Постанова № 91410767, 12.08.2020, Макарівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
12.08.2020
Номер справи
370/1655/20
Номер документу
91410767
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 370/1655/20

"12" серпня 2020 р. суддя Макарівського районного суду Київської області Мазка Н.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від УПП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст.124 КУпАП,

в с т а н о в и в:

До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №321561 від 13.07.2020 року, в якому вказано, що 13.07.2020 року о 00.30 годині на автодорозі М-06 Київ-Чоп 51 км, водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем Scania R500 державний номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом Schmitz SK024 державний номерний знак НОМЕР_2 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на припаркований автомобіль DAF XF105.460 державний номерний знак НОМЕР_3 з напівпричепом Groenewegen DRO12-20 державний номерний знак НОМЕР_4 . При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальних збитків, чим порушив вимоги п.12.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст.124 КУпАП.

В суді представник ОСОБА_1 адвокат Бєлокриницький А.О. заявив клопотання про повернення матеріалів справи про адміністративне правопорушення для доопрацювання та належного оформлення, посилаючись на те, що зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №321561 вбачається, що ОСОБА_1 працює водієм у TОB «ВЕСТГРАНТРАНС», що не відповідає дійсності, оскільки його місцем роботи є ТОВ Виробничо-комерційна фірма «НАДЕЖДА». Крім того, у графі для посилання на нормативно-правовий акт, який передбачає відповідальність за адміністративне правопорушення, визначена стаття 126 КУпАП. У той же час, стаття 126 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортним засобом без посвідчення водія, реєстраційного документа на транспортний засіб або поліса страхування ОСЦПВВТЗ та складається з чотирьох частин, що передбачають наявність чотирьох окремих складів адміністративних правопорушень.

Водночас, за змістом протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 було порушено вимоги п.12.1 Правил дорожнього руху України, який передбачає, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.

При цьому, за даними протоколу дорожньо-транспортна пригода сталася о 00.30 годині, тобто у темну пору доби.

Так, відповідно до п.12.2 Правил дорожнього руху України, у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості швидкість руху повинна бути такою, щоб водій мав змогу зупинити транспортний засіб у межах видимості дороги.

Враховуючи вищевикладене, протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №321561 повинен був містити посилання, у першу чергу, на пункт 12.2 Правил дорожнього руху України. Водночас, протокол містить посилання виключно на порушення п.12.1 Правил дорожнього руху України, що свідчить про грубе порушення його складання та оформлення.

ОСОБА_2 звертає увагу, на той факт, що зі схеми ДТП, складеної за фактом дорожньо-транспортної пригоди, однозначно вбачається, що автомобіль «DAF XF 105 460», державний номер НОМЕР_3 , з напівпричепом «GROENEWEGEN DRO12-20», державний номер НОМЕР_5 , під час зіткнення знаходилися частково, майже на половину корпуса, на правій смузі для руху, а частково на узбіччі.

Так, відповідно до вимог п.15.1 ПДР України зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватись у спеціально відведених місцях чи на узбіччі.

За змістом п.15.11 ПДР України у темпу пору доби і в умовах недостатньої видимості стоянка поза населеними пунктами дозволяється лише на майданчиках для стоянки або за межами дороги.

Згідно з п.15.14 ПДР України у разі вимушеної зупинки в місці, де зупинку заборонено, водій повинен вжити всіх заходів, щоб прибрати транспортний засіб, а за неможливості це зробити — діяти згідно з вимогами пунктів 9.9, 9.10,9.11 цих Правил.

Як визначено в п.9.9а ПДР України, аварійна світлова сигналізація повинна бути ввімкнена у разі вимушеної зупинки на дорозі.

Відповідно до п.9.106 ПДР України разом з увімкненням аварійної світлової сигналізації слід установити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар на відстані, що забезпечує безпеку дорожнього руху, але не ближче 20 м до транспортного засобу в населених пунктах і 40 м поза ними, у разі вимушеної зупинки в місцях з обмеженою оглядовістю дороги хоча б в одному напрямку менше 100 м.

За змістом п.1.3 ПДР України учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими.

Згідно з п.1.5 ПДР України дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров`ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов`язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо не неможливо, попередити про них інших учасників дорожньою руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.

Враховуючи викладене, а також те, що за змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №321561 дорожньо-транспортна пригода сталася о 00.30 годині, тобто у темну нору доби, водієм автомобіля «DAF XF 105 460», державний номер НОМЕР_3 , з напівпричепом «GROENEWEGEN DRO12-20», державний номер НОМЕР_5 , було порушено вимоги п.п.1.5, 15.1,15.11,15.14,19.4 Правил дорожнього руху України.

При цьому, співробітниками патрульної поліції не було складено протоколу про адміністративне правопорушення відносно іншого учасника дорожньо-транспортної пригоди.

Згідно вимог ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Наявність істотних недоліків допущених при складенні адміністративного протоколу, перешкоджає неупередженому, всебічному та об`єктивному розгляду справи по суті.

Зважаючи на вищевикладене, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід направити до УПП в Київській області для належного дооформлення.

Керуючись вимогами ст. 256, 278 КУпАП,

П о с т а н о в и в:

матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП направити до УПП в Київській області для належного дооформлення.

Суддя