Рішення № 91567920, 16.09.2020, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.09.2020
Номер справи
560/3763/20
Номер документу
91567920
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/3763/20

РІШЕННЯ

іменем України

16 вересня 2020 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук А.М.

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Хмельницька обласна державна адміністрація про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду з позовом до Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Хмельницька обласна державна адміністрація, в якому просить:

- визнати незаконним і скасувати наказ Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації від 26 лютого 2020 року №10-нк "Про перейменування Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації";

- визнати незаконним та скасувати наказ Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації від 09 квітня 2020 року №23-нк "Про звільнення ОСОБА_1 ;

- зобов`язати відповідача поновити ОСОБА_1 на раніше займаній посаді або на іншій рівнозначній посаді;

- стягнути з відповідача середній заробіток за час вимушеного прогулу;

- стягнути з відповідача компенсацію витрат на правничу допомогу (юридичні послуги) адвоката в сумі 10164 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що наказом Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької облдержадміністрації від 09 квітня 2020 року №23-нк ОСОБА_1 звільнений із займаної посади заступника директора Департаменту - начальника управління економічного розвитку Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації у зв`язку із скороченням чисельності працівників Департаменту (частина перша пункту 1 статті 87 Закону України "Про державну службу", пункт 1 частини 1 статті 40 Кодексу законів про працю України).

Підставою для цього стало затвердження 30.01.2020 головою Хмельницької обласної державної адміністрації розпорядження №134/2020-р, яким було перейменовано Департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької обласної адміністрації у Департамент економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної адміністрації. Розпорядженням голови Хмельницької облдержадміністрації від 18.03.2020 №260/2020-р затверджено Положення про Департамент економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, а наказом Директора Перейменованого Департаменту від 01.04.2020 року №1-н затверджено структуру та введено в дію штатний розпис на 2020 рік Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму з кількістю 31 штатних одиниці.

Зазначає, що наказ директора Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури від 26.02.2020 №10-нк «Про перейменування Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації» виданий з перевищенням повноважень директора Департаменту відповідно до «Положення про Департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації», затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 30.07.2015 року №346/2015-р., оскільки прийняття рішення про перейменування структурного підрозділу обласної державної адміністрації є компетенцією голови обласної державної адміністрації, а не директора Департаменту. Вказує, що на підставі такого незаконного наказу, яким є спірний наказ від 26.02.2020 року №10-нк, було попереджено всіх працівників Департаменту про майбутнє скорочення чисельності. При цьому, жодного наказу про скорочення чисельності працівників Департаменту з доведенням нового штатного розпису чи нової структури перейменованого Департаменту, не видавалося. Водночас, отримуючи попередження про наступне вивільнення від 28.02.2020 року, позивач не був обізнаний з майбутнім штатним розписом чи майбутньою структурою перейменованого Департаменту і йому, одночасно з попередженням, не було запропоновану іншу роботу у перейменованому Департаменті, що є порушенням частини третьої ст.49-2 КЗпП України. Крім того, позивач зазначає, що відповідачем порушено строки видачі трудової книжки.

Враховуючи викладене, позивач звернувся до суду з цим позовом, просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою від 17.07.2020 Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

На адресу суду від відповідача надійшов відзив на позов, в якому вказано, що Департамент не визнає позовних вимог позивача в повному обсязі, вважає їх безпідставними та необґрунтованими. Зазначає, що директором Департаменту видано наказ від 01.04.2020 №1-н "Про затвердження структури та введення в дію штатного розпису на 2020 рік Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної обласної державної адміністрації" затверджено структуру та введено в дію штатний розпис Департаменту на 2020 рік.

03.04.2020 позивачу запропоновано вакантну посаду начальника відділу інвестиційного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності департаменту. Від запропонованої посади позивач відмовився. Наказом директора Департаменту від 09.04.2020 №23-нк "Про звільнення ОСОБА_1 " позивача звільнено із займаної посади відповідно до частини 1 пункту 1 статті 87 Закону України "Про державну службу", пункту 1 частини 1 статті 40 Кодексу законів про працю України у зв`язку із скороченням чисельності працівників Департаменту без порушення вимог трудового законодавства.

