
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
03 вересня 2020 року м. Рівне №460/5069/20
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Н.В. Друзенко за участю секретаря судового засідання А.А. Головатчик та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі: позивача: В.В.Яницький, відповідача: представник Н.П.Охман, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ФОП ОСОБА_1 доУправління Укртрансбезпеки у Рівненській області про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу, В С Т А Н О В И В:
ФОП ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Укртрансбезпеки у Рівненській області про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № 204420 від 07 липня 2020 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 05.06.2020 позивач як власник вантажного автомобіля марки Renault Magnum АЕ 390, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 та напівпричепа "SCHWARZMULLER", державний реєстраційний номер НОМЕР_2 здійснював перевозку відсіву. К зв`язку з тим, що у позивача 05.06.2020 був день народення, то він попросив за кермо сісти друга ОСОБА_2 . Близько 12 год. 16 хв. на а/д Київ-Чоп на 237 км. біля стаціонарного посту поліції в Новоград-Волинському районі поблизу села Анета був зупинений працівником Укртрансбезпеки, з метою перевірки документів на транспорт та вантаж. Позивачем було надано для перевірки видаткову накладну на відсів. Однак, позивач зазначає, що постачальник помилково надав видаткову накладну не на його вантаж, що зазначено в поясненнях до складеного акта №223207 від 05.06.2020. З дозволу працівників поліції та Укртрансбезпеки позивач поїхав до постачальника для отриманням видаткової накладної на отриманий саме ним вантаж в розмірі 24,6 тонн відсіву, коли ж повернувся, то працівники Укртрансбезпеки в Житомирській області вже склали акт та не взяли до уваги привезену накладну на вантаж. Перевищення вагових обмежень перевезення вантажу працівниками Укртрансбезпеки в Житомирській області було здійснено на підставі помилково виданої накладної без фактичного проведення вагового контролю. Зважування і не було можливим до проведення, оскільки ваговий контроль на місці зупинки був відсутній. Натомість, працівники Укртрансбезпеки в Житомирській області вказали в поясненнях написати, що позивач відмовився заїхати на ваги, бо боявся перевантаження на осі. Хоча, в дійсності, ваги для контролю були відсутні. 07.07.2020 начальником Управління Укртрансбезпеки в Рівненській області Коваленком М.В. на підставі акта №223207 від 05.06.2020, складеного працівникам Укртрансбезпеки в Житомирській області, винесено постанову №204420 про застосування адміністративно-господарського штрафу в розмірі 17000 гривень. Зауваження позивача та надання для огляду накладної №9535 від 05.05.2020 взяті до уваги не були. Крім того, позивач зазначає, що оскільки ним здійснювалось перевезення подільного вантажу, то відповідно до абзацу 3 пункту 22.5 Правил дорожнього руху, рух такого транспортного засобу з перевищенням вагових нормативів заборонено, що не потребувало отримання дозволу, який давав би право на рух автомобільними дорогами України, або документу про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків. Також позивач зазначає, що до нього застосовано санкції за порушення статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачена абзацом 15 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Однак, у абзаці 15 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" йдеться про відповідальність автомобільних перевізників за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, що не узгоджується із постановою в частині допущення порушення статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт". Позивач вказує, що законодавство не містить переліку документів, на підставі яких можливо здійснити документальний габаритно-ваговий контроль. Враховуючи викладене, позивач вважає спірну постанову протиправною та просить її скасувати.
Ухвалою суду від 17.07.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі №460/5069/20. Вирішено розгляд справи провести за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено відкрите судове засідання на 03.09.2020.
