був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, який відбувся 13.07.2020, що підтверджується листом із поштовим штрих-кодом №69909500950641. Позивач отримав повідомлення про розгляду справи 11.07.2020, вказана обставина підтверджена листом Запорізької дирекції АТ «Укрпошта» №03-03/08-1 від 03.08.2020. В подальшому 13.07.2020 відповідачем-1 було винесено оскаржувану постанову №340-Дк/0117По/08/01/-20, якою притягнуто до адміністративної відповідальності позивача за ст.53 КУпАП за використання земельної ділянки площею 79,5092 га, що розташована на території Іл`їнського старостинського округу Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області, кадастровий номер 2325585700:03:016:0005, державної форми власності, сільськогосподарського призначення, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, за нецільовим призначенням, а саме для вирощування сільськогосподарських культур (пшениці) та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.244 КУпАП центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов`язані з порушенням законодавства у сфері використання та охорони земель і порядку та умов ведення насінництва та розсадництва, правил технічної експлуатації самохідних сільськогосподарських машин і правил техніки безпеки під час їх експлуатації (статті 52 - 53-4, 54-56, 104-1, 108 та 188----5).
Від імені зазначеного органу розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право, у тому числі, старші державні інспектори сільського господарства, державні інспектори сільського господарства - штраф на громадян до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст.10 Закону України «Про державний контроль за використанням і охороною земель» державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право, у тому числі, складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності.
Пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого Постановою КМУ №15 від 14.01.2015 (далі-Положення) передбачено, що Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.
Згідно п.5-1 Положення головні та провідні спеціалісти, які безпосередньо здійснюють державний нагляд (контроль), є одночасно державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель.
Посадові особи Держгеокадастру та його територіальних органів, які є державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, в межах своїх повноважень мають право: безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель; давати обов`язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов`язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків; складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності; у разі неможливості встановлення особи порушника земельного законодавства на місці вчинення правопорушення доставляти його до органів Національної поліції чи до приміщення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради для встановлення особи порушника та складення протоколу про адміністративне правопорушення; отримувати в установленому законодавством порядку від центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності документи, матеріали та іншу інформацію, необхідну для виконання покладених на Держгеокадастр завдань; проводити лабораторний аналіз стану забруднення земель, у тому числі радіоактивного, в зонах безпосереднього впливу викидів і скидів підприємствами забруднюючих речовин, а також у разі виникнення аварій та надзвичайних ситуацій; звертатися до суду з позовом щодо відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно зайнятих чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився; викликати громадян, у тому числі посадових осіб, для отримання від них усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з порушенням земельного законодавства; передавати до органів прокуратури, органів дізнання та досудового слідства акти перевірок та інші матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки злочину; проводити у випадках, установлених законом, фотографування, звукозапис, кіно- і відеозйомку як допоміжний засіб для запобігання порушенням земельного законодавства.
Отже в даному випадку в силу приписів ст.244 КУпАП, ст.10 Закону України «Про державний контроль за використанням і охороною земель», а також п.5-1 Положення головний спеціаліст відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Мізерна О.А, за посадою є державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель. Тому відповідач-1 є посадовою особою, яка мала повноваження розглядати справу про адміністративне правопорушення стосовно позивача, притягати його до адміністративної відповідальності за ст.53 КУпАП та накладати штраф в межах санкції відповідної статті. Отже справа про адміністративне правопорушення розглянута належною посадою особою в межах її компетенції. Тому доводи позивач в цій частині є необґрунтованими.
Крім того, згідно ч.1 ст.268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Під час судового розгляду встановлено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення був призначений на 11 год 00 хв 06.07.2020. Позивач був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується записом в протоколі про адміністративне правопорушення, копію якого він отримав 03.07.2020. В подальшому 06.07.2020 розгляд справи про адміністративне правопорушення стосовно позивача було відкладено за його клопотанням на 11 год 00 хв 13.07.2020. Позивачу було направлено повідомлення про розгляд справи, яке отримано ним 11.07.2020, що підтверджено листом Запорізької дирекції АТ «Укрпошта» №03-03/08-1 від 03.08.2020. Однак позивач, бувши належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, вдруге не з`явився в приміщення Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, де відбувався її розгляд.
За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення відповідачем-1 винесена постанова №340-Дк/0117По/08/01/-20 від 13.07.2020, якою притягнуто до адміністративної відповідальності позивача за використання земельної ділянки площею 79,5092 га, що розташована на території Іл`їнського старостинського округу Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області, кадастровий номер 2325585700:03:016:0005, державної форми власності, сільськогосподарського призначення, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, пасовища за нецільовим призначенням, а саме для вирощування сільськогосподарських культур (пшениці).
Таким чином, процесуальних порушень під час розгляду справи про адміністративне правопорушення з боку відповідача-1 не встановлено.
Доводи позивача, що нібито його не було належним чином повідомлено про час та місце розгляду справи є неспроможними, оскільки спростовуються листом Запорізької дирекції АТ «Укрпошта» №03-03/08-1 від 03.08.2020, який підписаний її директором. В свою чергу надана позивачем «пояснююча записка», в якій зазначено, що датою вручення є 14.07.2020 не мітить жодного підпису, прізвища уповноваженої посадової особи АТ «Укрпошта» та зазначення її посади, зі змісту такої «пояснюючої записки» неможливо навіть встановити особу, яка її склала. Тому суд до уваги такий доказ не приймає.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про землеустрій» цільове призначення земельної ділянки - це використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою в установленому законодавством порядку.
