
Справа № 483/1297/20
Провадження 3/483/715/2020
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2020 року м. Очаків
Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Куцаров В.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що передбачене ст. 91 КУпАП, відносно
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , є фізичною особою-підприємцем, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , 18 серпня 2020 року о 10:00 год. поблизу с.Покрровське Очаківського району Миколаївської області в межах території НПП "Білобережжя Святослава" в кварталі № 47 заповідної зони "Зелені Кучугури" здійснив автомобілем Міцубісі НОМЕР_1 відстанню 100 метрів в лісо вкритому кварталі поза межами доріг загального користування чим порушив Правила використання та охорони НПП "Білобережжя Святослава" за завдав шкоду ПЗФ на суму 208 грн.
Крім того, 18 серпня 2020 року о 10 год. 30 хв., ОСОБА_1 поблизу с.Покрровське Очаківського району Миколаївської області в межах території НПП "Білобережжя Святослава" в кварталі № 47 заповідної зони "Зелені Кучугури", здійснив самовільне встановлення намету розміром 1,5х1,5 метри поза межами рекреаційних пунктів без погодження з дирекцією парку.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, до суду не з`явилася, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, про причини неявки не повідомила.
Враховуючи, що згідно приписів ч. 2 ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, явка особи яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 91 КУпАП, не є обов`язковою, та з метою запобігання тяганини при розгляді справи, суд вважає можливим провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши адміністративний матеріал та надані суду докази у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст. 91 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за порушення правил охорони та використання територій та об`єктів природно-заповідного фонду.
Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», на землях природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного або історико-культурного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно вплинути на стан природних комплексів та об`єктів.
Стаття 64 зазначеного Закону вказує, що відповідальність за порушення законодавства про природно-заповідний фонд несуть особи, винні у здійсненні в межах територій та об`єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон забороненої господарської діяльності, та порушенні вимог щодо використання територій та об`єктів природно-заповідного фонду.
Відповідно до п.4 Правил охорони територій та об`єктів НПП "Білобережжя Святослава", на території парку заборонено зокрема, проїзд, стоянка стороннього автомобільного та гужового транспорту поза дорогами загального користування без погодження адміністрації крім службового, при виконанні своїх обов`язків; розміщення наметів поза рекреаційними пунктами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення № 006920 від 18 серпня 2020 року та № 006320 від 18 серпня 2020 року.
Враховуючи викладене, дійшов висновку, що своїми протиправними діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, що передбачене ст. 91 КУпАП, а саме: порушення правил режиму територій та об`єктів природно-заповідного фонду.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст. 33-35 КУпАП, враховано характер вчиненого, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
З урахуванням викладеного, вважаю, що штраф у розмірі дев`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян є необхідним і достатнім стягненням за вчинення ОСОБА_1 зазначених вище правопорушень.
Статтею 40 КУпАП встановлено, що якщо у результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові, підприємству, установі або організації, то адміністративна комісія, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди, якщо її сума не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а суддя районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду-незалежно від розміру шкоди, крім випадків, коли шкоду заподіяно неповнолітнім, який досяг шістнадцяти років і має самостійний заробіток, а сума шкоди не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, в цьому разі суддя має право покласти на неповнолітнього відшкодування заподіяної шкоди або зобов`язати своєю працею усунути її. В інших випадках питання про відшкодування майнової шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, вирішується в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В ході розгляду справи встановлено, що внаслідок вчинення правопорушення ОСОБА_1 спричинено майнову шкоду на загальну суму 208 грн., яка підлягає стягненню з правопорушника.
У відповідності зі ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп. на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40, 40-1, 283-285, 294 КУпАП, суддя –
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень, що передбачені ст. 91 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі дев`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 153 (сто п`ятдесят три) гривні,що підлягає перерахуванню на р/р UA 468999980313050103000014282, отримувач коштів – Очаківське УК/Очаківський район/21081100, код ЄДРПОУ отримувача – 37929131, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету – 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 збитки, завдані природно-заповідному фонду України в сумі 208 (двісті вісім) гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп., що підлягає перерахування на р/р UA908999980313111256000026001, отримувач коштів – ГУК у м. Києві/22030106, код ЄДРПОУ отримувача - 37993783, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету – 22030106, призначення платежу: судовий збір, пункт 5.
Постанову протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області особою, щодо якої її винесено, або її захисником.
Суддя