Рішення № 91438569, 03.09.2020, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.09.2020
Номер справи
440/2288/20
Номер документу
91438569
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/2288/20

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Сич С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання – Гринько М.О.,

позивача – ОСОБА_1 ,

представників відповідача – Солодкого О.В., Омельченко В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

05 травня 2020 року ОСОБА_1 (надалі - позивач; ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - відповідач ГУ ПФУ в Полтавській області) про:

- визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України щодо внесення в розрахунки на доплату пенсії від 05 червня 2019 року за пенсійною справою №94/10532 пенсіонера ОСОБА_1 за дорученням №Д9410532/4 завідомо недостовірної інформації щодо грошових сум, які підлягали виплаті, та фактично виплачені, що призвело до зменшення суми доплати на 252409,00 грн.;

- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області розрахувати доплату пенсії за пенсійною справою №94/10532 пенсіонера ОСОБА_1 з урахуванням постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2019 року по справі №440/405/19 та виписки Ощадбанку від 25 березня 2020 року по картковому рахунку № НОМЕР_1 ОСОБА_1 , а також провести доплату різниці в пенсії між належними до виплати та фактично виплаченими розмірами з 01 січня 2016 року по день проведення виплати.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач неодноразово звертався до відповідача з запитами про надання інформації про розмір суми заборгованості з виплати пенсії ОСОБА_1 за період з 1 січня 2016 року по теперішній час. На вказані запити відповідачем направлено позивачу копії розрахунків по перерахунку пенсії на виконання рішень суду, облікованих у порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України №649 та витяг з програмного комплексу ПВП ДКГ щодо виплачених сум та залишку відкладеної виплати згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103. Однак, вказані розрахунки позивачу незрозумілі та, за твердженням позивача, не відповідають дійсності. Позивач вважає, що ГУ ПФУ в Полтавській області навмисно внесло в Розрахунки на доплату пенсії від 05 червня 2019 року за пенсійною справою №94/10532 пенсіонера ОСОБА_1 за дорученням № Д 9410532/4 завідомо недостовірну інформацію щодо належних до виплати та фактично виплачених грошових сум, що призвело до зменшення суми доплати на 252409,00 грн. (610538,65 - 358129,65).

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 12 травня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/2288/20, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

28 травня 2020 року до суду надійшов відзив ГУ ПФУ в Полтавській області /том 2 а.с. 1-3/, у якому представник відповідача просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на те, що пенсійний орган був винен позивачу суму 610538,65 грн., яка складається: з суми у розмірі 565835,53 грн. (358129,65 + 207705,88), що включена до реєстру погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №649; суми 44703,12 грн. (610538,65 - 565835,53), яка складається із суми 43774,56 грн. - сума відкладеної виплати (постанова КМУ №103 від 21.02.2018) після перерахунку у квітні 2018 року на підставі довідки від 21.03.2018 №4/10532 та суми у розмірі 928,56 грн. - різниця після перерахунку на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 15.07.2017 №4/10532. Вказує, що відкладена виплата у загальному розмірі 43774,56 виплачується у відповідності до пункту 3 постанови КМУ від 24.12.2019 №1088 починаючи з 01.01.2019 щомісячно, про що було повідомлено позивачу у відповіді на його звернення з підтверджуючими документами. Починаючи з 01.01.2019 позивачу щомісячно здійснювалась доплата у розмірі 911,97 грн. (50% різниці між сумою до та після перерахунку згідно пункту 3 постанови КМУ №103), а починаючи з 01.01.2020 позивачу щомісячно здійснювалась доплата у розмірі 1823,94 грн. (100% різниці між сумою до та після перерахунку згідно пункту 3 постанови КМУ від 24.12.2019 №1088).

01 червня 2020 року до суду надійшла відповідь позивача на відзив /том 2 а.с. 38-39/, у якій зазначено, що в результаті листування з ГУ ПФУ в Полтавській області ОСОБА_1 надіслано три варіанти розрахунку на доплату за пенсійною справою ОСОБА_1 №94/10532 за дорученням №Д9410532/4 від 05 червня 2019 року. При порівнянні усі розрахунки відрізняються один від одного грошовими сумами, які підлягали до виплати, та грошовими сумами, які згідно цього розрахунку було виплачено. Крім цього, у графі "Фактично виплачено" розрахунків грошові суми повністю або частково не співпадали з грошовими сумами, які надійшли на картковий рахунок позивача.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11 червня 2020 року вирішено перейти до розгляду адміністративної справи №440/2288/20 у спрощеному провадженні в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, призначено по даній справі судове засідання на 11:30 05 серпня 2020 року, витребувано докази.

