Рішення № 91374873, 31.08.2020, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.08.2020
Номер справи
480/675/20
Номер документу
91374873
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 серпня 2020 р. справа № 480/675/20

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бондаря С.О.

за участю секретаря судового засідання - Демченко К.І.

позивача - ОСОБА_1

представника позивача - Рязанець А.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 480/675/20

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області

про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, в якому просить:

-визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, що полягають у не застосуванні при нарахуванні їй пенсії складових заробітної плати, які зазначені в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії від 05.08.2019 №28/05.2-19; у не визначенні розміру виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії, в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі;

-зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській провести розрахунок пенсії із застосуванням складових заробітної плати, які зазначені в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії від 05.08.2019 №28/05.2-19; із визначенням розміру виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії, в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі;

-зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській виплатити різницю розміру пенсії з моменту її призначення (05.08.2019) з урахуванням раніше проведених виплат.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що досягнувши віку 59 років та маючи достатній стаж державної служби, 05.08.2019 позивачка звернулася до відповідача із заявою про призначення пенсії державного службовця за віком, відповідно до Закону України «Про державну службу». Остання посада за останнім місцем роботи позивачки - це посада заступника начальника відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Шосткинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області, з якої вона була звільнена 05.05.2017 у зв`язку із реорганізацією. До заяви на адресу відповідача про призначення пенсії було додано довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №27/05.2-19 та №28/05.2-19 від 05.08.2019, які були видані Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області. За наслідками розгляду заяви позивачці було призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з 05.08.2019. Проте, отримавши першу виплату, позивачка з`ясувала, що розмір пенсії був меншим ніж нарахований при її призначенні. Тому вона звернулася до відповідача з вимогою про роз`яснення підстави зменшення розміру пенсії. З наданих відповідей вона зрозуміла, що відповідачем проведено розрахунок розміру пенсії без застосування довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №28/05.2-19 від 05.08.2019, в якій зазначено розмір премії (550,00 грн.) та матеріальної допомоги (775,00 грн.). Саме це призвело до зменшення розміру пенсії. На думку позивачки, такі дії відповідача є протиправними, оскільки згідно чинного законодавства премія та матеріальна допомога є складовими заробітної плати державного службовця.

Стосовно вимоги про проведення розрахунку розміру виплат для призначення пенсії у середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі, позивачка посилається на таке. Відповідно до ч. 2 п. 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 622 від 14.09.2016 за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі. Оскільки позивачка мала більше 20-ти років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, а на момент звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії - не перебувала на державній службі, то відповідач мав задовольнити її вимогу про застосування при розрахунку (нарахуванні) пенсії виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі. Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області подало до суду відзив на позов, у якому заперечує проти позову з тих підстав, що ОСОБА_1 пенсія державного службовця призначена з посади заступника начальника відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Шосткинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області. Звільнена з посади 05.05.2017. На час призначення пенсії вищезазначена посада в державному органі відсутня. Станом на 01.05.2016 стаж державної служби становить 20 років 11 місяців 23 дні. Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 “Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб” (далі - Порядок № 622). У відповідності до вказаного Порядку заробітна плата для обчислення пенсії позивачки визначена на підставі довідок головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 05.08.2019 № 27/05.2-19 про розміри посадового окладу, надбавок за 6 ранг і вислугу років та від 14.06.2019 № 6819 про виплати за період з 01.05.2016 по 30.04.2017 (надбавка за інтенсивність праці, премія місячна та матеріальна допомога на оздоровлення). Заробітна плата склала 9420,82 грн., розмір пенсії державного службовця - 5652,49 грн. (9420,82 грн. х 60%). Також, для обчислення пенсії ОСОБА_1 надавала довідку головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 05.08.2019 №28/05.2-19 про середні розміри виплат у липні 2019 року. Вказана довідка для обчислення пенсії не врахована у зв`язку з відсутністю на те підстав. Стосовно порядку врахування заробітної плати для обчислення ОСОБА_1 пенсії державного службовця головним управлінням був направлений запит до Пенсійного фонду України. Листом Пенсійного фонду України від 05.11.2019 № 2800-030103-9/33859 отримана відповідь, що для обчислення пенсії враховуються виплати, зазначені у пункті 4 Порядку № 622. При цьому, інші виплати враховуються за період з 01.05.2016 по 30.04.2017. Тому, у задоволенні позовних вимог просять відмовити.

