
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2020 року Справа № 160/6843/20
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Захарчук-Борисенко Н. В.
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні) у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
24.06.2020 ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому просить:
- визнати протиправними дії суб`єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в частині відмови провести ОСОБА_1 призначення пенсії на пільгових умовах;
- зобов`язати суб`єкта владних повноважень Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести призначення ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах, з моменту звернення до відповідача.
В обґрунтування позову позивач вказав, що 18.07.2019 звернувся до відділу з питань призначення пенсії №12 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з заявою про призначення пенсії. До заяви позивач надав трудову книжку, військовий квиток, довідку з військової частини №3017, пільгову довідку ТОВ «МЕТІНВЕСТ», пільгову довідку ПАО «АрселорМіталл Кривий Ріг». 19.08.2019 Саксаганським відділом обслуговування громадян було зроблено запит до ПАО «АрселорМіталл Кривий Ріг» стосовно надання відомостей про проведення атестації робочих місць, а саме підручного сталевара. У довідці, яку надав ПАО «АрселорМіталл Кривий Ріг» було вказано, що вперше атестація робочого місця «підручного сталевара» та «підручного сталевара конвертора» Конверторного цеху №2 сталеплавноговиробництва було проведено 20.03.2000, тому зараховуватиметься період роботи позивача до 21.08.1992, 5 ти річний період, що передує проведенню атестації (20.03.1995-20.03.2000) та 5 ти річний період після проведення атестації (20.03.2000-20.03.2005). Таким чином, страховий стаж позивача склав 20 років 22 дня, за списком №1- 8 років 1 місяць 1 день. З урахуванням вищевказаного відповідач відмовив у призначенні пенсії ОСОБА_1 на пільгових умовах.
Позивач вважає, що факт не проведення вчасно атестації ПАО «АрселорМіталл Кривий Ріг» не може впливати на отримання пільгової пенсії.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.06.2020 відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи у письмовому провадженні.
13.07.2020 до суду від представника відповідача надійшов відзив на позов, в кому заперечував проти задоволення позову з наступних підстав. Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», обов`язковими умовами для набуття позивачем права на пенсію за віком на пільгових умовах в сукупності є:
- досягнення віку – 50 років;
- наявність необхідного страхового стажу не менше 25 років;
- наявність 10 років стажу роботи на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці – за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посаді показників, затверджених Кабінетом Міністрів України підручним сталеваром;
- зайнятість на підземних роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці – за Списком №1 повний робочий день;
- шкідливі і важкі умови праці визначені за результатами атестації робочого місця (після 21.08.1992).
18.07.2019 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду у Дніпропетровській області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах та надав пакет необхідних документів. Однак, відповідно до довідки №52-84 від 12.09.2019, виданої ПАО «АрселорМіталл Кривий Ріг» вперше атестація робочого місця «підручного сталевара» та «підручного сталевара конвертера» Конверторного цеху №2 сталеплавного виробництва проведена 20.03.2000 і підтверджується наказом по підприємству №417 від 20.03.2020.
За результатом розгляду наданих документів відповідачем прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 ОСОБА_1 у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового стажу роботи – загальний стаж позивача становить 26 років 22 дні,в тому числі стаж за Списком №1 – 08 років 01 місяць 01день.
Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно з ст.258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
За приписами ч. 2 ст. 263 КАС України, справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
За викладених обставин, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
У зв`язку з тим, що позивач був належним чином повідомлений лише 06.08.2020, що підтверджується поштовим конвертом з відміткою «за закінченням терміну зберігання» справу розглянуто 07.08.2020.
Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини справи.
З матеріалів справи вбачається, що 18.07.2019 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області відділ з питань перерахунків пенсії №12 управління застосування пенсійного законодавства із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області рішенням від 09.10.2019 за № 4769/03.16-22 було відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 через відсутність пільгового стажу роботи - 8 років 1 місяць 1 день.
У рішенні також зазначено, що за документами, наданими для призначення пенсії, страховий стаж враховано по 31.05.2019 та складає 20 років, 22 дня, робота на пільгових умовах за Списком № 1 -8 років 1 місяць 1 день. До пільгового стажу не враховано період роботи з 20.03.1995 по 20.03.2000 – 5-ти річний період, що передує проведеній атестації та 20.03.2020-20.03.2005 - 5-ти річний період після проведеної атестації, оскільки відсутня атестація робочого місця по умовам праці.
Так, згідно довідки №52-84 від 12.09.2019 ПАО «АрселорМіталл Кривий Ріг» вперше атестація робочого місця «підручного сталевара» та «підручного сталевара конвертора» Конверторного цеху №2 сталеплавного виробництва було проведено 20.03.2000 і підтверджується наказом по підприємству №417 від 20.03.2020, тому зараховуватиметься період роботи позивача до 21.08.1992, 5-ти річний період, що передує проведенню атестації (20.03.1995-20.03.2000) та 5-ти річний період після проведення атестації (20.03.2000-20.03.2005).
