
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
15 вересня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/1872/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., розглянувши у письмовому провадженні клопотання третьої особи - Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області, про зупинення провадження у справі № 360/1872/20 за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області, Державна судова адміністрація України, про стягнення суми суддівської винагороди,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває зазначена справа.
13 серпня 2020 року від відповідача до суду надійшов відзив на позов (арк. спр. 83-92)
У відзиві на позовну заяву Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Луганській області на підставі пункту 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) просило зупинити провадження у справі до прийняття Конституційним Судом України рішення у справі за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», положень частин першої, третьої статті 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», абзацу дев`ятого пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»».
Представники сторін в підготовче засідання не прибули, про місце, дату, час та місце підготовчого засідання у справі повідомлені належним чином (арк. спр. 79-82), причини не прибуття представники третіх осіб суду не повідомили. Позивач та відповідач просили розглянути справу без їх участі (арк. спр. 7, 91).
Керуючись положеннями статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе розглянути клопотання відповідача про зупинення провадження у справі в письмовому провадженні.
Вирішуючи клопотання відповідача - Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Луганській області, про зупинення провадження у справі, суд виходить із такого.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Судом встановлено, що 28 серпня 2020 року Конституційним Судом України ухвалено Рішення № 10-р/2020 у справі № 1-14/2020(230/20) за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», положень частин першої, третьої статті 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», абзацу дев`ятого пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»».
Пунктом 1 Рішення Конституційного Суду України від 28 серпня 2020 року у справі № 1-14/2020(230/20) визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення:
- частин першої, третьої статті 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14 листопада 2019 року № 294-ІХ зі змінами;
- абзацу дев`ятого пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»» від 13 квітня 2020 року № 553-ІХ.
Отже, правові підстави для зупинення провадження у справі, передбачені пунктом 3 частини першої статті 236 КАС України, відсутні і клопотання відповідача задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 236, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області про зупинення провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяО.В. Захарова