
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у задоволенні клопотання
14 вересня 2020 року ЛуцькСправа № 140/2749/19 Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В., розглянувши в письмовому провадженні клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Управління містобудування та архітектури Луцької міської ради до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Рибацького В.М. від 30 липня 2019 року №197 про скасування містобудівних умов та обмежень на проектування об`єкта будівництва «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями комерційного призначення на АДРЕСА_1 ».
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 13 вересня 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Управління містобудування та архітектури Луцької міської ради та визначено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України).
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 15 жовтня 2019 року провадження у цій справі було зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі №140/953/19.
Провадження у справі поновлено ухвалою суду від 25 серпня 2020 року.
11 вересня 2020 року від представника відповідачів надійшло клопотання про зупинення провадження у справі на підставі пункту 1 частини першої статті 236 КАС України - до встановлення правонаступника Державної архітектурно-будівельної інспекції України, яка ліквідована згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2020 року №422 «Деякі питання функціонування органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду». Як зазначено у клопотанні, наразі має місце масштабне реформування в галузі містобудування та створення нових органів державної влади - Державної сервісної служби містобудування України та Державної інспекції містобудування України, які стануть правонаступниками прав та обов`язків Державної архітектурно-будівельної інспекції України (а.с.215-216).
За приписами частини третьої статті 166 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Розгляд вказаного клопотання за встановленим судом порядком проведено у письмовому провадженні.
Клопотання задоволенню не підлягає з таких мотивів та підстав.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи, ліквідації суб`єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.
За змістом цієї норми суд повинен зупинити провадження у справі, зокрема, в разі ліквідації суб`єкта владних повноважень - сторони у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.
Згідно з пунктами 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2020 року №218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі - Постанова №218) вирішено ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію та утворити Державну сервісну службу містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій.
При цьому пунктом 4 Постанови №218 установлено, що Державна архітектурно-будівельна інспекція продовжує здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення Державної сервісної служби містобудування.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2020 року №219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» вирішено утворити Державну інспекцію містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Відповідно до статті 7 Закону України від 17 березня 2011 року №3166-VI «Про центральні органи виконавчої влади» міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, щодо яких набрав чинності акт Кабінету Міністрів України про їх припинення, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах компетенції до завершення здійснення заходів з утворення міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, до якого переходять повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що припиняється, та можливості забезпечення здійснення ним цих функцій і повноважень, про що видається відповідний акт Кабінету Міністрів України.
Абзацом третім частини першої статті 4 цього Закону обумовлено, що міністерства, інші центральні органи виконавчої влади припиняються як юридичні особи з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію їх припинення.
Станом на 14 вересня 2020 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про припинення юридичної особи відповідача у справі - Державної архітектурно-будівельної інспекції України - відсутні (а.с.221). У свою чергу, наявність в Реєстрі запису про перебування Державної архітектурно-будівельної інспекції України в стані припинення не є підставою для зупинення провадження у справі на підставі пункту 1 частини першої статті 236 КАС України.
Таким чином, оскільки відсутні докази припинення відповідача, то в задоволенні клопотання належить відмовити.
Керуючись статтями 236, 248, 256 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника відповідачів про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Управління містобудування та архітектури Луцької міської ради до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Ж.В. Каленюк