Протокольними ухвалами суду від 05 серпня 2020 року витребувано докази, задоволено клопотання представника відповідача про оголошення перерви та оголошено перерву у судовому засіданні.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представники відповідача у судовому засіданні проти позову заперечували, просили відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд, заслухавши пояснення позивача та представників відповідача, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу років згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Полтавській області, що підтверджено матеріалами пенсійної справи ОСОБА_1

11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (надалі - Постанова №988), яка набрала чинності 02.12.2015 та якою затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1, схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2, схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10, пунктом 1 якої установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (надалі - Постанова №103), пунктом 3 якої встановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

09 квітня 2018 року на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Полтавській області від 21.03.2018 №4/10532 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) ОСОБА_1 /том 2 а.с. 57/ відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача та визначено розмір пенсії після перерахунку в сумі 4564,43 грн., що підтверджується рішенням про перерахунок пенсії /том 2 а.с. 56/.

Різниця пенсії, перерахованої виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 склала 43774,56 грн., що підтверджується витягом з ПВП ДКГ /том 1 а.с. 104/, а детальний розрахунок наведено у письмових поясненнях представника відповідача /том 2 а.с. 47-48/.

Зазначена сума виплачується позивачу в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103: з 01.01.2019 по 31.12.2019 щомісяця окремою сумою в розмірі 911,97 грн. (1823,94 грн.*50%), а з 01.01.2020 по 30.06.2021 - щомісяця окремою сумою розмірі 1823,94 грн.

Станом на 01.07.2020 ОСОБА_1 у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, виплачено 21887,28 грн. (911,97 грн.*12 місяців+1823,94 грн. *6 місяців).

Рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 02 січня 2018 року у справі №554/9902/17, яке набрало законної сили 14.03.2018, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити дії - задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області щодо не проведення ОСОБА_1 - перерахунку пенсії із 01 січня 2016 року відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Полтавській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 01 січня 2016 року, виходячи від суми місячного грошового забезпечення у розмірі 7546,10 грн., на підставі довідки, виданої Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області № 4/10532 від 15.05.2017 року, у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідної категорії працівників поліції відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23.12.2015 року, статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", № 947 від 18.11.2015 року "Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 року № 268". В іншій частині позовних вимог відмовлено. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань із Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 640 грн. /том 2 а.с. 76-78/.

17 квітня 2018 року на виконання вказаного судового рішення ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії, після якого розмір пенсії позивача з 01.01.2016 складав 4603,12 грн. /том 2 а.с. 58/. Різниця пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 склала 928,56 грн. /том 1 а.с. 101/.

Вказана сума виплачена позивачу 22.05.2020, що підтверджується витягом з ПВП ДКГ /том 2 а.с. 62/ та не заперечується позивачем.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 11 травня 2018 року у справі №816/1235/18, яке набрало законної сили 19.07.2018, позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задоволено повністю. Визнано бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо не здійснення на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області від 14 березня 2018 року №4/2158 перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії протиправною. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (код ЄДРПОУ 13967927) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 ) з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900 від 23 грудня 2015 року, статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", №947 від 18.11.2015 "Про внесення змін до Постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 року №268" на підставі довідки від 14 березня 2018 року №4/2158 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , виготовленої ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області відповідно до рішення Октябрського районного суду міста Полтави від 12 лютого 2018 року у справі №554/9801/17. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (код ЄДРПОУ 13967927) судові витрати, понесені ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 ) у зв`язку зі сплатою судового збору у розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 (вісімдесят) копійок /том 1 а.с. 67-76/.

На виконання вказаного рішення 01 серпня 2018 року ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області від 14 березня 2018 року №4/2158 /том 2 а.с. 66/, що підтверджується рішеннями про перерахунок пенсії, копії яких містяться у матеріалах справи /том 2 а.с. 63-65/. Розмір пенсії позивача після перерахунку склав: з 01.01.2016 - 10740 грн., з 01.01.2018 - 13730 грн., з 01.07.2018 - 14350 грн., з 01.12.2018 - 14970 грн. /том 2 а.с. 63-65/.

Різниця пенсії, перерахованої на виконання рішення суду від 11 травня 2018 року у справі №816/1235/18 за період з 01.01.2016 по 18.07.2018 склала 207705,88 грн. /том 1 а.с. 102, том 2 а.с. 67/.

