
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2020 року Справа № 160/3783/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -
встановив:
І. ПРОЦЕДУРА
1. 07.04.2020 засобами поштового зв`язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про:
- визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті компенсації втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати пенсії, перерахованої відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, за період з 01.01.2016 по день початку фактичної та регулярної виплати донарахованої частини пенсії, тобто по 05.12.2019;
- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити розрахунок, нарахувати та виплатити одразу всією сумою без використання при такій виплаті постанов Кабінету Міністрів України чи інших його нормативно-правових актів, які надають можливість для відстрочення чи розстрочення виплат ОСОБА_1 , компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати донарахованої частини пенсії, перерахованої відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських згідно довідки, наданою ліквідаційною комісією УМВС України в Дніпропетровській області про грошове забезпечення від 23.03.2018 № 83/31494, за період з 01.01.2016 по день початку фактичної та регулярної виплати донарахованої частини пенсії, тобто по 05.12.2019 згідно Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та Постанови Кабінету Міністрів від 21.02.2001 № 159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати».
2. У позовній заяві позивачем також заявлено клопотання про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у встановлений судом строк з моменту набрання рішенням законної сили, подати звіт про виконання цього рішення з наданням відповідних розрахунків перерахунку та виплати компенсації втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати донарахованої частини пенсії.
3. Ухвалою суду від 13.04.2020 прийнято адміністративний позов до розгляду; відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); витребувано докази у відповідача; надано сторонам строк для подання документів.
4. Ухвала про відкриття спрощеного позовного провадження направлена сторонам у справі та отримана:
- 16.04.2020 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області;
- 24.04.2020 ОСОБА_1 .
5. Оскільки до матеріалів справи долучені всі необхідні документи та судом вжиті всі необхідні заходи з метою повідомлення сторін про розгляд справи, з урахуванням закінчення продовжених законом строків на подання відзиву на позов, суд перейшов до розгляду справи по суті за наявними матеріалами.
ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА
6. Позивач є пенсіонером та отримує пенсію за віком.
7. У зв`язку із непроведенням перерахунку пенсії з 01.01.2016 позивач звернувся до суду, рішенням у справі № 183/5266/17 зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 як пенсіонеру органів внутрішніх справ.
8. При виконанні рішення суду відповідач неправомірно зменшив основний розмір пенсії позивача з 90% до 70% відповідного грошового забезпечення, чим позбавив останнього значної для нього частини доходів.
9. Рішенням суду у справі № 160/8546/19 зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсію з урахуванням основного розміру 90% від суми грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016 з урахуванням раніше виплачених сум.
10. З урахуванням основного розміру пенсії 90% грошового забезпечення поліцейських відповідач 27.11.2019 провів перерахунок пенсії та почав її щомісячну виплату з 05.12.2019.
11. Часткою другою статті 55 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
12. Кошти, які підлягають нарахуванню в порядку компенсації частини доходів у зв`язку із порушенням строків їх виплати, мають компенсаторний характер. Вони спрямовані на забезпечення достатнього життєвого рівня та купівельної спроможності особи у зв`язку з інфляційними процесами та зростанням споживчих цін на товари та послуги.
13. Підприємства, установи і організації, що фінансуються чи дотуються з бюджету, виплачують компенсацію за рахунок коштів відповідного бюджету. Відсутність у бюджеті спеціального фінансування на виплату зазначених компенсацій не може бути підставою для відмови у їх виплаті.
14. Оскільки відповідач порушив строки здійснення перерахунку та виплати пенсії, у результаті чого мало місце тривале не нарахування (перерахунок) пенсії за минулі періоди (з 01.01.2016 по 05.06.2019), і це сталося з вини відповідача, що визнано судовими рішеннями, які набрали чинності, позивач вважає, що він має право на компенсацію втрати частини доходів.
15. На звернення позивача щодо проведення компенсації втрати частини доходів відповідачем відмовлено.
ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА
16. Відповідач заяв по суті спору не надав.
ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
17. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є колишнім працівником органів внутрішніх справ, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та з 2009 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ), у розмірі 90% від грошового забезпечення за 33 роки вислуги.
18. Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2018 № 183/5266/17 (набрала законної сили 18.04.2018, ЄДРСР № 73523203) адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області задоволено частково:
- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у здійсненні з 01.01.2016 перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно зі статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з урахуванням видів грошового забезпечення, встановлених для поліцейських, відповідно до довідки від 27.04.2017 № 83/31494, виданої ліквідаційною комісією Головного управління МВС України в Дніпропетровській області;
- зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 01.01.2016 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно зі статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з урахуванням видів грошового забезпечення, встановлених для поліцейських, відповідно до довідки від 27.04.2017 № 83/31494, виданої ліквідаційною комісією Головного управління МВС України в Дніпропетровській області;
- в задоволенні іншої частини позову відмовлено.
19. Вирішуючи заявлений спір та задовольняючи позовні вимоги, суд виходив із того, що відповідач після отримання зазначеної вище довідки про розмір грошового утримання позивача повинен був здійснити перерахунок пенсії з дати виникнення у позивача права на такий перерахунок, тобто з 01.01.2016, проте свої обов`язки не виконав.
20. Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.10.2019 № 160/8546/19 (набрало законної сили 12.11.2019, ЄДРСР № 84893575) адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області задоволено:
- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області щодо проведення з 01.01.2016 року перерахунку ОСОБА_1 пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення;
- зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 90% відповідних сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016 року, з урахуванням виплачених сум.
21. У вказаному судовому рішенні зазначено, що зміст суб`єктивного права особи, у тому числі права позивача, що виникло за фактом набуття права на пенсію за вислугу років виходячи з 90% розміру грошового забезпечення, слід визначати із застосуванням законодавства, яке діяло на момент виникнення такого права. Суд дійшов висновку, що позивач зберігає право на обчислення пенсії за вислугу років із максимального розміру 90% відповідних сум грошового забезпечення, права позивача, що виникли з моменту призначення пенсії у розмірі 90% мають ним реалізовуватись та не можуть бути обмежені або виключені.
22. 27.11.2019 позивачу здійснено перерахунок пенсії з 01.12.2019:
- виходячи із сум грошового забезпечення всього - 9 322,98 грн;
- основний розмір пенсії 90% грошового забезпечення (вислуга років 33) - 8 390,68 грн;
- підсумок пенсії (з надбавками) з 01.12.2019 - 8 390,68 грн;
- підстава перерахунку: рішення суду.
23. Листом від 02.12.2019 за вих. № 24585/03-02/23 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області стосовно виконання рішення суду повідомлено ОСОБА_1 , що:
- рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.10.2019 № 160/8546/19 виконано в межах зобов`язань, а саме здійснено перерахунок пенсії у розмірі 90% з 01.01.2016;
- відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду» доплата за період з 01.01.2016 по 11.11.2016 складає 86 454,82 грн, яка облікована відповідно до Порядку ведення рішень суду в реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 26.09.2018 № 20-1. Виплата буде проводитесь за рішенням комісії з питань погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду. Виділення коштів для зазначеної виплати здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявності бюджетних призначень Пенсійного фонду України на цю мету;
- доплата пенсії з дня набрання рішенням законної сили, тобто з 12.11.2019 по 30.11.2019 складає 1 180,91 грн, виплата якої буде проведена разом з пенсією в грудні місяці 2019 року;
- розмір пенсії складає 8 390,68 грн.
24. 20.12.2019 ОСОБА_1 подав до Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області звернення, у якому просив:
- провести в добровільному порядку компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати перерахованої, але так і не виплаченої частини пенсії з урахуванням її дійсного основного розміру - 90% відповідного грошового забезпечення;
- надати розрахунок перерахунку та виплати невиплаченої частини пенсії з урахуванням компенсації втрати частини доходів по місяцям з 01.01.2016 по день фактичної виплати пенсії згідно її дійсного основного розміру у 90% відповідного грошового забезпечення.
25. Листом від 13.01.2020 за вих. № 9513/Г-09 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надано відповідь на звернення позивача, у якому повідомлено наступне:
- рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного сулу від 11.10.2019 по справі № 160/8546/19 зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату вам пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 90% відповідних сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016 року, з урахуванням виплачених сум;
- на виконання рішення суду проведено відповідний перерахунок пенсії та нараховано доплату з 01.01.2016 по 30.11.2019. Доплата пенсії з дня набрання рішення законної сили, тобто з 12.11.2019 по 30.11.2019 складає 1180,91 грн, виплата якої проведена разом з пенсією в грудні 2019 року;
- статтею 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України;
- 28.08.2018 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду», пунктом 2 якої передбачено, що для виконання судових рішень, якими на органи Пенсійного фонду України покладені зобов`язання з нарахування (перерахунку) пенсійних виплат, що фінансуються з державного бюджету, виплата коштів, нарахованих за період до набрання судовим рішенням законної сили, здійснюється відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду, затвердженого цією Постановою;
- згідно з пунктом 10 зазначеної Постанови виділення коштів для виплати здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявних бюджетних призначень Пенсійному фонду України на цю мету шляхом перерахування коштів боржнику;
- заборгованість пенсійних виплат за рішенням суду за період з 01.01.2016 по 110.11.2019 внесено до реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою;
- компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати нараховується відповідно до Закону України від 19.10.2000 № 2050-ІІІ «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 21.02.2001 № 159;
- відповідно до зазначених Закону та Порядку сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць і приросту індексу споживчих цін. Отже, компенсації підлягають доходи, які нараховані, але своєчасно не виплачені;
- оскільки суму доплати по перерахунку пенсії нараховано в грудні 2019 року, вона не підлягає компенсації згідно із зазначеними нормативними документами.
26. Згідно із розрахунком доплата пенсії за період з січня 2016 року по листопад 2019 року складає 86 454,82 грн.
V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
27. Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
28. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
29. Згідно із частиною другою статті 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі - Закон № 1058-ІV) нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
30. Компенсація втрати частини пенсії у зв`язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.
31. Питання, пов`язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 № 2050-ІІІ (далі - Закон № 2050-ІІІ) та «Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 159 (далі - Порядок № 159).
