
Справа № 419/1534/20
Провадження № 3/419/865/2020
ПОСТАНОВА
07 вересня 2020 року Новоайдарський районний суд Луганської області
у складі: головуючого судді - Іванової О. М.,
при секретарі - Шапка О. О.,
за участю: прокурора - Кіби О. С.,
особи, відносно якої складений
протокол про адміністративне
правопорушення - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Новоайдар Луганської області справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від начальника Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, непрацюючого, депутата Побєдівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше до адміністративної відповідальності не притягався,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 102 від 08.08.2020 року, складеного старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Луганській області ДСР Національної поліції України Калачовою Є.Б., ОСОБА_1 інкримінується вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що полягає в несвоєчасному, без поважних причин, поданні до офіційного веб-сайту НАЗК декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, рішенням Побєдівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області «Про підсумки виборів, визначення повноважень та реєстрацію депутатів Побєдівської сільської ради та Побєдівського сільського голови» від 03.11.2015 року №1/1 ОСОБА_1 був визнаний депутатом Побєдівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області у виборчому окрузі № 9.
У відповідності до підпункту «б» пункту першого частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 , зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 01.04.2018 року.
Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подав Декларацію за 2017 рік лише 01.07.2020 року о 21 годині 55 хвилині, тобто несвоєчасно.
Згідно листа НАЗК від 16.07.2020 № 47-07/32611/20, ОСОБА_1 в період часу з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року ніяких дій у інформаційно - телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр) не здійснював.
Відповідно до протоколу голосування депутатів Побєдівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області з питання «Про заповнення е-декларації за 2017 рік» від 22.01.2018 року, ОСОБА_1 був присутній 22.01.2018 року на 32-й сесії Побєдівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області та голосував «За» з цього питання, що вказує на обізнаність ОСОБА_1 з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Крім того, згідно з відомостями, які вказані в ІТС Реєстр ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2016 рік, в установлений законом строк, а саме 25.04.2017 року, що також вказує на його обізнаність з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Поважних причин щодо несвоєчасного подання Декларації за 2017 рік ОСОБА_1 не встановлено.
Відповідно до листа НАЗК від 21.12.2019 року № 71-03/85576/19, засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» з 12.00 до 12.40 15.03.2018 року спостерігалась помилка доступу до сайту НАЗК, пов`язана з технічним збоєм в системі енергопостачання на технічному майданчику адміністратора ІТС Реєстр та 11.12.2018 року з 08:00 год. до 10:08 год. у зв`язку з відсутністю доступу до DNS - серверу із мережі Інтернет. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТС Реєстр, які б завадили поданню документів до ІТС Реєстр у 2018 році не зафіксовано.
Згідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно- правову відповідальність.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Побєдівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 01.07.2020 року о 21 годині 55 хвилині, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в скоєнні адміністративного правопорушення визнав, щиро розкаявся, та пояснив, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік дійсно ним було подано несвоєчасно.
Заслухавши думку прокурора, який вважав, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 102 від 08.08.2020 року (а.с.2-8), письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.9-12), копією рішення №1/1 першої сесії сьомого скликання Побєдівської сільської ради від 03.11.2015 року разом з додатком (а.с.19, 20-21), копією рішення Побєдівської сільської ради №31 від 12.12.2016 року (а.с.22), копією рішення Побєдівської сільської ради №32/8 від 22.01.2018 року разом з додатками (а.с.23, 24, 25), копією повідомлення про факт неподання декларації від 23.04.2018 року №125 (а.с.27), витягом щодо послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 (а.с.32-34), витягом з офіційного сайту АТ КБ "Приватбанк" щодо отримання ОСОБА_1 сертифіката АЦСК АТ КБ "Приватбанк"( а.с.40), витягом з офіційного веб-сайту НАЗК (а.с.35-39) та іншими матеріалами справи.
У відповідності до підпункту «б» пункту першого частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку, затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Згідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи дані про особу правопорушника, який протягом року до адміністративної відповідальності не притягався, ступінь його провини, його відношення до скоєного адміністративного правопорушення, обставини справи, зважаючи, що в результаті вчинення правопорушення збитків суспільним інтересам або громадянам діями ОСОБА_1 не заподіяно, суд вважає доцільним, призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 1, 3, 45 ЗУ "Про запобігання корупції", ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п`ятдесят) грн у дохід держави на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів УК у Новоайд.р-ні/НОВОАЙД Р-Н/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37895134, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA228999980313040106000012207, код класифікації доходів бюджету 21081100*; 101; НОМЕР_1 ; штраф накладений на ОСОБА_1 за постановою № 419/1534/20.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір у сумі 420,40 грн на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу *;101; НОМЕР_1 ; судовий збір при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , Новоайдарський районний суд Луганської області.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови через Новоайдарський районний суд Луганської області.
Суддя О. М. Іванова