Вказана сума 207705,88 грн. виплачена позивачу 11.06.2020, що підтверджується витягом з ПВП ДКГ /том 2 а.с. 62/ та вказана обставина не заперечується позивачем.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2019 року №440/405/19 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено. Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 19.03.2019 року по справі № 440/405/19 скасовано. Прийнято постанову, якою позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (36014, м. Полтава, вул. Соборності, 66, код ЄДРПОУ 13967927) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії - задоволено. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (36014, м. Полтава, вул. Соборності, 66, код ЄДРПОУ 13967927) щодо обмеження перерахованої та виплачуваної ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) пенсії за вислугу років максимальним розміром з 1 січня 2016 року. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (36014, м. Полтава, вул. Соборності, 66, код ЄДРПОУ 13967927) здійснити виплату перерахованої ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) пенсії без обмеження її максимальним розміром, а також провести доплату різниці в пенсії між максимально нарахованими та фактично виплаченими розмірами з 1 січня 2016 року по день проведення виплати. Стягнуто на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (36014, м. Полтава, вул. Соборності, 66, код ЄДРПОУ 13967927) судові витрати по сплаті судового збору за подання позову в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. та за подання апеляційної скарги в розмірі 1152 (одна тисяча сто п`ятдесят дві) грн. 60 коп. /том 1 а.с. 77-82/.

На виконання вказаного судового рішення 05 червня 2019 року ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії згідно вказаного рішення суду з 01.01.2016, розмір пенсії позивача після перерахування склав 21014,50 грн. /том 2 а.с. 70/.

Різниця пенсії, перерахованої на виконання рішення суду від 19 березня 2019 року у справі №440/405/19 за період з 01.01.2016 по 22.05.2019, склала 358129,65 грн. /том 1 а.с. 103, том 2 а.с. 71, 72/.

На час звернення позивача до суду та на час вирішення даної справи вказана сума заборгованості позивачу не виплачена.

Згідно пенсійної справи ОСОБА_1 станом на 01.07.2020 обліковувалася заборгованість в загальній сумі 380016,93 грн., у тому числі, в сумі 21887,28 грн. - по перерахунку згідно постанови КМУ №103 за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, яка має бути виплачена з 01.07.2020 по 30.06.2021 у порядку встановленому постановою КМУ №103, та в сумі 358129,65 грн. - доплата по перерахунку на підставі постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2019 року №440/405/19 за період з 01.01.2016 по 22.05.2019, яка у органі Пенсійного фонду України включена до Реєстру судових рішень для забезпечення її виплати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №649 /том 2 а.с. 72/.

Позивач звернувся до ГУ ПФУ в Полтавській області з запитом на інформацію від 31.01.2020 /том 1 а.с. 99/, у якому просив надати розрахунок заборгованості Пенсійного фонду України по виплаті пенсії ОСОБА_1 за період з 01 січня 2016 року по теперішній час.

Листом ГУ ПФУ в Полтавській області №1600-0302-8/2031 від 07.02.2020 /том 1 а.с. 100/, позивачу направлено копії розрахунків заборгованості по перерахунку пенсії на виконання рішень суду, облікованих у порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України №649 "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду" та витяг з програмного комплексу ПВП ДКГ щодо виплачених сум та залишку відкладеної виплати згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" /а.с. 101-104/.

Ознайомившись з копіями розрахунків від 01 серпня 2018 року та 5 червня 2019 року позивачем зауважено, що деякі суми грошових коштів, які зазначені в графі "Фактично виплачено", не відповідають сумам, які фактично надійшли на його рахунок в Ощадбанку, у зв`язку з чим позивач звернувся до відповідача з запитом на інформацію від 18.02.2020 /том 1 а.с. 105/, у якому просив провести відповідну перевірку щодо розміру виплаченої пенсії за період з 01 січня 2016 року по теперішній час та внести корективи у відповідні розрахунки, копії яких надіслані йому поштою.

Листом ГУ ПФУ в Полтавській області №749-831/Т-04/8-1600/20 від 24.02.2020 /том 1 а.с. 106/, позивачу надіслано результат перевірки, оформлений у вигляді довідки про фактично виплачені суми пенсії за період з 01.01.2016-29.02.2020, з посиланням на відповідні документи в матеріалах пенсійної справи. Вказано, що порушень у виплаті належної ОСОБА_1 пенсії не виявлено.

ОСОБА_1 звернувся до відповідача із запитом на інформацію від 02.03.2020 /том 1 а.с. 110/, у якому вказано, що зазначену у довідці інформацію про розміри виплаченої пенсії не можна вважати повною та достовірною, так як до довідки не додано копії розпоряджень та розрахунків, які є підставою для перерахунку та виплати пенсії. Відтак, просив надіслати поштовим відправленням копію розпорядження від 22.06.2012, розпорядження від 02.12.2016, розрахунку № Д 9410532 від 02.12.2016, розпорядження від 09.04.2018, розрахунку № Д 9410532 від 09.04.2018, розпорядження від 17.04.2018, розрахунку № Д 9410532/2 від 17.04.2018, розпорядження від 01.08.2018, розрахунку № Д 9410532 від 15.11.2018, розпорядження від 20.11.2018, розрахунку № Д 9410532/1 від 09.04.2018, розпорядження від 05.06.2019, розрахунку № Д 9410532/4 від 05.06.2019.

