
Справа № 472/889/20
Провадження №3/472/298/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"10" вересня 2020 р. смт. Веселинове
Суддя Веселинівського районного суду Миколаївської області Чаричанський П.О., за участю секретаря судового засідання – Фігурської К.М., прокурора – Ложкар М.Л., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с. Катеринівка Веселинівського району Миколаївської області, громадянка України, що є депутатом Катеринівської сільської ради, зареєстрована та проживає в АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
26.08.2020 року до Веселинівського районного суду Миколаївської області надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України протоколи № 365 та № 366 від 18.08.2020 року відносно ОСОБА_1 , про притягнення останньої до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа № 472/889/20 та № 472/890/20).
Дані протоколи складені відносно ОСОБА_1 у зв`язку з невиконанням нею вимог, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
10.11.2015 року на першій сесії VІІ скликання Катеринівської сільської ради Веселинівського району Миколаївської області визнано повноваження депутата ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколів про адміністративне правопорушення № 365 та № 366 від 18.08.2020 року ОСОБА_1 , будучи депутатом Катеринівської сільської ради Веселинівського району Миколаївської області, являючись суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), в порушення вимог ч.1 ст. 45 даного Закону несвоєчасно, без поважних причин 06.08.2020 та 10.08.2020 року подала на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 та 2019 роки, чим допустила порушення встановленого строку подання щорічної декларації та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Таким чином, 06.08.2020 року ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне, без поважних причин подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала, обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення підтвердила.
Крім визнання ОСОБА_1 своєї вини, вина останньої у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується наступними дослідженими матеріалами справи про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 365 від 18.08.2020 року; протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 366 від 18.08.2020 року; рапортами оперуповноваженого УСР в Миколаївській області ДСР Національної поліції України лейтенанта поліції Абгаряна А.; скрін-шотом ЄДРД, з яких встановлено, що датою подання декларацій за 2018 та 2019 роки ОСОБА_1 є саме 06.08.2020 та 10.08.2020 р. відповідно; рішенням 1 сесії сьомого скликання Катеринівської сільської ради Веселинівського району Миколаївської області від 10.11.2015 року № 1 та переліком депутатів до нього, відповідно до яких ОСОБА_1 обрано депутатом Катеринівської сільської ради та ін. матеріалами.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у підпункті "б" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", зокрема, до цього переліку віднесені Законом і народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб`єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини 1 статті 3 Закону, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
У відповідності до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
З врахуванням особи ОСОБА_1 , яка характеризується позитивно, вперше притягається до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку, що до неї повинно бути застосоване адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті, а саме штраф.
Оскільки судом розглядаються дві справи №472/889/20 та №472/890/20 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за однією статтею (ч. 1 ст. 172-6 КУпАП), то вони підлягають об`єднанню в одне провадження.
Відповідно до ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 172-6, 245, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати справи про адміністративне правопорушення № 472/889/20 відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, в одне провадження зі справою про адміністративне правопорушення №472/890/20 присвоївши справі номер №472/889/20, провадження №3/472/298/20.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок /Отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106/.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі скарги про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 (три) місяці з часу її винесення.
Суддя Веселинівського районного суду Миколаївської областіП. О. Чаричанський