
Справа № 209/2556/20
Провадження № 3/209/1091/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 вересня 2020 року суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Байбара Г.А., розглянувши одночасно дві справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління Державної податкової служби України України в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1, ст. 164-5 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , яка є фізичною особою – підприємцем, 24 липня 2020 року о 09.00 годині в магазині, розташованому по бульвару Будівельників, буд. 4-А в м. Кам`янське Дніпропетровської області, провела розрахункову операцію без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі відповідного розрахункового документа встановленої форми, чим порушила п.1 та п.2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), тобто вчинила порушення встановленого порядку проведення розрахунків, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 155-1 КУпАП .
Крім того, ОСОБА_1 , яка є фізичною особою – підприємцем, та має ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами № 04030311202001568 від 23 березня 2020 року, з терміном дії з 31 березня 2020 року по 31 березня 2021 року, 24 липня 2020 року о 09 годині 20 хвилин в магазині, розташованому по бульвару Будівельників, буд. 4-А в м. Кам`янське Дніпропетровської області зберігала з метою реалізації тютюнові вироби без марок акцизного збору України (з марками акцизного збору Республіки Білорусь), чим порушила абз. 3 ч.4 ст. 11 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95 «Про держане регулювання виробництва і обігу спирту етилового і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (зі змінами та доповненнями), тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 164-5 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 визнала свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 155-1 та ст. 164-5, підтвердила дату, час, місце та обставини вчинених правопорушень.
Окрім визнання ОСОБА_1 своєї вини, її вина у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП підтверджується наявними у справі та дослідженими судом: протоколом про адміністративне правопорушення № 257 від 10 серпня 2020 року; актом (довідкою) від 27 липня 2020 року за результатами фактичної перевірки щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензії, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Згідно пунктів 1 та 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій….. 2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції…..
Диспозиція ч.1 ст. 155-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Окрім визнання ОСОБА_1 своєї вини, її вина у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 164-5 КУпАП підтверджується наявними у справі та дослідженими судом: протоколом про адміністративне правопорушення № 258 від 10 серпня 2020 року; актом (довідкою) від 27 липня 2020 року за результатами фактичної перевірки щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензії, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), в якому зазначено, що ОСОБА_1 зберігала тютюнові вироби з метою реалізації без марок акцизного збору України (з марками акцизного збору Республіки Білорусь).
Згідно абз. 3 ч.1 ст. 11 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95 з наступними змінами «Про держане регулювання виробництва і обігу спирту етилового і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Диспозиція ст. 164-5 КУпАП передбачає відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.
Вивчивши матеріали справ про адміністративні правопорушення, суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, скоївши тим самим адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 155-1 КУпАП, а також зберігала тютюнові вироби з фальсифікованими марками акцизного податку (акцизними марками Республіки Білорусь), скоївши тим самим адміністративне правопорушення, передбачене ст. 164-5 КУпАП.
Згідно ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З урахуванням характеру вчинених правопорушень, вимог ч.2 ст. 36 КУпАП, суд вважає необхідним накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі, передбаченому ст. санкцією ст. 164-5КУпАП.
Керуючись ст. 36, ч.1 ст. 155-1, ст. 164-5, статтями 283, 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 155-1, ст. 164-5 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн., з конфіскацією тютюнових виробів: цигарок «Credo» (Республіка Білорусь) в кількості 12 пачок; цигарок «Marshall De luxe Bluе» (Республіка Білорусь) в кількості 2 пачок, цигарок «Фест червоний» (Республіка Білорусь) в кількості 2 пачок, цигарок «Фест блакитний» (Республіка Білорусь) в кількості 5 пачок, цигарок «Pull Red» (Республіка Білорусь) в кількості 5 пачок, цигарок «Pull Gray» (Республіка Білорусь) в кількості 5 пачок.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420,40 грн. на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) – 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Роз`яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу, та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Строк пред`явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.
Суддя Г.А. Байбара.