
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14 вересня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/3328/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Луганській області 4442, Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області 3245, Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Черкаській області 7144 про зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду 07 вересня 2020 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Луганській області 4442, Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області 3245, Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Черкаській області 7144:
1) зобов`язати Територіальний сервісний центр № 4442 скасувати вторинну реєстрацію ТЗ від 28 березня 2018 року автомобіля U5YPH813DHL216181;
2) зобов`язати Територіальний сервісний центр № 3245 скасувати зняття з обліку для реалізації від 10 березня 2018 року автомобіля U5YPH813DHL216181;
3) зобов`язати Територіальний сервісний центр № 7144 скасувати перереєстрацію на нового власника за договором купівлі-продажу від 10 березня 2018 року автомобіля U5YPH813DHL216181.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд встановив таке.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, у зв`язку з чим вона має бути залишена без руху з таких підстав.
Частиною першою статті 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Згідно з частиною другою статті 5 КАС України захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
В рамках адміністративного судочинства:
дії - певна форма поведінки суб`єкта владних повноважень, яка полягає у здійсненні суб`єктом владних повноважень своїх обов`язків у межах наданих законодавством повноважень чи всупереч їм;
бездіяльність - певна форма поведінки суб`єкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього посадових обов`язків згідно із законодавством України;
рішення - нормативно-правовий акт або індивідуальний акт (нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування; індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк).
Відповідно до частини першої статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Предмет позову - це матеріально-правові вимоги позивача до відповідача, в яких встановлюється спосіб ліквідації правопорушення, вчиненого суб`єктом владних повноважень та іншими особами, в передбачених законом випадках, а підстава позову - це ті обставини (юридичні факти) і норми права, які у своїй сукупності дають право особі звернутись до суду з вимогами до іншої особи.
Згідно з пунктами 4, 5 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В прохальній частині позовних вимог позивач звертає до суду вимоги про зобов`язання відповідачів вчинити певні дії.
При цьому з огляду на способи судового захисту, визначені статтею 5 КАС України, з якими позивач має право звертатися до суду, вбачається, що вимоги про зобов`язання суб`єкта владних повноважень до вчинення певних дій мають заявлятися одночасно з визнанням протиправною бездіяльності (дій) такого суб`єкта, які призвели до порушення, на думку позивача, його прав.
Таким чином, зміст позовних вимог, зазначений у позовній заяві, не відповідає фактичним обставинам та способам судового захисту, передбаченим частиною першою статті 5 КАС України.
Відповідно до пунктів 2 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Як вбачається з позовної заяви, в порушення норм пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України позивачем не зазначено коди ЄДРПОУ відповідачів та їх повні назві.
Вивченням позовної заяви встановлено, що позивачем в позовній заяві зазначено як відповідачів - Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Луганській області 4442, Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Київській області 3245, Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Черкаській області 7144.
При цьому позовні вимоги звернені до Територіального сервісного центру № 4442, Територіального сервісного центру № 3245, Територіального сервісного центру № 7144.
Таким чином, у розумінні вимог статей 9, 43, 47 КАС України, позивачу необхідно визначити належних відповідачів у справі, або узгодити зміст позовних вимог з вже визначеними відповідачами у справі.
Отже, позивачу необхідно надати адміністративний позов, оформлений відповідно до статті 160 КАС України, та його копію у кількості відповідно до учасників справи, узгодивши зміст позовних вимог з положеннями статті 5 КАС України, визначивши належних відповідачів у справі, або узгодити зміст позовних вимог з вже визначеними відповідачами у справі, вказавши відносно відповідачів відомості, передбачені пунктом 2 частини п`ятої статті 160 КАС України, тобто привести позовну заяву у відповідності до норм КАС України.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною другою статті 132 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною першою статті 4 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною другою статті 4 Закону № 3674-VI за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру - у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становив 2102,00 грн.
В прохальній частині позовної позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру. Відтак, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 2522,40 грн (840,80 грн + 840,80 грн + 840,80 грн).
Оглядом матеріалів позовної заяви встановлено, що позивачем до позовної заяви додано квитанцію від 08.08.2020 № 90006 про сплату судового збору в розмірі 2942,80 грн, який сплачений на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецьк/М. СЄВЄРОД./22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, рахунок отримувача UA508999980313141206000012080, МФО 899998.
Суд, звертає увагу позивач, що відповідно до листа Управління Державної казначейської служби України у м. Сєвєродонецьку Луганської області від 03.01.20 № 02-11/41, реквізити рахунку для обліку та сплати судового збору на розрахунковий рахунок Луганського окружного адміністративного суду (отримувач коштів - УК у м.Сєвєродон./Луг.окр.адм.суд/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998;рахунок отримувача - UA218999980313141206084012080; код класифікації доходів бюджету - 22030101; відомча ознака: «84» Окружні адміністративні суди).
Статтею 9 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що зарахування судового збору перевіряється судом перед відкриттям провадження. Обов`язок перевірити повноту сплати судового збору покладається на суд, який відкриває провадження.
Таким чином, у зв`язку з невідповідністю платіжних реквізитів рахунку суду, запис щодо сплати судового збору ОСОБА_1 за подання позовної заяви до суду відповідно до квитанції від 08.08.2020 № 90006 в сумі 2942,80 грн до картки справи № 360/3328/20 автоматизованої системи документообігу суду не внесено.
Зазначене підтверджено довідкою від 14.09.2020 б/н про невідповідність платіжних реквізитів рахунку суду.
Таким чином, судом встановлено, що у справі № 360/3328/20 судовий збір у визначеному законодавством порядку не сплачений.
Тому у відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674-VI позивачу слід надати суду документ про сплату судового збору в розмірі 2522,40 грн.
Згідно з частиною четвертою статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В порушення частини четвертої статті 161 КАС України позивачем до позовної заяви не додано у належним чином засвідченій копії першу-третю сторінку паспорту та сторінку з інформацією про зареєстроване місце проживання, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов ОСОБА_1 слід залишити без руху, з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 12, 160, 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Позивачу протягом семи календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду:
- позовну заяву, оформлену з дотриманням вимог статті 160 КАС України, разом з її копією для вручення відповідачу;
- належним чином засвідчені копії першої-третьої сторінок паспорту та сторінки з інформацією про зареєстроване місце проживання, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду;
- оригінал документу про сплату судового збору у розмірі 2522,40 грн, сплаченого за такими реквізитами:
Отримувач коштів - УК у м.Сєвєродон./Луг.окр.адм.суд/22030101;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
Код банку отримувача (МФО) - 899998;
Рахунок отримувача - UA218999980313141206084012080;
Код класифікації доходів бюджету - 22030101;
Призначення платежу - *; 101; ____ (реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ____ (ПІБ позивача), Луганський окружний адміністративний суд.
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяК.О. Пляшкова