Рішення № 91507731, 14.09.2020, Сіверськодонецький міський суд Луганської області (до 25.04.2025 - Сєверодонецький міський суд Луганської області)

Дата ухвалення
14.09.2020
Номер справи
428/4368/20
Номер документу
91507731
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 428/4368/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 вересня 2020 року м. Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький міський суд Луганської області в складі:

головуючого судді Бароніна Д.Б.,

за участю секретаря Морозовського М.В.,

представника позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Лаптєвої І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про визнання права власності на страхові виплати в порядку спадкування за законом, зобов`язання нарахувати і виплатити страхові виплати, -

ВСТАНОВИВ:

1. Позиції сторін, процесуальні дії

1.1. ОСОБА_2 звернувся до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з позовною заявою до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про визнання права власності на страхові виплати в порядку спадкування за законом, зобов`язання нарахувати і виплатити страхові виплати.

В обґрунтування своїх вимог позивач вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько - ОСОБА_3 . За життя ОСОБА_3 перебував на обліку та отримував страхові виплати у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Луганської області. Проте, з 01.12.2014 нарахування та виплата страхових виплат були припинені. Позивач з метою отримання спадщини звернувся до приватного нотаріуса Попаснянського районного нотаріального округу Луганської області Золотарьової М.Н. На запит нотаріуса відповідач надав інформацію про відсутність заборгованості по страховим виплатам перед померлим ОСОБА_3 . 13.05.2020 приватним нотаріусом Попаснянського районного нотаріального округу Луганської області Золотарьовою М.Н. винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальних дій - видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зв`язку з відсутністю складу спадщини. Позивач не погоджується з наданою відповідачем інформацією, тому звернувся з даним позовом до суду та просить визнати за ним право власності в порядку спадкування на страхові виплати, недоотримані ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , за період з грудня 2014 року по жовтень 2019 року, а також зобов`язати відповідача нарахувати й виплатити позивачу страхові виплати, недоотримані ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , за період з грудня 2014 року по жовтень 2019 року.

1.2. Представник відповідача подав суду письмовий відзив, в якому зазначено, що потерпілий ОСОБА_3 перебував на обліку та отримував щомісячні страхові виплати у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Краснодоні Луганської області (далі - відділення), яке зараз знаходиться на тимчасово окупованій території. Відділенням не здійснено переміщення з тимчасово окупованої території в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, тому нарахування та виплату страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) у відділенні припинено з 01.12.2014. Факт не переміщення відділення з тимчасово неконтрольованої на контрольовану територію підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які знаходяться у вільному доступі. За даними реєстру потерпілих щомісячні страхові виплати ОСОБА_3 за період з 01.12.2014 не нараховувались. У зв`язку з тим, що ОСОБА_3 за вказаний період щомісячні страхові виплати не нараховані, він не набув права на ці страхові виплати. Таким чином, спадкоємець не має права спадкування зазначених страхових виплат, оскільки ці виплати не входять до складу спадщини. Враховуючи положення ч. 4 ст. 25 ЦК України, оскільки особа, яка мала право на страхові виплати не скористалась порядком реалізації своїх прав, до органів Фонду на підконтрольній українській владі території після 01.12.2014 не зверталась, будь-якої інформації не запитувала, доказів переміщення з окупованої території не надавала, відсутні й правові підстави для нарахування їй страхових виплат за період з 01.12.2014 по день смерті. З огляду на викладене, відповідач вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

1.3. Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, посилаючись на доводи, викладені у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову з тих підстав, які викладені у відзиві.

2. Обставини справи, зміст спірних правовідносин

2.1. Згідно із копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого 05.05.1968 Молодогвардійською селищною радою міста Краснодона Луганської області, ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 в місті Молодагвардійськ Луганської області. Його матір`ю вказана ОСОБА_4 , а батьком - ОСОБА_3 .

ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією спадкової справи, заведеної після його смерті та не заперечується відповідачем.

2.2. З копії витягу про реєстрацію у Спадковому реєстрі №60041596 від 22.04.2020 вбачається, що приватним нотаріусом Попаснянського районного нотаріального округу Луганської області Золотарьовою М.П. зареєстровано спадкову справу № 65772148 (номер у нотаріуса 23/2020), за якою спадкодавцем є ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Приватний нотаріус Попаснянського районного нотаріального округу Луганської області Золотарьова М.П. звернулася до відповідача з запитом №39/02-14 від 29.04.2020 щодо надання інформації щодо недоотриманих сум страхових виплат ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Відповідно до копії відповіді Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області №1624/02-3 від 04.05.2020 заборгованість по страховим виплатам перед померлим ОСОБА_3 , що був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , відсутня.

