Ухвала суду № 91375804, 08.09.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
08.09.2020
Номер справи
640/7802/19
Номер документу
91375804
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

08 вересня 2020 року м. Київ № 640/7802/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши матеріали справи за позовом

ОСОБА_1 доКиївської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання вчинити дії В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач та/або ОСОБА_1 ) з позовом до Київської міської ради (далі - відповідач та/або КМР) та просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Київської міської ради щодо не прийняття рішення за зверненням ОСОБА_1 про переведення садового будинку у жилий будинок;

- зобов`язати Київську міську раду прийняти рішення про переведення садового будинку АДРЕСА_1 у жилий, протягом одного місяця з моменту набуття законної сили даним судовим рішенням.

Мотивуючи позовні вимоги позивач зазначає, що відповідь надана Департаментом містобудування та архітектури на його звернення щодо переведення садового будинку у жилий будинок, а не Київською місткою радою є фактично бездіяльністю останньою та порушує право власності ОСОБА_1 на повноцінне володіння, користування та розпорядження майном. При цьому, позивач вказує, що виключні підстави для відмови переведення садового будинку у жилий будинок визначенні чинним законодавством.

Представником відповідача подано відзив на позовну заяву, де останній стверджує, що належним відповідачем у справі є Виконавчий орган Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що, в свою чергу, зумовлює наявність підстав для відмови в задоволенні адміністративного позову.

Дослідивши матеріали адміністративної справи суд зазначає наступне.

Як стверджує позивач, ним подано до Київської міської ради заяву від 20.09.2018 року про переведення дачного (садового) будинку АДРЕСА_1 у жилий будинок.

За наслідком розгляду вказаної заяви, Департаментом містобудування та архітектури Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) листом від 12.10.2018 року №055-13204 повідомлено ОСОБА_1 , що після проходження всіх погоджувальних процедур по затвердженню Порядку переведення дачних та садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, Департамент містобудування та архітектури провернеться до розгляду поданої ним заяви.

Судом встановлено, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переведення садових і дачних будинків у жилі будинки та реєстрації в них місця проживання» від 02.09.2014 року №1673-VII внесено зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Житловому кодексі Української РСР (Відомості Верховної Ради УРСР, 1983 р., додаток до № 28, ст. 573):

1) перше речення статті 6 після слів "для постійного" доповнити словами "або тимчасового";

2) доповнити статтею 8-1 такого змісту:

Громадяни відповідно до закону мають право на переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Рішення про переведення дачних і садових будинків у жилі будинки приймається відповідними органами місцевого самоврядування".

Між тим, Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 року №321 затверджено Порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, який визначає механізм переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки (далі - Порядок №321).

У відповідності до пункту 2 Порядку №321 переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов`язані адміністративно або територіально.

Спеціальний статус міста Києва як столиці України, особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування у місті відповідно до Конституції України та законів України визначає Закон України «Про столицю України - місто-герой Київ» від 15.01.1999 року №401-XIV (далі - Закон №401-XIV).

Згідно із частиною 1 статті 6 вказаного закону місцеве самоврядування у місті Києві здійснюється територіальною громадою міста як безпосередньо, так і через Київську міську раду, районні в місті ради (у разі їх утворення) та їх виконавчі органи.

Місцеві державні адміністрації підзвітні і підконтрольні відповідним радам у частині повноважень, делегованих їм відповідними радами.

Відповідно до частини 1 статті 7 Закону № 401-XIV система місцевого самоврядування у місті Києві включає: територіальну громаду міста; міського голову; міську раду; виконавчий орган міської ради; районні ради (у разі їх утворення); виконавчі органи районних у місті рад; органи самоорганізації населення.

У місті Києві діють представницькі органи місцевого самоврядування - Київська міська рада, районні в місті ради (у разі їх утворення), які є юридичними особами (ч. 1 ст. 9 Закону №401-XIV).

Київська міська та районні в місті ради (у разі їх утворення) мають власні виконавчі органи, які утворюються відповідно Київською міською радою, районними в місті радами (у разі їх утворення), підзвітні та підконтрольні відповідним радам (ст. 10 закону №401-XIV).

Згідно із положеннями статті 101 Закону №401-XIV виконавчим органом Київської міської ради є Київська міська державна адміністрація, яка паралельно виконує функції державної виконавчої влади, що є особливістю здійснення виконавчої влади в місті Києві.

Враховуючи вищевикладене, належним відповідачем, в даній адміністративній справі є Виконавчий орган Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

У відповідності до положень частин 3-4 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.

Згідно із частиною 6 статті 48 КАС України після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Таким чином, за підсумком наведеного суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості співвідповідача Виконавчий орган Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Керуючись статтею 48 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залучити до участі в адміністративній справі №640/7802/19 співвідповідача Виконавчий орган Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, б. 36, код ЄДРПОУ 37853361).

2. Зобов`язати Виконавчий орган Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) подати до суду відзив відповідно до статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України протягом 15 календарних днів з дня отримання даної ухвали суду.

Попередити співвідповідача, що копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Роз`яснити співвідповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

3. У разі подання до суду відзиву на позов, запропонувати позивачу надати відповідь на відзив у десятиденний строк з моменту отримання відзиву відповідно до статті 163 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію відповіді на відзив надіслати співвідповідачу, докази чого надати суду.

4. У разі подання до суду відповіді на відзив, запропонувати співвідповідачу надати до суду заперечення проти відповіді на відзив протягом 10 днів з дня отримання відповіді на відзив.

Повідомити, що при поданні до суду заяв по суті справи, інших заяв, клопотань, заперечень необхідно надати докази їх надіслання іншим учасникам справи.

Повідомити, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

5. Копію ухвали та позовні матеріли направити Виконавчому органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, б. 36, код ЄДРПОУ 37853361).

Ухвала, відповідно до змісту частини 2 статті 256 та пункту 5 частини 1 статті 294 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя М.А. Бояринцева