
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
14 вересня 2020 року Чернігів Справа № 620/3802/20
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Соломко І.І. перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом Новгород - Сіверської міської ради Чернігівської області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Північно - Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання неправомірною та скасування постанови про накладення штрафу від 02.09.2020 у виконавчому провадженні №62818434,
В С Т А Н О В И В:
Новгород - Сіверська міська рада Чернігівської області (далі - позивач) звернулась до суду з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Північно - Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) ( далі - відповідач) про визнання протиправними дій відповідача та скасування постанови про накладення штрафу від 02.09.2020 у виконавчому провадженні ВП 62818434.
Так, відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
У свою чергу відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За визначенням статті 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до підпункту 1 частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік" установлено у 2020 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі для працездатних осіб з 1 січня 2020 року - 2102,00 гривня.
Позивачем до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору.
У той же час, як на підставу звільнення його від сплати судового збору позивач, з посиланням на Пленум Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ №6 від 07.02.2014 зазначає, що оскільки виконавче провадження є завершальною та невід`ємною частиною (стадією) судового провадження по конкретній справі, за яку сплачено судовий збір, та в якій провадження за скаргою на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби не відкривається, то за подання скарги на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця судовий збір не сплачується.
Однак суд зазначає, що Пленум Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ розглядав питання щодо сплати судового збору за подання скарги на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця в порядку цивільного і кримінального судочинства. При цьому суд звертає увагу, що відповідно до положень статті 159 КАС України, заявами по суті є позовна заява. Позивач звернувся до суду з позовом, а не з скаргою на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця, а тому Новгород-Сіверська міська рада Чернігівської області помилково вважає, що за подання позовної заяви про скасування спірної постанови сплата судового збору не передбачена, у зв`язку з чим відповідні доводи є безпідставними.
Вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, тому позов слід залишити без руху, а позивачу необхідно надати строк для усунення зазначених недоліків.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки позивач може усунути у десятиденний строк з дня вручення даної ухвали про усунення недоліків шляхом подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору за звернення до суду з адміністративним позовом майнового характеру у розмірі 2102,00 грн.
Керуючись статтями 160-162, 169, 241-243, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліку протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду, але не раніше дня закінчення обмежувальних заходів встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 та роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І.І. Соломко