Від представника Хмельницької ОДА надійшли письмові пояснення, в яких вказує, що відповідно до вимог законодавства, посади визначаються керівником підрозділу у структурі та штатному розписі структурного підрозділу відповідно до Положення про нього та покладених на підрозділ завдань. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 30.01.2020 №137/2020-р "Про структуру обласної державної адміністрації" доведена лише гранична чисельність працівників Департаменту, а не його структура. Перелік управлінь, відділів, їх назви визначає директор Департаменту одноособово.

Позивач скористався правом на подання відповіді на відзив, в якій вказав, що відзив на позов є необґрунтованим, тому просить позовні вимоги задовольнити повністю.

Представником відповідача подано до суду заперечення на відповідь на відзив в якому зазначає, що обгрунтування позивача щодо порушення Департаментом норм чинного законодавства викладені у позовній заяві та відповіді на відзив є хибними, безпідставними, необгрунтованими та такими, що суперечать чинному законодавству. А тому просив в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Дослідивши наявні в матеріалах справи належні та допустимі письмові докази, оцінивши їх у взаємозв`язку та сукупності, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив державну службу на посаді заступника директора Департаменту - начальника управління економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації.

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30.01.2020 №134/2020-р "Про перейменування окремих структурних підрозділів обласної державної адміністрації" Департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації перейменовано у Департамент економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 30.01.2020 №137/2020-р "Про структуру обласної державної адміністрації" затверджено структуру Хмельницької обласної державної адміністрації та граничну чисельність працівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації. З даним розпорядженням ознайомлено всіх працівників Департаменту, в тому числі і позивача.

Згідно з наказом директора Департаменту від 26.02.2020 №10-нк "Про перейменування Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації" 28.02.2020 всіх працівників Департаменту, в тому числі і позивача, попереджено про можливе вивільнення у зв`язку із скороченням чисельності працівників Департаменту.

Наказом директора Департаменту від 01.04.2020 №1-н "Про затвердження структури та введення в дію штатного розпису на 2020 рік Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації" затверджено структуру та введено в дію штатний розпис Департаменту на 2020 рік.

03.04.2020 ОСОБА_1 запропоновано вакантну посаду начальника відділу інвестиційного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності Департаменту.

03.04.2020 від запропонованої посади ОСОБА_1 відмовився.

Наказом директора Департаменту від 09.04.2020 №23-нк "Про звільнення ОСОБА_1 " позивача звільнено із займаної посади відповідно до частини 1 пункту 1 статті 87 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон), пункту 1 частини 1 статті 40 КЗпП України у зв`язку із скороченням чисельності працівників Департаменту.

Вважаючи, що своє звільнення безпідставним та таким, яке здійснене з численними порушеннями чинного законодавства України, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях визначає Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII.

Згідно з частиною 2 статті 5 Закону України "Про державну службу" відносини, що виникають у зв`язку із вступом, проходженням та припиненням державної служби, регулюються цим Законом, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 87 Закону України "Про державну службу" підставами для припинення державної служби за ініціативою суб`єкта призначення є, зокрема, скорочення чисельності або штату державних службовців, скорочення посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису державного органу без скорочення чисельності або штату державних службовців, реорганізація державного органу.

Відповідно до частини третьої статті 5 Закону України "Про державну службу" дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 40 КЗпП України, в редакції Закону від 19.09.2019 №113-IX, чинній на час надіслання попередження про звільнення, трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. Частиною 2 цієї норми встановлено, що звільнення з підстав, зазначених у пунктах 1, 2 і 6 частини 1 цієї статті, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу. Особливості звільнення окремих категорій працівників з підстав, передбачених пунктом 1 частини 1 цієї статті, а також особливості застосування до них положень частини другої цієї статті, статей 42, 42-1, частин 1, другої і 3 статті 49-2, статті 74, частини 3 статті 121 цього Кодексу, встановлюються законом, що регулює їхній статус (частина 4 статті 40).

Згідно з частиною 3 статті 118 Конституції України склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій.

