
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
___________________________
У Х В А Л А
15 вересня 2020 року м. Харків Справа № 913/150/20
Провадження № 18/913/150/20
За позовом заступника керівника Лисичанської місцевої прокуратури Луганської області, м. Лисичанськ Луганської області, в інтересах держави в особі:
1-го позивача - Північно-східного офісу Держаудитслужби, м. Харків
2-го позивача - Лисичанської міської ради Луганської області, м. Лисичанськ Луганської області
до 1-го відповідача - Відділу освіти Лисичанської міської ради Луганської області, м. Лисичанськ Луганської області
2-го відповідача - фізичної особи-підприємця Куниці Сергія Миколайовича, м. Сєвєродонецьк Луганської області
про визнання недійсним рішення тендерного комітету та визнання недійсним договору про закупівлю товару за державні кошти на суму 1.734.800 грн.
Суддя Корнієнко В.В.
Секретар судового засідання Терещенко Л.І.
У засіданні брали участь:
від прокуратури: Комісар О.О., посвідчення № 043187 від 06.05.2016;
від 1-го позивача: представник не прибув;
від 2-го позивача: представник не прибув;
від 1-го відповідача: представник не прибув;
від 2-го відповідача: представник не прибув.
В С Т А Н О В И В:
Заступником керівника Лисичанської місцевої прокуратури Луганської області в інтересах держави в особі 1-го позивача - Північно-східного офісу Держаудитслужби та 2-го позивача - Лисичанської міської ради Луганської області заявлено вимоги про:
- визнання недійсним рішення тендерного комітету відділу освіти Лисичанської міської ради Луганської області, оформлене протоколом від 23.01.2020 № 23 про визнання переможцем відкритих торгів учасника ФОП Куницю С.М.;
- визнання недійсним договору на закупівлю товару за державні кошти № 26 від 25.02.2020, укладеного між відділом освіти Лисичанської міської ради Луганської області та ФОП Куницею С.М. на закупівлю м`яса (м`яса яловичини, печінки яловичої) на загальну суму 1.734.800,00 грн.
Заявлені позовні вимоги прокурор обгрунтовує порушенням відповідачами вимог Закону України «Про публічні закупівлі».
Ухвалою господарського суду Луганської області від 18.08.2020 у даній справі, на підставі ч. 2 ст. 216 ГПК України, оголошено перерву до 15.09.2020 до 11-30 год.
Після перерви у судове засідання прибув представник прокуратури.
Сторони участь своїх представників у судовому засіданні не забезпечили, про дату, час та місце розгляду справи судом повідомлялися.
21 серпня 2020 року від заступника керівника Лисичанської місцевої прокуратури на адресу суду надійшло письмове клопотання від 17.08.2020 № 31-вих-20 з вимогою вважати передчасно поданою заяву від 23.04.2020 № 31-2674вих-20 «про закриття провадження у даній справі та повернення судового збору» та не розглядати її по суті.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 42 ГПК України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання та користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
З урахуванням викладеного, клопотання Лисичанської місцевої прокуратури з вимогою не розглядати по суті заяву «про закриття провадження у справі та повернення судового збору» не суперечить вимогам чинного законодавства, а тому підлягає задоволенню.
04 вересня 2020 року від заступника керівника Лисичанської місцевої прокуратури надійшло клопотання від 28.08.2020 № 31-5540вих-20 про заміну учасника справи, в якому просить замінити 2-го позивача - Лисичанську міську раду Луганської області на Військово-цивільну адміністрацію міста Лисичанськ Луганської області.
Обґрунтовуючи підстави звернення з відповідним клопотанням прокурор зазначив, що Указом Президента України від 27.07.2020 № 293/2020, для виконання повноважень органу місцевого самоврядування, було утворено військово-цивільну адміністрацію міста Лисичанськ Луганської області.
03.08.2020 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань було внесено відомості про державну реєстрацію Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області, номер запису: 13811020000002377.
Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про військово-цивільні адміністрації" (із змінами, внесеними згідно із Законом № 2268-VIII від 18.01.2018) (далі - Закон) до повноважень військово-цивільних адміністрацій віднесено управління закладами освіти, які належать територіальним громадам.
