
Справа № 491/755/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 вересня 2020 року Ананьївський районний суд Одеської області
у складі:головуючого судді – Желяскова Олега Олександровичаза участю:секретаря судового засідання – Гула О.Р., особи, що притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , прокурора – Барбанягру І.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ананьїв Одеської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності, за вчинення адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення громадянки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Байтали Ананьївського району Одеської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 23 січня 1997 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_2 , працюючої на посаді секретаря Байтальської сільської ради Ананьївського району Одеської області, маючу п`яту категорію та 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування, протягом року не притягувалася до адміністративної відповідальності,
В С Т А Н О В И В:
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи секретарем Байтальської сільської ради Ананьївського району Одеської області, тобто посадовою особою місцевого самоврядування, будучи суб`єктом декларування відповідно до п.п.«в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причини подала 4 липня 2020 року щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.
За вказаним фактом відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 26 серпня 2020 року №419/2020 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 з`явилася за викликом до Ананьївського районного суду Одеської області та їй було вручено пам`ятку про її права та обов`язки, передбачені ст.63 Конституції України та ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала в повному обсязі та повідомила, що дійсно декларацію за 2019 рік вона подала лише у липні 2020 року.
При цьому, ОСОБА_1 повідомила, що у вчиненому вона розкаюється та просить суд призначити їй покарання відповідно до закону.
Прокурор Котовської місцевої прокуратури Одеської області у судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення повністю підтверджена матеріалами справи, а також її власними поясненнями. При цьому, враховуючи визнання ОСОБА_1 вини, її розкаяння, особу та майновий стан, вважав за доцільне призначення ОСОБА_1 стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора та вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 має бути визнаною винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6, виходячи з наступного.
Так, з копії рішення Байтальської сільської ради Ананьївського району Одеської області від 5 листопада 2015 року №5-VІ «Про обрання секретаря Байтальської сільської ради» (а.с.18) вбачається, що ОСОБА_1 з 5 листопада 2015 року обрана секретарем Байтальської сільської ради Ананьївського району Одеської області.
Зазначені відомості також підтверджуються копією особової картки №1 форми П-2 ДС на ОСОБА_2 (а.26-29), в якій містяться відомості про те, що ОСОБА_1 з 23 квітня 2002 року по теперішній час є сільським секретарем Байтальської сільської ради Ананьївського району Одеської області.
23 квітня 2002 року ОСОБА_1 склала присягу посадової особи місцевого самоврядування (а.с.32).
Розпорядженням голови Байтальської сільської ради Ананьївського району Одеської області від 21 липня 2009 року №9-ОС (а.с.22) ОСОБА_1 встановлено п`яту категорію та присвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
Згідно абзацу 12 часини 1 статті 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
З доданої до протоколу про адміністративне правопорушення копії «Повноважень та функціональних обов`язків секретаря Байтальської сільської ради» (а.с.34-35), затверджених розпорядженням голови Байтальської сільської ради Ананьївського району Одеської області від 4 січня 2016 року №25 (а.с.33) вбачається, що секретар сільської ради, зокрема: - веде засідання ради та підписує рішення у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; - організовує підготовку сесії ради; - організовує за дорученням ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов`язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади та місцевого самоврядування; - виконує обов`язки начальника паспортного та військовооблікового столу; - проводить та реєструє нотаріальні дії, проводить облік поголів`я худоби та птиці у домашніх господарствах жителів села, забезпечує уточнення записів у книгах погосподарського обліку; - забезпечує роботу щодо ведення, зберігання особових справ посадових осіб місцевого самоврядування і являється працівником, на якого покладено виконання кадрових питань.
Абзацом 13 частини 1 статті 1 визначено, що делеговані повноваження - повноваження органів виконавчої влади, надані органам місцевого самоврядування законом, а також повноваження органів місцевого самоврядування, які передаються відповідним місцевим державним адміністраціям за рішенням районних, обласних рад.