Відповідно до частини 2 статті 5 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" від 09.04.1999 №586-ХІV у межах бюджетних асигнувань, виділених на утримання відповідних місцевих державних адміністрацій, а також з урахуванням вимог статгі 18 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", їх голови визначають структуру місцевих державних адміністрацій.

Пунктом 12 Положення про Департамент економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної і адміністрації, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 18.03.2020 №260/2020-р (далі - Положення) передбачено, що граничну чисельність, фонд оплати праці працівників Департаменту визначає голова Хмельницької обласної державної адміністрації у межах відповідних бюджетних призначень.

Підпунктом 12 пункту 9 Положення передбачено, що директор Департаменту подає на затвердження голові обласної державної адміністрації проекти кошторису; та штатного розпису Департаменту в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників.

Проаналізувавши норми законодавства, суд робить висновок, що голова обласної державної адміністрації формує склад, визначає структуру обласної державної адміністрації та граничну чисельність працівників Департаменту, а директор Департаменту розробляє штатний розпис та затверджує структуру Департаменту в межах визначених головою обласної державної адміністрації граничної чисельності та фонду оплати праці працівників Департаменту.

Зазначене спростовує твердження позивача, про те, що директору Департаменту необхідно було видати наказ про скорочення чисельності працівників Департаменту, оскільки граничну чисельність працівників Департаменту визначає голова Хмельницької обласної державної адміністрації, а не директор Департаменту.

Відповідно до пункту 2 Розпорядження голови ОДА від 30.01.2020 № 134/2020-р "Про перейменування окремих структурних підрозділів обласної державної адміністрації" функції із забезпечення реалізації державної промислової політики на території області передано Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу Хмельницької обласної державної адміністрації, а функції із забезпечення реалізації державної політики у сфері курортів і туризму на території області передано Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації.

Розпорядженням голови ОДА від 30.01.2020 №137/2020-р "Про структуру обласної державної адміністрації" затверджено структуру Хмельницької обласної державної адміністрації та граничну чисельність працівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації.

Директором Департаменту з метою виконання зазначених розпоряджень видано наказ від 26.02.2020 №10-нк "Про перейменування Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації", так як розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 30.01.2020 №134/2020-р "Про перейменування окремих структурних підрозділів обласної державної адміністрації" директора Департаменту зобов`язано розробити та внести на затвердження в установленому порядку Положення про Департамент економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, забезпечити подання в установленому чинним законодавством порядку державному реєстратору документів, необхідних для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу у зв`язку з її перейменуванням.

А тому, суд зазначає, що наказ директора Департаменту від 26.02.2020 №10-нк "Про перейменування Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації" видано для забезпечення виконання розпоряджень голови обласної державної адміністрації від 30.01.2020 №134/2020-р "Про перейменування окремих структурних підрозділів обласної державної адміністрації" та від 30.01.2020 №137/2020-р "Про структуру обласної державної адміністрації", з дотриманням вимог законодавства.

Разом з тим, згідно з розпорядженням голови ОДА від 20.09.2017 №і816/2017-р "Про оптимізацію структури обласної державної адміністрації" (із змінами, внесеними розпорядженням голови облдержадміністрації від 07.11.2018 №784/2018-р) гранична чисельність працівників Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА складала 40 штатних одиниць).

Таким чином, розпорядженнями голови ОДА від 30.01.2020 №134/2020-р "Про перейменування окремих структурних підрозділів обласної державної адміністрації", від 30.01.2020 №136/2020-р "Про управління інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації" та від 30.01.2020 №137/2020-р "Про структуру обласної державної адміністрації" здійснено перерозподіл повноважень між структурними підрозділами ОДА та змінено її структуру. Зокрема, Департаменту передано виконання функцій із забезпечення реалізації державної політики у сфері курортів і туризму на території області, а забезпечення виконання функцій із реалізації державної промислової політики на території області та державної політики з питань розвитку інфраструктури, виконання яких забезпечував Департамент, передано іншим структурним підрозділам обласної державної адміністрації та скорочено граничну чисельність працівників Департаменту на 9 штатних одиниць.