Крім того, відповідно до п. 1.1 Положення про Відділ освіти Лисичанської міської ради Луганської області, затвердженого розпорядженням керівника військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області від 11.08.2020 № 4, на термін дій військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області відділ освіти входить до її структури і забезпечує виконання покладених на нього завдань.
Оскільки прокурор у своїй позовній заяві раніше визначив в якості 2-го позивача Лисичанську міську раду Луганської області, управлінські функції якої на теперішній час фактично виконує Військово-цивільна адміністрація міста Лисичанськ Луганської області, то зазначена позовна заява підлягає приведенню у відповідність.
На підставі викладеного, заступника керівника Лисичанської місцевої прокуратури просить замінити Лисичанську міську раду, як 2-го позивача у справі № 913/150/20, на Військово-цивільну адміністрацію міста Лисичанська Луганської області, у зв`язку з заміною особи у відносинах, щодо яких виник спір.
Розглянувши вказане клопотання, суд вважає його таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1 статті 1 Закону встановлено, що для виконання повноважень місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у випадках, встановлених цим Законом, в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема в районі проведення антитерористичної операції можуть утворюватися військово-цивільні адміністрації.
Військово-цивільні адміністрації населених пунктів - це тимчасові державні органи, що здійснюють на відповідній території повноваження сільських, селищних, міських рад, районних у містах рад, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах рад та голів та інші повноваження, визначені цим Законом.
Нормами ч. 2 ст. 1 Закону передбачено, що військово-цивільні адміністрації є юридичними особами публічного права і наділяються цим та іншими законами повноваженнями, у межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Військово-цивільні адміністрації населених пунктів набувають прав та обов`язків з дня внесення запису про їх державну реєстрацію як юридичних осіб до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону, у день набрання чинності актом Президента України про утворення військово-цивільної адміністрації припиняються згідно із цим Законом повноваження сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, їх виконавчих органів, сільських, селищних. міських голів, інших посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які працюють у цих органах місцевого самоврядування, - у разі утворення військово-цивільної адміністрації відповідного населеного пункту (населених пунктів).
Повноваження військово-цивільних адміністрацій міста починаються у день набрання чинності актом Президента України про їх утворення і припиняються у день відкриття першої сесії новообраної відповідної ради.
Повноваження військово-цивільних адміністрацій населених пунктів починаються з дня внесення запису про їх державну реєстрацію як юридичних осіб до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань і припиняються у день відкриття першої сесії новообраної відповідної ради.
Згідно з приписами ст. 52 ГПК України уразі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.
Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Враховуючи, що повноваження Лисичанської міської ради Луганської області припинилися 27.07.2020, і при цьому здійснення повноважень Лисичанської міської ради, на підставі Закону № 2268-VIII від 18.01.2018, передано Військово-цивільній адміністрації міста Лисичанськ Луганської області, остання є правонаступником Лисичанської міської ради Луганської області (2-го позивача).
З урахуванням викладеного, клопотання заступника керівника Лисичанської місцевої прокуратури від 28.08.2020 № 31-5540вих-20 про заміну учасника справи, а саме - 2-го позивача - Лисичанської міської ради Луганської області на її правонаступника Військово-цивільну адміністрацію міста Лисичанськ Луганської області слід задовольнити.
З метою забезпечення участі представника Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанська у судовому засіданні під час розгляду даної справи по суті, розгляд справи слід відкласти.
Керуючись ст.ст. 120, 201, 202, 216, 234 Господарського процесуального кодексу України суд -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання заступника керівника Лисичанської місцевої прокуратури від 28.08.2020 № 31-5540вих-20 про заміну учасника у справі № 913/150/20 - задовольнити.
2. Замінити учасника справи, а саме - 2-го позивача Лисичанську міську раду Луганської області (93100, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. ім. М.Грушевського, буд. 7, ід. код 26522196) на її правонаступника Військово-цивільну адміністрацію міста Лисичанськ Луганської області (93100, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. ім. М.Грушевського, буд. 7, ід. код 43745697).
3. Розгляд справи по суті відкласти на 17.09.2020 о 16 год. 00 хв., судове засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, проспект Науки, 5, 2-й поверх, зал судових засідань № 205.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя В.В. Корнієнко