
Справа №: 148/1416/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2020 року м. Тульчин
Суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Саламаха О.В. розглянув матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає, за адресою: АДРЕСА_1 , старости села Торків Тульчинського району Вінницької області, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Тульчинського районного суду надійшов адміністративний матеріал, у якому зазначено, що згідно протоколу № 334 від 21.08.2020, ОСОБА_1 будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог п. 2-1 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.
Порушник ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав.
Прокурор у судовому засіданні обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, зазначивши про наявність у діях ОСОБА_1 ознак адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, просив суд визнати його винним у скоєнні адміністративного правопорушення і накласти адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, суд прийшов до наступних висновків.
Згідно рішенням № 71 від 28.03.2017, Шпиківської селищної ради «Про результати перших виборів старости с. Торків Шпиківської селищної об`єднаної територіальної громади та визнання його повноважень» на ОСОБА_1 покладено повноваження старости с. Торків Шпиківської селищної об`єднаної територіальної громади з присвоєнням 11-го рангу посадової особи місцевого самоврядування п`ятої категорії посад (а.с. 15), а також прийняв присягу посадової особи органу місцевого самоврядування (а.с. 16).
Відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , є суб`єктом декларування та зобов`язаний подавати декларації відповідно до цього Закону.
Згідно ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до положень ст. 19 Конституції України, посадові особи органів державної влади зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національне агентство з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Разом з тим, у відповідності до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» доповнено п. 2-1, яким встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Суб`єкти декларування, які у період до 01.06.2020 не мали можливості подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену абзацом першим частини другої статті 45 цього Закону, або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані відповідно до статті 52 цього Закону у зв`язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 будучи старостою с. Торків Тульчинського району Вінницької області, був зобов`язаний до 01.06.2020 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.
Однак, вказана декларація ОСОБА_1 подана несвоєчасно, а саме 05.06.2020.
Зазначені дані, також підтверджуються скріншотами веб-поталу https://public.nazk.gov.ua, на якому розміщено Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про вчинення адміністративного правопорушення (а.с. 1-7), копію декларації ОСОБА_1 за 2019 рік (а.с. 9 – 13), рішення № 71 від 28.03.2017, Шпиківської селищної ради «Про результати перших виборів старости с. Торків Шпиківської селищної об`єднаної територіальної громади та визнання його повноважень» (а.с. 15), присягу посадової особи органу місцевого самоврядування (а.с. 16), скріншот веб-поталу https://public.nazk.gov.ua (а.с. 8),встановлено, що своїми діями порушник вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до вимог ст. 245, 280 КУпАП, завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов`язковому порядку має бути з`ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Згідно ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у
дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
З матеріалів справи встановлено, що посадовою особою органу поліції, яка склала протокол про вчинення адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією відносно ОСОБА_1 встановлено дату вчинення правопорушення пов`язаного з несвоєчасним поданням декларації за 2019 рік - 05.06.2020, проте днем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є 01.06.2020, оскільки у 2020 році щорічна декларація подається у період з 00:00 год. 01 січня до 00:00 год. 01 червня року, наступного за звітним роком.
Так, згідно протоколу № 334 від 21.08.2020, ОСОБА_1 не своєчасно, а саме 05.06.2020 подано щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, в даному випадку днем вчинення адміністративного правопорушення, є саме 01.06.2020, а дворічний строк протягом якого може бути накладено адміністративне стягнення закінчується 01.06.2022.
За таких обставин, оскільки в ході розгляду справи встановлено порушення ОСОБА_1 строків подання щорічної декларації за 2019 рік, порушник вину у вчиненні правопорушення визнав, а тому суд вважає, доведеною винуватість останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тому з врахуванням вимог ст. 33 - 35 цього ж Кодексу, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, характер вини, суд приходить до висновку про необхідність застосування стягнення у виді штрафу.
Даний вид адміністративного стягнення згідно ст. 23 КУпАП буде достатньою та необхідною мірою відповідальності, яке досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про застосування адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір на користь держави у розмірі 0,2 % від прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 420,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 23, 33, 40-1, 172-6, 251, 255, 283, 287, 289 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає, за адресою: АДРЕСА_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.).
Стягнути зОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає, за адресою: АДРЕСА_1 , старости села Торків Тульчинського району Вінницької області, на рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), на користь держави суму судового збору 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Тульчинський районний суд Вінницької області на протязі десяти днів з дня її винесення.
Суддя Тульчинського районного суду
Вінницької області О.В. Саламаха