
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14 вересня 2020 року справа № 580/3653/20
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Паламар П.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
07.09.2020 до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся з позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (18005, м. Черкаси, бул. Шевченка, 307), в якому позивач просить:
-визнати протиправними дії Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради щодо відмови у відновленні позивачу пільг на оплату за користування житлово-комунальними послугами передбаченими п.п. 4, 5, 6 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", як учаснику війни;
-зобов`язати Департамент соціальної політики Черкаської міської ради здійснити з 19.03.2019 нарахування пільг позивачу на оплату за користування житлово-комунальними послугами, передбаченими п.п. 4, 5, 6 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", як учаснику війни.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 160, 161 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, виходячи з наступного.
Приписами ч. 3 ст. 161 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, з подальшими змінами та доповненнями.
Водночас, ставки сплати судового збору встановлено статтею 4 Закону України "Про судовий збір", відповідно до якої за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, який подано фізичною особою - становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14 листопада 2019 року № 294-IX встановлено розмір прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб на 2020 рік, а саме у місячному розмірі з 1 січня - 2102грн.
До матеріалів справи додано квитанцію про сплату судового збору №50678439 від 31.07.2020 на суму 840,8грн.
Статтею 9 ЗУ "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Судом встановлено, що судовий збір сплачений на підставі квитанції №50678439 від 31.07.2020 на суму 840,8грн., у відповідності до виписки про зарахування судового збору, зарахований в справі № 580/2910/20.
Таким чином, надана представником позивача квитанція в даному випадку не може слугувати доказом сплати судового збору.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 840,8грн.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Зазначена норма кореспондується з ч. 4 ст. 161 КАС України, якою передбачено обов`язок позивача додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Суддя звертає увагу позивача, що ч. 1 ст. 5 КАС України передбачено право кожної особи в порядку, встановленому цим Кодексом, звернення до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Проте в порушення даних норм позовні вимоги заявлені в наданій заяві не відповідають змісту встановленого ст. 5 КАС України, оскільки не містять конкретизації, які саме пільги на оплату за користування житлово-комунальними послугами не надані при відмові, з урахуванням того, що листом від 13.07.2020 №8557/28-5/01-9 відповідач надав роз`яснення щодо звернення позивача від 13.07.2020.
Тобто, суддя зазначає, що позовна вимога є передчасною, оскільки Департамент соціальної політики Черкаської міської ради не відмовляв позивачу у наданні пільг на оплату за користування житлово-комунальними послугами передбаченими п.п. 4, 5, 6 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", як учаснику війни в розумінні КАС України (відсутня відповідна заява).
Крім того, надана відповідь звернення, врегульовано Законом України «Про звернення громадян», що в свою чергу виключає кваліфікацію відмови у зверненні.
Таким чином, позивачу необхідно здійснити обгрунтування заявлених позовних вимоги щодо порушення його прав у здійсненні перерахунку пенсії, оскільки останні в порушення вимог п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в наданому позові не містяться (відсутня відмова).
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк тривалістю п`ять днів з моменту отримання копії даної ухвали, протягом якого останній має усунути недоліки позовної заяви.
У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя П.Г. Паламар