
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1У Х В А Л А
15 вересня 2020 року місто Київ №640/17953/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., розглянувши клопотання представника позивача про розгляд справи в порядку спрощеного провадження з повідомленням (викликом) сторін у справі
за позовомНаціональної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послугдоТовариства з обмеженою відповідальністю "Енергетична компанія "Енергозбут"про стягнення коштів 531 170, 00 грн, ВСТАНОВИВ:
В провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває адміністративна справа №640/17953/20 за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергетична компанія "Енергозбут" про стягнення коштів 531 170, 00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.08.2020 позовну заяву залишено без руху. Позивач у встановлені судом строки усунув недоліки позовної заяви.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.08.2020 прийнято до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі №640/17953/20 та визначено, що справа буде розглядатись без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.09.2020 відмовлено у задоволенні заяви представника відповідача щодо розгляду справи №640/17953/20 в порядку загального позовного провадження.
Разом з тим, через канцелярію суду 31.08.2020 від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Надаючи оцінку наведеній позиції представника позивача щодо порядку розгляду справи, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини першої, другої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Частиною четвертою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, суд наділений правом на власний розсуд визначати вид позовного провадження, за яким буде розглядатися справа з урахуванням вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною шостою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:
1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;
2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Протоколом Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 06.03.2020 № 8 визнано, що на території м. Києва існує потенційна загроза виникнення надзвичайної ситуації природного характеру (відповідно до Класифікатору надзвичайних ситуацій, затвердженого та введеного в дію наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457 відноситься до категорії «Надзвичайна ситуація природного характеру» код 20711 «Надзвичайна ситуація, пов`язана з екзотичним та особливо небезпечними захворюванням людей (окремі випадки)», яка може набути регіонального рівня (відповідно до пунктів 4 та 9 Порядку класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 368).
При цьому, Рада суддів України 11.03.2020 звернулася до громадян, які є учасниками судових процесів, з проханням утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов`язкової присутності учасників сторін. Також Рада суддів України просить громадян утриматися від відвідин суду, якщо у них є ознаки будь-якого вірусного захворювання.
Разом з тим, Державна комісія з питань ТЕБ і НС на засіданні 13 серпня прийняла рішення, серед іншого, місто Київ віднести до "жовтої" категорії епідемічної небезпеки за показником захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тисяч населення.
За інформацією від 19.08.2020, відображеною на сайті Окружного адміністративного суду міста Києва, у працівника Окружного адміністративного суду міста Києва підтверджено діагноз COVID-19, у зв`язку з чим, відповідно до розпорядження керівництва суду, тимчасово встановлено наступні карантинні обмеження:
- припинено особистий прийом документів канцелярією суду, при цьому звернутись до суду з позовними заявами, клопотаннями та іншими документами можна за допомогою поштового зв`язку, підсистеми «Електронний суд» чи електронної пошти суду inbox@adm.ki.court.gov.ua.
- рекомендовано суддям ОАСК проводити судові засідання в режимі відеоконференції;
- припинено проведення судових засідань для учасників судових процесів інших судів в режимі відеоконференції, окрім судових справ, які потребують термінового судового розгляду;
- співробітникам служби судової охорони допускати до приміщень суду виключно учасників судових засідань у захисних масках та після вимірювання температури.
З урахуванням вищезазначеного, суд дійшов висновку, що клопотання представника позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 12, 257, 260, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
1. В задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи в порядку спрощеного провадження з повідомленням (викликом) сторін відмовити.
2. Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Іщук І.О.