
Справа № 420/6106/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Марина П.П.
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства «ДУНАЙСУДНОРЕМОНТ» до Південного офісу Держаудитслужби про визнання протиправними дій Південного офісу Держаудитслужби щодо проведення зустрічної звірки на підставі направлення від 06.07.2020 року №326
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приватного акціонерного товариства «ДУНАЙСУДНОРЕМОНТ» до Південного офісу Держаудитслужби, в якому позивач просить визнати дії Південного офісу Держаудитслужби щодо проведення зустрічної звірки на підставі направлення від 06.07.2020 року №326 - протиправними.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що мета проведення зустріної звірки вказана в направленні від 06.07.2020 року №326 не відповідає законодавчо встановленій меті закріпленій п.12 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», а отже дії щодо проведення зустрічної звірки є протиправними.
Також представник позивача зазначає, що у зв`язку з встановленою Законом України №533 від 17.03.2020 забороною на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, відповідач був обмежений у своїх правах щодо здійснення планових заходів.
Відповідачем надано до суду відзив на адміністративний позов (а.с.23-29), в якому представник відповідача зазначив, що доводи позовної заяви є необґрунтованими та безпідставними, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.
В обґрунтування правової позиції представник відповідача зазначив, що по-перше про проведення позапланової виїзної ревізії та зустрічної звірки не повідомляється. В свою чергу, провести зустрічну звірку в приватному акціонерному товаристві «ДУНАЙСУДНОРЕМОНТ» не виявилось можливим, у звязку з чим Південним офісом Держаудитслужби складено акт від 09.07.2020 про неможливість проведення зустрічної звірки в приватному акціонерному товаристві «ДУНАЙСУДНОРЕМОНТ».
Також представник відповідача зазначила, що діяльність органів державного фінансового контролю, органів Держаудитслужби, регулюється спеціальним Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», на який Закон України №553 від 17.03.2020 не розповсюджується.
Представник відповідача також зазначає, що зустрічні звірки не є контрольними заходами та представляють собою метод документального та фактичного підтвердження у підприємств, установ та організацій виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з`ясування їх реальності та повноти відображення в обліку об`єкта контролю. Мета проведення звірки з ПрАТ «ДУНАЙСУДНОРЕМОНТ» - документальне підтвердження фактичної наявності матеріальних цінностей державного резерву, інвентаризація матеріальних цінностей мобілізаційного та матеріального резерву, для з`ясування їх реальності та повноти відображення в обліку Державного агентства резерву України за період з 01.01.2017 по 30.06.2020, відповідає вимогам Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами затвердженого постановою КМУ від 20.04.2006 №550.
Крім того, враховуючи те, що зустрічно звірка не є заходом державного фінансового контролю та не була фактично проведена , відповідач вважає, що відсутні підстави для задоволення позову оскільки не встановлено порушень прав, свобод та інтересів позивача у сфері публічно-правових відносин з боку Південного офісу Держаудитслужби, а судовому захисту підлягають лише порушені права, свободи та інтереси.
Ухвалою суду від 14.07.2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Від представника позивача 10.09.2020 до суду надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Від представника відповідача 10.09.2020 до суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача. Також в клопотанні зазначено, що Південний офіс Держаудитслужби проти задоволення позову заперечує.
У зв`язку з відсутністю потреби заслухання свідка чи експерта, судом, керуючись положеннями ч.9 ст.205 КАС України, прийнято рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини та факти, якими обґрунтовувалися вимоги, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.