Відповідач проти задоволення позову заперечив, у встановлений судом строк подав відзив на позовну заяву. В обґрунтування заперечення зазначає, що 05.06.2020 контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області на 237 км автомобільної дороги М-06 проводилась рейдова перевірка транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів. Посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області був зупинений транспортний засіб марки RENAULT, номерний знак НОМЕР_3 під керуванням водія ОСОБА_2 . Під час проведення рейдової перевірки транспортних засобів позивача було здійснено документальних габаритно-ваговий контроль. За результатами габаритно-вагового контролю встановлено, що перевезення вантажу здійснюється з перевищенням вагових обмежень, зокрема, загальна маса транспортного засобу становила 44,07 т. при допустимих 40 т. Контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області було складено довідку про здійснення габаритно-вагового контролю від 05.06.2020 № 048618. У зв`язку з виявленими під час здійснення габаритно-вагового контролю невідповідності фактичних вагових параметрів нормам та правилам, контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області, було складено Акт про перевищення транспортним засобом вагових параметрів №033307 від 05.06.2020. Відсутність дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами зафіксовано в акті проведення перевірки №223207 від 05.06.2020. Водій ОСОБА_2 акт проведення перевірки підписав, при цьому зауважив "інспектор не прийняв до уваги другу накладну, на ваги не заїхав, бо боюсь навантаження на осі". За результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт була прийнята постанова №204420 від 07.07.2020 про застосування адміністративно-господарського штрафу до ФОП ОСОБА_1 у розмірі 17000 грн. Відповідач зазначає, що водій ОСОБА_2 на вимогу працівників Укртрансбезпеки не зупинився. Про це було повідомлено працівників поліції, які і здійснювали наздогін автомобіля для зупинки та, відповідно, перевірки документів. На місці перевірки не було габаритно-вагового комплексу, тому було здійснено документальний габаритно-ваговий контроль, тобто інспекторами Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області загальну масу транспортного засобу було визначено шляхом додавання власної маси транспортного засобу (відомості взяті з реєстраційних документів на ТЗ) та маси вантажу (відомості були взяти з видаткової накладної № 9535 від 05.06.2020). Точний габаритно-ваговий контроль не здійснювався, бо, як зазначалося вище, ваги були відсутні. Незрозумілим є посилання позивача на відсутність документів, які підтверджують, що його транспортний засіб є великоваговим, адже, в матеріалах справи присутні акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 05.06.2020 №033307 та довідка про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 05.06.2020 №048618. Враховуючи викладене, відповідач вважає спірну постанову правомірною.
Позивач в судовому засіданні підтримав позицію викладену в позовній заяві та просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечила з підстав викладених у відзиві та просила відмовити в задоволенні позовних вимог.
В судовому засіданні 03.09.2020 проголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Заслухавши думку учасників справи, повно і всебічно з`ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд встановив наступне.
05.06.2020 контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області на підставі направлення на перевірку від 01.06.2020 №010769 (а.с.30), на 237 км автомобільної дороги М-06 проводилась рейдова перевірка транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів, зокрема, транспортного засобу марки RENAULT Magnum АЕ 390, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , серія та номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4 , з напівпричепом "SCHWARZMULLER", державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , серія та номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_5 , що належить ФОП ОСОБА_1 , водій ОСОБА_2 (а.с.38).
Перевіркою встановлено порушення: перевезення вантажу з перевищенням встановлених вагових норм без відповідного дозволу: видаткова накладна №9535 від 05.06.2020 (вантаж: відсів), з перевищенням встановлених п.22.5 Правил дорожнього руху вагових норм на 10,18%, загальна маса транспортного засобу 44,07 т., - без оформлення документів передбачених статтею 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", у тому числі порушення, відповідальність за які передбачена статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" перевищення встановлених законодавством вагових норм понад 10%, але не більше 20%, при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, чим порушено вимоги статті 48 цього ж Закону. Крім того, встановлено перевезення вантажу без товарно-транспортної накладної встановленого зразку.
Вказані висновки зроблено за результатами документального габаритно-вагового контролю, на підставі поданих позивачем документів, а саме згідно з видатковою накладною №9535 від 05.06.2020.
Результати перевірки оформлено актами від 05.06.2020 №223207 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та №033307 про перевищення транспортним засобом нормативно вагових параметрів (а.с.34,35).
Відповідно до відмітки зробленої водієм ОСОБА_2 в акті №223207 інспектор не прийняв до уваги другу накладну, на ваги не заїхав бо боїться перенавантаження на осі, з актом ознайомився та підписав.
Листом від 25.06.2020 №47843/34/24-20 ФОП ОСОБА_1 було запрошено прибути 07.07.2020 до Управління Укртрансбезпеки у Рівненській області для участі у розгляді справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт. Вказаний лист отриманий позивачем 28.06.2020 (а.с.32,33).
Управлінням Укртрансбезпеки у Рівненській області за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт складено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу від 07.07.2020 №204420, якою на підставі абзацу 15 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", у зв`язку із перевищенням встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20%, при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, накладено на позивача адміністративно-господарський штраф в розмірі 17000 грн. (а.с.31).
Позивач при розгляді справи був присутній, з прийнятим рішенням ознайомлений (а.с. 32).
Не погодившись із постановою про застосування адміністративно-господарського штрафу позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-ІІІ від 05.04.2001 (далі - Закон №2344-ІІІ) державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами (надалі - Порядок №1567).
Відповідно до пункту 3 Порядку №1567 органами державного контролю на автомобільному транспорті є Укртрансбезпека, її територіальні органи.
Пунктом 15 Порядку №1567 встановлений виключний перелік питань, що з`ясовується під час проведення рейдової перевірки, серед яких зазначено: перевірка наявності визначених статтями 39 і 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.
Згідно з пунктом 16 Порядку №1567, під час рейдової перевірки можливе здійснення габаритно-вагового контролю.
Відповідно до пункту 20 Порядку №1567 виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.
Згідно з пунктами 21, 22 Порядку №1567, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3 (акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом).
Разом з тим, відповідно до пункту 6 Порядку зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2013 №422, у разі виявлення порушень правил перевезення великогабаритних, великовагових і небезпечних вантажів посадові особи складають акти за формою згідно з додатками 2 (акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів) і 3 (акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів) до цього Порядку та повідомляють відповідний підрозділ МВС про такі порушення.
Відповідно до частини другої статті 29 Закону України "Про дорожній рух" від 30.06.1993 №3353-ХІІ (далі - Закон № 3353-ХІІ), з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Згідно з статтею 33 Закон №2862-IV, рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 №30 (далі- Правила №30), транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Згідно з пунктом 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, - 3,75 м), за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Відповідно до пункту 4 Правил №30, рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.
Як передбачено статтею 48 Закону №2344-ІІІ, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування" затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок №879).
За підпунктом 2 пункту 2 Порядку №879 вимірювання (зважування) - це процес визначення за допомогою вимірювального (зважувального) обладнання габаритно-вагових параметрів фактичної маси та навантаження на вісь (осі) транспортного засобу, що проводяться згідно з методикою, затвердженою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.
Відповідно до підпункту 4 пункту 2 Порядку №879, габаритно-ваговий контроль - це контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Відповідно до підпункту 5-1 пункту 2 Порядку №879, документальний габаритно-ваговий контроль - це визначення загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу.
Згідно з пунктами 3, 6 Порядку № 879, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Габаритно-ваговий контроль, крім документального, здійснюється виключно в пунктах габаритно-вагового контролю посадовими особами та/або працівниками відповідних органів.
Відповідно до пунктів 15-18, 20 Порядку №879, контроль за наявністю у водіїв великовагових та великогабаритних транспортних засобів дозволу на рух здійснюють відповідні підрозділи МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху, та територіальні органи Укртрансбезпеки, які здійснюють габаритно-ваговий контроль. Габаритно-ваговий контроль включає документальний та/або точний контроль. Габаритно-ваговий контроль транспортного засобу проводиться протягом не більше однієї години (з моменту заїзду транспортного засобу на ваги до кінцевого оформлення матеріалів у разі виявлення порушення). За результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення. У разі пред`явлення водієм транспортного засобу міжнародного сертифіката зважування габаритно-ваговий контроль у частині зважування не здійснюється. За результатами габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних.
