
Справа № 569/14640/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2020 року м.Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Гордійчук І.О., розглянувши матеріали справи за скаргою ОСОБА_1 на терміновий заборонний припис Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області старшого лейтенанта поліції Дроздюк Тетяни Юріївни,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з скаргою та просить скасувати терміновий заборонний припис серії АА №070306 ВІД 28.08.2020 р., винесений ДОП відділу превенції Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області старшим лейтенантом поліції Дрозюк Т.Ю. щодо ОСОБА_1 .
Відповідно до ч 1 ст. 3 КАС України порядок здійснення адміністративного судочинства встановлюється Конституцією України,цим Кодексом та міжнародними договорами,згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів наведено в ч 1 ст. 20 КАС України,якою передбачено,що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
- оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
- уточнення списку виборців;
- оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
- оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
- примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
- примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
- затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
- продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
- затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
- затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Відповідно ч. 2 ст. 20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою статті.
Таким чином,оскільки ч 1 ст. 20 КАС України визначений конкретний перелік справ,предметна підсудність яких відноситься до місцевих судів як адміністративних судів,то відповідно окружним адміністративним судам підсудні усі інші справи.
Згідно матеріалів скарги встановлено, що ОСОБА_1 не оскаржуються рішення, дії чи бездіяльність суб`єктів владних повноважень у справі про притягнення позивача до адміністративної відповідальності. Позивачем оскаржується терміновий заборонний припис стосовно неї, винесений ДОП відділу превенції Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області старшим лейтенантом поліції Дрозюк Т.Ю.
Порядок оскарження даного припису визначений ст.. 25 Закону України «Про запобіганню та протидію домашньому насильству»,згідно ч 9 якого «Особа, стосовно якої винесено терміновий заборонний припис, може оскаржити його до суду в загальному порядку, передбаченому для оскарження рішень, дій або бездіяльності працівників уповноважених підрозділів органів Національної поліції України.»
Кодекс адміністративного судочинства України не визначає порядок дій суду, якщо адміністративний позов подано з порушенням предметної підсудності. Крім того ст. 170 КАС України не передбачає можливості відмовити у відкритті провадження, якщо позов поданий з порушенням предметної підсудності.
Згідно ст. 29 КАС України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо 3) після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду»
Враховуючи викладені обставини, оскільки ч 1 ст. 20 КАС України визначений конкретний перелік справ,предметна підсудність яких відноситься до місцевих судів як адміністративних судів, суд вважає за необхідне дану справу передати на розгляд Рівненському окружному адміністративному суду,-
Керуючись ст.ст. 20, 29, 293 КАС України, -
Постановив:
Передати справу за скаргою ОСОБА_1 на терміновий заборонний припис Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області старшого лейтенанта поліції Дроздюк Тетяни Юріївни до Рівненського окружного адміністративного суду.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 15 днів з дня її проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду, або через Рівненський міський суд Рівненської області, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Суддя І.О. Гордійчук