Листом ГУ ПФУ в Полтавській області №1600-0302-8/6438 від 03.03.2020 /том 1 а.с. 111/, позивачу надіслано засвідчені копії розпоряджень про перерахунок пенсії та копії розрахунків на доплату з Пенсійної справи ОСОБА_1 /том 1 а.с. 112-129/.

Позивач звернувся до відповідача з запитом на інформацію від 12.03.2020 /том 1 а.с. 130/, у якому просив повідомити письмово ОСОБА_1 , коли йому буде виплачена недоплачена індексація в сумі 456,48 грн.

Листом ГУ ПФУ в Полтавській області №1326-1392/Т-04/8-1600/20 від 17.03.2020 /том 1 а.с. 131/, позивача повідомлено, що виплата проіндексованої пенсії була проведена в повному обсязі та в передбачений законом спосіб.

ОСОБА_1 звернувся до відповідача з запитом на інформацію від 12.03.2020 /том 1 а.с. 132-133а/, у якому просив: провести перевірку на предмет достовірності інформації, яка міститься в Розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії від 05.06.2019 за пенсійною справою №9410532 щодо фактично виплачених грошових сум та повідомити його письмово про результати перевірки; повідомити письмово ОСОБА_1 , за який період та з якого розрахунку здійснено доплату в розмірі 13843,85 грн. у липні 2019 року; надіслати позивачу розрахунок виплати пенсії за період з червня 2019 по теперішній час; внести відповідні корективи у розрахунок відкладеної виплати та надіслати йому копію розрахунку.

Листом ГУ ПФУ в Полтавській області №1491-1393/Т-04/8-1600/20 від 26.03.2020 /том 1 а.с. 134/, позивача повідомлено, що даний документ створювався для формування доплати пенсії за період з 01.01.2016 по 22.05.2019 в розмірі 358129,65 грн., яка буде виплачена у відповідності до постанови КМУ від 22.08.2018 №649 "Питання погашення заборгованості за рішеннями суду" для більшої наглядності. За період з 01.01.2016 по 31.12.2017 дійсно виплачена сума пенсії позивача склала 2740,49 грн. У липні 2019 року виплачена ОСОБА_1 сума пенсії склала 29725,82 грн. (доплата пенсії за період з 23.05.2019 по 30.06.2019 у розмірі 7799,35 грн. + відкладена виплата в розмірі 911,97 грн. + місячний розмір пенсії - 21014,50). Додатково надано інформацію про виплачену пенсію з червня 2019 по даний час.

ОСОБА_1 звернувся до відповідача з запитом на інформацію від 06.04.2020 /том 1 а.с. 137-139/, у якому просив: з урахуванням постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 23.05.2019 у справі №440/405/19, внести відповідні корективи у графу "Підлягало виплаті" розрахунку за період з січня 2016 по грудень 2017 року та за травень 2019 року; провести перевірку на предмет достовірності інформації, яка міститься в графі "Фактично виплачено" розрахунку; за результатами перевірки та внесення відповідних коректив у графу "Підлягало виплаті" і графу "Фактично виплачено" розрахунку перерахувати суму доплати.

Листом ГУ ПФУ в Полтавській області №1600-0302-8/12967 від 10.04.2020 /том 1 а.с. 140/, позивачу надано завірену копію розрахунку від 05.06.2019 на доплату пенсії, проведеного за результатами виконання рішення суду по справі №440/405/19, на загальну суму 358129,65 грн. Зазначено, що в даному розрахунку: 1) у графі "Підлягало виплаті" зазначена сума пенсії, нарахована з урахуванням рішенням суду у справі №440/405/19; 2) у графі "Фактично виплачено" зазначена сума пенсії, яка була нарахована на виконання рішення суду у справі №816/1235/18 та підлягатиме виплаті у відповідності до постанови КМУ від 22.08.2018 №649; у графах "Підлягало виплаті" та "Фактично виплачено" за травень 2019 року вказані суми пенсій, нарахованих до 23.05.2019 (дата набрання чинності рішення суму у справі №440/405/19): 14913,52 грн. та 10623,87 грн. відповідно.