Постановою приватного нотаріуса Попаснянського районного нотаріального округу Луганської області Золотарьової М.П. від 13.05.2020 ОСОБА_5 , який діяв від імені ОСОБА_2 , відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на недоотримані страхові виплати у зв`язку з відсутністю складу спадкового майна.

2.3. Зміст спірних правовідносин зводиться до питання про те, чи правомірно не нараховувалися страхові виплати померлому батьку позивача за час його життя в період з 01.12.2014 та чи увійшли вказані виплати за період з 01.12.2014 до складу спадщини.

3. Релевантні джерела права та акти їх застосування

3.1. Відповідно до статті 1218 Цивільного кодексу України (далі - ЦК) до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Статтею 1227 ЦК передбачено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім`ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.

Частина перша статті 1269 ЦК передбачає, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Згідно статті 1270 ЦК для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до статті 1 Протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.

3.2. Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.

Закон України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23 вересня 1999 року № 1105-ХІV, який з 01 січня 2015 року діє у редакції Закону України від 28 грудня 2014 року № 77-VІІ та має назву «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» визначає економічний механізм та організаційну структуру загальнообов`язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві.

Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 21 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» № 1105-ХІV (у редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) у разі настання страхового випадку Фонд соціального страхування від нещасних випадків зобов`язаний у встановленому законодавством порядку своєчасно та в повному обсязі відшкодовувати шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодження його здоров`я, виплачуючи йому, зокрема, щомісяця грошову суму в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого.

Статтею 40 вказаного Закону (в редакції до 01 січня 2015 року) передбачено, що страхові виплати потерпілому провадяться щомісячно в установлені Фондом соціального страхування від нещасних випадків дні на підставі постанови цього Фонду або рішення суду з дня втрати працездатності внаслідок нещасного випадку або з дати встановлення професійного захворювання. Страхові виплати провадяться протягом строку, на який встановлено втрату працездатності у зв`язку із страховим випадком.

Статтею 47 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» передбачено, що належні суми страхових виплат, що з вини Фонду не були своєчасно виплачені особам, які мають на них право, у разі смерті цих осіб виплачуються членам їхніх сімей, а в разі їх відсутності - включаються до складу спадщини.

3.3. Відповідно до статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. На час виникнення спірних правовідносин ні воєнний, ні надзвичайний стан в Україні в цілому, як і на окремих територіях Донецької та Луганської областей, запроваджено не було.

У статті 38 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (у редакції, чинній на час припинення страхових виплат) передбачено випадки припинення страхових виплат і надання соціальних послуг: на весь час проживання потерпілого за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України; на весь час, протягом якого потерпілий перебуває на державному утриманні, за умови, що частка виплати, яка перевищує вартість такого утримання, надається особам, які перебувають на утриманні потерпілого; якщо з`ясувалося, що виплати призначено на підставі документів, які містять неправдиві відомості. Сума витрат на страхові виплати, отримані застрахованим, стягується в судовому порядку; якщо страховий випадок настав внаслідок навмисного наміру заподіяння собі травми; якщо потерпілий ухиляється від медичної чи професійної реабілітації або не виконує правил, пов`язаних з установленням чи переглядом обставин страхового випадку, або порушує правила поведінки та встановлений для нього режим, що перешкоджає одужанню; в інших випадках, передбачених законодавством.

Згідно пункту 3 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» № 1105-ХІV (у редакції від 28 грудня 2014 року № 77-VІІІ) особливості надання соціальних послуг та виплати матеріального забезпечення за соціальним страхуванням внутрішньо переміщеним особам (громадянам України, які переселилися з тимчасово окупованої території, території проведення антитерористичної операції або зони надзвичайної ситуації) визначає Кабінет Міністрів України.

Визначення того, хто є внутрішньо переміщеними особами надано у абзаці першому частини першої статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (у редакції яка діяла на час виникнення спірних правовідносин). Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Як зазначено в статті 2 цього Закону, Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, повернення таких осіб до їх покинутого місця проживання в Україні та їх реінтеграції.

Водночас частиною першою статті 3 вказаного Закону встановлено, що громадянин України за обставин, визначених у статті 1 цього Закону, має право на захист від примусового внутрішнього переміщення або примусового повернення на покинуте місце проживання, що враховується судом.

Частиною 10 статті 7 вищевказаного Закону визначено, що внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованої території мають право на отримання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, безпосередньо у робочих органах Фонду соціального страхування України за фактичним місцем проживання, перебування.

Про необхідність соціального захисту осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях ідеться і в Законі України від 18 січня 2018 року № 2268-VІІІ «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» .

