
Справа № 234/18879/19
Провадження № 2/234/674/20
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2020 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області
в складі головуючого судді Нейло І.М.
секретар судового засідання Ридош Г.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Краматорську в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
05.11.2019 року Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулося до суду з позовними вимогами до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтував тим, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 з 17.03.2017 року перебував на обліку в Управління праці та соціального захисту населення як особа яка переміщується з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення. 17.07.2017 року відповідач звернувся до позивача з заявою про призначення допомоги при народженні дитини – ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та надав встановлений законодавствами пакет документів. На підставі заяви та доданих документів відповідачу була призначена допомога при народженні дитини на період з 01.06.2016 року по 30.06.2016 року у сумі 10320,00 грн., на період з 01.07.2016 року по 30.06.2019 року у щомісячному розмірі 860,00 грн. 23.05.2017 року ОСОБА_1 , разом із своїм сином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , були зняті з обліку переміщених осіб в м. Краматорську у зв`язку із зміною місяця проживання. За даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб ОСОБА_1 для реєстрації його як внутрішньо переміщенні особи інших структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрації, виконавчих органів міських, районних у містах рад не звертався, у зв`язку із чим, розпорядженням управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради від 28.07.2017 року виплата допомоги при народження дитини ОСОБА_1 була припинена з 01.06.2017 року. Сума надміру виплачених коштів за період з 01.06.2017 року по 31.08.2017 року склала 2580,00 грн, з розрахунку 860,00 щомісяця. У серпня 2017 року спеціалістом управління біло утримано з відповідача 860,00 грн нарахованої та не виплаченої допомоги при народження дитини за серпень 2017 року. У зв`язку із чим переплата складає 1720,00 грн. Відповідач був листом повідомлений про заборгованість. До цього часу заборгованість добровільно не погашалася.
На підставі викладеного позивач просить стягнути з відповідача на їх користь заборговану переплату бюджетних коштів у сумі 1720,00 грн.
Ухвалою суду від 03.01.2020 року справу було відкрито в порядку спрощеного провадження з викликом сторін.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, але надав суду заяву про те, що позовні вимоги підтримує та просить справу розглянути у їх відсутність, проти винесення заочного рішення не заперечують.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином. Клопотання про відкладення розгляду справи, або відзиву на позов від нього не надходило.
Зі згоди позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до положення ч.2ст.247 ЦПК України суд здійснив розгляд справи без фіксування судового процесу технічними засобами.
РОЗГЛЯНУВШИ МАТЕРІАЛИ ЦИВІЛЬНОЇ СПРАВИ, СУД ВСТАНОВИВ:
Повно та всебічно дослідивши матеріали цивільної справи, з`ясувавши фактичні обставини справи, суд прийшов до переконання, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
За приписами ч.1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адрескою: АДРЕСА_2 з 17.03.2017 року перебував на обліку в Управління праці та соціального захисту населення як особа яка переміщується з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, про що свідчить довідка № 0000144835 від 17.03.2017 року.
У відповідності до ч.1. ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Згідно «Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи», затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 року № 509 управлінням відповідачу було видано довідку про взяття на облік. Разом із ОСОБА_1 був зареєстрований його син ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно ст. 4 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 року № 1706- VII факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території де виникли обставини, на момент їх виникнення.
Відповідно до заяви від 17.07.2017 року відповідач звернувся до позивача про призначення допомоги при народженні дитини – ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та надав встановлений законодавствами пакет документів.
Відповідно до ст. ст. 10,11 ЗУ «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» призначення допомоги при народження здійснюється відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого Постановою КМУ від 27.12.2001 року № 1751.
Так, згідно п.2 Порядку № 1751 призначення і виплата державної допомоги сім`ям з дітьми здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних і м.м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів містких, районних у містах ( у разі їх утворення) рад за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання заявника. Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.
Згідно рішення начальника Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради відповідачу була призначена допомога при народженні дитини на період з 01.06.2016 року по 30.06.2016 року у сумі 10320,00 грн., на період з 01.07.2016 року по 30.06.2019 року, у щомісячному розмірі 860,00 грн.
Як вбачається з інформаційної довідки наданої позивачем, ОСОБА_1 , разом із своїм сином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , були зняті з обліку переміщених осіб в м. Краматорську у зв`язку із зміною місяця проживання. За даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб ОСОБА_1 для реєстрації його як внутрішньо переміщенні особи інших структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрації, виконавчих органів міських, районних у містах рад не звертався.
Пунктом 46 Порядку № 1751 передбачено, що особи, яким виплачується державна допомога сім`ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги зобові у десятиденний строк повідомити про це органи соціального захисту населення. Виплата допомоги припиняється за рішенням органу, що призначає та виплачує допомогу з місяця, що настає після місяця, у якому виникли такі обставини.
Відповідно до п. 54 Порядку № 1751 у разі зміни місця проживання одержувача державної допомоги сім`ям з дітьми виплата її продовжується органом соціального захисту населення за новим місцем проживання або відбування покарання з місяця звернення.
З 19.04.2018 року по теперішній час ОСОБА_3 взятий на облік внутрішньо переміщених осіб управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради за адресою: АДРЕСА_3 . За поновленням виплати допомоги при народженні дитини відповідач не звертався.
Отже, питання щодо призначення особі грошової допомоги, вирішується уповноваженим органом, який зобов`язаний перевірити надані такою особою документи та на їх підставі прийняти відповідне рішення.
Відповідно до розпорядженням управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради виплата допомоги при народження дитини ОСОБА_1 була припинена з 01.06.2017 року. Сума надміру виплачених коштів за період з 01.06.2017 року по 31.08.2017 року склала 2580,00 грн, з розрахунку 860,00 щомісяця.
У серпня 2017 року спеціалістом управління біло утримано з відповідача 860,00 грн нарахованої та не виплаченої допомоги при народження дитини за серпень 2017 року. У зв`язку із чим переплата складає 1720,00 грн.
Відповідач був листом повідомлена про заборгованість. До цього часу заборгованість добровільно не погашалася.
Відповідно до ст. 22 ЗУ «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» одержувачі державної допомоги зобов`язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги.
Згідно ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Враховуючи, що відповідач добровільно не відшкодував заборговану переплату бюджетних коштів у вигляді призначеної допомоги при народженні дитини, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з нього на користь позивача вказаних коштів в сумі 860,00 грн.
Згідно ст.141 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 2102 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12-13, 76 -79, 81,141, 259, 263 265, 280-283 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (м. Краматорськ, вул. Героїв Небесної сотні, 23) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 ) про стягнення переплати бюджетних коштів – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_3 , на користь Управління праці та соціального населення Краматорської міської ради (ЄДРПОУ 25953617 на р/р UA83820172034422003000002516 в ДКСУ м. Київ, МФО 820172) заборговану переплату бюджетних коштів у розмірі 1720, грн. 00 коп.(одна тисяча сімсот двадцять гривень 00 коп).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_3 , на користь держави судовий збір в сумі 2102 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Краматорський міський суд.
Рішення ухвалене і надруковане в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.
Суддя Краматорського
міського суду І.М.Нейло