Вважаючи, що Головне управління Пенсійного фонду України внесло в розрахунки на доплату пенсії від 05 червня 2019 року за пенсійною справою №94/10532 пенсіонера ОСОБА_1 за дорученням №Д9410532/4 завідомо недостовірну інформацію щодо грошових сум, які підлягали виплаті, та фактично виплачені, що призвело до зменшення суми доплати на 252409,00 грн., позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про інформацію" інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.

Основними принципами інформаційних відносин є: гарантованість права на інформацію; відкритість, доступність інформації, свобода обміну інформацією; достовірність і повнота інформації; свобода вираження поглядів і переконань; правомірність одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації; захищеність особи від втручання в її особисте та сімейне життя (стаття 2 Закону України "Про інформацію").

Статтею 5 цього Закону передбачено, що кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Згідно з приписами статті 10 Закону України "Про інформацію" за змістом інформація поділяється на такий вид, зокрема, інформація про фізичну особу.

Частиною 2 статті 11 Закону України "Про інформацію" визначено, що кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес регламентується Законом України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 №2939-VI (надалі - Закон № 2939-VI), метою якого є забезпечення прозорості та відкритості суб`єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Згідно визначення, наведеного у частині 1 статті 1 цього Закону, публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема, обов`язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом (пункт 1 частини 1 статті 3 Закон № 2939-VI).

Доступ до інформації забезпечується шляхом, зокрема, надання інформації за запитами на інформацію (пункт 2 частини 1 статті 5 цього ж Закону).

Статтею 12 вищевказаного Закону суб`єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації визначено: 1) запитувачів інформації - фізичні, юридичні особи, об`єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб`єктів владних повноважень; 2) розпорядників інформації - суб`єкти, визначені у статті 13 цього Закону та 3) структурні підрозділи або відповідальні особи з питань запитів на інформацію розпорядників інформації.

При цьому, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 3 Закону № 2939-VI право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема, визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 № 2939-VI розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання.

Відповідно до пункту 4.8 розділу ІV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, пенсійні справи зберігаються в органах, що призначають пенсії, за місцем проживання (реєстрації) або за місцем перебування пенсіонерів.

Таким чином, пенсійна справа ОСОБА_1 зберігається у ГУ ПФУ в Полтавській області, яке є розпорядником інформації щодо призначення, перерахунку та виплати пенсії позивачу.

За змістом статті 19 Закону № 2939-VI запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.

Відповідно до статті 20 даного Закону розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.

Отже, визначальним для публічної інформації є те, що вона заздалегідь зафіксована будь-якими засобами та на будь-яких носіях та знаходилась у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

Не є інформаційним запитом звернення, для відповіді на яке необхідно створити інформацію, крім випадків, коли розпорядник інформації не володіє запитуваною інформацією, але зобов`язаний нею володіти (пункт 1 частини 1 статті 22 Закону № 2939-VI).

Пунктом 6 частини 1 статті 14 Закону №2939-VI передбачено, що розпорядники інформації зобов`язані надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об`єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.

У ході розгляду справи встановлено, що 09 квітня 2018 року на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Полтавській області від 21.03.2018 №4/10532 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) ОСОБА_1 /том 2 а.с. 57/ відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача та визначено розмір пенсії після перерахунку в сумі 4564,43 грн., що підтверджується рішенням про перерахунок пенсії /том 2 а.с. 56/. Різниця пенсії, перерахованої виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 склала 43774,56 грн., що підтверджується витягом з ПВП ДКГ /том 1 а.с. 104/, а детальний розрахунок наведено у письмових поясненнях представника відповідача /том 2 а.с. 47-48/.

Зазначена сума виплачується позивачу в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103: з 01.01.2019 по 31.12.2019 щомісяця окремою сумою в розмірі 911,97 грн. (1823,94 грн.*50%), а з 01.01.2020 по 30.06.2012 - щомісяця окремою сумою розмірі 1823,94 грн.

Станом на 01.07.2020 ОСОБА_1 у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, виплачено 21887,28 грн. (911,97 грн.*12 місяців+1823,94 грн. *6 місяців).

17 квітня 2018 року на виконання рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 02 січня 2018 року у справі №554/9902/17, яке набрало законної сили 14.03.2018, ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії, після чого розмір пенсії позивача з 01.01.2016 склав 4603,12 грн. /том 2 а.с. 58/. Різниця пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 склала 928,56 грн. /том 1 а.с. 101/. Вказана сума виплачена позивачу 22.05.2020, що підтверджується витягом з ПВП ДКГ /том 2 а.с. 62/ та не заперечується позивачем.

На виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11 травня 2018 року у справі №816/1235/18, яке набрало законної сили 19.07.2018, 01 серпня 2018 року ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області від 14 березня 2018 року №4/2158 /том 2 а.с. 66/. Розмір пенсії позивача після перерахунку склав: з 01.01.2016 - 10740 грн., з 01.01.2018 - 13730 грн., з 01.07.2018 - 14350 грн., з 01.12.2018 - 14970 грн. /том 2 а.с. 63-65/. Різниця пенсії, перерахованої на виконання рішення суду від 11 травня 2018 року у справі №816/1235/18 за період з 01.01.2016 по 18.07.2018 склала 207705,88 грн. /том 1 а.с. 102, том 2 а.с. 67/.

Вказана сума 207705,88 грн. виплачена позивачу 11.06.2020, що підтверджується витягом з ПВП ДКГ /том 2 а.с. 62/ та не заперечується позивачем.

05 червня 2019 року на виконання постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2019 року №440/405/19 ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії, розмір пенсії позивача після перерахунку з 01.01.2016 склав 21014,50 грн. /том 2 а.с. 70/. Різниця пенсії, перерахованої на виконання рішення суду від 19 березня 2019 року у справі №440/405/19 за період з 01.01.2016 по 22.05.2019 склала 358129,65 грн. /том 1 а.с. 103, том 2 а.с. 71, 72/. На час звернення позивача до суду та на час вирішення даної справи вказана сума заборгованості позивачу не виплачена.

Отже, сума доплати пенсії позивача, починаючи з 01.01.2016 внаслідок проведених відповідачем зазначених вище перерахунків, складає 610538,65 грн. = (43774,56 грн.+928,56 грн.+207705,88 грн.+358129,65 грн.), що відповідає розрахованій позивачем у позовній заяві сумі доплати у розмірі 610538,65 грн., а тому відсутній факт зменшення відповідачем суми доплати, про яку зазначає позивач у позовній заяві.

Судом встановлено, що ГУ ПФУ в Полтавській області у своїй діяльності використовує Інтегровану комплексну інформаційну систему ПФУ (Версія 2). Для призначення та перерахунку пенсій особам, яким пенсійні виплати призначаються та виплачуються на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" створено та функціонує підсистема "Призначення виплати пенсій деяким категоріям громадян" (ПВП ДКГ) Інтегрованої комплексної інформаційної системи ПФУ.

Відповідно до Експлуатаційної документації інструкції користувача 2007 року, зокрема, пункту 1.5 цієї інструкції, документ "перерахунок до справи" роздруковується і вкладається в особисту справу. При цьому якщо протягом періоду, за який робиться перерахунок, було кілька змін суми пенсії, то на кожну дату перерахунку формується документ "Перерахунок до справи".

Таким чином, розрахунки на доплату пенсії /том 1 а.с. 101-103/, сформовані в автоматичному режимі у ПВП ДКГ, а оскільки у даному випадку проводилися декілька перерахунків з різних підстав, назва граф "підлягало виплаті" та "фактично виплачено" вказаних розрахунків не у повній мірі відповідають відомостям, що зазначені у цих графах. Натомість, суми доплати, які містяться у цих розрахунках, визначених за результатами кожного окремого перерахунку пенсії позивача, є вірними.

Некоректне зазначення назв певних граф у розрахунках на доплату пенсії спричинено технічними можливостями програми, яка використовується органами Пенсійного фонду для здійснення відповідних розрахунків, проте, вказані розрахунки на доплату не порушують прав та інтересів позивача та не тягнуть для ОСОБА_1 жодних правових наслідків, не встановлюють прав та обов`язків для позивача, а тому не є рішеннями суб`єкта владних повноважень у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України.

Зважаючи на вищевикладене, позовні вимоги про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України щодо внесення в розрахунки на доплату пенсії від 05 червня 2019 року за пенсійною справою №94/10532 пенсіонера ОСОБА_1 за дорученням №Д9410532/4 завідомо недостовірної інформації щодо грошових сум, які підлягали виплаті, та фактично виплачені, що призвело до зменшення суми доплати на 252409,00 грн. та похідна від них вимога про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області розрахувати доплату пенсії за пенсійною справою №94/10532 пенсіонера ОСОБА_1 з урахуванням постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2019 року по справі №440/405/19 та виписки Ощадбанку від 25 березня 2020 року по картковому рахунку № НОМЕР_1 ОСОБА_1 , - необґрунтовані та задоволенню не підлягають.

Разом з тим, як встановлено судом, позивач керуючись статтями 5, 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації" звернувся до ГУ ПФУ в Полтавській області з запитом на інформацію від 31.01.2020 /том 1 а.с. 99/, у якому просив надати розрахунок заборгованості Пенсійного фонду України по виплаті пенсії ОСОБА_1 за період з 01 січня 2016 року по теперішній час.

