Рішення № 91438862, 09.09.2020, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2020
Номер справи
480/4133/20
Номер документу
91438862
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 вересня 2020 р. Справа № 480/4133/20

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кунець О.М.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м.Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату, у якій просить суд:

1) визнати протиправними дії відповідачів щодо порушення чинного пенсійного законодавства правової держави України та невиконання рішень Верховного Суду;

2) зобов`язати відповідача-2 скласти дійсну оновлену довідку з урахуванням усіх додаткових складових грошового забезпечення, та надіслати її до ГУ ПФУ в Сумській області для проведення підвищення і перерахунку попереднього розміру раніше нарахованої пенсії з 01.01.2018 на підставі постанови КМУ від 21.02.2018 № 103;

3) зобов`язати відповідача-1 здійснити підвищення і перерахунок попереднього розміру раніше нарахованої пенсії на підставі постанови КМУ від 21.02.2018 №103 з 01.01.2018 з урахуванням 79% грошового забезпечення та оновленої довідки, складеної відповідачем-2 і сплатити заборгованість, враховуючи раніше проведені виплати.

В обгрунтування позовних вимог зазначив, що позивач є пенсіонером Міністерства оборони України, пенсію отримує з 2002 року у відповідності до Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992р. “Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб”. Після звільнення з військової служби призначено пенсію у розмірі 79 % грошового забезпечення за 28 років вислуги років. Позивачу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" з 01.01.2018 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області на підставі довідки Сумського обласного військового комісаріату проведено перерахунок раніше призначеної пенсії. Проте позивач вважає дану довідку протиправною, оскільки Сумським обласним військовим комісаріатом було в ній зазначено не всі види додаткових складових грошового забезпечення, які раніше враховувались при призначенні пенсії позивачу.

Позивач зазначає, що звертався зі скаргою до Сумського обласного військового комісаріату щодо складання нової довідки із врахуванням всіх складових грошового забезпечення, які було призначено позивачу під час звільнення з військової служби та щодо надіслання нової довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для подальшого перерахунку йому пенсії.

Проте, листом від 29.05.2020р. Сумський обласний військовий комісаріат відмовив позивачу у видачі оновленої довідки та надіслання її до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області.

Разом з тим позивач звертався зі скаргою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо здійснення підвищення та перерахунку попереднього розміру його раніше перерахованої пенсії з 01.01.2018 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". Проте також отримав письмову відмову (лист від 25.06.2020р.) . Позивач вважає такі дії відповідачів протиправними та такими, що порушують його права на соціальний захист.

Ухвалою суду від 20.07.2020 відкрито провадження, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження на 09.09.2020 без виклику сторін. Відповідачам встановлено строк для подання відзиву на позов, доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, та строк для подання заперечень щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, з дня вручення йому копії ухвали про відкриття провадження у справі. Крім цього, попереджено, що у разі ненадання ними відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.

Відповідачі у встановлений судом строк відзиву на позов не надали, про причини неподання відзиву суд не повідомили, тому у відповідності до ч. 4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання Сумським обласним військовим комісаріатом та Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області відзиву на позов кваліфікується судом як визнання позову.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач з 2002 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Сумській області та отримує пенсію, передбачену Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та, деяких інших осіб”, що підтверджується пенсійним посвідченням (а.с. 11).

27.05.2020 року позивач звернувся зі скаргою до Сумського обласного військового комісаріату, в якій, зокрема, просив скласти та надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення із врахуванням всіх складових грошового забезпечення (а.с. 7).

Листом № 11/1032 від 29.05.2020 року Сумський обласний військовий комісаріат повідомив позивача, що 30 серпня 2017 року за № 704 Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою було змінено грошове забезпечення військовослужбовців (далі Постанова № 704). На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким інтим категоріям осіб» за списками Пенсійного фонду України в Сумській області відділом соціального забезпечення Сумського обласного військового комісаріату було складено довідки про грошове забезпечення станом на 01 березня 2018 року та надіслані до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області. Під час складання довідок були враховані Наказ Міністра оборони України від 01.03.2018 року № 90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України» та роз`яснення Директора Департаменту фінансів Міністерства Оборони України від 01.03.2018 року № 248/3/6/612. Перерахунок грошового забезпечення проведено на виконання пунктів 1,5,7 Постанови, Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Уряду від 13 лютого 2008 року №45 (зі змінами). Відповідно додатку 2 ОСОБА_1 визначено грошове забезпечення, яке складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та процентної надбавки за вислугу років. Обчислення грошового забезпечення здійснене за відповідними типовими посадами, за іншими посадами - згідно Наказу за схемами співвідношення розмірів посадових окладів, окладів за військовим званням (на день звільнення).

Крім цього, у листі-відповіді від 29.05.2020р. йдеться про те, що постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою були запроваджені нові умови грошового забезпечення військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, набула чинності з 01.03.2018 року. Отже, з цієї дати за рішенням Кабінету Міністрів України відбулися зміни розміру грошового забезпечення військовослужбовців,осіб рядового і начальницького складу. Таким чином, моментом виникнення права на перерахунок пенсій було 1 березня 2018 року (з доплатою різниці пенсії з 01.01.2018 року). При цьому, 5 березня 2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року за справою № 826/3858/18, яким визнано протиправними та не чинними пункти 1,2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103. Нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитися перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом № 2262, після дати набрання Рішення суду законної сили, не приймалось.

Водночас відповідач-2 повідомив позивачу, що довідка може видаватись в разі, якщо суд зобов`яже Сумський обласний військовий комісаріат видати довідку про грошове забезпечення на ім`я позивача, визначивши її складові, і постанова суду набере законної сили (а.с. 8).

