
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 вересня 2020 р. справа № 400/3740/20
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Мороз А. О., ознайомившись з позовною заявою:
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1
доВідділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Миколаївській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), пр-т Миру, 46/1, м. Миколаїв, 54056
провизнання протиправними та скасування постанов від 08.07.2020 ВП № 60658785, № 60659392, № 60659197; від 11.08.2020 ВП № 62772815, № 62773734, № 62773279
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Миколаївській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (надалі - відповідач), в якому просить суд:
- визнати протиправними та скасувати постанови головного державного виконавця Павлюк Марини Анатоліївни про стягнення виконавчого збору № 60658785 від 08.07.2020 року, № 60659392 від 08.07.2020 року, № 60659197 від 08.07.2020 року.
- визнати протиправними та скасувати постанови головного державного виконавця Павлюк Марини Анатоліївни про відкриття виконавчих проваджень з стягнення виконавчого збору № 62772815 від 11.08.2020 року, № 62773734 від 11.08.2020 року, № 62773279 від 11.08.2020 року.
Суд ознайомився з позовом та встановив наступне.
Частиною 1 ст. 122 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
За змістом п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України, у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
У позові позивач просить скасувати три постанови про стягнення виконавчого збору, які прийняті 08.07.2020 року та три постанови про відкриття виконавчого провадження від 11.08.2020 року.
До суду позов надійшов 08.09.2020 року.
Позивач зазначає, що постанови від 11.08.2020 року він отримав 21.08.2020 року, позов направлений 31.08.2020 року, отже строк звернення в цій частині позовних вимог ним не пропущено.
З приводу дати отримання постанов від 08.07.2020 року позивач нічого не зазначив, отже десятиденний строк звернення з вимогами про визнання протиправними та скасування постанов про стягнення виконавчого збору № 60658785 від 08.07.2020 року, № 60659392 від 08.07.2020 року, № 60659197 від 08.07.2020 року, позивачем пропущений.
Слід зауважити, що інститут строків у адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах та стимулює суд і учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов`язків. Строки звернення до адміністративного суду з позовом обмежують час, протягом якого такі правовідносини вважаються спірними. Після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини набувають ознак стабільності.
Вирішення судом питання про наявність або відсутність підстав для визначення причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними в конкретній справі залежить від вказаних у заяві про поновлення строку звернення до суду причин, підтверджених відповідними засобами доказування та доданими до них матеріалами.
Поважними причинами пропуску строку звернення до суду можуть бути визнані ті обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов`язані з дійсними істотними перешкодами та труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.
Отже, позивач має подати заяву, в якій вказати підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду щодо оскаржуваних постанов від 08.07.2020 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно з ч. 2 ст. 123 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Крім того, суд перевірив відповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, і дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем сплачено судовий збір в розмірі 840,80 грн.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлені три немайнові вимоги (скасування постанов про відкриття виконавчого провадження) та три майнові вимоги (скасування постанов про стягнення виконавчого збору).
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати судового збору встановлено Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2020 року становить 2 102,0 грн.
Ціна позову становить 64 672,30 грн., яка складається з:
- 454,62 грн. (виконавчий збір згідно постанови від 08.07.2020 року);
- 2 309,81 грн. (виконавчий збір згідно постанови від 08.07.2020 року);
- 2 253,17 доларів США, що за курсом Національного банку України станом на дату направлення позову (31.08.2020 року) складає 61 907,87 грн. (2 253,17 доларів США х 27,4759 грн.) (виконавчий збір згідно постанови від 08.07.2020 року).
Відтак, сума судового збору в даному випадку складає 3 363,20 грн.
- 2 522,40 грн. за три вимоги немайнового характеру;
- 840,80 грн. за три вимоги майнового характеру.
Враховуючи, що при подачі позову позивачем сплачено судовий збір в розмірі 840,80 грн., позивачу слід доплатити суму судового збору в розмірі 2 522,40 грн.
Судовий збір сплачується на рахунок № UA908999980313101206084014002, отримувач коштів УК у м. Миколаїв (м. Миколаїв/22030101), код отримувача 37992781, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030101, найменування збору: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), призначення платежу: судовий збір за позовом (ПІБ, ідентифікаційний код/серія та номер паспорта позивача).
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху подати до Миколаївського окружного адміністративного суду:
- заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду щодо оскаржуваних постанов від 08.07.2020 року;
- документ про сплату судового збору в розмірі 2 522,40 грн.;
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України.
4. Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду. У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, суд першої інстанції повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
Суддя А. О. Мороз