Листом ГУ ПФУ в Полтавській області №1600-0302-8/2031 від 07.02.2020 /том 1 а.с. 100/, позивачу направлено копії розрахунків заборгованості по перерахунку пенсії на виконання рішень суду, облікованих у порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України №649 "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду" та витяг з програмного комплексу ПВП ДКГ щодо виплачених сум та залишку відкладеної виплати згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" /том 1 а.с. 101-104/.

Суд, проаналізувавши надану позивачу на його запит від 31.01.2020 листом ГУ ПФУ у Полтавській області №1600-0302-8/2031 від 07.02.2020 інформацію дійшов висновку, що ОСОБА_1 на його інформаційний запит надано виключно окремі розрахунки на доплату, які сформовані за допомогою підсистеми "Призначення та виплати пенсій деяким категоріям громадян (ПВП ДКГ)" Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України, вказана відповідь не містить інформації про загальну суму доплати пенсії з 01.01.2016, розрахованої у зв`язку зі здійсненням перерахунків пенсії позивача на підставі вказаних вище судових рішень, та не містить інформації про наявну загальну суму заборгованості з виплати пенсії, тобто відповідачем надано ОСОБА_1 неповну інформацію про розмір суми заборгованості з виплати пенсії ОСОБА_1 .

На переконання суду, у наданій відповіді на запит визначальним має бути якість, чіткість, повнота, конкретика відповіді на запитання, яке поставлено позивачем у своєму запиті на інформацію.

Подальші запити на інформацію направлялися позивачем до ГУ ПФУ в Полтавській області саме з метою уточнення інформації, отриманої позивачем на запит на інформацію від 31.01.2020.

Головне управління Пенсійного фонду України Полтавської області, маючи у своєму розпорядженні інформацію про розмір сум доплати пенсії за результатами її перерахунку, інформацію про фактично виплачені позивачу суми пенсії з 01.01.2016 та відповідно інформацію про загальну суму заборгованості по виплаті пенсії позивачу з 01.01.2016 по дату надання відповіді на запит, надало ОСОБА_1 неповну інформацію про розмір суми заборгованості з виплати пенсії ОСОБА_1 на його запит про інформацію від 31 січня 2020 року, чим порушило вимоги пункту 6 частини 1 статті 14 Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Зазначена вище бездіяльність є порушенням прав позивача на розгляд суб`єктом владних повноважень його заяви у встановленому законодавством порядку, що потребує судового захисту.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України способом захисту прав особи від протиправної бездіяльності є визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії. Тобто дії, які він повинен вчинити за законом.

Враховуючи вищевикладене, обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, з метою ефективного захисту прав та інтересів ОСОБА_1 , вийти за межі позовних вимог, визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України Полтавської області, що полягає у наданні ОСОБА_1 неповної інформації про розмір суми заборгованості з виплати пенсії ОСОБА_1 на запит про інформацію від 31 січня 2020 року та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України Полтавської області надати ОСОБА_1 повну інформацію про розмір суми заборгованості з виплати пенсії ОСОБА_1 на запит про інформацію від 31 січня 2020 року.

Що стосується позовної вимоги про проведення доплати різниці в пенсії між належними до виплати та фактично виплаченими розмірами з 01 січня 2016 року по день проведення виплати, суд дійшов наступних висновків.

Згідно пенсійної справи ОСОБА_1 станом на 01.07.2020 обліковувалася заборгованість в загальній сумі 380016,93 грн., у тому числі, в сумі 21887,28 грн. - по перерахунку згідно постанови КМУ №103 за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, яка має бути виплачена з 01.07.2020 по 30.06.2021 у порядку встановленому постановою КМУ №103, та в сумі 358129,65 грн. - по перерахунку на підставі постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2019 року №440/405/19 за період з 01.01.2016 по 22.05.2019, яка у органі Пенсійного фонду України включена до Реєстру судових рішень для забезпечення її виплати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №649 /том 2 а.с. 72/.