За основним цільовим призначенням землі України відповідно до ст. 19 Земельного кодексу України поділяються на декілька категорій, зокрема на землі: сільськогосподарського призначення; природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; лісогосподарського призначення; водного фонду та іншого призначення.
Класифікацію видів цільового призначення земель (далі - КВЦПЗ) затверджено Наказом Держкомзему від 23.07.2010 № 548.
Згідно із цією класифікацією вирізняють, зокрема, такі види цільового призначення сільськогосподарських земель: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (КВЦПЗ - 01.01.01); для ведення фермерського господарства (КВЦПЗ - 01.01.02); для ведення особистого селянського господарства (КВЦПЗ — 01.01.03); для сінокосіння та випасання худоби (КВЦПЗ - 01.01.08).
До складу сільськогосподарських земель входять відповідно до ч. 2 ст. 22 Земельного кодексу України: сільськогосподарські угіддя (рілля, перелоги, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища); несільськогосподарські угіддя (землі під господарськими будівлями і дворами, шляхами і прогонами, землі, які перебувають у стадії меліоративного будівництва та відновлення родючості, землі тимчасової консервації, забруднені сільськогосподарські угіддя, які не використовуються в сільськогосподарському виробництві).
Відповідно до додатку 4 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 пасовища - це сільськогосподарські угіддя, які систематично використовуються для випасання худоби (ГОСТ 26640-85); рівномірно вкриті деревинною та чагарниковою рослинністю площею до 20 відсотків ділянки.
В свою чергу рілля - це сільськогосподарські угіддя, які систематично обробляються і використовуються під посіви сільськогосподарських культур, включаючи посіви багаторічних трав, а також чисті пари (ГОСТ 26640-85) та парники, оранжереї і теплиці.
До ділянок ріллі не належать сіножаті і пасовища, що розорані з метою їх докорінного поліпшення і використовуються постійно під трав`яними кормовими культурами для сінокосіння та випасання худоби, а також міжряддя садів, які використовуються під посіви.
В даному випадку позивачем пасовища розорані та вони засіяні не трав`яними кормовими культурами, а пшеницею, що підтверджується актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 18.06.2020.Так обставина, що земельна ділянка площею 79,5092 га, що розташована на території Іл`їнського старостинського округу Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області, кадастровий номер 2325585700:03:016:0005, державної форми власності, сільськогосподарського призначення, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за цільовим призначенням відноситься до пасовищ підтверджується договором оренди землі №041028100019 від 25.04.2009, укладеним між Чернігівською районною державною адміністрацією Запорізької області та ФГ «Усенко Д.Г.» з відповідним планом земельної ділянки, витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-2307396122020 від 16.04.2020, в яких зазначено, що вказана земельна ділянка є земельною ділянкою сільськогосподарського призначення (пасовищем).
Отже, позивач в порушення норм чинного законодавства використовує земельну ділянку для посіву сільськогосподарської культури (пшениці) замість пасовища.
Відповідно до п.ґ ч.1 ст.211 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням.
Згідно зі ст.53 КУпАП використання земель не за цільовим призначенням, невиконання природоохоронного режиму використання земель, розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об`єктів, які негативно впливають на стан земель, неправильна експлуатація, знищення або пошкодження протиерозійних гідротехнічних споруд, захисних лісонасаджень тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п`яти до двадцяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п`ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Наданий позивачем акт обстеження земельної ділянки на території Іл`їнського старостинського округу суд до уваги не приймає, оскільки такий акт не мітить дати його складання, відповідно не можливо встановити число, місяць та рік його складання. Крім того, в акті не вказано, що на земельній ділянці відсутні посіви пшениці, а зазначено лише про наявність посівів соняшнику. Такий акт жодним чином не спростовує обставину, що головним спеціалістом відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Мізерною Оленою Анатоліївною не проводилася перевірка додержання земельного законодавства на земельній ділянці 18.06.2020.
З урахуванням вищевказаних норм та враховуючи встановлені обставини справи, суд приходить до висновку, що відповідач- 1 правомірно виніс оскаржувану постанову про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ст. 53 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 255 грн, відповідно підстави для задоволення позову відсутні.
Відповідно до ч.3 ст.256 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: 1) залишити рішення суб`єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; 2) скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); 3) скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; 4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 1,2,3,241-246 КАС України суд,
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до головного спеціаліста відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Мізерної Олени Анатоліївни, Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності- залишити без задоволення.
Постанову головного спеціаліста відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Мізерної Олени Анатоліївни №340-Дк/0117По/08/01/-20 від 13.07.2020, якою притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.53 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн-залишити без змін.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду області шляхом подання апеляційної скарги через Чернігівський районний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідач-1: Головний спеціаліст відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Мізерна Олена Анатоліївна, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Українська,50, РНОКПП невідомий.
Відповідач-2: Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Українська,50, код юридичної особи 39820689
Суддя А.В.Богослов