32. Відповідно до статті 1 Закону № 2050-ІІІ підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
33. Статтею 2 Закону № 2050-ІІІ передбачено, що компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території У країни і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.
34. Сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться) (стаття 3 Закону № 2050-ІІІ).
35. Виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць (стаття 4 Закону № 2050-III).
36. Відповідно до пункту 1 Порядку № 159 його дія поширюється на підприємства, установи та організації всіх форм власності і господарювання та застосовується у всіх випадках порушення встановлених термінів виплати грошових доходів, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
37. За змістом пунктів 2, 3 Порядку № 159 компенсація громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати (далі компенсація) проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати грошових доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з 01 січня 2001 року. Компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру, зокрема, пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, щомісячної державної грошової допомоги та компенсаційних виплат).
38. У пункті 4 Порядку № 159 закріплено, що сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.
VІ. ОЦІНКА СУДУ
39. З аналізу норм Закону № 2050-III та Порядку № 159 вбачається, що підставою для здійснення компенсації громадянам втрати частини доходів є дотримання таких умов:
1) нарахування громадянину належних йому доходів, а саме заробітної плати (грошове забезпечення), пенсії, соціальних виплат, стипендії;
2) доходи не повинні носити разового характеру (пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата);
3) порушення встановлених строків їх виплати (як з вини так і без вини підприємств всіх форм власності і господарювання);
4) затримка виплати доходів на один і більше календарних місяців;
5) зростання цін на споживчі товари і тарифи на послуги.
40. Основною умовою для виплати громадянину передбаченої статтею 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», статтею 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії). При цьому, компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією (у даному випадку органом Пенсійного фонду України) добровільно чи на виконання судового рішення.
41. Оскільки відповідачем порушено строки виплати пенсії позивача за період з 01.01.2016 по 05.12.2019, що підтверджується вищевказаними судовими рішеннями у справах № 183/5266/17 та № 160/8546/19, позивач має право на компенсацію втрати частини доходів.
42. З огляду на викладене, суд доходить висновку про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті компенсації втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати пенсії, перерахованої відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, за період з 01.01.2016 по день початку фактичної та регулярної виплати донарахованої частини пенсії, тобто по 05.12.2019.
43. Засіб захисту порушеного права повинен бути «ефективним» як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (пункт 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Афанасьєв проти України» від 05.04.2005 (заява № 38722/02).
44. З огляду на задоволення позовних вимог в частині визнання протиправними дій, суд задовольняє вимогу про зобов`язання відповідача нарахувати виплатити компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати донарахованої частини пенсії.
45. Із змісту позовних вимог вбачається, що позивач також просить зобов`язати відповідача виплатити спірні платежі одразу всією сумою без використання при такій виплаті постанов Кабінету Міністрів України чи інших його нормативно-правових актів, які надають можливість для відстрочення чи розстрочення.
46. Суд вважає такими, що не підлягають задоволенню вказані вимоги, оскільки, вони заявлені на майбутнє, а захисту підлягає лише порушене до звернення до суду право, крім того, суд не має повноважень зобов`язати відповідача, як суб`єкта владних повноважень, не застосовувати обов`язкові для останнього нормативно-правові акти, якими врегульовано порядок діяльності та виконання повноважень органами Пенсійного фонду.
47. При цьому, суд зазначає, що з 22.07.2020 набрала чинності постанова Шостого апеляційного адміністративного суду у справі № 640/5248/19, якою визнано протиправними та нечинними пункти 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду».
48. Поряд з цим, суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю у зв`язку із тим, що здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, передбаченого статтею 382 КАС України, є одним із засобом судового контролю, якому передує примусове виконання судового рішення за виданим судом виконавчим листом органами примусового виконання рішень суду за Законом України «Про виконавче провадження», відповідно статті 1 якого виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
49. З матеріалів справи судом не вбачається, що загальний порядок виконання судового рішення не дасть очікуваного результату, або що відповідач створюватиме перешкоди для виконання такого рішення.
50. Зазначена правова позиція викладена в ухвалі Великої Палати Верховного Суду від 06.05.2019 у справі № 826/9960/15 (провадження № 11-1403апп18).
51. Таким чином, суд відмовляє у задоволенні клопотання про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подати звіт про виконання рішення.
VІІ. ВИСНОВОК СУДУ
52. Розглянувши спір по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
щодо розподілу судових витрат
53. Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
54. З урахуванням задоволення однієї основної та похідної позовної вимоги немайнового характеру, суд присуджує на користь позивача понесені судові витрати на сплату судового збору у розмірі 840,80 грн як за подання позову немайнового характеру.
55. Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
56. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427; вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
57. Визнати протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті компенсації втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати пенсії, перерахованої відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, за період з 01.01.2016 по день початку фактичної та регулярної виплати донарахованої частини пенсії, тобто по 05.12.2019.
58. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати пенсії, перерахованої відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, за період з 01.01.2016 по день початку фактичної та регулярної виплати донарахованої частини пенсії, тобто по 05.12.2019.
59. В іншій частині позовних вимог відмовити.
60. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області понесені судові витрати на сплату судового збору у розмірі 840,80 грн.
61. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. Верба