Рішення № 91439210, 10.09.2020, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.09.2020
Номер справи
520/9703/2020
Номер документу
91439210
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

10 вересня 2020 р. № 520/9703/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сагайдака В.В.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Харківського обласного військового комісаріату (вул. Коцарська, буд. 56,м. Харків,61052, код ЄДРПОУ 08166355) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:

1. Визнати протиправними дії Харківського обласного військового комісаріату:

- щодо відмови в перерахунку розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01 січня 2020 року на підставі визначення розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти;

- щодо відмови відповідно до статті 24 "Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1, у п`ятиденний строк повідомити про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій з 01 січня 2020 року Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області згідно зі статтею 63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

- щодо відмови в оформленні та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки про розмір перерахованого грошового забезпечення станом на 01 січня 2020 року, у відповідності до вимог чинного законодавства України, як додаткового документу, який впливає на розмір пенсії.

2. Зобов`язати Харківський обласний військовий комісаріат:

- перерахувати розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01 січня 2020 року на підставі визначення розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.92 N 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.91 №2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб";

- оформити та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлену довідку про розмір перерахованого грошового забезпечення станом на 01 січня 2020 року, у відповідності до вимог чинного законодавства України, як додатковий документ, який впливає на розмір пенсії. Копію вищевказаної довідки направити на мою адресу;

- провести дії, визначені законодавством, відповідно до статті 24 "Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, а саме:

а) У п`ятиденний строк повідомити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій з 01 січня 2020 року згідно зі статтею 63 Закону України від 09 квітня 1992 року N° 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

б) Після одержання списків осіб (форма N9 5), яким необхідно провести перерахунок пенсії, від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, зазначити у них вищевказані зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження списків передати їх до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області;

- при зміні розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати, перераховувати розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01 січня календарного року, оформляти та надавати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлені довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня календарного року для перерахунку пенсії з 01 січня календарного року у відповідності до вимог чинного законодавства України, як додатковий документ, який впливає на розмір пенсії, а також проводити дії, визначені законодавством, відповідно до статті 24 "Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, до внесення змін до чинного законодавства;

- подати протягом п`ятнадцяти днів, з дня набрання рішенням законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено частиною 1 статті 382 КАС України.

Відповідач правом надання відзиву не скористався.

Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на вказане вище, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Суд встановив, що позивач відповідно до положень Закону України«Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військовоїслужби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ з 4 квітня 2000 року перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію по інвалідності у розмірі 60 відсотків від відповідної суми грошового забезпечення.

Комінтернівською міжрайонною МСЕК міста Харкова 11.05.2016 інвалідність другої групи (захворювання пов`язане з проходженням військової служби) була встановлена безстроково, що підтверджується випискою з акту огляду у МСЕК до довідки серії 12 ААА № 132789 та довідкою до акту огляду МСЕК серії 12 ААА № 132789.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 25.11.2019 року у справі №520/9873/19 адміністративний позов ОСОБА_1 до Харківського обласного військового комісаріату про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задоволено частково. Визнано протиправними дії Харківського обласного військового комісаріату щодо не врахування при обчисленні з 01 січня 2018 року грошового забезпечення для перерахунку пенсії на підставі визначення розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти. Зобов`язано Харківський обласний військовий комісаріат: - оформити та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01 січня 2018 року та з на 01 січня 2019 року з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01 січня 2018 року та на 01 січня 2019 року та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти. В іншій частині в задоволенні позовних вимог відмовлено.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 12.03.2020 апеляційну скаргу залишено без задоволення, рішення ХОАС від 25.11.2019 залишено без змін.

Харківським окружним адміністративним судом 01 квітня 2020 року виданий виконавчий лист по адміністративної справі № 520/9873/19.

07 квітня 2020 направив заяву до Харківського обласного військового комісаріату, в якій просив виконати вищевказане рішення суду. Також зазначив, що відповідно до законодавства України з 01 січня 2020 року збільшені мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб, тому виникли підстави для перерахунку розміру окладу за посадою, окладу за військовим званням та грошового забезпечення в цілому, та просив здійснити перерахунок з 01 січня 2020 року. (а.с.45)

Відповідач листом від 16 квітня 2020 року за № ФХ-105468/1194/ВСЗ повідомив, що на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 25.11.2019 та постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 12.03.2020 по справі № 520/9873/19 ХОВК складено довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії та направлено до ГУ ПФУ. Також повідомив те, що підстав для складання довідок про розмір грошового забезпечення військовослужбовців, звільнених з військової служби, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, а також для перерахунку розміру грошового забезпечення, виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого станом на 01.01.2020, на сьогоднішній день немає.(а.с.34)

Відповідно довідки №3094 від 19.06.2020 р., яка видана ГУ ПФУ в Харківській області, позивач отримує пенсію по інвалідності, основний розмір, якої складає 60% грошового забезпечення. (а.с.42)

Довідка Харківського обласного військового комісаріату від 15.04.2020 р. №ФХ-105468 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсій, що видана підполковнику ОСОБА_1 про те, що згідно рішення ХОАС від 25.11.2019 та постанови ДААС від 12.03.2020 по справі №520/9873/19 розмір посадового окладу, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за нормами, чинними на 01.03.2018, за посадою начальника 1 відділення мобілізаційного та обліку заступника військового комісара Фрунзенського районного військового комісаріату м.Харкова становить: 5510,00 грн.; 1490,00 грн.; 3150,00 грн., відповідно. (а.с.38)

Довідка Харківського обласного військового комісаріату від 15.04.2020 р. №ФХ-105468 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсій, що видана підполковнику ОСОБА_1 про те, що згідно рішення ХОАС від 25.11.2019 та постанови ДААС від 12.03.2020 по справі №520/9873/19 розмір посадового окладу, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за нормами, чинними на 01.03.2019, за посадою начальника 1 відділення мобілізаційного та обліку заступника військового комісара Фрунзенського районного військового комісаріату м.Харкова становить: 6180,00 грн.; 1670,00 грн.; 3532,50 грн., відповідно. (а.с.39)

В позовній заяві позивач зазначив, що відповідачем порушено його права та гарантії на гідне пенсійне забезпечення в старості, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення та надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій починаючи з 01 січня 2020 року.

