
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2020 рокум. ПолтаваСправа № 440/2219/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" та Міністерства внутрішніх справ України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 /далі – позивач, ОСОБА_1 / звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області /далі – третя особа, ГУ ПФУ в Полтавській області/ про:
- визнання протиправними дій Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року у відповідності до вимог статей 43 та 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01 квітня 2019 року основного розміру його пенсії;
- зобов`язання Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС по Полтавській області" підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року у відповідності до вимог статей 43 та 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01 квітня 2019 року основного розміру пенсії ОСОБА_1 /а.с.1-8/.
Позов обґрунтований тим, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". З дня набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/3858/18, тобто з 05 березня 2019 року, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та статті 9 Закону "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". 23 березня 2020 року позивач звернувся до Головного управління Національної поліції в Полтавській області із заявою про підготовку та подання до Головного управління Пенсійного фонду України оновленої довідки про розмір грошового забезпечення із обов`язковим зазначенням в ній відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення. Вказана заява перенаправлена ГУ НП в Полтавській області до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС по Полтавській області", яка листом № 33/37-675 від 17 квітня 2020 року повідомила заявника про відсутність підстав для виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення, оскільки органом, уповноваженим на видачу довідок, є Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ, а не Державна установа "Територіальне медичне об`єднання МВС по Полтавській області".
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 22 травня 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, витребувано докази.
Державна установа "Територіальне медичне об`єднання МВС по Полтавській області" позов не визнала та у відзиві на позовну заяву /а.с.50-55/ зазначила, що складання довідок про розмір грошового забезпечення не входить до її повноважень та відповідно до положень абзацу 8 пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та з інших соціальних питань, затвердженої Міністерством внутрішніх справ України від 17 вересня 2018 року № 760, довідки про розмір грошового забезпечення на осіб, які звільнені зі служби з органів і підрозділів Міністерства внутрішніх справ України, видаються уповноваженим структурним підрозділом Міністерства внутрішніх справ України. Згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України №129 від 25 лютого 2019 року «Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій» таким уповноваженим структурним підрозділом визначено Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ.
У письмових поясненнях щодо позову Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області /а.с.81-83/, серед іншого, зазначило, що відповідно до пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, довідки про розмір грошового забезпечення видаються органом, з якого було звільнено особу зі служби.
Від позивача до суду надійшли письмові пояснення /а.с.88-91/, в яких позивач зазначив про наявність підстав для врахування правових висновків Верховного Суду, викладених у рішенні у зразковій справі №160/8324/19.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 21 липня 2020 року залучено до участі у справі №440/2219/20 в якості другого відповідача - Міністерство внутрішніх справ України /далі –МВС України/, розгляд справи розпочато спочатку, а також витребувано документи.
У відзиві на позовну заяву /а.с.104-111/ Міністерство внутрішніх справ, зокрема, зазначило, що від органів Пенсійного фонду України до МВС України не надходили списки щодо направлення довідок про перерахунок пенсії, а МВС України не наділено повноваженням самостійно приймати рішення стосовно підготовки та надіслання довідок, у зв`язку з чим позовна вимога про направлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії є передчасною та такою, що не підлягає задоволенню.
Також від Міністерства внутрішніх справ України до суду надійшло клопотання про залучення до участі у справі в якості третіх осіб: Міністерства соціальної політики України, Кабінету Міністрів України, Пенсійного фонду України, Національної поліції України.
У задоволенні вказаного клопотання судом відмовлено, оскільки суд не знайшов підстав вважати, що судове рішення у цій справі може вплинути на права та обов`язки вказаних осіб з огляду на те, що предметом розгляду у цій справі є дії відповідачів щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12 та частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 КАС України.
Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що підтверджується наявними у справі документами пенсійної справи /а.с.71-79/.
20 березня 2018 року УМВС України в Полтавській області на ім`я ОСОБА_1 складено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), №4/1265 /а.с.74/, в якій вказано, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року розмір грошового забезпечення за нормами, чинними станом на січень 2016 року, за прирівняною посадою поліцейського «Заступник начальника управління в апараті ГУНП» до посади на день звільнення зі служби «Заступник начальника управління по роботі з організованою злочинністю ГУМВС України в Полтавській області» становить: посадовий оклад – 3400,00 грн, оклад за військовим званням (підполковник міліції) – 2200,00 грн, надбавка за стаж служби (35 %) – 1960,00 грн, премія 11,84% - 895,10 грн, всього – 8455,10 грн.
На підставі постанови №103 та довідки УМВС України в Полтавській області №4/1265 від 20 березня 2018 року Головним управлінням ПФУ в Полтавській області здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року у розмірі 70 % грошового забезпечення з урахуванням таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад – 3400,00 грн, оклад за військовим званням (підполковник міліції) – 2200,00 грн, надбавка за стаж служби (35 %) – 1960,00 грн, премія 11,84% - 895,10 грн, всього – 8455,10 грн /а.с.75/.
ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Національної поліції у Полтавській області із заявою від 23 березня 2020 року /а.с.15/ про підготовку та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року у відповідності до вимог статей 43 та 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01 квітня 2019 року основного розміру його пенсії
Листом Сектору з питань пенсійного забезпечення Головного управління Національної поліції в Полтавській області №Б-15/115/39/01-2020 від 03 квітня 2020 року /а.с. 16/ повідомлено ОСОБА_1 про те, що його облікова справа передана на зберігання до Сектору із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" та що з 01 квітня 2019 року ані Головне управління Національної поліції в Полтавській області, ані Ліквідаційна комісія УМВС України в Полтавській області не мають повноважень щодо виготовлення довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у зв`язку з чим його звернення направляється за належністю до Сектору із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області".
Листом Сектору із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" №33/37-675 від 17 квітня 2020 року /а.с.17-18/ ОСОБА_1 повідомлено про те, що виготовлення (надання) довідок про розмір грошового забезпечення не входить до повноважень Сектору із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" та відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України №129 від 25 лютого 2019 року «Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій» уповноваженим структурним підрозділом визначено Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ. Відтак, у Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" відсутні законні підстави для виготовлення нової довідки.
Вважаючи, що Державна установа "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" вчинила протиправні дії щодо відмови у підготовці та поданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та доводам учасників справи, суд виходить з наступного.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" /далі - Закон №2262-ХІІ (у відповідній редакції)/.
Частиною четвертою статті 63 Закону №2262-ХІІ передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" /далі - Порядок №45 (у відповідній редакції)/.
Згідно з пунктами 1 та 3 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Зокрема, довідки видаються на осіб, які звільнені із служби в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, в закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС (крім органів, підрозділів, закладів та установ, передбачених абзацами четвертим, п`ятим і сьомим цього пункту) - МВС.
Таким чином, обов`язок оформити та подати до органу Пенсійного фонду України довідку про розмір грошового забезпечення особи, яка звільнена зі служби в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, в закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС, покладено на Міністерство внутрішніх справ.
Відповідно до пунктів 1 та 2 розділу І Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та з інших соціальних питань, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17 вересня 2018 року № 760, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2018 року за № 1152/32604 /далі - Інструкція № 760/, ця інструкція визначає, зокрема, процедуру організації в Міністерстві внутрішніх справ України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи, оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Зазначену Інструкцію розроблено відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист", Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878 (зі змінами), постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" (зі змінами), від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393", від 12.05.1994 № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни" та постанови правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402.
За визначенням, наведеним у пункті 3 Інструкції № 760 , уповноважені структурні підрозділи - визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів.
Згідно з пунктами 1 та 2 розділу ІІ Інструкції № 760 уповноважені структурні підрозділи: 1) організовують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства; 2) розглядають листи та звернення із питань оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, для отримання пільг, а також здійснюють прийом громадян, які звертаються з цих питань; 3) приймають від підрозділів персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерських підрозділів) документи, передбачені Порядком та цією Інструкцією для призначення (перерахунку) пенсій; 4) готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій; 7) ведуть облік осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону; 8) взаємодіють з органами, які призначають пенсії, стосовно осіб, яким призначено (припинено) виплату пенсій, та в межах повноважень з органами державної влади з питань соціального захисту та пенсійного забезпечення.
Загальне методичне керівництво роботою з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, яким оформлюється пенсія, здійснює уповноважений структурний підрозділ МВС.
Пунктом 2 розділу ІІІ Інструкції № 760 визначено, що при проведенні перерахунку пенсій відповідно до списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, складених головними управліннями Пенсійного фонду України, уповноважений структурний підрозділ готує довідки про розмір грошового забезпечення.
Наказом МВС України від 25 лютого 2019 року №129 "Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій" /а.с.62/, уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій визначено Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України.
З метою забезпечення своєчасного та якісного обслуговування пенсіонерів системи органів внутрішніх справ відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 25 вересня 2018 року №787 "Про організаційно-штатні зміни у МВС", при територіальних медичних об`єднаннях Міністерства внутрішніх справ України по областях та місту Києву створені сектори із соціально-гуманітарних питань, в тому числі в Полтавській області, який оперативно підпорядковується Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС.
Згідно з пунктами 3.4, 3.8 Положення про сектор із соціально-гуманітарних питань ДУ "ТМО МВС України по Полтавській області", затвердженого наказом ДУ "ТМО МВС України по Полтавській області" від 11 лютого 2019 року № 5 о /д (в редакції наказу ДУ "ТМО МВС України по Полтавській області" від 09 серпня 2019 року №30 о/д), до функцій такого сектору належить: підготовка документів для надання довідок про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсій та направлення до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС.