У статті 2 цього Закону передбачено, що за фізичними особами незалежно від перебування їх на обліку як внутрішньо переміщених осіб чи від набуття ними спеціального правового статусу та за юридичними особами зберігається право власності, інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, якщо таке майно набуте відповідно до законів України.

Підтверджуючи майнові права фізичних осіб незалежно від перебування їх на обліку як внутрішньо переміщених осіб чи від набуття ними спеціального статусу, закон не передбачає жодних обмежень інших прав таких осіб, які вони можуть реалізувати на території України.

Аналогічний правовий висновок викладений у постанові Верховного Суду від 17 грудня 2018 року у справі № 243/5697/16-ц, у постанові Верховного Суду від 12 грудня 2018 року у справі № 227/2802/16-ц, у постанові Верховного Суду від 22 липня 2019 року у справі № 418/2434/18.

4. Оцінка доказів та аргументів сторін

4.1. Вищевказаними письмовими доказами підтверджується, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , а позивач є його єдиним спадкоємцем за законом. З матеріалів справи також вбачається, що ОСОБА_3 отримував страхові виплати у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Луганської області. Відповідачем не було повідомлено, на який строк були призначені страхові виплати ОСОБА_3 , у зв`язку із чим суд приходить до висновку про те, що він мав право на їх отримання щонайменше до дня своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 . Цей висновок суду підтверджується копією витягу з Реєстру потерпілих, наданого відповідачем, де відсутні відомості про кінцевий строк здійснення виплат.

Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Луганської області постанова про припинення виплат ОСОБА_3 у період з 01.12.2014 року по день його смерті не приймалась.

ОСОБА_3 страхові виплати не отримував з 01.12.2014 у зв`язку з проведенням на території Луганської області антитерористичної операції, що підтверджується змістом відзиву відповідача.

Враховуючи викладені обставини, суд вважає, що оскільки страхові виплати були призначені ОСОБА_3 , нараховувалися та виплачувалися йому по 01.12.2014, постанова про припинення цих виплат органами Фонду соціального страхування України не виносилась, то неотримані суми страхових виплат, які належали померлому, входять до складу спадщини, право на які має позивач.

На думку суду, такі неотримані суми є майном в розумінні статті 1 Протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, тому що в даному випадку особа мала законне майнове право на отримання цих сум та правомірне очікування щодо отримання цих сум. Той факт, що ці суми не були йому нараховані, не впливає на їх здатність входити до складу спадщини, адже припинення нарахування цих сум відбулося не тільки без жодних законних підстав, а й без прийняття компетентним органом будь-якого рішення про таке припинення.

4.2. До жодного з вищевказаних Законів України не внесено такої підстави для припинення соціальних виплат, як відсутність у особи її реєстрації як внутрішньо переміщеної або ж не звернення особи до органів Фонду соціального страхування України за місцем фактичного проживання після внутрішнього переміщення.

Суд враховує, що постановами Кабінету Міністрів України № 531 від 01.10.2014, № 637 від 05.11.2014, № 595 від 07.11.2014 встановлено спеціальний порядок здійснення страхових виплат для осіб, які тимчасово переселилися з району проведення АТО, тобто особливості виплати матеріального забезпечення за соціальним страхуванням внутрішньо переміщеним особам.

Однак, зазначені підзаконні нормативні акти не регулюють питання щодо здійснення страхових виплат особам, які з районів проведення АТО не переселилися або особам, які отримали довідку про внутрішнє переміщення, проте не зверталися до органів соціального страхування за місцем переміщення щодо отримання належних їм страхових виплат. Крім того, вказані підзаконні акти не є законом, тому не можуть звужувати чи скасовувати права громадян, які встановлено нормативно-правовими актами вищої юридичної сили.

Порядок надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції, який було затверджено постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 11.12.2014 № 20, також не є законом.

Крім того, зміст пункту 2 розділу І, пункту 3 розділу ІІІ вищенаведеного Порядку свідчить про те, що переміщені особи мають право отримувати виплати за місцем фактичного переміщення (проживання), проте не мають такого обов`язку, тобто після внутрішнього переміщення вони не втрачають право на отримання належних їм виплат за місцем зберігання своєї страхової справи на непідконтрольній території України. Сама лише відсутність звернення за отриманням соціальних виплат до компетентних органів на підконтрольній території України не позбавляє таких осіб права на ці виплати.

На правильність вищевказаного висновку суду вказує те, що пункт 2 розділу ІІІ вищевказаного Порядку визначає, що робочий орган виконавчої дирекції Фонду, де зберігається справа про страхові виплати, припиняє відповідні виплати лише в разі звернення особи, яка тимчасово переміщена, з відповідними документами щодо продовження цих виплат у робочому органі виконавчої дирекції Фонду за фактичним місцем проживання.