Судом встановлено, на підставі пункту 8.37 Плану проведення заходів державного фінансового контролю на І півріччя 2020 року Державна аудиторська служба України розпочала ревізію фінансово-господарської діяльності Державного агентства резерву України за період з 01.01.2017 по 30.06.2020. (а.с. 36-49)
Перелік підприємств-зберігачів мобілізаційного резерву в Одеській області доведений Державною аудиторською службою України до відома начальника Південного офісу Держаудитслужби листом від 10.03.2020 №М/06-19/37-ДСК. (а.с. 33)
Листом від 27.03.2020 №15-06-23-14/1605-2020 про інформування Південний офіс Держаудитслужби повідомив, що з метою документального підтвердження фактичної наявності матеріальних цінностей державного резерву Південному офісу Держаудитслужби доручено ініціювати проведення інвентаризації матеріальних цінностей мобілізаційного та матеріального резерву у відповідальних зберігачів під час проведення зустрічної звірки. Також в листі висловлено прохання у разі встановлення обмежувальних заходів повідомити Південний офіс Держаудитслужби про їх встановлення та в подальшому відновлення звичайного режиму роботи в одноденний термін. (а.с. 6)
Листом від 01.04.2020 №184 ПрАТ «ДУНАЙСУДНОРЕМОНТ» повідомило відповідача про те, що напідприємстві запроваджено комплекс необхідних заходів спрямованих запобіганню поширенню COVID-19, зокрема, скасовано проведення нарад, зустрічей, прийом фізичних та юридичних осіб, заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, організовано позмінну роботу. В зв`язку з чим, ПрАТ «ДУНАЙСУДНОРЕМОНТ» просить відкласти проведення заходів контролю на час дії карантину. (а.с. 7)
Листом від 26.06.2020 року №000600-18/1543-2020 Державна аудиторська служба України повідомила Офісам Держаудитслужби та їх управлінням в областях про необхідність повідомлення Департамент контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв`язку інформацію щодо проведення зустрічних звірок станом на 10.07.2020. також в листі зазначено, що кінцевий термін надходження до Держаудитслужби матеріалів та узагальненої інформації – 29.07.2020. Крім того, наголошено що у разі наявності фактів, які унеможливлюють чи перешкоджають проведенню зустрічних звірок, інвентаризацій чи інше, ДАСУ зобов`язує міжрегіональні територіальні органи Держаудитслужби невідкладно інформувати правоохоронні органи про такі факти для вжиття відповідних заходів. (а.с. 30-32).
З метою документального підтвердження фактичної наявності матеріальних цінностей державного резерву, інвентаризації матеріальних цінностей мобілізаційного та матеріального резерву, для з`ясування їх реальності та повноти відображення в обліку Державного агентства резерву України за період з 01.01.2017 по 30.06.2020, на підставі направлення №326 від 06.06.2020 року, головним державним аудитором відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Південного офісу Держаудитслужби здійснено вихід на об`єкт - ЗАТ «Ізмаїльський суднобудівельний-судноремонтний завод» (ПрАТ «Дунайсудноремонт`для проведення зустрічної звірки. (а.с. 5)
При виході на об`єкт за фактичною адресою Головою правління підприємства Сідяковим В.О. не було допущено до проведення зустрічної звірки працівника Південного офісу Держаудитслужби з мотивів запровадження карантину в країні та тим, що на адресу відповідача направлявся лист від 01.04.2020 про відкладення проведення заходів контролю. За результатом виходу на об`єкт посадовою особою Південного офісу «Держаудитслужби» складено акт від 09.07.2020 «Про неможливість проведення зустрічної звірки в приватному акціонерному товаристві «Дунайсудноремонт». (а.с. 34-35).
Не погоджуючись із зазначеними діями відповідача, позивач звернувся до суду із вказаним позовом.
Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначають Закон України від 26 січня 1993 року № 2939-XII «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» (далі - Закон № 2939-XII; у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) та Положення про Державну фінансову інспекцію України, затверджене Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 499/2011 (далі - Положення).
Відповідно до статті 1 Закону № 2939-XIIздійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.
Державна фінансова інспекція України (далі - Держфінінспекція) відповідно до пункту 1 Положення є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.
Держфінінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах або міжрайонні, об`єднані в районах та містах територіальні органи, головних інспекторів у районах та містах (пункт 7 Положення).
Згідно з частинами першою та другою статті 2 Закону № 2939-XII головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов`язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов`язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб`єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.
Відповідно до пункту 12 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» органи державного фінансового контролю мають право проводити на підприємствах, в установах та організаціях зустрічні звірки з метою документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з`ясування їх реальності та повноти відображення в обліку підприємства, установи та організації, що контролюється.