Ухвалою суду від 04.02.2020 позовна заява прийнята до розгляду та відкрито провадження, розгляд справи по суті призначений за правила спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Згідно з ухвалою від 06.03.2020 суд перейшов до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання. Протокольною ухвалою від 16.06.2020 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до розгляду по суті. У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та її представник Рязанець А.А., позовні вимоги підтримали в повному обсязі. Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чинном.

Заслухавши пояснення позивачки, її представника, дослідивши письмові матеріали справи, встановивши фактичні обставини та оцінивши надані докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги, виходячи з наступного. У судовому засіданні встановлено, що 05.08.2019 ОСОБА_1 призначена пенсія державного службовця з посади заступника начальника відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Шосткинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області. Позивачка була звільнена з вказаної посади 05.05.2017. На час призначення пенсії зазначена посада в державному органі була відсутня. Стаж державної служби ОСОБА_1 становить 20 років 11 місяців 23 дні. До заяви про призначення пенсії позивачка додала довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №27/05.2-19 та №28/05.2-19 від 05.08.2019 року, які були видані Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області. Проте, розрахунок розміру пенсії ОСОБА_1 здійснювався без застосування довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №28/05.2-19 від 05.08.2019, в якій було зазначено розмір премії (550,00 грн.) та матеріальної допомоги (775,00 грн.). Вважаючи протиправними дії відповідача щодо незастосування довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №28/05.2-19 від 05.08.2019 при розрахунку розміру пенсії та не проведення розрахунку виплат для призначення пенсії у відповідності до ч. 2 п. 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №622 від 14.09.2016 - тобто в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом. Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне. Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно зі ст. 90 Закону України «Про державну службу» пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". В той же час, пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» визначено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723 у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. За приписами п.12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" 16.12.1993 № 3723, у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 затверджений «Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб» (далі по тексту - Порядок № 622). Відповідно до п. 4 Порядку № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби); розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні; у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць; матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді. За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі. Пунктом 6 Порядку № 622 визначено, що у разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітнки за погодженням із Нацдержслужбою. Порядок видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також, перейменування (відсутності) їхніх посад, затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 № 750 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за № 766/30634 (далі - Порядок № 750). Згідно з пунктом 3 Порядку № 750 у разі ліквідації державного органу без правонаступника або якщо останнє місце роботи особи на посаді державної служби було в органі, який на час призначення особі пенсії відсутній чи у якому на час призначення пенсії перейменовані (відсутні) посади, у тому числі відсутні відповідні посади державної служби, довідки для призначення пенсії видають: структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах (у разі утворення) рад - особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було у відповідних державних органах, юрисдикція яких поширювалася на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя, одного або кількох районів, міст обласного значення, та органах місцевого самоврядування. Відповідно до п. 4 Порядку №750 для надання довідок для призначення пенсії враховуються: 1) посадовий оклад і надбавка за ранг - в розмірах, чинних на день звернення за призначенням пенсії працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи та займаною посадою на державній службі, до яких прирівнюються посади працівників ліквідованих державних органів, згідно з переліками; 2) надбавка за вислугу років - на рівні 3 відсотків посадового окладу за прирівняною посадою державної служби за кожен календарний рік стажу державної служби на час призначення пенсії, але не більше ніж 50 відсотків посадового окладу; 3) премія - в розмірі 10 відсотків посадового окладу за прирівняною посадою державної служби; 4) грошова допомога, що надається до щорічної основної оплачуваної відпустки державним службовцям, - у розмірі 1/12 сум розмірів посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років, премії, визначених відповідно до підпунктів 1 - 3 цього пункту; 5) надбавка до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень залежно від ступеня секретності інформації - у розмірах, визначених законодавством (за умови встановлення). Пунктом 7 Порядку № 750 передбачено, що у разі відсутності або перейменування в державному органі посади державної служби, що була останньою, яку особа займала на державній службі після 01 травня 2016 року, її посада визначається цим органом згідно з додатком 1 до цього Порядку або за відповідною групою оплати праці з урахуванням юрисдикції державного органу. