Ухвала суду № 91375725, 07.09.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.09.2020
Номер справи
640/21366/19
Номер документу
91375725
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

07 вересня 2020 року м. Київ № 640/21366/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шулежко В.П., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «АЛІСО» до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «АЛІСО» (далі - позивач) з позовом до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач 1), Головного управління ДПС у м. Києві (далі - відповідач 2), в якому просить:

визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України № 15301/42559087/2 від 15.03.2019;

визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних № 1093452/42559087 від 04.03.2019;

зобов`язати Державну фіскальну службу України/Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 11.02.2019 року подану товариством з обмеженою відповідальністю «АЛІСО».

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.11.2019 відкрито провадження у справі та розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлено, що позивач звернувся з даним позовом до суду з вимогою визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1093452/42559087 від 04.03.2019.

Крім того, вказане рішення було оскаржене позивачем в адміністративному порядку, у результаті чого Комісією з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України прийнято рішення № 15301/42559087/2 від 15.03.2019, яким залишено скаргу без задоволення та рішення комісії № 1093452/42559087 від 04.03.2019 - без змін.

Разом з тим, позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з даним позовом 04.11.2019, що підтверджується відтиском штапму суду.

З огляду на встановлені обставини, суд зазначає наступне.

Частинами 1-2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

При цьому, за приписами частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов`язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень.

Якщо рішення за результатами розгляду скарги позивача на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень не було прийнято та (або) вручено суб`єктом владних повноважень позивачу у строки, встановлені законом, то для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня звернення позивача до суб`єкта владних повноважень із відповідною скаргою на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень.

Як вбачається з позовної заяви, позивач стверджує, що ним через електронний кабінет 15.03.2019 отримано рішення Комісії з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України від 15.03.2019 № 15301/42559087/2, яким залишено скаргу позивача без задоволення, а рішення комісії про відмову в реєстрації податкової накладної № 1093452/42559087 від 04.03.2019 - без змін.

Отже, скориставшись процедурою досудового вирішення спору та отримавши 15.03.2019 рішення комісії з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України, позивач мав звернутися до суду з даним адміністративним позовом щодо оскарження рішення комісії регіонального рівня від 04.03.2019 № 1093452/42559087 та рішення комісії з питань розгляду скарг від 15.03.2019 № 15301/42559087/2 протягом трьох місяців з дня отримання рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, тобто - до 15.06.2019.

Застосування таких строків звернення до суду у аналогічних правовідносинах підтверджується судовою практикою Верховного Суду, зокрема, у постанові Верховного Суду від 11 жовтня 2019 року у справі №640/20468/18.

Разом з тим, позивач позовну заяву подав 04.11.2019, тобто з очевидним пропуском відповідного строку на звернення до суду.

При цьому, позивачем заяви про поновлення пропущеного строку для звернення до суду надано не було.

Частиною 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Згідно з частиною 13 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Таким чином, враховуючи наведені правові норми, у випадку встановлення судом після відкриття провадження у справі факту пропуску позивачем строку звернення до суду та у випадку відсутності заяви про поновлення такого строку, з метою встановлення всіх фактичних обставин, за яких може бути прийнято рішення про залишення позову без розгляду, суд має залишити позовну заяву без руху для надання позивачу строку на усунення недоліків, шляхом подання заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду заяви про поновлення строку звернення до суду та докази наявності поважних причин його пропуску.

Керуючись ст.ст. 122, 123, 160, 161, 169, 171, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «АЛІСО» залишити без руху.

2. Встановити позивачу п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 КАС України.

4. Копію ухвали надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Суддя В.П. Шулежко