Враховуючи викладені обставини справи, суд зазначає наступне.

Щодо позовних вимог про визнання протиправними дії Харківського обласного військового комісаріату.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1.

Згідно частин 2-4 ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", до складу грошового забезпечення входять:

посадовий оклад;

оклад за військовим званням;

щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);

одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності. Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України. Порядок і розміри грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Додатком 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 затверджено схеми тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, яким передбачено, що Підполковник, капітан II рангу, підполковник служби цивільного захисту, підполковник внутрішньої служби, підполковник податкової міліції - застосовується тарифний коефіцієнт 0,8.

Відповідно п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704: виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації (далі - державні органи).

Положеннями пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 передбачено установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

Згідно Примітки до додатку 1 посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2020 році, визначений Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" складає 2102 грн., а мінімальна заробітна плата - 4723 грн.

Таким чином, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням повинен бути 2361,50 грн.

Враховуючи приписи Додатку 14 та розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб і мінімальної заробітної плати у 2018 році, для коректного визначення окладу позивача за військовим (спеціальним) званням необхідно застосовувати мінімальний множник, а саме 50% мінімальної заробітної плати 2361,50 грн. на 2020 рік.

Отже, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправними дій відповідача щодо відмови в перерахунку розміру грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії станом на 01 січня 2020 року на підставі визначення розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.

Щодо позовних вимог в частині визнання протиправними дій відповідача стосовно відмови у п`ятиденний строк повідомити про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій з 01 січня 2020 року Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, та відмови в оформленні та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки про розмір перерахованого грошового забезпечення станом на 01 січня 2020 року, суд зазначає наступне.

Частина 18 статті 43 Закону № 2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

На час звернення позивача до Харківського обласного військового комісаріату із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної у списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Згідно з абзацами другим та четвертим пункту 2.6 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31 грудня 2014 року № 937, на обласні військові комісаріати покладаються: оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби; визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону № 2262-ХІІ, Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей" (зі змінами) та Порядку № 45 і Порядку № 3-1. У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою.

Тобто, на Харківський обласний військовий комісаріат покладено функції зі складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 45.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України" Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 3-1.

Відповідно до пункту 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток № 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Отже, в цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню шляхом визнання протиправними дії Харківського обласного військового комісаріату щодо не складання та не подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення на відповідній посаді діючого військовослужбовця із зазначенням надбавок із сум грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Щодо позовних вимог в частині зобов`язання відповідача перерахувати розмір грошового забезпечення та оформлення відповідної довідки, суд вважає, що зазначені вимоги є тотожними. З урахуванням викладеного, для належного захисту прав позивача суд доходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог шляхом зобов`язання Харківського обласного військового комісаріату оформити та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2020 року, з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01 січня 2020 року та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.

Щодо позовних вимог в частині зобов`язання відповідача у п`ятиденний строк повідомити ГУ ПФУ в Харківській області про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсії і в п`ятиденний строк після надходження списків передати їх до ГУ ПФУ в Харківській області, суд зазначає, що у випадку набрання чинності рішенням суду про зобов`язання Харківського обласного військового комісаріату оформити та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2020 року, відповідачу для виконання судового рішення необхідно керуватись нормами чинного законодавства, якими передбачений порядок оформлення та надання довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії уповноваженому суб`єкту владних повноважень.

Щодо вимоги позивача про зобов`язання відповідача надалі оформляти та надавати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01 січня кожного календарного року, суд зазначає, що в цій частині позовних вимог слід відмовити, оскільки зазначена вимога спрямована на майбутнє, а отже є передчасною.

Щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення суд зазначає, що за змістом ч. 1 ст. 381 КАС України встановлення судового контролю за виконанням судових рішень є правом, а не обов`язком суду та застосовується з урахуванням фактичних обставин справи. В даній справі судом не вбачається необхідності встановлення судового контролю за виконанням судового рішення.

Суд також застосовує позицію ЄСПЛ, сформовану в пункті 58 рішення у справі "Серявін та інші проти України" (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (RuizTorijav. Spain) № 303-A, пункт 29).

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Приписами ч. 1 ст. 9 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Харківського обласного військового комісаріату (вул. Коцарська, буд. 56,м. Харків,61052, код ЄДРПОУ 08166355) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Харківського обласного військового комісаріату щодо відмови в перерахунку розміру грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії станом на 01 січня 2020 року на підставі визначення розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.

Визнати протиправними дії Харківського обласного військового комісаріату щодо не складання та не подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення на відповідній посаді діючого військовослужбовця із зазначенням надбавок із сум грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Зобов`язати Харківський обласний військовий комісаріат оформити та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2020 року, з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01 січня 2020 року та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, передбаченому п.п. 15.5. п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 10 вересня 2020 року.

Суддя Сагайдак В.В.