Згідно з частиною сімнадцятою статті 11 цього Закону зустрічні звірки, які проводяться органами державного фінансового контролю, не є контрольними заходами і проводяться у разі виникнення потреби у їх проведенні на підставі направлення, виписаного керівником органу державного фінансового контролю.
Аналогічні положення закріплені і в Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 №550, (далі - Порядок) (із змінами та доповненнями).
Пунктом 26 Порядку встановлено, що з метою підтвердження виду, обсягу операцій та розрахунків для з`ясування їх реальності та повноти відображення в обліку об`єкта контролю контролюючими органами можуть проводитися зустрічні звірки на підприємствах, в установах та організаціях. Для проведення зустрічної звірки посадовій особі органу державного фінансового контролю видається направлення
встановленого Держаудитслужбою зразка за підписом керівника, скріпленим печаткою відповідного органу державного фінансового контролю.
У разі недопущення посадової особи органу державного фінансового контролю до проведення зустрічної звірки складається за підписом посадових осіб органу державного фінансового контролю акт, у якому фіксується такий факт, і невідкладно письмово інформуються правоохоронні органи для вжиття заходів, передбачених законодавством.
Відповідно до абз. 4 п. 3 Порядку №550 зустрічна звірка - метод документального та фактичного підтвердження у підприємств, установ та організацій виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з`ясування їх реальності та повноти відображення в обліку об`єкта контролю.
В свою чергу, відповідно до ст. 10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємства зобов`язані проводити інвентаризацію активів і зобов`язань, під час якої перевіряються і документально підтверджуються їх наявність, стан і оцінка. Об`єкти і періодичність проведення інвентаризації визначаються власником (керівником) підприємства, крім випадків, коли її проведення є обов`язковим згідно з законодавством.
Тобто, інвентаризація – це спосіб фактичного підтвердження у підприємства в наявності документально оформлених активів і зобов`язань.
З матеріалів справи вбачається, що за інформацією наявною у Державної аудиторської служби України, підприємство позивача є відповідальним зберігачем, який зазначений у переліках Держрезерву, що фактично зберігає матеріальні цінності державного резерву не за місцем свого розташування. Таким чином, відповідачем на виконання доручення Державної аудиторської служби України наданого в межах здійснення планової ревізії Державного агентства резерву України, фактично необхідно було здійснити інвентаризацію майна, яке належить об`єкту контролю та знаходиться у позивача на відповідальному зберіганні. А отже мета здійснення зустрічної звірки відповідає положенням Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».
За наслідками зустрічної звірки складено акт від 09.07.2020 «Про неможливість проведення зустрічної звірки в приватному акціонерному товаристві «ДУНАЙСУДНОРЕМОНТ».
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що дії південного офісу Держаудитслужби під час проведення зустрічної звірки вчинено з дотриманням вимог Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" та Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами.
Стосовно обмежень встановлених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID – 19) від 17.03.2020 №553, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 1 Закону України від 17.03.2020 №553, підрозділ 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України доповнено пунктами, зокрема, 52-5 такого змісту:
Установити мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020 року, крім документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу.
В свою чергу, правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначає Закон України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» №2939-ХІІ від 26.01.1993 (із змінам та доповненнями).
Держаудитслужба України, її міжрегіональні органи при проведенні зустрічних звірок застосовують вимоги Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, а не норми Податкового кодексу України щодо проведення зустрічних звірок податковими органами.
Жодних змін до Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» №2939-ХІІ від 26.01.1993, відповідно до Закону України не вносилось.
Крім того, відповідно до п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 17.03.2020 №553 встановлено, що тимчасово, по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), але не раніше 30 червня 2020 року, забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю):
за діяльністю суб`єктів господарювання, які відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб`єктів господарювання з високим ступенем ризику;
у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Таким, чином Закон України від 17.03.2020 №553 не розповсюджується на органи державного фінансового контролю.