Отже, сам по собі факт переміщення особи на підконтрольну українській владі територію та отримання нею про це відповідної довідки, не створює підстав для автоматичного припинення їй соціальних виплат за місцем зберігання її страхової справи. Такі виплати припиняються лише якщо особа виявила бажання отримувати їх за місцем свого внутрішнього переміщення.

4.3. Аналіз наведених вище норм Закону та підзаконних актів дає підстави для висновку про те, що ненадання особі, яка не є внутрішньо переміщеною особою, довідки про взяття її на облік як особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО, або ж не звернення особи до робочих органів Фонду на підконтрольній Україні території з заявою про нарахування виплат, не є підставами для невиплати страхових платежів, оскільки таке право закріплене за особою положеннями Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (з 01 січня 2015 року в редакції Закону України від 28 грудня 2014 року № 77-VІІ), і може бути обмежене лише введенням воєнного чи надзвичайного стану на окремій території чи на всій території України.

Враховуючи викладене, суд вважає, що ОСОБА_3 страхові виплати були призначені щонайменше до дня його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 , тому останній мав право на нарахування та виплату страхових виплат незалежно від звернення до робочих груп Фонду на підконтрольній Україні території та його проживання на окупованій або підконтрольній території. ОСОБА_3 за життя право на отримання страхових виплат не втратив, доказів на користь протилежного до суду надано не було, тому позивач як спадкоємець відповідно до положень статті 1227 ЦК України має право на отримання страхових виплат в порядку спадкування за законом.

Україна від зобов`язань, визначених статями 1, 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статтею 1 Першого протоколу до Конвенції, в окремих районах Донецької та Луганської областей України відповідно до статті 15 Конвенції не відступала, оскільки у постанові Верховної Ради України № 462-VІІІ від 21 травня 2015 року, якою схвалено заяву Верховної Ради України «Про відступ України від окремих зобов`язань, визначених Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод», зазначено про відступ від окремих зобов`язань, визначених пунктом 3 статті 2, статтями 9, 12, 14 та 17 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та статями 5, 6, 8 та 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, на період до повного припинення збройної агресії Російської Федерації, а саме до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань, керованих, контрольованих і фінансованих Російською Федерацією, російських окупаційних військ, їх військової техніки з території України, відновлення повного контролю України за державним кордоном України, відновлення конституційного ладу та порядку на окупованій території України.

4.4. Суд вважає за необхідне звернути окрему увагу на те, що позивач є єдиним спадкоємцем після смерті свого батька, звернувся до нотаріуса про прийняття спадщини в порядку спадкування за законом та не отримав свідоцтво про право на спадщину у вигляді недоотриманих страхових виплат лише у зв`язку «з відсутністю складу спадкового майна», а фактично у зв`язку із створенням перешкод у визначенні складу спадкового майна з боку відповідача. Тобто спадщина, яка залишилася після смерті ОСОБА_3 , вже не може бути визнана відумерлою в порядку статті 1227 ЦК, у зв`язку із чим залучення до участі в цій справі органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини не було необхідним.

4.5. Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог про визнання за позивачем права власності в порядку спадкування на страхові виплати, , а також про зобов`язання відповідача нарахувати й виплатити позивачу страхові виплати, недоотримані ОСОБА_3 . На думку суду, з урахуванням конкретних обставин цієї справи, саме такий спосіб захисту порушених прав є ефективним та достатнім для повного відновлення спадкових прав позивача.

5. Розподіл судових витрат

5.1. Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд враховує, що позивачем згідно квитанції № 0.0.1714957930.1 від 22.05.2020 було сплачено судовий збір за подання цього позову в розмірі 840 грн. 80 коп.

У відповідності до ст. 141 ЦПК України вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача суму судового збору в розмірі 840 грн. 80 коп., адже позовні вимоги були задоволені у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 76, 247, 258, 259, 263-265, 268, 273, 354 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_2 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) право власності в порядку спадкування на страхові виплати, недоотримані ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , за період з грудня 2014 року по жовтень 2019 року.

Зобов`язати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (код в ЄДРПОУ 41313100, місцезнаходження: Україна, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр. Гвардійський, буд. 30) нарахувати та виплатити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) страхові виплати, недоотримані ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , за період з грудня 2014 року по жовтень 2019 року.

Стягнути з Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (код в ЄДРПОУ 41313100, місцезнаходження: Україна, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр. Гвардійський, буд. 30) на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) судові витрати в сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.

Із урахуванням пункту 15.5 Перехідних положень ЦПК України (в редакції, яка набрала чинності 15.12.2017) рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду через Сєвєродонецький міський суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду у повному обсязі складено та підписано 14 вересня 2020 року.

Суддя Д.Б. Баронін