Не погоджуючись із прийнятим рішенням щодо відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд зазначає таке.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках, передбачених законом.
Згідно з пунктом «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
З копії трудової книжки НОМЕР_1 видно, що позивач:
-15.09.1988 – «принят в конвертерный цех №2 подручным сталевара конвертера по 4 розряду в Криворожский металлургийный комбинат « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;
-05.12.1988 –«уволен в святи с призывом в ОСОБА_2 ;
-20.06.1989- «служба в С.А.»;
- 27.04.1991 –«уволен в запас»;
- 23.07.1991 – «принят в конвертерный цех №2 подручным сталевара конвертера по 5 розряду в Криворожский металлургийны йкомбинат « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;
- 01.09.1994 – «присвоен 6 разряд подручного сталевара конвертера в конвертерном цехе №2;
- 01.02.1996 – «в связи с реорганизацией структуры комбината считать ККЦ-2 конвертерным цехом»;
- 08.10.1996- Криворізький державний металургійний комбінат «Криворіжсталь» реорганізований в державний гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь»;
-09.05.1997 16.09.2005– уволен по инициативе работника ст. 38 КЗОТ Украины.
Згідно доданих позивачем до матеріалів справи копії трудової книжки та уточнюючої довідки №748 від 17.07.2019,виданої ПАО «АрселорМіталл Кривий Ріг» позивач працював:
- 10.07.1987- 31.10.1987 – підручним сталеваром;
- 15.09.1988-05.12.1988 - підручним сталеваром;
- 05.01.1989-17.05.1989 - підручним сталеваром;
- 23.07.1991-31.12.1991 - підручним сталеваром;
- 01.01.1992-10.03.1994 - підручним сталеваром конвертера»;
- 11.03.1994-31.01.1996- підручним сталеваром конвертера»;
- 01.02.1996-09.05.1997 - підручним сталеваром конвертера»;
- 05.11.2002-15.01.2003 - шлаковщиком;
- 16.01.2003-09.08.2003 – шлаковщиком.
19.08.2019 Саксаганським відділом обслуговування громадян (сервісним центром) було зроблено запит №2026/02.26-20 до ПАО «АрселорМіталл Кривий Ріг» про надання інформації про проведення первинної атестації робочих місць підручним сталеваром.
Згідно довідки №52-84 від 12.09.2019, виданої ПАО «АрселорМіталл Кривий Ріг» вперше атестація робочого місця «підручного сталевара» та «підручного сталевара конвертора» Конверторного цеху №2 сталеплавного виробництва була проведена 20.03.2000 і підтверджується наказом по підприємству №417 від 20.03.2020.
Рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 09.10.2019 за № 4769/03.16-22 було відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 через відсутність пільгового стажу роботи - 8 років 1 місяць 1 день.
Крім того, у рішенні також вказано, що за документами, наданими для призначення пенсії, страховий стаж враховано по 31.05.2019 та складає 20 років, 22 дня, робота на пільгових умовах за Списком № 1 -8 років 1 місяць 1 день. До пільгового стажу не враховано період роботи з 20.03.1995 по 20.03.2000 – 5-ти річний період, що передує проведеній атестації та 20.03.2020-20.03.2005 - 5-ти річний період після проведеної атестації, оскільки відсутня атестація робочого місця по умовам праці.
Станом на 18.07.2019 (дата звернення із заявою про призначення пенсії) ОСОБА_1 досяг 50-річного віку, загальний стаж становить 26 років 22 дні, стаж за Списком №1 – 08 років 01 місяць 01 день.
Стосовно відсутності атестації робочого місця позивача за період його роботи з 20.03.1995 по 20.03.2000 – 5-ти річний період, що передує проведеній атестації та 20.03.2020-20.03.2005 - 5-ти річний період після проведеної атестації, суд зазначає таке.
Статтею 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від останнього місця роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими та важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад, і показників затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті.
Згідно зі статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 1 Порядку № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Особливості підтвердження трудового стажу окремих категорій працівників визначені пунктом 20 Порядку № 637.
Згідно з пунктом 20 вказаного Порядку у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.
У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Пунктом 3 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 року № 383 (далі - Порядок № 383) передбачено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.
Згідно п. 4.1 Порядку №383 зазначена постанова набула чинності з 21.08.1992. Це означає, що при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного 5-річного періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21.08.1992, відповідне право впродовж цього періоду повинне бути підтверджене за результатами атестації.
Пункт 4.2 Порядку №383 передбачає, що результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умов і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умови і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація. Такий же порядок застосовується у разі припинення діяльності підприємства, установи, організації із визначенням правонаступника.
Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442 (далі - Порядок №442, постанова № 442 відповідно) та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 1 вересня 1992 року №41 (далі - Методичні рекомендації № 41), відповідно до яких основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у сфері реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Пунктом 2 постанови № 442 встановлено, що відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за віком на пільгових умовах за списками № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, затверджуваними Кабінетом Міністрів України, а також пенсії, що можуть встановлюватися підприємствами й організаціями за рахунок власних коштів працівникам інших виробництв, професій та посад залежно від умов праці, призначаються за результатами атестації робочих місць.
Відповідно до пункту 1 Порядку № 442 атестація проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров`я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.
Згідно пункту 4 Порядку № 442 та підпункту 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій № 41 періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років; відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації.
Пунктами 8, 9 Порядку № 442 передбачено, що відомості про результати атестації робочих місць заносяться до карти умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з Міністерством охорони здоров`я України. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесені до переліку.
Так, основним документом, який підтверджує стаж та характер роботи є трудова книжка, при цьому, у разі відсутності відомостей у ній, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств.
Аналіз зазначених норм свідчить про те, що своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах, пільгове пенсійне забезпечення тощо.
При цьому особа, яка працює на посаді, віднесеній до Списку № 1, робоче місце по якій підлягає атестації, відповідно до Порядку № 442, не наділена жодними правами (повноваженнями, обов`язками), які б могли вплинути на своєчасність проведення атестації робочих місць.
Суд наголошує, що відповідно до пункту 1 частини 1 статті 29 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов`язаний роз`яснити працівникові його права і обов`язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров`я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору.
Частинами 1 та 2 статті 153 КЗпПУкраїни установлено, що на всіх підприємствах, в установах, організаціях створюються безпечні і нешкідливі умови праці. Забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповноважений ним орган.
Відповідно до частини 1 статті 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 року № 2694-XII працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці у підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством.
Аналіз зазначених норм свідчить про те, що роботодавець, який використовує найману оплачувану працю, зобов`язаний створювати безпечні та здорові умови праці, а за неможливості цього - поінформувати працівника під розписку про такі умови праці, а саме про наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров`я. Окрім того, роботодавець зобов`язаний поінформувати працівника про пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору, в тому числі право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років.
Європейський суд з прав людини у пунктах 52, 56 рішення від 14.10.2010 року у справі «Щокін проти України» зазначив, що тлумачення й застосування національного законодавства є прерогативою національних органів. Однак суд зобов`язаний переконатися в тому, що спосіб, у який тлумачиться й застосовується національне законодавство, призводить до наслідків, сумісних із принципами Конвенції з погляду тлумачення їх у практиці Європейського суду з прав людини. На думку Європейського суду з прав людини, відсутність у національному законодавстві необхідної чіткості й точності, які передбачали можливість різного тлумачення, порушує вимогу «якості закону», передбачену Конвенцією, і не забезпечує адекватного захисту від свавільного втручання публічних органів державної влади в майнові права заявника.
Отже, в разі існування неоднозначного або множинного тлумачення прав та обов`язків особи в національному законодавстві органи державної влади зобов`язані застосувати підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.
Таким чином, можна зробити висновок, що особи, які зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 1, але з вини власника на таких підприємствах не було проведено атестацію робочого місця, мають право на зарахування стажу роботи на таких посадах до спеціального стажу, необхідного для призначення пенсії за віком на пільгових умовах Списком № 1, відповідно до пункту «а» статті 13 Закону № 1788-XII.
При цьому на працівника, зайнятого на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, не можна покладати відповідальність за непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць за умовами праці. Непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць власником підприємств або уповноваженим ним органом не може позбавляти громадян їх конституційного права на соціальний захист, у тому числі щодо надання пенсій за віком на пільгових умовах. Контроль за додержанням підприємствами правил проведення атестації робочих місць за умовами праці покладається на відповідні повноважні державні контролюючі органи, зокрема Держпраці.
Отже, суд вважає, що непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць власником підприємства не може бути підставою для відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Відповідальність за непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць покладається на власника підприємства, а не працівника. При цьому контролюючу функцію у відносинах щодо проведення атестації робочих місць на підприємстві виконує держава в особі відповідних контролюючих органів, а не працівник.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 19.02.2020 року у справі №520/15025/16-а.
За наведених обставин суд приходить до висновку, що дії суб`єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в частині відмови провести ОСОБА_1 призначення пенсії на пільгових умовах є протиправними.
Враховуючи зазначене, з метою забезпечення повного відновлення порушеного права позивача, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 241-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії суб`єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в частині відмови провести ОСОБА_1 призначення пенсії на пільгових умовах.
Зобов`язати суб`єкта владних повноважень Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести призначення ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах, з моменту звернення до відповідача.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Захарчук-Борисенко