В той же час, Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 визначено, що на території регіонів із сприятливою епідемічною ситуацією запроваджується послаблення протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови. У регіонах, в яких здійснюється послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється:
з 22 травня: - проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб. Спортивні заходи, в яких беруть участь понад 50 осіб, можуть проводиться за погодженням із Міністерством охорони здоров`я за результатами оцінки епідемічних ризиків; - проведення релігійних заходів за умови перебування не більше однієї особи на 10 кв. метрах площі будівлі, де проводиться релігійний захід; - діяльність готелів (крім функціонування ресторанів у готелях); - регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжнародному сполученні за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб;
з 25 травня: - перевезення пасажирів метрополітенами за умови забезпечення перевізником контролю за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно; - відвідування закладів дошкільної освіти;
з 1 червня: - робота закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб); - відвідування занять в групах не більше ніж 10 осіб в закладах освіти, проведення професійно-практичної підготовки та державної кваліфікаційної атестації в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, підготовчих заходів до практичної підготовки на виробництві, лабораторних робіт та тренажерних занять, атестації здобувачів вищої освіти та відповідних підготовчих заходів, отримання документів про професійну (професійно-технічну) та вищу освіту, участь в освітньому процесі, пов`язаному з освітою дорослих, у публічному захисті наукових досягнень у формі дисертацій та відповідних підготовчих заходах; - перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому) між регіонами в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. У разі здійснення перевезення між регіонами транзитом через регіон, в якому не діють послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб (без права посадки пасажирів у транзитному регіоні). У разі здійснення перевезення до регіону, в якому не застосовується послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах 50 відсотків кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, за умови розсадки пасажирів з вільним місцем поруч, спереду, позаду; - міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом між регіонами в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. У разі здійснення перевезення до регіону, в якому не застосовується послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах 50 відсотків кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, за умови розсадки пасажирів з вільним місцем поруч, спереду, позаду;
з 10 червня: - діяльність закладів харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання протиепідемічних заходів; - діяльність закладів культури, зокрема з прийманням відвідувачів за рішенням власника (органу управління), у тому числі культурних заходів, за умови перебування не більше однієї особи на 5 кв. метрах площі приміщення, де проводиться захід; - діяльність закладів, що надають послуги з розміщення;
з 15 червня прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення авіаційним транспортом.
Суд зазначає, що посадовою особою відповідача вихід на об`єкт з метою проведення зустрічної звірки був здійснений 09.07.2020 року, тобто після послаблень введених в дію постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392, а отже посилання представника позивача на протиправність дій відповідача зважаючи на встановлені державою обмеження щодо здійснення заходів контролю (нагляду) у зв`язку з епідеміологічною ситуацією в країні є необґрунтованими.
Дії або бездіяльність можуть бути самостійним предметом спору за умови що вони самостійно породжують правові наслідки. За даних обставин дії щодо здійснення зустрічної звірки з ПрАТ «ДУНАЙСУДНОРЕМОНТ», не мають наслідком прийняття рішення владно-зобов`язуючого характеру, що породжують юридичні наслідки для суб`єкта господарювання. В даному випадку дії органу фінансового контролю є лише службовою діяльністю працівників на виконання своїх професійних обов`язків та реалізації їх компетенції.
За встановлених судом обставин, суд приходить до висновку про відсутність обґрунтованих підстав для задоволення позовних вимог ПрАТ «ДУНАЙСУДНОРЕМОНТ».
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов`язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст. 242 КАСУ, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Судові витрати розподілити відповідно до ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 22, 139, 241, 242-246, 250, 255, 295, КАС України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову Приватного акціонерного товариства «ДУНАЙСУДНОРЕМОНТ» до Південного офісу Держаудитслужби про визнання протиправними дій Південного офісу Держаудитслужби щодо проведення зустрічної звірки на підставі направлення від 06.07.2020 року №326 – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи проводився в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Відповідно до п.15.5 ч.І Перехідних положень КАС України апеляційна скарга подається до або через відповідні суди, а матеріали справи витребуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Позивач: Приватне акціонерне товариство «ДУНАЙСУДНОРЕМОНТ» (код ЄДРПОУ 35855645, 68600, м.Ізмаїл, вул.Судноремонтників,1);
Відповідач: Південний офіс Держаудитслужби (код ЄДРПОУ 40477150, 65012, м.Одеса, вул.Канатна, 83);
Суддя П.П.Марин
.