
Справа № 129/2241/20
Провадження по справі № 2-а/129/31/2020
У Х В А Л А
про передачу позовної заяви за підсудністю
14.09.2020 року м.Гайсин
Суддя Гайсинського районного суду Вінницької області Бондар О.В., вивчивши отримані 08.09.2020 р. матеріали позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Гайсинського району Вінницької області про зобов`язання нарахувати та виплатити компенсацію за батьків – ветеранів Великої Вітчизняної війни, забезпечення земельною ділянкою за загиблого батька учасника Великої Вітчизняної війни, -
установила:
В поданій до суду позовній заяві позивач просить визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Гайсинського району Вінницької області у відмові ОСОБА_1 зобов`язати нарахувати та виплатити їй компенсацію за її батьків: батька ОСОБА_2 , 1925 р.н. - учасника Великої Вітчизняної війни, інваліда другої групи, матері ОСОБА_3 1926 р.н.– вдови учасника Великої Вітчизняної війни, виділити земельну ділянку їй ОСОБА_1 за батька, як загиблого учасника Великої Вітчизняної війни, оскільки вона є спадкоємицею померлих батьків.
Згідно зі п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
За ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті, зокрема, справи у спорах фізичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішення, дій чи бездіяльності (п.1 ч.1 ст.19 КАС України).
Згідно з ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
У відповідності до ст.ст.19, 20 КАС України дану справу за адміністративним позовом належить розглядати окружним адміністративним судом.
Згідно п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Даний пункт статті не регулює питання щодо дій суду у випадку порушення правил предметної підсудності.
За таких обставин, нормами КАС України не визначено дії суду у випадку надходження до відповідного суду позовної заяви, яка йому предметно не підсудна.
В той же час, за нормами частини 6 статті 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Враховуючи вище встановлене, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі справи за підсудністю до Вінницького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. 19, 20, 22, 29,30 КАС України, -
Ухвалив:
Передати матеріали позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Гайсинського району Вінницької області про зобов`язання нарахувати та виплатити компенсацію за батьків – ветеранів Великої Вітчизняної війни, забезпечення земельною ділянкою за загиблого батька учасника Великої Вітчизняної війни - за підсудністю Вінницькому окружному адміністративному суду (м. Вінниця вул. Брацлавська-14) для її розгляду по суті.
Ухвала про передачу справи на розгляд іншого суду може бути оскаржена безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: