
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/730/20
Провадження № 3/338/322/20
10 вересня 2020 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Рибка Л.Я., розглянувши матеріали, які надійшли від Богородчанського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 06 липня 2020 року о 00 год 40 хв на автодорозі Н-09 Мукачево-Львів, км 287, керував скутером марки "Honda Dio", без н/з, з ознаками алкогольного сп`яніння: нестійка хода, запах алкоголю з ротової порожнини, від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку в присутності двох свідків водій відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
В суд ОСОБА_1 неодноразово не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку, причини неявки суду не відомі, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило. За таких обставин, відповідно до ст. 268 КУпАП, вважаю за можливе розглянути справу без участі ОСОБА_1 на підставі наявних в ній доказів.
Дослідивши письмові матеріали справи, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, виходячи з наступних підстав.
Частина 1 ст.130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, передбачено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення підтверджується дослідженими у справі доказами, зокрема:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №232936 від 06 липня 2020 року, протокол підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, останній відсторонений від керування транспортним засобом (а.с. 1);
- даними акта огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, згідно з яким у водія ОСОБА_1 було виявлено наступні ознаки алкогольного сп`яніння: запах алкоголю з ротової порожнини, нестійка хода, нечітка мова. Водночас ОСОБА_1 в присутності свідків відмовився пройти огляд з використанням спеціальних технічних засобів (а.с. 3);
- направленням на огляд в заклад охорони здоров`я з метою виявлення стану сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 06 липня 2020 року, відповідно до якого водій ОСОБА_1 відмовився від проходження відповідного огляду в КНП "Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної ради" (а.с. 4);
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 06 липня 2020 року, в яких останні зазначили, що цього числа близько 00 год 50 хв на автодорозі Н-09 Мукачево-Львів, км 287, були запрошені працівниками поліції як свідки при складанні протоколу про адміністративне правопорушення щодо водія ОСОБА_1 . В їхній присутності він відмовився від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу в установленому законом порядку за допомогою спеціального технічного засобу (а.с. 5, 6);
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 від 06 липня 2020 року, в яких останні зазначили, що цього числа близько 01 год 43 хв в м. Івано-Франківську по вул. Набережній були запрошені працівниками поліції під час складання протоколу про адміністративне правопорушення щодо водія ОСОБА_1 . В їхній присутності він відмовився від проходження огляду на стан сп`яніння в установленому законом порядку в КНП "Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної ради" (а.с. 7, 8);
- даними рапорту поліцейського СРПП №3 Богородчанського ВП ГУНП Кривеня О.І. від 06 липня 2020 року (а.с. 9).
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення доводиться оглянутим під час розгляду справи в суді відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, долученим до матеріалів справи (а.с. 10).
Зазначені вище докази вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст. ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Дослідивши зібрані у справі докази, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки він, керуючи транспортним засобом, відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
При накладенні адміністративного стягнення враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
Враховуючи викладене, беручи до уваги обставини справи, вважаю, що за вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення до нього слід застосувати адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір",
п о с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень, який слід стягнути на рахунок UA148999980313070149000009001, отримувач - ГУК в Івано-Франківській області 21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37951998, банк отримувача (ГУДКСУ) Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО ГУДКСУ) 899998, код класифікації доходівбюджету 21081300, найменування коду класифікації доходівбюджету "Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути із ОСОБА_1 420 грн 40 к. судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Копію постанови направити для відома ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання через Богородчанський районний суд Івано-Франківської області апеляційної скарги.
Суддя Л.Я. Рибка