
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №813/939/18
У Х В А Л А
про відмову у відстроченні виконання судового рішення
08 вересня 2020 року
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Крутько О.В.,
за участю секретаря судового засідання Лізогуб В.В.,
прокурора Малетич М.М.,
представника позивача Іванейко Я.Я.,
представників відповідача (заявника) Сенищака В.І., Максимонька Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державного підприємства Міністерства оборони України “Готель “Власта” про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Заступника військового прокурора Львівського гарнізону в інтересах держави в особі Личаківської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства Міністерства оборони України “Готель “Власта” про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках, -
в с т а н о в и в :
Державне підприємство Міністерства оборони України “Готель “Власта” звернулося до суду з заявою про відстрочення виконання рішення в адміністративній справі № 813/939/18 за позовом Заступника військового прокурора Львівського гарнізону в інтересах держави в особі Личаківської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства Міністерства оборони України “Готель “Власта” про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках. Заявник просить відстрочити виконання рішення суду у справі № 813/939/18 від 14.05.2018, яке перебуває на стадії виконання про стягнення з Державного підприємства Міністерства оборони України “Готель “Власта” податкового боргу у сумі 525669,20 грн. строком на один рік.
В обґрунтування заяви зазначає, що засновником Державного підприємства Міністерства оброни України “Готель “Власта” є Міністерство оборони України, крім того, є госпрозрахунковим підприємством, яке отримує основний дохід виключно за рахунок здійснення своєї господарської діяльності, надання готельних та супутнім з ними послугами. Державне підприємство не отримує дотацій та пільг з державного бюджету. Заявник також вказує, що ним не було оскаржено рішення суду на підставі якого з нього підлягає стягненню 525669,20 грн. Зокрема, Державне підприємство Міністерства оборони України “Готель “Власта” фактично визнав борг і добровільно почав виконувати судове рішення, сплачуючи кошти. За таких обставин відстрочення виконання не призводить до невиконання рішення, а навпаки створює умови до його добровільного виконання боржником з урахуванням його реального майнового стану. Вважає, що відсутність відстрочки виконання рішення суду призведе до зупинення роботи Підприємства.
Прокурор у судовому засіданні не заперечувала щодо задоволення заяви про відстрочення виконання судового рішення у справі.
Представник позивача у судовому засіданні заперечила щодо вищевказаної заяви по строкам звернення.
Представники відповідача (заявника) у судовому засіданні заяву підтримали заяву про відстрочення виконання судового рішення у справі та просили її задоволити з підстав викладених у заяві.
При вирішення заяви про відстрочення виконання рішення суду, суд керується наступним.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 14.05.2018 суд вирішив стягнути з розрахункових рахунків у банках, які обслуговують Державне підприємство Міністерства оборони України “Готель Власта” (код ЄДРПОУ 31362413) в дохід державного бюджету податковий борг в сумі 525669 (п`ятсот двадцять тисяч шістсот шістдесят дев`ять) грн. 20 коп. Повернути Військовій прокуратурі Західного регіону України (код ЄДРПОУ 38326057) п`ятдесят відсотків судового збору у розмірі 3942 (три тисячі дев`ятсот сорок дві) грн. 52 коп., сплачені згідно платіжного доручення від 22.02.2018 року №112 та платіжного доручення від 10.05.2018 року №410. Відстрочити виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14 травня 2018 року у справі № 813/939/18 за позовом Заступника військового прокурора Львівського гарнізону в інтересах держави в особі Личаківської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства Міністерства оборони України “Готель “Власта” про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках на 1 (один) рік з дня ухвалення рішення суду.
Вказане судове рішення набрало законної сили.
Ухвалою від 18.04.2019 у задоволенні заяви Державного підприємства Міністерства оборони України “Готель “Власта” про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Заступника військового прокурора Львівського гарнізону в інтересах держави в особі Личаківської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства Міністерства оборони України “Готель “Власта” про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках відмовлено.
Підстави та порядок відстрочення судового рішення встановлені статтею 378 КАС України.
Згідно з частиною першою статті 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Відповідно до частини третьої статті 378 КАС України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Факт наявності таких обставин має підтверджуватись певними доказами, як це встановлено положеннями статей 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому, обов`язок доказування покладається на сторони, а тому кожна сторона повинна довести наявність тих обставин, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до частини 5 ст. 378 КАС України відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
З огляду на викладене, суд звертає увагу заявника, що як вже зазначалось вище, інститут відстрочення виконання рішення суду спрямований на забезпечення виконання судового рішення протягом певних визначених проміжків часу у разі наявності "виняткових" обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим. Отже, метою застосування відстрочення виконання судового рішення є надання боржнику реальної можливості для виконання судового рішення.
Як вбачається із матеріалів справи, Львівським окружним адміністративним судом прийнято рішення 14.05.2018. З урахуванням ч.5 ст.378 КАС України відстрочення виконання рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, а відтак можливе лише до 14.05.2019 року, що і було вирішено у самому рішенні (а.с.110). Відстрочення виконання рішення понад зазначений термін не передбачено законом.
За таких умов, враховуючи визначені ч.5 ст.378 КАС України граничні строки виконання судового рішення, а також наведений у заяві заявника відрізок часу до якого останній просить суду відстрочити виконання судового рішення, суд приходить до переконання, що задоволення заяви Державного підприємства Міністерства оборони України “Готель “Власта” про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Заступника військового прокурора Львівського гарнізону в інтересах держави в особі Личаківської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства Міністерства оборони України “Готель “Власта” про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках не призведе до наслідків на забезпечення настання яких законодавцем створено інститут відстрочення виконання судового рішення.
За таких умов, підстав для задоволення заяви про відстрочення виконання судового рішення немає.
Керуючись ст.ст.243, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в :
у задоволенні заяви Державного підприємства Міністерства оборони України “Готель “Власта” про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Заступника військового прокурора Львівського гарнізону в інтересах держави в особі Личаківської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства Міністерства оборони України “Готель “Власта” про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до суду апеляційної інстанції через Львівський оружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Повний текст ухвали складено 09.09.2020 року
Суддя Крутько О.В.