Згідно з абзацом 15 частини першої статті 60 Закону №2344-IIІ, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що фактично спірною постановою до позивача засновано штраф за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм при перевезенні вантажу без відповідного дозволу. При цьому, висновки про порушення чинного законодавства зроблено на підставі документального габаритно-вагового контролю.
Суд не бере до уваги покликання позивача на те, що законодавством не передбачено перелік документів необхідний для проведення документального габаритно-вагового контролю, оскільки, як вже зазначалося судом, відповідно до підпункту 5-1 пункту 2 Порядку №879, документальний габаритно-ваговий контроль - це визначення загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу. Власна маса транспортного засобу зазначена у документах на транспортний засіб (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу), а маса вантажу зазначена у документах на зазначений товар (в даному випадку видатковій накланій).
Відповідно до актів перевірки від 05.06.2020 №223207 та №033307 фактична маса транспортного засобу транспортного засобу марки RENAULT Magnum АЕ 390, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , серія та номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4 , та напівпричепу "SCHWARZMULLER", державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , серія та номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_5 на час проведення перевірки становила 44,07 тон, при нормативно допустимій 40 тон.
Вказаний розрахунок був здійснений шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу зазначеної у видатковій накладній №9535 від 05.06.2020, наданій до перевірки.
Суд критично оцінює доводи позивача на те, що при здійсненні габаритно-вагового контролю інспекторам було помилково надано до перевірки видаткову накладну №9535 від 05.06.2020 відповідно до якої здійснюється транспортування відсіву кількістю 30,42 тон (а.с.40), яку постачальник видав не тому перевізнику, в той час як правильною є видаткова накладна №9535 від 05.06.2020 відповідно до якої здійснюється транспортування відсіву кількістю 24,6 тон (а.с.4). Так, зазначені накладні мають один і той самий номер і дату, але при цьому видані не те що різним покупцям, але й зовсім ріними постачальниками, що не узгоджується з доводами позивача про помилку його постачальника. Крім того, відсутні будь-які докази тому, що позивач пред`являв таку накладну під час проведення габаритно-ваговоро контролю, як і під час розгляду матеріалів щодо притягнення його до відповідальності.
Таким чином, позивачем допущено перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20%, при перевезенні вантажу. Відповідно до цих результатів вагові параметри вказаного транспортного засобу перевищують нормативно допустимі вагові обмеження більш ніж на 2 %, що дало підстави вважати цей транспортний засіб великоваговим, для руху якого, за правилами частини четвертої статті 48 Закону № 2344-ІІІ, повинен бути відповідний дозвіл.
Суд звертає увагу, що в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази на підтвердження того, що ФОП ОСОБА_1 має такий дозвіл.
Вказане свідчить, що позивач перевозив вантаж з перевищенням вагових обмежень без спеціального дозволу, а тому постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу від 07.07.2020 № 204420, якою на підставі абзацу 15 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", у зв`язку із перевищенням встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10 %, але не більше 20%, при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, стягнуто з позивача адміністративно-господарський штраф в розмірі 17000 грн. винесена правомірно.
Судом не береться до уваги твердження позивача щодо необхідності проведення точного габаритно-вагового контролю, оскільки такий контроль здійснюється, у разі виявлення під час здійснення попереднього габаритно-вагового контролю на стаціонарних або автоматичних зважувальних пунктах факту перевищення установлених габаритно-вагових параметрів. В межах даних правовідносин було здійснено документальний ваговий контроль, а ФОП ОСОБА_1 не наведено обставин, які б вказували на обов`язковість проведення інших видів контролю.
З огляду на наведене, в задоволенні позовних вимог ФОП ОСОБА_1 слід відмовити.
Підстави для застосуванні положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства відсутні.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_6 , АДРЕСА_1 ) в позові до Управління Укртрансбезпеки у Рівненській області (код ЄДРПОУ 39816845, вул. Небесної Сотні, 34, м.Рівне, 33013) про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № 204420 від 07 липня 2020 року, - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складений 07 вересня 2020 року.
Суддя Н.В. Друзенко