Постанова № 91384865, 08.09.2020, Олександрівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
08.09.2020
Номер справи
397/759/20
Номер документу
91384865
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Копія

Справа № 397/759/20

н/п : 3/397/403/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08.09.2020 , суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області Мирошниченко Д.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -

В С Т А Н О В И В:

26.06.2020 о 23 год. 35 хв. на 244 км автодороги Київ-Знам`янка ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 2103, номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння, згідно показників алкотестеру «Драгер», результати якого становили 0,30 %, чим порушив вимоги п. 2.9 (а) ПДР України, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

У судові засідання призначені на 14.07.2020, 12.08.2020, 27.08.2020 та 08.09.2020 ОСОБА_1 не з`явився, про час, дату і місце судових засідань повідомлявся у встановленому законом порядку (повісткою та рекомендованим листом з повідомленням за адресою вказаною у протоколі), про причини неявки не повідомив (а.с. 15, 18, 23-24).

Крім того, ОСОБА_1 про час, дату і місце судових засідань повідомлявся шляхом направлення йому SMS-повідомлень за номером вказаним ним же у його письмових поясненнях, які містяться в матеріалах справи. Відповідно до довідок про доставку SMS-повідомлень, на номер мобільного оператора вказаного ОСОБА_1 , SMS-повідомлення про час, дату і місце судових засідань доставлені (а.с. 19, 25).

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 277 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення, передбачена статтею 130 КУпАП, розглядається у п`ятнадцятиденний строк із дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

За змістом частини другої статті 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

У даному випадку особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, належним чином повідомлена про судове засідання, була обізнана про складання відносно неї протоколу, про що свідчить відмітка у протоколі про те, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться за викликом суду, отримувала протокол про адміністративне правопорушення, не вживала заходів для явки до суду, не подавала належних письмових заперечень проти протоколу, при цьому будучи повідомленою про час, дату та місце судових засідань шляхом SMS-повідомлень.

Тому, така поведінка ОСОБА_1 свідчить про свідоме затягування розгляду справи з метою спливу строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого статтею 38 КУпАП.

Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».

Враховуючи викладене та принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Крім того, стаття 268 КУпАП не містить заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за статтею 130 КУпАП без обов`язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП настає у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Відповідно до п. 2.9 (а) ПДР України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп?яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 107070 від 27.06.2020 встановлено, що 26.06.2020 о 23 год. 35 хв. на 244 км автодороги Київ-Знам`янка ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 2103, номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння, згідно показників алкотестеру «Драгер», результати якого становили 0,30 %, чим порушив вимоги п. 2.9 (а) ПДР України (а.с. 1).

Згідно результату продуву алкоприладу «DRAGER» та акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп?яніння, проба позитивна – 0,30% проміле (а.с. 2, 6).

З письмових пояснень громадян ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які містяться в матеріалах справи, вбачається, що ОСОБА_1 у їх присутності продув алкотестер «Драгер», який показав – 0,30% алкоголю (а.с. 4-5).

З письмових пояснень ОСОБА_1 , які містяться в матеріалах справи встановлено, що він дійсно визнавав, що вживав алкогольні напої перед керуванням транспортним засобом і у присутності свідків, на пропозицію працівників поліції, продув алкотестер «Драгер», який показав позитивний результат – 0,30 % (а.с. 3).

Вищевказані обставини підтверджуються і відеозаписом події правопорушення (а.с. 11).

За таких обставин, у діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, за кваліфікуючою ознакою - керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп`яніння.

Згідно довідки начальника Олександрівського ВП Знам`янського ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував (а.с. 10).

Враховуючи вищевикладене, обставини правопорушення, особу правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме – штраф у розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (оскільки правопорушник не має статусу водія), яке у даному випадку буде справедливим та необхідним для виправлення та попередження вчинення порушником нових адміністративних правопорушень, в тому числі і аналогічних.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ч. 1 ст. 130, ст.ст. 40-1, 279-280, 283-285, 289 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10200 гривень 00 копійок (десять тисяч двісті гривень).

Штраф необхідно сплатити на рахунок: код отримувача (ЄДРПОУ)- 37918230, банк отримувача ГУДКСУ в Кіровоградській області, код банку (МФО ГУДКСУ)-899998, номер рахунку UA658999980313000149000011001, код класифікації доходів бюджету - 21081300, «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».

Штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420 гривень 40 копійок, який необхідно сплатити на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783,банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова судді може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.

Суддя: /підпис/ Д.В. Мирошниченко

Згідно з оригіналом.

Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.

Постанова станом на _____20___ набрало законної сили.

Оригінал постанови знаходиться у матеріалах справи №397/759/20.

Суддя Олександрівського районного суду

Кіровоградської області _______ Д.В. Мирошниченко

Копію засвідчено «___»___20___ року.