При цьому, наприклад відповідно до положень пункту "б" частини 1 статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження: забезпечення вимог законодавства щодо розгляду звернень громадян, здійснення контролю за станом цієї роботи на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності; вирішення відповідно до закону питань про проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів; здійснення контролю за забезпеченням при їх проведенні громадського порядку; розгляд справ про адміністративні правопорушення, віднесені законом до їх відання; утворення адміністративних комісій та комісій з питань боротьби зі злочинністю, спрямування їх діяльності; вчинення нотаріальних дій з питань, віднесених законом до їх відання, реєстрація актів цивільного стану (за винятком виконавчих органів міських (крім міст обласного значення) рад).
З наведеного вбачається, що відповідно до своїх посадових повноважень ОСОБА_1 має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих функцій, якими наділений виконавчий орган органу місцевого саморядування.
До протоколу також додано копію розрахункової відомості по Байтальській сільській раді Ананьївського району Одеської області (а.с.36), з якої вбачається, що ОСОБА_1 отримує заробітну плату в сільській раді.
Відповідно до речення 1 частини 1 статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар сільської, селищної, міської ради працює в раді на постійній основі.
З наведеного вбачається, що ОСОБА_1 підпадає під визначення посадової особи місцевого самоврядування, наведеній в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
З наведеного, у відповідності до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» на ОСОБА_1 розповсюджується дія цього Закону.
Приміткою до статті 172-6 КУпАП визначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
З наведеного вбачається, що ОСОБА_1 є суб`єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, як особа посада якої передбачена підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , як особа зазначена у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язана щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Слід звернути увагу на те, що 17 березня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Серед іншого, вказаним законом внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.
Таким чином, суб`єкти декларування, в тому числі ОСОБА_1 , мали подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до 1 червня 2020 року.
Проте, в супереч вимог Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік в строк до 1 червня 2020 року та зробила це лише 4 липня 2020 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.44-52).
При цьому, будь-яких поважних причин несвоєчасності подачі декларації ОСОБА_1 у судовому засіданні наведено не було.
З наведеного вбачається, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
До обставин, які відповідно до положень ст.34 КУпАП пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення суд відносить визнання вини та щире каяття.
Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення під час розгляду справи не встановлено.
Відповідно до ст.40-1 КпАП України, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» установлено у 2020 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2020 року встановлено у розмірі 2102 гривні.
З наведеного вбачається, що у 2020 році у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, має бути стягнено судовий збір у розмірі 420 гривень 40 копійок (2102 гривні * 0,2 = 420,4 гривні).
Враховуючи викладене, особу громадянки ОСОБА_1 та обставини скоєного нею правопорушення, ступінь вини та майновий стан, її має бути визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 та на неї має бути накладено стягнення в межах санкції частини 1 статті 172-6 КУпАП у вигляді штрафу.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 35, 40-1, 172-6, 221, 283, 284 КпАП України,-
П о с т а н о в и в :
Визнати громадянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с.Байтали Ананьївського району Одеської області, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 23 січня 1997 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_2 , працюючу на посаді секретаря Байтальської сільської ради Ананьївського району Одеської області, маючу п`яту категорію та 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування, винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Реквізити для сплати штрафу: Розрахунковий рахунок: UA318999980313060106000015022; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку (МФО): 899998; Отримувач: УК в Анан.р-ні/Анан.р-н/21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37880348.
Роз`яснити, що відповідно до положень ст.ст. 307, 308 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання копії постанови, а у разі її оскарження не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у строк, зазначений вище, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір призначеного штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 420 гривень 40 копійок.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів: УК в Анан.р-ні/Анан.р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37880348; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA428999980313151206000015022; Код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Ананьївський районний суд Одеської області (назва суду, де розглядається справа).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Копію постанови направити або вручити ОСОБА_1 та прокурору.
Копію постанови у триденний строк з дня набрання нею законної сили направити відповідному органу державної влади, органу місцевого самоврядування, керівникові підприємства, установи чи організації, державному чи виборному органу, власнику юридичної особи або уповноваженому ним органу для вирішення питання про притягнення особи до дисциплінарної відповідальності, усунення її згідно із законодавством від виконання функцій держави, якщо інше не передбачено законом, а також усунення причин та умов, що сприяли вчиненню цього правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя: О.О.Желясков
Постанова вступає в законну силу „___” __ 20 року та може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців „___” ____ 20__ року.