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. Так, Постанова Правління Пенсійного фонду України Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям №1-3 затверджена 17.01.2017р. та зареєстрована в Мінюсті 08.02.2017 № 180/30048. З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 при зверненні до відповідача 05.08.2019 із заявою про призначення пенсії державного службовця за віком, було додано довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посад державного службовця, від 05.08.2019 №28/05.2-19, яка була видана Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області. В даній Довідці було зазначено розмір премії (550,00 грн.) та матеріальної допомоги (775,00 грн.) за липень місяць 2019 року (за повний місяць, що передував моєму зверненню з заявою про призначення пенсії). Форма вказаної довідки про заробітну плату для призначення пенсії державного службовця повністю відповідає вимогам Постанови Правління Пенсійного фонду України «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» №1-3 яка затверджена 17.01.2017 та зареєстрована в Мін`юсті 08.02.2017 за № 180/30048. Довідка №28/05.2-19 від 05.08.2019 не була визнана недійсною, або ж відкликана відповідачем. Суд також зазначає, що статтею 2 Закону України «Про оплату праці» визначена структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати. Відповідно до частин 2, 6, 7 ст. 33 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов`язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 визначено, що керівникам цих органів надано право у межах затвердженого фонду оплати праці надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника. З аналізу викладених норм слідує, що допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, місячна премія, входять до системи оплати праці державного службовця. Стосовно вимоги про проведення розрахунку розміру виплат для призначення пенсії у середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі, суд зазначає наступне. Як уже згадувалося судом, абзацом шостим пункту 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, що затверджений Постановою КМУ №622 визначено, що за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі. Оскільки ОСОБА_1 мала більше 20-ти років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, а на момент звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії - не перебувала на державній службі, то Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області зобов`язано було задовольнити вимогу позивачки про застосування при розрахунку (нарахуванні) пенсії виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Таким чином, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, що полягають у не застосуванні при нарахуванні ОСОБА_1 пенсії складових заробітної плати, які зазначені в довідці від 05.08.2019 №28/05.2-19, у не визначенні розміру виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії, в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській провести ОСОБА_1 розрахунок пенсії із застосуванням складових заробітної плати, які зазначені в довідці від 05.08.2019 №28/05.2-19, із визначенням розміру виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії, в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р. за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі, зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській виплатити ОСОБА_1 різницю розміру пенсії з моменту її призначення (05.08.2019) з урахуванням раніше проведених виплат. Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Отже сплачена позивачем сума судового збору в розмірі 840,80 грн. підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень. Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії – задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, що полягають: у не застосуванні при нарахуванні ОСОБА_1 пенсії складових заробітної плати, які зазначені в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії від 05.08.2019 №28/05.2-19; у не визначенні розміру виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії, в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській провести ОСОБА_1 розрахунок пенсії із застосуванням складових заробітної плати, які зазначені в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії від 05.08.2019 №28/05.2-19; із визначенням розміру виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії, в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р. за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі,

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській виплатити ОСОБА_1 різницю розміру пенсії з моменту її призначення (05.08.2019) з урахуванням раніше проведених виплат.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області 40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, код ЄДРПОУ 21108013) суму судового збору в розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок грн. 80 коп.).

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.О. Бондар

Повний текст рішення складений 08.09.2020.