Враховуючи зазначені вище зміни, директор Департаменту видав наказ від 01.04.2020 №1-н "Про затвердження структури та введення в дію штатного розпису на 2020 рік Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької ОДА", згідно якого ліквідовано управління економічного розвитку, управління промисловості та інфраструктури, управління з питань розвитку підприємництва та споживчого ринку і утворено управління економічною та інвестиційного розвитку, курортів і туризму та управління розвитку споживчого ринку, підприємництва та фінансового аналізу, тобто, посаду заступника директора Департаменту - начальника управління економічного розвитку, на якій проходив державну службу позивач, ліквідовано.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 87 Закону України "Про державну службу" підставами для припинення державної служби за ініціативою суб`єкта призначення є скорочення чисельності або штату державних службовців, скорочення посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису державного органу без скорочення чисельності або штату державних службовців, реорганізація державного органу.

Враховуючи викладене, вивільнення ОСОБА_1 здійснено відповідно до пункту 1 частини 1 статті 87 Закону України "Про державну службу", а тому посилання позивача на порушення вказаних норм законодавства суд вважає необґрунтованими.

Частиною 3 статті 87 Закону України "Про державну службу" передбачено, що суб`єкт призначення або керівник державної служби може пропонувати державному службовцю будь-яку вакантну посаду державної служби у тому самому державному органі (за наявності).

Тобто, Законом визначено, що керівник державної служби може пропонувати державному службовцю будь-яку вакантну посаду державної служби та не визначено строк такого пропонування, а тому пропонування позивачу 03.04.2020 посади начальника відділу інвестиційного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності відповідає вимогам чинного законодавства.

Відділ інвестиційного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності входить до складу управління економічного та інвестиційного розвитку, курортів і туризму Департаменту, а тому посада «начальник відділу інвестиційного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності» є у структурі Департаменту.

Крім того, 03.04.2020 позивач не був ознайомлений з наказом директора Департаменту від 01.04.2020 №1-н «Про затвердження структури та введення в дію штатного розпису на 2020 рік Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної обласної державної адміністрації», а тому наявність чи відсутність посади в штатному розписі Департаменту не могла бути підставою для відмови.

З наказом директора Департаменту від 01.04.2020 №1-н «Про затвердження структури та введення в дію штатного розпису на 2020 рік Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної обласної державної адміністрації» позивач був ознайомлений 04.06.2020 після отримання його копії.

Отже, твердження позивача, що йому тільки 03.04.2020 було запропоновано вакантну посаду державної служби, а також, що підставою для відмови від запропонованої посади, зокрема, стала її відсутність у штатному розписі Департаменту, суперечать чинному законодавству та не відповідають фактичним обставинам справи.

Щодо застосування норми статті 49-2 КЗпП України щодо переважного права на залишення на роботі та не дотримання вимог статті 87 Закону України "Про державну службу", суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Частиною 2 статті 5 Закону України "Про державну службу" передбачено, що відносини, які виникають у зв`язку із вступом, проходженням та припиненням державної служби, регулюються цим Законом, якщо інше не передбачено законом.

Як встановив суд, згідно з роз`ясненнями Національного агентства України з питань державної служби від 20.02.2020 №86 р/з «Щодо процедури вивільнення державних службовців у зв`язку з припиненням державної служби за ініціативою суб`єкта призначення (стаття 87 Закону України «Про державну службу»)» процедура звільнення державних службовців у зв`язку з припиненням державної служби за ініціативою суб`єкта призначення, зокрема, відповідно до пункту 1 чи пункту 1-1 частини 1 статті 87 Закону, наразі врегульована Законом, а тому положення статті 49-2 Кодексу законів про працю України, зокрема щодо переважного права на залишення на роботі, не застосовуються.

Департаментом дотримано вимоги частини 3 статті 87 Закону, так як позивача попереджено про наступне вивільнення 28 лютого 2020 року і на день звільнення 09 квітня 2020 року строк попередження складав 41 календарний день, що в свою чергу спростовує твердження позивача про порушення вказаних норм.

Щодо твердження позивача про те, що управління інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації створено шляхом виділення, наказ про його звільнення підписано не уповноваженою особою, при його звільненні порушено строки розрахунку та видачі трудової книжки суд зазначає наступне.

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 30.01.2020 №136/2020-р «Про управління інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації» утворено управління інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації. У даному розпорядженні не зазначено, що управління створено шляхом виділення, а тому твердження позивача не відповідають дійсності.

Позивачем не заперечуються факти про те, що відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30.01.2020 №134/2020-р "Про перейменування окремих структурних підрозділів обласної державної адміністрації" Департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації перейменовано в Департамент економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, а розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 31.03.2020 №61/2020-р/к "Про переведення ОСОБА_2 " з 01 квітня 2020 року ОСОБА_3 переведено з посади директора Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації на посаду директора Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації.

Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, ідентифікаційний код (39924423), місцезнаходження (29005, Хмельницька область, м. Хмельницький, майдан Незалежності, будинок Рад), керівник ( ОСОБА_3 ), а тому директор Департаменту Бохонська О.В. уповноважена особа на підписання наказів від 01.04.2020 №1-н "Про затвердження структури та введення в дію штатного розпису на 2020 рік Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації" та від 09.04.2020 №23-нк "Про звільнення ОСОБА_1 ".

Крім того, друк наказу від 09.04.2020 №23-нк "Про звільнення ОСОБА_1 " на бланках старого зразка є технічною помилкою та з відповідальними працівниками проведено роз`яснювальну роботу щодо запобіганням таким помилкам у майбутньому.

Відповідно до Положення Департамент є юридичною особою публічного права та утримується за рахунок коштів державного бюджету.

У день звільнення позивача 09.04.2020 на рахунках Департаменту були відсутні кошти для виплати їй всіх сум.

Після звернення відповідача до Департаменту фінансів ОДА щодо наближення кошторисних призначень, після надходження на рахунки Департаменту відповідних коштів ОСОБА_1 15.04.2020 виплачено всі суми.

Враховуючи встановлене, суд вважає, що Департаментом дотримано вимоги статті 87 Закону України "Про державну службу", розрахунок при звільненні позивача проведено протягом семиденного терміну з об`єктивних причин, які не залежали від Департаменту.

Що стосується порушення строків видачі трудової книжки, суд вважає за необхідне звернути увагу на таке.

Відповідно до частини 1 статті 47 КЗпП України, власник або уповноважений ним орган зобов`язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.1993 № 301 "Про трудові книжки працівників" передбачено, що трудові книжки зберігаються па підприємствах, в установах і організаціях, у представництвах іноземних суб`єктів господарювання, а при звільненні працівника трудова книжка видається йому під розписку в журналі обліку.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що ОСОБА_1 отримав трудову книжку 09.04.2020, тобто в день звільнення, що підтверджується його підписом в Журналі обліку трудових книжок і вкладок до них працівників Департаменту.

Отже, враховуючи встановлене, суд робить висновок, що Департамент не порушив вимоги чинного законодавства під час видачі позивачу трудової книжки.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене вище, звільнення ОСОБА_1 з посади заступника директора Департаменту - начальника управління економічного розвитку Департаменту економічного розвитку Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації здійснено відповідно до вимог чинного законодавства.

Під час судового розгляду спору відповідач довів правомірність наказів №10-нк від 26.02.2020 та № 23-нк від 09.04.2020, тому в задоволенні позовних вимог про їх скасування та поновлення позивача на посаді та стягнення з відповідача середній заробіток за час вимушеного прогулу необхідно відмовити.

Відповідно до ч. 1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що позивач звільнений від сплати судового збору та позов не підлягає задоволенню, а тому судовий збір та витрати на правничу допомогу не підлягають відшкодуванню на його користь.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Хмельницька обласна державна адміністрація про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку - відмовити.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Департамент економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації (Майдан Незалежності, Будинок Рад,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 39924423) Третя особа:Хмельницька обласна державна адміністрація (майдан Незалежності, Будинок рад, м. Хмельницький , код ЄДРПОУ - 22985083)

Головуючий суддя А.М. Ковальчук