Таким чином, особою, відповідальною за складання та направлення до органу пенсійного фонду довідок про розмір грошового забезпечення пенсіонерів органів внутрішніх справ, є Міністерство внутрішніх справ України (в особі уповноваженого структурного підрозділу - Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності), а не Державна установа "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" (в особі Сектору із соціально-гуманітарних питань).
Судовим розглядом встановлено, що із заявою від 23 березня 2020 року про підготовку та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивач звернувся до Головного управління Національної поліції у Полтавській області та вказана заява перенаправлена ГУ НП в Полтавській області до Сектору із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області".
З огляду на вищевикладене, суд доходить висновку, що із заявою про підготовку та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивач звернувся до неналежного органу, а у Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області", до якої перенаправлено заяву позивача, відсутні повноваження як розглядати по суті заяву позивача від 23 березня 2020 року про підготовку та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, так і виготовляти і направляти до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області таку довідку.
При цьому суд наголошує, що у листі від 17 квітня 2020 року № 33/37 -675 Державна установа "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" не відмовляла у видачі довідки, оскільки її видача віднесена до повноважень Міністерства внутрішніх справ України в особі Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України, а повноваження Сектору із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" полягають виключно у підготовці та направленні документів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС до уповноваженого структурного підрозділу МВС України, яким є Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України. В рамках реалізації цієї функції Сектору здійснюється перевірка відповідності документів їх копіям, перевірка відображеної інформації на відповідність іншим документам, доукомплектування додатковими документами для уточнення інформації про найменування посади, вислуги років та інше. Державна установа "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" взагалі і Сектор із соціально-гуманітарних питань зокрема не мають повноважень для самостійного створення документів для призначення (перерахунку) пенсій, довідок, оформлення посвідчень та інших документів. У вищевказаному листі Сектор із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" лише роз`яснив позивачу про законодавчу відсутність умов для перерахунку пенсій та підстав для складання списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Оцінка розміру та складовим грошового забезпечення позивача цим листом не надавалася.
З огляду на відсутність у Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" повноважень на виготовлення та подання до органу пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення, суд доходить висновку про відсутність правових підстав для визнання протиправними дій Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року у відповідності до вимог статей 43 та 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01 квітня 2019 року основного розміру його пенсії, а тому відповідна позовна вимога задоволенню не підлягає.
З матеріалів справи судом встановлено, а позивачем не заперечується, що із заявою про виготовлення та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивач до Міністерства внутрішніх справ України (Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України) не звертався та відповідно Міністерство внутрішніх справ України в особі Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України у виготовленні та поданні до органу пенсійного фонду такої довідки не відмовляло.
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
За змістом частини першої статті 5 згаданого Кодексу кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
В контексті наведених приписів кодексу підставою для звернення особи до суду з позовом є її суб`єктивне уявлення, особисте переконання в порушенні прав чи свобод, проте обов`язковою умовою здійснення такого захисту судом є об`єктивна наявність відповідного порушеного права чи законного інтересу на момент звернення до суду.
Оскільки право позивача на отримання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення Міністерство внутрішніх справ України в особі Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України наразі не порушувало, суд доходить висновку, що відсутні правові підстави для визнання протиправними дій Міністерства внутрішніх справ щодо відмови у підготовці та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року у відповідності до вимог статей 43 та 63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Позовна вимога про зобов`язання відповідачів підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року у відповідності до вимог статей 43 та 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01 квітня 2019 року основного розміру пенсії є похідною від попередньої (основної) позовної вимоги.
Тож за відсутності підстав для задоволення основної позовної вимоги, відсутні й підстави для задоволення похідної вимоги.
Суд вважає за необхідне наголосити на тому, що у судовому рішенні не надається оцінка обґрунтованості доводів сторін про наявність підстав для видачі довідки про розмір грошового забезпечення, його складові та розміри, оскільки відсутня відмова уповноваженого органу у її видачі та відповідне обґрунтування такої відмови.
Отже, позов задоволенню не підлягає.
У зв`язку з відмовою у задоволенні адміністративного позову розподіл судових витрат в порядку статті 139 КАС України не здійснюється.
Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,-
В И Р І Ш И В:
Відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" (вул. С.Петлюри, буд. 64, м. Полтава, 36038, ідентифікаційний код 08733966) та Міністерства внутрішніх справ України (вул. Богомольця, буд. 10, м. Київ, 01024, ідентифікаційний код 00032684), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, Полтавська область, 36029, ідентифікаційний код 13967927) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.І. Слободянюк