Так, постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2019 року №440/405/19 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено. Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 19.03.2019 року по справі № 440/405/19 скасовано. Прийнято постанову, якою позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (36014, м. Полтава, вул. Соборності, 66, код ЄДРПОУ 13967927) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії - задоволено. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (36014, м. Полтава, вул. Соборності, 66, код ЄДРПОУ 13967927) щодо обмеження перерахованої та виплачуваної ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) пенсії за вислугу років максимальним розміром з 1 січня 2016 року. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (36014, м. Полтава, вул. Соборності, 66, код ЄДРПОУ 13967927) здійснити виплату перерахованої ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) пенсії без обмеження її максимальним розміром, а також провести доплату різниці в пенсії між максимально нарахованими та фактично виплаченими розмірами з 1 січня 2016 року по день проведення виплати. Стягнуто на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (36014, м. Полтава, вул. Соборності, 66, код ЄДРПОУ 13967927) судові витрати по сплаті судового збору за подання позову в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. та за подання апеляційної скарги в розмірі 1152 (одна тисяча сто п`ятдесят дві) грн. 60 коп. /том 1 а.с. 77-82/.

Отже вказаним судовим рішенням вже вирішено спір про здійснення виплати перерахованої ОСОБА_1 пенсії без обмеження її максимальним розміром, а також про проведення доплати різниці в пенсії між максимально нарахованими та фактично виплаченими розмірами з 1 січня 2016 року по день проведення виплати.

Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень в адміністративній справі, урегульовано розділом ІV "Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах" Кодексу адміністративного судочинства України, яким не передбачено можливості вирішення в порядку позовного провадження вимог особи-позивача, що випливають з обставин невиконання або неналежного виконання судового рішення відповідачем.

Частиною 1 статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Відповідно до частини 6 статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України за відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.

Згідно з приписами частини 1 та 2 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється також у порядку, встановленому статтею 287 цього Кодексу (частина 8 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України).

Отже, статтями 382, 383 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено декілька видів судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах: зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення, накладення штрафу та визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду.

Суд зауважує, що зазначені правові норми Кодексу адміністративного судочинства України мають на меті забезпечення належного виконання судового рішення. Підставами їх застосування є саме невиконання судового рішення, ухваленого на користь особи-позивача, та обставини, що свідчать про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, пов`язаних з невиконанням судового рішення в цій справі.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Отже, судове рішення виконується безпосередньо і для його виконання не вимагається ухвалення будь-яких інших, додаткових судових рішень. З огляду на вищенаведене, у разі невиконання судового рішення, позивач має право вимагати вжиття спеціальних заходів впливу на боржника, передбачених законодавством про виконавче провадження, за Кодексом адміністративного судочинства України. Невиконання судового рішення не може бути самостійним предметом окремого судового провадження.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 20.02.2019 у справі №806/2143/15.

Таким чином, у разі незгоди з рішеннями, діями чи бездіяльність відповідача-суб`єкта владних повноважень позивач має право звернутися до суду в порядку статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України із заявою про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності відповідача, оскільки судове рішення у справі №440/405/19, яке набрало законної сили, яким суд вирішив спір.

Отже, крім іншого, звернувшись до суду з окремим позовом у порядку позовного провадження, позивач обрав неналежний спосіб захисту свого права, оскільки наявність у Кодексі адміністративного судочинства України спеціальних норм, спрямованих на забезпечення належного виконання судового рішення, виключає можливість застосування загального судового порядку захисту прав та інтересів стягувача шляхом подання позову. Судовий контроль за виконанням судового рішення здійснюється в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, який не передбачає можливості подання окремого позову, предметом якого є спонукання відповідача до виконання судового рішення.

Суд також зауважує, що примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців в порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження", та визначається як завершальна стадія судового провадження.

Зважаючи на вищевикладене, у задоволенні позовної вимоги про проведення доплати різниці в пенсії між належними до виплати та фактично виплаченими розмірами з 01 січня 2016 року по день проведення виплати задоволенню слід відмовити.

Отже, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню частково.

Частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

При зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 840 грн. 80 коп., що підтверджується квитанцією відділення "Центральний офіс" Полтавського ГРУ АТ КБ "ПриватБанк" від 05 травня 2020 року №0.0.1696154471.1 /а.с. 15/ та випискою про зарахуванням збору до спеціального фонду державного бюджету України /а.с. 161/.

З огляду на вищевикладене, оскільки адміністративний позов задоволено частково, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 420 грн. 40 коп. (чотириста двадцять гривень сорок копійок).

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 9, 243-245, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (ідентифікаційний код 13967927, вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України Полтавської області, що полягає у наданні ОСОБА_1 неповної інформації про розмір суми заборгованості з виплати пенсії ОСОБА_1 на запит про інформацію від 31 січня 2020 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України Полтавської області надати ОСОБА_1 повну інформацію про розмір суми заборгованості з виплати пенсії ОСОБА_1 на запит про інформацію від 31 січня 2020 року.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 420 грн. 40 коп. (чотириста двадцять гривень сорок копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Повне рішення складено 08 вересня 2020 року.

Суддя С.С. Сич