Також позивач звертався зі скаргою від 27.05.2020 року до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, в якій, зокрема, просив здійснити підвищення і перерахунок попереднього розміру пенсії раніше нарахованої пенсії з 01.01.2018 (а. с. 5).

Листом від 25.06.2020 року № 2264-2443/С-02/8-1800/20 Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області повідомило позивача, що пенсії підлягають перерахунку згідно з частиною 4 статті 63 у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Перерахунок за таких умов проведено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (далі - Постанова№ 103). При проведенні перерахунку пенсії на виконання Постанови № 103 застосовані норми статті 13 Закону № 2262-ХІІ, чинні на момент його проведення, згідно з якою максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% сум грошового забезпечення. Зміни щодо визначення максимального розміру пенсії були внесені до статті 13 Закону № 2262 - XII відповідно до Закону України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” та набрали чинності з 01.05.2014. Перерахунок пенсії у такий спосіб проведено з 01.01.2018 року. До того ж, Постановою № 103 визначено вичерпний перелік складових грошового забезпечення, з яких проведені перерахунки пенсій, призначених до 1 березня 2018 року, а саме: розмір окладу за посадою, військовим (спеціальним званням) та відсоткова надбавка за вислугу років і не передбачено врахування додаткових видів грошового забезпечення при здійсненні перерахунку пенсій, та порядок виплати перерахованих коштів.

Крім цього, в листі ГУ ПФУ в Сумській області (а.с.6) відповідач -1 не заперечує проти того, що постановою Верховного Суду України від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18 рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, якими визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103, та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, залишено без змін. Проте вказує на те, що на день розгляду звернення ОСОБА_1 нормативно-правових актів щодо порядку чи механізму проведення перерахунків пенсій військовослужбовців, зокрема, визначення структури грошового забезпечення та виплати перерахованих коштів не приймалося. Разом з тим, 14.08.2019 прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 804 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, згідно з якою у 2019 році виплата перерахованих з 01.01.2018 року пенсій здійснювалася у розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії. Починаючи з 1 січня 2020 року виплата пенсій, перерахованих з 1 січня 2018 року, здійснюється у розмірі, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року № 1088 “Деякі питання виплату пенсій окремим категоріям громадян”, з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року. Таким чином, пенсія перерахована та виплачується згідно з нормами чинного законодавства з урахуванням 100% суми її підвищення (а.с.6).

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-XII (далі Закон №2262-XII), згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» затвердив Порядок №45.

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку №45 в редакції постанови КМУ №103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому у Додатку 2 до Порядку №45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Суд зазначає, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Тобто, до компетенції Уряду входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку №45.

Проте, зміни внесені Постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та не чинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема ГУ ПФУ в Сумській області та Сумський обласний військовий комісаріат у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не змінився.

Зокрема, на час звернення позивача до Сумського обласного військового комісаріату із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення пункт 3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Згідно з абзацами другим, четвертим та п`ятим пункту 2.6 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.12.2014 №937, на обласні військові комісаріати покладаються: оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби; визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей» (зі змінами) та Порядку № 45 і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок № 3-1). У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою.

Отже, на Сумський обласний військовий комісаріат покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку № 45.

При цьому суд враховує, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акту, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою д л я вчинення д і й , спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна з а я в а п е н с і о н ер а та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а.

Як було зазначено вище, 30.08.2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704, яка набрала чинності 01.03.2018 року, та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, постановою №704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення:

- надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови № 704);

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 постанови № 704).

При цьому підпунктом 2 пункту 5 постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Таким чином, з 05.03.2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.

Отже, саме з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

До того ж рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі №826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12.11.2019 року, в якій суд касаційної інстанції серед іншого вказав на те, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.

Разом з цим, до моменту отримання належної довідки від Відповідача-2 у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача. Отже, позовні вимоги стосовно зобов`язання відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити підвищення і перерахунок попереднього розміру раніше нарахованої пенсії на підставі постанови КМУ від 21.02.2018 №103 з 01.01.2018 судом не задовольняються, оскільки вони є передчасним, оскільки обов"язок здійснити відповідний перерахунок у відповідача-1 з"явиться лише після отримання відповідної довідки з урахуванням всіх додаткових складових грошового забезпечення. Питання щодо зменшення відповідачем -1 розміру пенсії з 79% до 70% також не розглядається в межах провадження у даній справі і має бути предметом провадження у іншій окремій справі, оскільки в межах провадження у даній справі позивачем не ставиться питання щодо визнання протиправними дій відповідача-1 щодо зменшення розміру пенсії з 79% до 70%. В даній справі розглядається питання щодо наявності правових підстав для видачі оновленої довідки.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що дії Сумського обласного військового комісаріату щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до пенсійного органу оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення, станом на 05.03.2019 року, є неправомірними, а тому в цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.

Крім цього, суд задовольняє позовні вимоги стосовно зобов`язання Сумського ОВК підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

В іншій частині позовних вимог суд відмовляє в їх задоволенні зважаючи на передчасність вимог до Пенсійного фонду щодо зобов"язання здійснення перерахунку пенсії за оновленою довідкою.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії – задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Сумського обласного військового комісаріату щодо відмови у підготовці та надані до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 на 05.03.2019 року, за посадою, яку займав на день звільнення зі служби.

Зобов`язати Сумський обласний військовий комісаріат (40000, м. Суми, вул. Г.Кондратьєва, 30, код ЄДРПОУ 08269552) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

В задоволенні інших позовних вимог-відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.М. Кунець